Полезные материалы

Ліма

  1. напої
  2. Магазини та ринки

Якщо почнете говорити з перуанців про їжу, то перше, що вони вам скажуть: наша їжа - найсмачніша на світі. І не важливо, що інші страви вони навіть не пробували. Просто є залізна впевненість, що страви перуанської кухні - самі самі. Я досить вимоглива до їжі, дуже гидливо і прискіплива, але вона тут просто неймовірна! Багато хто називає Перу - гастрономічною столицею Латинської Америки. Зараз - це вже не просто традиційна кухня, а фьюжн. А оскільки Ліма - це політичний, економічний і культурний центр країни, тут можна скуштувати страви будь-яких регіонів. А вони дійсно відрізняються один від одного. У Перу є джунглі, високогір'я, рівнини, сонячні курорти, в загальному чого тут тільки немає. Про кухню можна сказати те ж саме. І ще - найсмачніші страви з джунглів ви знайдете в Лімі, а не в джунглях. В принципі, готують тут добре майже скрізь.

Найвідоміше блюдо - це, мабуть, севіче (ceviche) Найвідоміше блюдо - це, мабуть, севіче (ceviche). Це, по суті, сира риба в маринаді (щось типу хе), з бататом (солодкої картоплею), кінзою, сушеної кукурудзою і звичайної великої кукурудзою. Є варіації з різною рибою або іншими морепродуктами. Севіче - дуже ситне блюдо, але при цьому холодну, а значить ідеальне для спекотної погоди. Ще одне відоме і улюблене всіма блюдо - ломо сальтадо (lomo saltado). Це яловичина, тушкована в соусі з кінзою, цибулею і перцем. Подається з картоплею і рисом.

Ще одна велика любов перуанців - Пойо а ля Брас (pollo a la brasa). Це курка, приготована на рожні. Дуже смачна, і, найголовніше, не смажена. У місті досить багато закладів, де можна спробувати це блюдо, наприклад в Pardos - це мережа ресторанів.

Картопля для перуанців - це святе. Тут ви знайдете 300 її видів з 500 існуючих у світі. Моя улюблена - папас амарільяс. Це жовта картопля, якої в Росії немає. За смаком вона трохи інша. Тому замість картоплі фрі, питайте перуанську жовту.

Ще можна виділити arroz con pato - качка з рисом, блюдо зі свининою під дивною назвою capapulcra (карапулькра), rocoto relleno - гарбуз з м'ясом і arroz chaufa - ніби як, китайський рис.

Важлива частина перуанської кухні, як не дивно - це страви японські та китайські. Близько 150 років тому в Перу прибутку китайці. І зараз вони вже не говорять по-китайськи, мислять ні як китайці. Вони перуанці до мозку кісток. І азіатська кухня стала невід'ємною частиною Перу. Найчастіше це фьюжн. Японо-перуанський або кантонів-перуанський. Оскільки я прожила в Китаї 4 роки, я знаю, що таке китайська їжа і сказати, що я її терпіти не можу - ні сказати нічого. Але! У Лімі китайська їжа - це щось. Суміш південно-китайських страв з традиційними мотивами Перу.

Суміш південно-китайських страв з традиційними мотивами Перу

Не можу не згадати куй, ні я не матюкаюся, це просто назва морської свинки. Так ось, деякі перуанці їдять їх. Причому, подають їх так, що ти легко можеш впізнати яку тварину у тебе на тарілці. Я б не змогла з'їсти. Хоча деякі пробують - екзотика.

З десертів можу виділити Альфахорес (alfajores) - це печеньки з прошарком з солодкого соусу. Дуже відома в Перу солодкість - манхар бланко (manjar blanco). Виглядає, як варене згущене молоко. По суті це вона і є. Але надто вже солодка. І, звичайно, шоколад. У Перу є кілька своїх марок шоколаду. Наприклад, Іберіка (Iberica) - з міста Арекипи або Helena. Я пробувала і шоколад звичайний, і ручної роботи, і іриски - все, що не купиш - просто пальчики оближеш.

І ще пікаронес - це перуанські пончики, які продаються на вулицях. Купити їх можна всюди (звертайте увагу на невеликі кіоски), особливо гуляючи увечері в Кеннеді парку. Вся сіль навіть не в пончике, а в медовому соусі. Жирненький, але дуже смачно - не на кожен день, звичайно.

напої

Як там не є традиційний напій - чича морада (chichi morada), зроблений з, увагу, лілового кукурудзи. Я пробувала, але фанатом не стала, дуже солодко.

Перуанці також дуже люблять инка колу - це лимонад жовтого кольору, який просто неймовірно схожий на наш Дюшес. Коли я сказала «так це ж як в Росії», мене мало не порубали на бутерброди, тому що «як же так - перуанський напій унікальний, і не схожий ні на що».

Для мене найбільше щастя тут - це свіжовичавлені соки. І в ресторанах тут навіть не питають свіжовичавлений або з пакета. Банановий, з маракуйей, тато, полуницею, ананасом і багато чим ще. Пробуйте ті, які годі й шукати в Росії - наприклад, з рамбутанами або тієї ж маракуйей, але з папайей будьте обережні - вона має послаблюючий ефект. До речі, обов'язково сходіть на ринок і купіть фрукти, які ви ніколи не їли - мій улюблений називається «туна» з сімейства кактусів - дуже освіжає, він буває зелений, жовтий і рожевий.

Ну і, звичайно, кава. Приїхати до Латинської Америки і не спробувати їх кавою - це злочин. І не треба йти в Старбакс, в нього можна і в Москві сходити. Я люблю Хуан Вальдез (Juan Valdez), правда бренд не перуанський, а колумбійський. Проте, моторошно тут популярний.

Дуже перуанський алкоголь - піско (pisco). Міцний, огидний, що дає не тільки в голову, але і в інші частини тіла. Найвідоміший коктейль на його основі - піско сауер. Але не захоплюйтеся, він теж міцний.

А що мені подобається, в барах є купа варіацій цього коктейлю з фруктами, спеціями і травами А що мені подобається, в барах є купа варіацій цього коктейлю з фруктами, спеціями і травами. Хоча мені більше до душі чількано (chilcano) - коктейль, в який теж входить піско і сода. Схожий на мохіто. Мій улюблений - чількано з маракуя і базиліком

Магазини та ринки

Якщо ви орендували апартаменти або звикли готувати самі, то доведеться заглянути в перуанські супермаркети. На мій превеликий подив, вони виявилися дуже непоганими і укомплектованими усім, чим тільки можна, хоча ми, звичайно, не знайдемо тут сиру або кефіру. Найкращі - Vivanda і Wong. У них можна купити все - м'ясо, овочі, фрукти, молочку, хліб і так далі. Ціни досить високі, якщо ви берете, наприклад, стандартний набір для сніданку - пластівці, молоко, ягоди, яйця, йогурт, - то доведеться викласти близько 50 USD. Овочі та фрукти я б рекомендувала купувати на ринках або прямо на вулиці, в Мірафлорес є досить багато вуличних кіосків з фруктами (дешевими і свіжими). Для порівняння з Росією, авокадо тут варто 0.1-0.3 USD (0.5-1 сіль) за штуку.