Полезные материалы

Смоленська катастрофа: в Польщі заговорили про підробку Росією «чорних ящиків» з Ту-154М

Національний авіаційний науково-дослідний інститут в США опрацьовує відтворення ходу катастрофи, зазначив голова Підкомісії з розслідування катастрофи. Національний авіаційний науково-дослідний інститут в США опрацьовує відтворення ходу катастрофи, зазначив голова Підкомісії з розслідування катастрофи

Польська підкомісія продовжує розслідувати обставини смоленської авіакатастрофи / REUTERS

У розслідувачів смоленської трагедії є припущення, що Росія підробила бортові самописці з літака Ту-154М президента Польщі Леха Качинського.

Як повідомляє « польське радіо », Таку заяву зробив голова Підкомісії з розслідування смоленської авіакатастрофи, екс-міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич.

Читайте також Росія дозволила польським експертам оглянути останки літака Качинського в Смоленську

Політик підкреслив, що російська сторона зафіксувала в протоколі чотири виявлених «чорні ящики». Однак, за словами Мацеревича, у Ту-154М немає чотирьох «чорних ящиків».

«Існує припущення про те, що" чорні ящики "були підроблені. Наявність двох пар подібних, але відрізняються" чорних ящиків "наводить на думку, що мова йде про підробку», - заявив він.

Мацеревіч додав, що якщо росіяни не погоджуються з цим, то Міжнародна організація цивільної авіації повинна втрутитися в розслідування.

Екс-міністр національної оборони розповів, що смоленська підкомісія постійно працює.

«Роботи постійно тривають, ми завершуємо реконструкцію уламків, зроблених на підставі фотографій», - повідомив він.

Голова Підкомісії додав, що Національний авіаційний науково-дослідний інститут в США опрацьовує відтворення ходу подій.

Напередодні, 3 вересня, в російському Смоленську польські та російські експерти почали повторний огляд уламків літака Ту-154М президента Польщі Леха Качинського.

Довідка УНІАН. 10 квітня 2010 року недалеко від аеродрому «Північний» під Смоленськом розбився літак Ту-154. На його борту знаходилися президент Польщі Качинський, його дружина і інші високопоставлені особи - всього 96 осіб. Всі вони загинули.

У Міждержавному авіаційному комітеті назвали причинами катастрофи неправильні дії екіпажу літака і психологічний тиск на нього. У свою чергу Комісія державної авіації з розслідування авіакатастроф МВС Польщі визнала причиною катастрофи помилку екіпажа, виділивши в якості фактора події недостатнє аеронавігаційне забезпечення польоту з боку диспетчерів аеродрому.

Прихильники польської партії «Закон і справедливість» (PiS), співзасновником якої був Качиньський, переконані, що катастрофа стала наслідком організованого замаху на життя президента, і заявили, що влада Польщі та РФ приховують це. У Польщі вирішили повторно розслідувати причини Смоленської катастрофи і створили нову комісію.

10 квітня колишній міністр оборони Польщі, голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич заявив, що причиною загибелі борту був вибух, що стався перед тим, як літак впав на землю. У свою чергу, в СК РФ стверджують, що на борту літака вибуху не було.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter