Матч розбрату. "Анжи" - АЗ - 1: 0. Ліга Європи. 4-й відбірковий раунд. Перший матч / Новини / Єврокубки: Ліга Європи, Ліга чемпіонів / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Четвер. Москва. "Анжи" - АЗ - 1: 0. 51-я хвилина. Гол Ласіна Траоре. Фото - Олексій ІВАНОВ, "СЕ"

"АНЖИ" - АЗ - 1: 0 (0: 0)

Гол: Траоре (Буссуфа, Шатов), 51.

"Анжи" (Махачкала): 1. Габулов - 7. Агаларов, 4. Самба, 5. Жоау Карлос, 13. Тагірбеков - 16. Карсела-Гонсалес, 14. Шатов, 9. Ето'О (к), 8 . Жусілей, 6. Буссуфа - 19. Траоре (20. Смолов, 78).

Запасні: 22. Помазан, 3. Гаджибеков, 15. Логашов, 37. Евертон, 17. Мухаммад, 10. Лахіялов.

АЗ (Алкмар): 1. Альварадо - 3. Марселліс, 6. Рейн, 4. Віргевер, 5. Гортер - 23. Беренс (22. Бергхейс, 74), 12. Ельм, 10. Фалкенбург, 8. Махер, 11. Мартенс (к) - 17. Алтдіор.

Запасні: 16. Де Вінтер, 2. Юханссон, 32. Вейналдум, 7. Гудмундссон, 9. Бойманс, 18. Росхевел.

Попередження: Тагірбеков, 49 (груба гра). Мартенс, 80 (груба гра). Бергхейс, 90 + 1 (неспортивна поведінка).

Судді: Кукулакіс, Сараідаріс, Ефтіміадіс (всі - Греція).

23 серпня. Москва. Стадіон "Локомотив". 7000 глядачів (містить 28 800). 20 градусів.

Дмитро зелений
з Черкизова

"Анжи" - територія миру ". Плакати, розвішані по периметру стадіону" Локомотив ", найменше відповідали тому, що відбувалося як на самій арені, так і за її межами.

Величезна кількість омонівців, купа поліцейських "Пазік", групи купки по навколишніх дворах молодих людей в капюшонах, гуркіт - чи то від петард, чи то від пострілів з травматичних пістолетів. Клуб з Махачкали, який проводить домашній матч в Москві, - така затія не могла не обернутися проблемами.

Примітно, що серед противників ідеї виявилися і багато вболівальників "Анжи". Жовто-зелена трибуна зустріла стартовий свисток кричалки "Ми хочемо грати в Дагестані!" Втім, миролюбної атмосфері це сприяло мало.

Ті московські фанати, які зуміли потрапити на стадіон, незважаючи на досить жорсткий фільтр з боку правоохоронних структур, активно вболівали проти "Анжи", його уболівальників, а також особисто президента "Локомотива" Ольги Смородської, що надала клубу з Дагестану поле. Цього слід було очікувати - розмови, що матч пройде у вибухонебезпечних умовах, ходили давно.

***

На поле тим часом почався футбол, і його спокійне протягом не дуже в'язалося з оточували "пейзажем". "Анжи" з перших хвилин прибрав ініціативу, АЗ цьому особливо не пручався, але до серйозних моментів справа тривалий час не доходила. Перші хоча і атакували, але робили це якось пасивно, другі спокійно оборонялися.

У грі проти співвітчизників Гус Хіддінк пішов на цікавий експеримент - в парі з Жусілея в опорній зоні зіграв Шатов. Рішення поставити 22-річного півзахисника на місце опорного можна назвати сміливим і в чомусь навіть ризикованим - зазвичай цей футболіст, який забив у минулому турі "Зеніту", працює на творення. Відзначимо, що на лаві запасних опинився новоспечений гравець збірної Логашов, який поступився місце Агаларова.

В цілому ж розстановка була традиційною - на вістрі атаки діяв Траоре, "під ним" грав Буссуфа, а на флангах - Карсела-Гонсалес і Ето'О. Втім, як це часто буває, футболісти часто мінялися місцями, і той же Шатов раз у раз опинявся десь попереду.

Першу можливість відкрити рахунок "Анжи" втратив на 30-й хвилині. Подача Ето'О зліва знайшла на куті воротарського Буссуфа, той у стрибку пробив у дотик, але по воротах не влучив, викликавши зітхання розчарування у одній частині стадіону і радісний крик у інший.

Ця атака викликала деяке наснагу в рядах команди Хіддінка, і наступні десять хвилин "Анжи" провів набагато активніше, ніж перші півгодини. Спочатку ледь не вискочив один на один Траоре, потім непогано прострілював в штрафну Буссуфа, а потім з ближньої дистанції хитро бив в ближній кут Ето'О. І хоча ніщо з цього результату не принесло, символічну галочку жовто-зелені під завісу тайму поставили.

***

На початку другого тайму "Анжи" вийшов вперед. Почав атаку Шатов, який віддав передачу в штрафну на Буссуфа, марокканець прострілив справа на дальню штангу, і Траоре з близької відстані замкнув передачу - 1: 0.

Футбол і трибуни і до цього мали слабке відношення один до одного, а з цього моменту остаточно розійшлися в різні боки. З одного з секторів, що хворіли на проти "Анжи", на поле відразу полетіли фаєри, і грецький суддя Кукулакіс був змушений ненадовго зупинити матч.

Млява перепалка двох таборів зайшлася з новими силами і завзяттям, а групу метальників оточили поліцейські. Зрештою трибуни ті покинули і того, як шведський півзахисник Віктор Ельм (старший брат Ельма армійського) хвилин за 15 до кінця влучив у поперечину, наприклад, не бачили. Так само як і забійного моменту Буссуфа, який на 89-й хвилині метрів з десяти пробив вище воріт.

Зрозуміло, що громадська думка за підсумками всієї цієї історії, напевно мала продовження і на вулицях міста, буде розколоте на дві частини. Ця полеміка йде довго, аргументи обох сторін добре відомі, і немає сенсу повторювати їх на сторінках спортивного видання. Але замовчувати проблему і писати в даній ситуації виключно про футбол (до того ж, відверто кажучи, досить прісному) теж неправильно.