Полезные материалы

Kwoman.ru: Вегетаріанство: плюси і мінуси. Вегетаріанська кухня: рецепти

  1. У чому полягають переваги вегетаріанства: морально-етична точка зору
  2. Здоров'я: як на нього впливає вегетаріанство?
  3. А які ще є аргументи на користь вегетаріанства?
  4. А чи є мінуси?
  5. Початок вегетаріанства: як до цього приходять?
  6. Як зробити перехід?
  7. Вегетаріанська кухня на кожен день: чи зручно?
  8. Капуста білокачанна, протушенние з яблуками
  9. Плов з чорносливом і спеціями
  10. Картопляний салат з грибами
  11. Салат з авокадо і ананасами
  12. Полуничний десерт з горіхами
  13. Напій з лимонів і тростинного цукру
  14. Овочевий суп з вівсянімі пластівцямі
  15. лобіо
  16. резюме

Уже давно в моді, якщо можна так висловитися, вегетаріанство. Плюси і мінуси цього способу життя зрозумілі не для всіх. Щоб розуміти, що собою являє ця система харчування, варто ознайомитися з інформацією, наведеною нижче. Це допоможе зробити все правильно, не отримавши негативних емоцій і не заподіявши шкоди здоров'ю.

Отже, вивчаємо корисні дані.

У чому полягають переваги вегетаріанства: морально-етична точка зору

Багато хто відмовляється від прийому м'ясної їжі тільки тому, що вважають неприйнятним харчуватися трупами тварин, риб і птахів. Для таких людей дійсно єдиним рішенням є вегетаріанство. Плюси і мінуси його розглядаються тільки в цьому аспекті. Відповідно, плюсом є те, що не доводиться харчуватися мертвими живими істотами, і мінусів, виходить, немає взагалі. Багато прихильників вегетаріанства говорять про те, що, вживаючи рослинну їжу, вони неначе бачать вдячні погляди, якими їх нагородили б тварини, що залишилися в живих. Хіба не в цьому як мінімум користь вегетаріанства?

Крім того, треба розуміти, що тварини, яких ми їмо, ще й містяться в жахливих умовах. Наприклад, курям без будь-якої анестезії видаляють дзьоби, адже в тісноті, в якій містяться птиці, у них проявляється надмірна агресія. Вони намагаються закльовувати один одного, що без дзьоба зробити проблематично. До слова, така операція за рівнем хворобливості - приблизно те ж саме, що виривання нігтів у людини.

Шкіряне взуття і одяг виробляється з ... телят не старші пари тижнів.

200 000 голів великої рогатої худоби вбиваються в свідомому стані. Гірше того, в чани з окропом їх також опускають ще живими!

Щоб виправдати витрати на утримання корів, їх стимулюють виробляти близько 40 літрів молока в день, проти природних 5-7 літрів. Це прямий шлях до постійно збудженому вимені.

Це прямий шлях до постійно збудженому вимені

Багато з тих, хто відмовляється від м'яса, все це знають. І просто не можуть залишатися прихильниками цієї індустрії.

Здоров'я: як на нього впливає вегетаріанство?

Судячи з усього, говорити про те, що такий стиль харчування згубно впливає на функціонування організму, не варто. Навпаки, існує безліч даних про те, який ефект дає вегетаріанство. Плюси і мінуси розподілені нерівномірно! І перше більше, ніж друге.

  • Люди, які дотримуються вегетаріанських принципів, живуть помітно довше тих, хто м'ясо їсть. Вони набагато рідше хворіють. В середньому - на 20%.
  • Ризик виникнення хвороб серця з переходом на веганські стіл знижується на 57%, а при проходженні дієті вегетаріанців цей ризик знижується на 23% - теж немало.
  • Ризик виникнення зайвої ваги у таких людей зведений до мінімуму. Так само як і ймовірність серйозного підвищення показників артеріального тиску, рівня холестерину. Досить рідко у тих, хто відмовився від м'яса, є проблеми з нирками (наприклад, куди рідше з'являються камені).
  • Діабет також відступає під натиском вегетаріанського харчування - можливість його появи знижується в два рази.
  • Один з найстрашніших діагнозів - онкологія. Так ось, тим, хто дотримується такого способу життя, можна зітхнути спокійно - на 40% зменшується ризик захворіти раковими захворюваннями. Цьому сприяє те, що в рослинній їжі багато вітамінів А і Е, а також С.
  • Проблем з кількістю жовчі у вегетаріанців теж на диво мало.
  • Ризик отруїтися фруктами чи овочами куди менше, ніж ймовірність отримати будь-які бацили з неякісної або неправильно зберігалася ковбаси або м'яса.
  • Один з найпоширеніших недуг сучасності - остеопороз (іншими словами - підвищена ламкість кісток). Ця хвороба пов'язана зі зниженим рівнем вмісту кальцію в організмі. Так ось, виявлена ​​закономірність: ті, хто споживає багато м'яса і молочних продуктів, хворіють на остеопороз куди частіше, ніж ті, хто від цієї їжі відмовляється. Виходить, що вегетаріанські страви - захист від казеїну і сірки, які сприяють тому, що кальцій виводиться з організму.
  • Значна частина населення вживає молоко тому, що воно, нібито, корисно. Тільки ось приблизно половина людей в світі просто позбавлена ​​ферменту, який відповідає за належне засвоєння молока в організмі. Підсумок - алергія на молоко.
  • Сьогодні безліч людей страждають від хвороби Паркінсона і хвороби Альцгеймера. Дослідження, які ведуться в цьому напрямку, підтверджують, що вегани і вегетаріанці ці захворювання отримують помітно рідше тих, хто щосили їсть м'ясо.
  • Рак кишечника - ще одна хвороба, яка набагато частіше виникає у м'ясоїдів.
  • Діти - радість для батьків. Але! Дослідження показали, що молоко матерів-годувальниць, які їли м'ясо, в своєму складі, крім корисних елементів, містив безліч шкідливих речовин, які явно потрапили в організм з навколишнього середовища. При цьому матері, які відмовилися від м'яса і молока, годували своїх дітей молоком, в якому було в рази менше шкідливих домішок.
  • При цьому матері, які відмовилися від м'яса і молока, годували своїх дітей молоком, в якому було в рази менше шкідливих домішок

    Виходить, що користь вегетаріанства для здоров'я значно помітніша, ніж це може здатися на перший погляд.

    А які ще є аргументи на користь вегетаріанства?

    Почнемо з того, що вегетаріанські страви - просто скарб в нашій країні, де постійно щось відбувається з цінами. Нескладно підрахувати, що кілограм м'яса коштує в рази дорожче такого ж кількості квасолі, грибів або моркви. А нагодувати цими продуктами можна нітрохи не менше смачно, ніж м'ясом.

    При цьому ви отримаєте мінімум шкоди, максимум користі і заощадите чимало грошей.

    Важливим в світі є і питання економії води. Щоб розуміти всю перспективність вегетаріанства, відзначимо, що приготувати вегетаріанські страви можна без м'яса, на виробництво якого витрачається в 100 разів більше води, ніж на вирощування такої ж кількості рослин.

    А чи є мінуси?

    Вивчаючи настільки важливе питання, не можна не згадати про те, що є у цієї системи харчування не тільки гідності, а й недоліки. Отже, вегетаріанство. Плюси і мінуси - з точки зору мінусів.

    Недоліки раціону вегетаріанців, по суті, виявляються тільки в тому випадку, якщо меню складено неправильно (тобто незбалансовано). В інших випадках для дорослої людини недоліків немає. І це підтверджують практикуючі лікарі, які самі є вегетаріанцями. Напевно, не просто так?

    Часто люди, які тільки що відмовилися від м'яса, не можуть правильно розцінювати сигнали свого організму про настання ситості. Тому починають поглинати «ударні» кількості продуктів, особливо налягаючи на макарони і солодощі. Результат - надлишок вуглеводів в організмі. Отже, не варто цього допускати.

    Що ж стосується дітей, то тут, звичайно, треба зважити всі «за» і «проти», адже малюки ще не можуть приймати рішення. А нав'язувати їм свою волю - не найкращий варіант.

    Дуже важливо те, що лікарі, які не надто тепло відгукуються про вегетаріанство, іноді не дуже грамотні. Так, можна почути про те, що не всі амінокислоти, необхідні людському організму для нормального функціонування, є в рослинній їжі. Як показує практика, це помилка.

    Ось таке воно, вегетаріанство. Плюси і мінуси - у наявності.

    Початок вегетаріанства: як до цього приходять?

    Деякі люди стають прихильниками відмови від м'яса, побачивши, як відбувається процес умертвіння тієї ж курки або, наприклад, гусака. Відомо, що курка, у якій вже відрубана голова, може бігати ще близько 10 секунд. Треба визнати, що це видовище не для людей зі слабкими нервами. Після такої події багато хто приймає для себе рішення про те, що основою їх харчування будуть рослини.

    Ще один аргумент - прихильність до тварини. Дійсно, не кожен може їсти кролика, який був на диво лагідним, або гусака, який ходив за господарем по п'ятах.

    Дійсно, не кожен може їсти кролика, який був на диво лагідним, або гусака, який ходив за господарем по п'ятах

    Для багатьох стимулом до зміни раціону стає трансформація світогляду. Наприклад, в джайнизме споживання м'яса виявляється просто неприйнятним. В індуїзмі і буддизмі теж вітається відмова від м'яса. В Індії, наприклад, корова - тварина, до якого ставляться з особливою повагою, вважають священним. Тому є яловичину в цій країні - практично святотатство. В буддизмі немає жорсткої заборони на поїдання м'яса, але відмова від нього вітається. Так що в країнах, де панують ці релігії, можна удосталь почерпнути рецепти вегетаріанських страв.

    Хоча в християнських релігіях немає чіткої вказівки про те, що від м'яса варто відмовитися, але під час постів цей продукт - табу.

    Окрім того, не м'ясо у тих, хто дотримується принципів аюрведи і йоги.

    Також бувають ситуації, коли відмовитися від м'яса рекомендують лікарі. Це продиктовано тим, що не завжди організм пацієнта може впоратися з переварюванням цих продуктів. Непоодинокі й випадки алергії на молоко.

    Таким чином, стає зрозумілим, що причини відмови від м'ясних продуктів можуть бути досить різними. Незалежно від того, які мотиви рухають людиною, рішення повинно бути усвідомленим і продуманим. А процес переходу до нової системи харчування - як можна більш розумним.

    Як зробити перехід?

    Про те, як перейти на вегетаріанство, є чимало інформації. Головне, прийняте рішення. Після цього треба поступово або радикально відмовлятися від м'яса. При цьому треба зазначити, що суть вегетаріанства - це не лише відмова від вживання в їжу тварин.

    Як правило, початківці вегетаріанці ставляться до лактоововегетарианцев. Це означає, що вони їдять рослинну їжу, а також молоко (і продукти його переробки), яйця. Переходити до такого раціону після звичного вживання м'яса легше, ніж до інших, більш суворим формам вегетаріанства.

    Лактовегетаріанці відмовляються і від яєць. Вони вважають, що, споживаючи яйце, доводиться з'їдати зародок курки, а це, в свою чергу - насильство. Крім того, прихильники цього виду харчування використовують рецепти вегетаріанських страв, в яких немає желатину і сичужних сирів.

    Наступний щабель - веганство. Ці люди, мало того що відмовляються від м'яса, молока і яєць, так ще й не носять одяг, взуття, аксесуари, для виробництва яких використовується шкіра, хутро або інші частини тіла тварин.

    Якщо три групи вегетаріанців, описані вище, не відмовляються від термічної обробки продуктів, то сироїди вважають неприйнятною і її.

    Треба розуміти, що відмова від м'яса не робить людину вегетаріанцем в повному розумінні цього слова. Щоб вважати себе таким, варто повністю прийняти нову концепцію світу, засновану на тому, що жодним чином не можна завдавати шкоди живим істотам. Тому, щоб не шокувати свій організм, не викликати збоїв в його роботі, варто здійснювати перехід поступово. В ідеалі - консультуючись з лікарем, який підкаже, які вибирати продукти і, можливо, порадить на перших порах приймати вітаміни. Відзначимо, що вегетаріанці найчастіше недоотримують рівно ті ж речовини, що і люди, які споживають м'ясо. Це зазвичай йод, залізо і вітамін В12. Щоб привести кількість цих елементів в норму, варто часто вживати цитрусові, квашені і мочені фрукти і овочі (яблука, капусту), сухі сніданки, які додатково збагачені необхідними вітамінами, дріжджі.

    Треба знати, що не завадить періодично, приблизно раз на півроку, здавати аналізи. Контролю підлягають показники гемоглобіну, альбуміну, загального білка. Відповідно до отриманих даних треба буде коригувати раціон.

    Дуже важливим для тих, хто планує здійснити перехід на вегетаріанство, стане вислів Беінса Дуна, який говорив про те, що можна номінально не їсти м'яса, але бути пихатим, гордим і т.д. Так ось, така людина не може бути справжнім вегетаріанцем. Думки повинні бути чистими, світлими, виконаними любові і турботи про оточуючих. Тільки з таким настроєм можна здійснювати перехід на вегетаріанство.

    Тільки з таким настроєм можна здійснювати перехід на вегетаріанство

    Вегетаріанська кухня на кожен день: чи зручно?

    Практика показує, що такий раціон виявляється досить економічним. А часу на приготування їжі і походи по магазинах витрачається рівно стільки ж, якщо не менше, як і в тому випадку, якщо в меню переважає м'ясо.

    З цілком доступних за ціною продуктів можна готувати вегетаріанські страви на кожен день.

    Капуста білокачанна, протушенние з яблуками

    Що знадобиться: качан капусти (близько 1 кг), солодкий перець (краще червоний) - 1 шт., Рослинна олія (рафінована або нерафінована) - 4 столових ложки, яблука (кисло-солодкі, середніх розмірів) - 4 шт., Сіль, перець - на ваш розсуд.

    Як готувати:

    • капусту необхідно нарізати досить крупно, а потім залити її окропом і щільно накрити кришкою (кришку не знімати, поки вода не охолоне);
    • перець і яблука очищаємо від насіння і нарізаємо досить крупно, а потім обсмажуємо на рослинному маслі (вистачить 2-х ложок);
    • капусту виймаємо з води (можна відкинути на друшляк), обсмажуємо на сковорідці до золотистого кольору;
    • змішуємо всі складові і тушкуємо близько 10 хвилин, приправивши сіллю і перцем.

    Плов з чорносливом і спеціями

    Що знадобиться: рис дліннозерновой (2 склянки), сушений чорнослив (без кісток, 20 штук), масло рослинне (5-6 столових ложок), морква велика (2 штуки), сіль, приправи.

    Як готувати:

    • морква необхідно очистити і натерти на крупній тертці, потім помістити її в посуд з товстими стінками (оптимально - чавунний казан), на дно якої налито масло;
    • додати масло сіль і приправи (якщо використовується готова приправа, то її можна взяти близько 1 столової ложки, якщо ж ви імпровізіруете, то можна використовувати кмин, куркуму, чорний перець);
    • поки морква гаситься, потрібно добре промити рис;
    • коли морква стане м'якою, треба буде додати до неї рис і чорнослив (його краще розрізати на половинки), все перемішати і залишити на 5 хвилин під кришкою;
    • влити в ємність воду (краще - гарячу) в пропорції 1 до 2, тобто 4 склянки;
    • все перемішати і накрити кришкою.

    Після того як вода закипить, плов буде готовий до вживання через 20 хвилин. Важливо! Не треба перемішувати компоненти в процесі приготування.

    І це ще не все страви вегетаріанської кухні!

    Картопляний салат з грибами

    Що знадобиться: відварну картоплю (в мундирах, 5-6 великих овочів), рослинне масло (можна вибирати будь-який: соняшникова, оливкова, лляна) - 3 столових ложки, сіль, цукровий пісок, перець, мариновані печериці - 300 гр., Зелень ( петрушка, кріп) - на свій смак.

    Як готувати:

    • відварений заздалегідь і остиглий картопля нарізаємо середніми кубиками, а печериці - невеликими скибочками, дрібно ріжемо зелень;
    • змішуємо всі продукти, додаємо масло, сіль, цукор (приблизно щіпку) і перець.

    Салат з авокадо і ананасами

    Що знадобиться: середніх розмірів ананас, плоди авокадо (2 невеликих), салатні листя (латук) - 1 невеликий пучок, масло оливкове (2 столових ложки), кардамон (зелений), сіль.

    Як готувати:

    • ананас очистити і нарізати середніх розмірів кубиками;
    • з авокадо витягти кісточку, попередньо розрізавши його на дві частини, і також нарізати кубиками;
    • рвемо салатні листя на невеликі шматочки (ножем краще не різати);
    • змішуємо всі продукти, заправляємо салат олією, кардамоном (буквально на кінчику ножа) і солимо за смаком.
    • якщо є бажання - салат можна доповнити кунжутом.

    Включає вегетаріанська кухня рецепти і солодких страв, вони дуже смачні!

    Полуничний десерт з горіхами

    Що знадобиться: свіжа полуниця (1 склянка), мигдаль смажений (половина склянки), кешью (сирі, півтори склянки), фініки (половина склянки), півтора лимона, половина склянки молока кокосового, 2 столових ложки меду, чверть чайної ложки солі.

    Як готувати:

    • мигдаль і фініки потрібно подрібнити в однорідну масу в блендері (з сіллю), потім укласти все це в роз'ємну форму, щільно утрамбувати, після чого поставити форму в морозильну камеру;
    • горіхи кеш'ю, попередньо замочені (приблизно 2 години), змішати з соком, вичавленим з лимонів, медом і кокосовим молоком, подрібнити в блендері і більшу частину (2/3) викласти в форму, що знаходиться в морозильнику;
    • в масу, що залишилася додати полуницю і гарненько все перемішати, а потім викласти в форму.

    Приблизно за годину до того, як десерт буде поданий до столу, його треба перемістити в холодильник. Різати цей кондитерський шедевр найкраще гострим ножем.

    Погодьтеся, різноманітно! Але і це не все! Містить різноманітна вегетаріанська кухня рецепти і напоїв.

    Напій з лимонів і тростинного цукру

    Що знадобиться: тростинний цукор (300 гр), лимони (6 штук, середніх розмірів), вода (від півтора до двох літрів).

    Як готувати:

    • з лимонів видавлюємо сік (його вийде близько 300 мілілітрів);
    • викладаємо в миску тростинний цукор і заливаємо невеликою кількістю соку лимона;
    • розмішуємо сік і цукор так, щоб в масі не було грудочок;
    • доливаємо сік, що залишився і столову ложку лимонної цедри;
    • змішуємо 450 грамів цукрово-лимонної маси з двома літрами води.

    Вегетаріанські страви на кожен день можуть бути приготовлені і в мультиварці.

    Овочевий суп з вівсянімі пластівцямі

    Що знадобиться: цибуля, морква, картопля - по 1 штуці, печериці - 4-5 штук, сухий селера - півтори чайної ложки, суха петрушка - 1 чайна ложка, коріандр - третина чайної ложки, сіль за смаком, 120 грамів вівсяних пластівців ( « Геркулес »), лист лавровий - 2 штуки.

    Як готувати:

    • дрібно нарізану цибулю і натерту на тертці моркву помістити в мультиварку і включити режим «Випічка» (20 хвилин);
    • додати до овочів нарізані кубиками картоплю і гриби, а також спеції і вівсяні пластівці, потім долити воду (рівень - до верхньої позначки);
    • включити режим «Гасіння» на 1 годину.

    Ну і трохи екзотики: вегетаріанська індійська кухня!

    лобіо

    Що знадобиться: червона квасоля (консервована, 1 банка), солодкий перець (2 штуки), томатна паста (1 банка), цибулю (1 штука), часник (1 зубчик), зелень (1 пучок), сіль і приправи - за смаком .

    Як готувати:

    • дрібно нарізати і обсмажити цибулю, додавши до нього перець і часник;
    • залити все це томатною пастою і додати квасолю;
    • додати сіль і спеції, потім накрити кришкою і залишити на 5 хвилин на повільному вогні.

    Перед подачею на стіл посипати дрібно нарубаної зеленню.

    резюме

    Тепер ви знаєте, як готувати смачні вегетаріанські страви з кухонь різних народів світу. Це дозволить організувати власне харчування і харчування близьких вам людей правильно! А ще ви зможете відповісти на питання про те, що таке насправді вегетаріанство. Плюси і мінуси вам відомі!

    Також ви зможете парирувати випади про те, що їжа у веганів - несмачна. Адже ви вже знаєте, що вегетаріанство - харчування не тільки корисне, але і смачне. А ще готувати по цих рецептах просто, маючи сучасну техніку. Підтвердження тому - вегетаріанські страви в мультиварці, про які говорилося вище.

    Удачі вам в експериментах з харчуванням. Пам'ятайте, що любов до живих істот неодмінно винагороджується. Ви зрозумієте це, ставши вегетаріанцем!

    джерело

    А які ще є аргументи на користь вегетаріанства?
    А чи є мінуси?
    Початок вегетаріанства: як до цього приходять?
    Як зробити перехід?
    Вегетаріанська кухня на кожен день: чи зручно?
    Хіба не в цьому як мінімум користь вегетаріанства?
    Здоров'я: як на нього впливає вегетаріанство?
    А які ще є аргументи на користь вегетаріанства?
    А чи є мінуси?
    Напевно, не просто так?