Полезные материалы

ЛЕГКИЙ ШОКОЛАДНИЙ МУС З НАЙБІЛЬШИХ КОРИСНИХ ІНГРЕДІЄНТІВ: ПРЯМО У СКЛЯНЦІ АБО тарталетки

У мене на черзі черговий делікатес з унікальним, коли мова заходить про десерти, інгредієнтом в складі - з улюбленим мною авокадо

У мене на черзі черговий делікатес з унікальним, коли мова заходить про десерти, інгредієнтом в складі - з улюбленим мною авокадо! Він є основою для приготування, напевно, всіх моїх найулюбленіших ласощів - Шоколадно-цитрусові Морозива і корисною і легкою Нутеллою - і цей густий, вершковий, оксамитовий мус з насиченим смаком шоколаду - не виняток. Такий десерт не просто смачний, він сповнений здорових жирів, клітковини і поживних речовин, що робить його не менш корисним, ніж навіть салат;) Як я вже сказала, самої дивовижною частиною цього десерту (крім відмінного смаку, звичайно;) є наявність в його складі авокадо. Особисто я обожнюю і смак, і текстуру авокадо - вони солодкі, маслянисті, з горіхово-вершковим ароматом, який як цілком самодостатній поодинці, так і відмінно доповнює інші продукти в поєднаннях. Так, для мене немає нічого смачнішого перекусу хлібці з просто намазати на нього авокадо з сіллю і соком лайма. З іншого боку, в поєднанні з чимось, що володіє багатим і насиченим ароматом, як в даному випадку какао-порошок, авокадо стає чудовою нейтральної основою, що забезпечує необхідну вершкову текстуру і корисний поживний склад блюда. Але на жаль, в рядах тих, що худнуть і стежать за фігурою авокадо часто не дарують через його високої жирності. Якщо раптом і ви до сих пір боїтеся жирів, нагадаю вам, що жири жирам ворожнечу - корисні ненасичені жири, в основному, піклуються про наше гормональному фоні, здоров'я і красу нашого волосся, нігтів і шкіри, а ось самими шкідливими і потенційно небезпечними для наших фігур жирами є жири з м'яса, молочних продуктів, яєць.

Так ось, авокадо є, напевно, одним з найбільш грамотних джерел жиру на світлі. Спочатку покажу вам його поживний склад, а слідом розповім, що такий набір макро- і мікро-нутрієнтів означає для нас.

Поживний склад авокадо:

Корисні жири - 15g / 100 г у вигляді мононенасичених жирних кислот: омега-9, олеїнова кислота (9.1g) і омега-6, лінолева кислота (1,7 г); невеликі кількості омега-3 жирних кислот, ліноленової (0,13 г) і альфа-ліноленової (0,11 г)

Харчові волокна - 7 г клітковини / 100г

Білок - 2g / 100г

вітамін До

Вітамін Е

Вітамін А

Вітамін В5, В6, фолієва кислота

Вітамін С

Калій - навіть більше, ніж в банані!

Фітонутрієнти - фітостероли (володіє властивістю зменшення холестерину (зменшується обсяг його всмоктування в кишечнику))

Каротиноїди (виконують функції антиоксидантів в організмі людини) - лютеїн, неоксантін, неохром, chrysanthemaxanthin, бета-криптоксантин, зеаксантин, віолаксантін, бета-каротин, і альфа-каротин !!! Каротиноїди є жиророзчинними фітонутрієнтами (тобто вони люблять бути в парі з жирами), що робить авокадо ідеальним джерелом цих корисностей для вашого організму !!!

Антиоксиданти - селен, марганець, цинк і вітаміни С і Е

Таким чином, авокадо відмінно підходить для регулювання рівня цукру в крові через великої кількості білка і здорових жирів, обидва з яких довше перетравлюються, ніж вуглеводи. Багатство авокадо мононенасичені жири (хороший вид жирів;) сприяє зниженню рівня холестерину, зменшуючи тим самим ризик серцево-судинних захворювань, і навіть обіцяє захист від деяких видів раку (товстої кишки і молочної залози). Жири, що містяться в авокадо, також сприяють здоров'ю серця за рахунок діяльності вітамінів В6 і фолієвої кислоти, які допомагають регулювати рівень вмісту гомоцистеїну (все це корисна штука, так як високий рівень гомоцистеїну є фактором ризику для захворювань серця). Авокадо також є дуже концентрованим джерелом каротиноїдів лютеїну, які захищає очі від макулярної дегенерації і катаракти. Вони також містять значну кількість вітаміну К, необхідного для нормального згортання крові; кальцію, щоб зберегти міцні кістки; фолієвої кислоти в бою проти хвороби Альцгеймера; вітамін С для зміцнення імунної системи. До того ж, цих зелених красенів можна сміливо назвати "б'юті" їжею, так як вони містять велику кількість протизапальних і фітохімічних речовин, а так само антиоксидантів, які допомагають боротися з вільними радикалами, не кажучи вже про вітаміни і мінерали, які в комплексі з жировим складом забезпечують красу нашого волосся, шкіри та нігтів.

Якщо раптом всіх корисних якостей авокадо вам не досить, в складі такого шоколадного мусу присутні ще й інші не менш геніальні натуральні джерела здоров'я і краси - сире какао і банан. Про те, чому шкоду якісного (бажано сирого) шоколаду для фігури - міф чистої води і як правильно вибирати какао та продукти з нього, можна прочитати тут . А про те, чому банани найкращі друзі на шляху до ідеального тіла, я писала тут . Не сумніваюся, що хтось із читачів тільки-що обов'язково саркастично посміхнувся над двома останніми пропозиціями, і я вас ні в якому разі не картаю за це, тому що колись подібні твердження західних дієтологів і блогерів і у мене викликали усмішку. Я тоді худла і понуро жувала овсяноблін, тому що "банани калорійні, а шоколад і зовсім - зло" і думала, ну-ну, спробуйте-но привести своє тіло в порядок після пологів, не відмовляючись від цих продуктів. Але ось що найдивніше: я все одно продовжувала їх читати і дуже скоро вже готувала за їх рецептами з усіма цими "калорійними" інгредієнтами в складі. І я продовжувала худнути! Секрет, по-перше, в тому, що замість точних рекомендацій коли і що з'їсти, я знаходила там загальну теоретичну інформацію, завдяки якій з'являлося РОЗУМІННЯ того, ЩО потрібно робити, ЧОМУ і НАВІЩО, і, відповідно, йшло відчуття "крок вправо, крок вліво - розстріл ". Але головне, у західних дієтологів велике значення приділяється саме роботі над емоційної складової харчової поведінки, формуючи то саме усвідомлене харчування і гармонійні відносини з їжею, коли ти не шарахатися банана навіть на жіросжіганіі, а вибирати з'їсти його в якості натурального (навіть живого, якщо хочете ) енергетика та піти позайматися або НЕ з'їсти і просто побайдикувати собі на втіху. Особисто мені дуже до душі це ставлення до їжі і я буду дуже рада, якщо в міру зростання цього блогу буду надихати і вас вибудовувати подібні легкі і ненав'язливі відносини з їжею, в яких дійсно немає ні грама залежно від неї і яких вистачить на все життя, на відміну від короткострокового "пп", яке "не дієта";)

Відволіклася я знову від рецепта, чудовий поживний склад якого з авокадо, банани і сирого какао можна доповнити ще й поліненасиченими жирами омега-3, приготувавши тарталетки з волоських горіхів. Омега-3 в нашому раціоні так само сприяють зниженню рівня холестерину, зменшуючи ризик серцевого нападу та інсульту, зміцнюють імунну систему, попереджають вірусні інфекції та покращують функції мозку. Ну а начинку для таких тарталеток ви можете вибрати абсолютно будь-яку: чи не менше, ніж з цим мусом, я їх люблю в поєднанні з легкою Нутеллою .

Загалом, виходить свого роду десерт, який змушує задатися питанням, чому з землі ніколи нічого не росте, повного порожніх калорій, шкідливих жирів і рафінованого цукру ... Ага;) А ще це дійсно одне з найпростіших смачних ласощів, яким я завжди пригощаю всіх знайомих, які не є прихильниками правильного харчування - дуже забавно слухати їхні спроби вгадати, з чого десерт зроблений!

ЛЕГКИЙ ШОКОЛАДНИЙ МУС З НАЙБІЛЬШИХ КОРИСНИХ ІНГРЕДІЄНТІВ

харчовий склад

  • Порцій: 1 порція
  • 1 порція: 225 г
  • Енергетична цінність: 236 ккал
  • Жири: 13 г
  • Насичені: 2 г
  • Ненасичені: 9.5 г
  • Транс жири: 0
  • Вуглеводи: 32 г
  • Сахара: 12 г
  • Натрій: 7 мг
  • Харчові волокна: 10 г
  • Білки: 4.5 г
  • Холестерин: 0

Тип рецепту: десерт, випеска і солодкий крем

Підготовка: 3 хв

Приготування: 2 хв

Загальний час: 5 хв

  • ДЛЯ мус
  • 1 (90 г) банан
  • половина (80 г) авокадо
  • 5 г сирого какао-порошку
  • 20 мл води
  • стевія (за смаком)
  • 30 г полуниці
  • порошок шоколадного протеїну (за бажанням - з розрахунку живильного складу він не враховувався)
  • ДЛЯ тарталеток (в розрахунку живильного складу вони не враховуються)
  • 1 яєчний білок + 1 ст.л. (8 г) подрібненого насіння льону АБО 1 ст.л. (10 г) подрібненого насіння Чіа + 1 ст.л. (8 г) подрібненого насіння льону + 3 ст. ложки води
  • ½ склянки (40 г) волоського горіха (або пекан)
  • 1 стакан (100 г) мигдальної муки (мигдалю)
  • ⅔ склянки (60 г) фініків без кісточок
  1. МУС: просто збийте всі інгредієнти (за бажанням можете підсолодити стевією або додати улюблений протеїн) в блендері до стану ніжного крему; для прикраси додайте свіжі ягоди (в розрахунку піт. складу 30 г полуниці);
  2. Тарталетки (якщо Ви не використовуєте яйця, для їх заміни замочіть подрібнені в блендері насіння Чіа і подрібнене насіння льону в 3 ст.л. води на 5-10 хвилин);
  3. Подрібніть в блендері волоські горіхи (разом з цілісним мигдалем, якщо він у вас замість мигдальної муки) до стану крихти;
  4. Додайте миндальную борошно, фініки і подрібнене насіння льону з яєчним білком (або веганські заміну яєць з пункту 1) і все ретельно перемішайте;
  5. Запікайте протягом 10-12 хв при темп 190С до золотисто-коричневого кольору;
  6. Дайте тарталетки охолонути, вони стануть менш крихкими;
  7. Дістаньте охолоджені тарталетки з форми і заповніть начинкою з Шоколадного Мусса або Корисною і Легкої Нутеллою; Приємного!

3.3.2998