Полезные материалы

Легенди радянського футболу: Лев Яшин

  1. початок
  2. Початок професійної кар'єри
  3. сходження легенди
  4. Завершення кар'єри гравця

Відкрити рубрику «Легенди радянського футболу» мені хотілося кимось особливим, людиною, якого любили і поважали багато хто не дивлячись на клубні пристрасті і продовжують шанувати досі. І мені здається чудовий радянський воротар Лев Яшин як не можна краще підходить для цієї ролі.

«Легенди радянського футболу»

початок

Одного осіннього вдень, а точніше 22 жовтня 1929 року пологове відділення одного з районів Москви розрізав крик хлопчика, якого назвали Левом, і хто б міг подумати, що через деякий час цей хлопчик буде визнаний єдиним (на даний час) кращим воротарем Європи!

Батьки Яшина були звичайними робітниками - мама працювала на заводі "Червоний богатир", а тато працював в Тушино на авіаційному заводі.

Хлопчик ріс і дуже сильно захоплювався спортивними іграми. Двір будинку №15 по вулиці Мільйонної, де він жив більшу частину юності, і став його першою футбольною академією.

Коли Льву виповнилося 11 років, почалася Велика Вітчизняна війна і його разом з сім'єю евакуювали до Ульяновська, де хлопчик допомагав працюючи вантажником, здобув фах слюсаря і брав участь у виготовленні військового обладнання.

"День евакуації був останнім днем ​​мого дитинства", згадував сам Лев.

По закінченню війни сім'я Яшиним повернулася в Москву, Лев продовжив роботу на заводі, вечорами граючи за аматорську команду «Червоний Жовтень» з Тушино.

По закінченню війни сім'я Яшиним повернулася в Москву, Лев продовжив роботу на заводі, вечорами граючи за аматорську команду «Червоний Жовтень» з Тушино

Лев Яшин з братом Борей, батьком і Олександрою Петрівною, яка стала Льву другою матір'ю, після загибелі його рідної мами.

Початок професійної кар'єри

Одного разу у майбутнього великого воротаря накипіло, і він пішов з дому, перестав ходити на завод і один з товаришів підказав йому піти добровольцем до лав військових. Лев проходив "курс молодого бійця", паралельно записавшись в спортивну секцію, де його і помітив тренер молодіжки «Динамо» Аркадій Чернишов і запропонував спробувати зіграти. Лев погодився і провів блискучий матч, де молодіжка виграла з рахунком 1-0. І зовсім скоро він потрапив до основного складу «Динамо», де став дублером воротаря Олексія Хомича на прізвисько "Тигр" і боровся за місце в стартовому складі.

На жаль, 1950 рік видався для Льва вкрай невдалим - він пропустив 3 м'ячі від команди з Тбілісі і здавалося, що він назавжди осяде в дублі, але тренер вирішив відвернути гравця і запропонував йому пограти в новий тоді вид для Радянського союзу хокей з м'ячем.

У цьому виді спорту у Льва виходило добре, і його навіть звали в збірну, але в 1953 році він зробив свій остаточний вибір у бік футболу. І вже 2 травня цього ж року він виводить команду на поле, грати проти "Локомотива". І Динамо перемагає з рахунком 3-1.

Гра Льва Яшина

сходження легенди

1954 рік для Лева Яішна можна сміливо називати відправною точкою до зірок футболу. Під керівництвом Михайла Якушина клуб завойовує перше чемпіонство СРСР (надалі їх буде 4 - 1955, 1957, 1959 і 1963 роках). Журналісти прозвали Льва за його гру у воротах "Чорним павуком", а вболівальники "чорною пантерою".

У 1956 році Лев Яшин виграє зі своєю командою Олімпійські ігри, а через 4 роки кубок Європи.

Світову популярність воротар отримав в 1963 році під час "матчу століття" в Англії, де грали збірна країни проти збірної "решти світу", де Яшин відстояв тайм на нуль, після чого його змінили і отримали два м'ячі.

Фото з того самого матчу

Після цього матчу вже було згасаючий інтерес до Лева знову зріс і його знову стали ставити в стартовий склад, він знову виграв першість, а список особистих нагород поповнив "Золотий М'яч" - він перший воротар, який отримав цю нагороду і до сих пір більше ніхто не може повторити це досягнення.

Яшин з нагородою "Золотий м'яч"

Завершення кар'єри гравця

Кар'єру гравця Лев Яшин завершив в 1973 році на очах у 103 тисячного натовпу вболівальників на щоглі всесоюзної збірної «Динамо» проти збірної світових зірок, який завершився з рахунком 2-2. А влітку того ж року Лев зіграв за «світову збірну зірок» проти збірної Італії, після чого остаточно залишив воротарські рукавички і почав тренерську кар'єру в «Динамо», де і працював до 75-го року поки його не звинуватили в моральному розкладанні молодих гравців. Надалі він тренував другу збірну СРСР і молодіжні збірні.

Лев Яшин і Пеле.

Ось таким видався шлях гравця і тренера Льва Яшина. Я навмисно не торкнувся його особисте життя, пишіть в коментарях чи цікаво буде почитати про його особисте життя і тоді можливо я напишу матеріал.

джерело