Чотири кращих Гран Прі Бахрейну

Сьогодні ми розповімо вам про найкращих Гран Прі Бахрейну

Етап на Сахірі багато в чому став унікальним для Ф1 - перший Гран Прі на Близькому Сході, перший за останні роки етап, забирає в Австралії право відкривати чемпіонат, унікальна траса, яка брала уїк-енд чемпіонату світу в різних конфігураціях ... Загалом, Гран Прі Бахрейну є чим похвалитися!

Гран Прі Бахрейну, 2004: Додати траса з нізвідки
Нестачі в грошах на Близькому Сході не відчувалося ніколи, тому прагнення провести гонку Формули 1 було справою вирішеним - на порожньому місці в пустелі виріс ультрасучасний автодром, в сезоні-2004 вперше прийняв етап чемпіонату світу.

Гран Прі Бахрейну, 2004: Додати траса з нізвідки   Нестачі в грошах на Близькому Сході не відчувалося ніколи, тому прагнення провести гонку Формули 1 було справою вирішеним - на порожньому місці в пустелі виріс ультрасучасний автодром, в сезоні-2004 вперше прийняв етап чемпіонату світу

Перша гонка в історії Бахрейну пройшла під знаком Ferrari - почавши сезон з двох поспіль перемог, Міхаель Шумахер домінував і на новій для всіх трасі. Поул-позиція, краще коло і перемога в Гран Прі стали відмінним початком «кар'єри» автодрому Сахір в Формулі 1.
Гран Прі Бахрейну, 2005: Додати перший успіх Алонсо
Не так багато трас, де дворазовий чемпіон Формули 1 Фернандо Алонсо утримує рекорд за кількістю перемог, і Сахір - одна з них.

У свій перший чемпіонський сезон іспанець упевнено виграв Гран Прі Бахрейну, тоді як його суперники зіткнулися з низкою труднощів як чисто спортивного, так і технічного характеру. На наступний рік боротьба була трохи більш гострою, але з тим же підсумковим результатом.

Забігаючи наперед, скажемо, що тріуфм в сезоні-2010 став для Алонсо третім і рекордним серед всіх учасників Гран Прі Бахрейну, однак уже в цьому році його одноосібне царювання на Сахірі може завершитися - по дві перемоги є у бразильця Феліпе Масси, німця Себастьяна Феттеля і британця Льюїса Хемілтона, так що у двох останніх є реальні шанси переписати статистику в свою користь.

Гран Прі Бахрейну 2010: дебют російського гонщика

Сезон-2010 вперше за довгі роки відкривати не Гран Прі Австралії, а Гран Прі Бахрейну - близькосхідна гонка «підстрахувала» етап в Мельбурні, де в цей час були зайняті іншими спортивними подіями.
Втім, для російських шанувальників чемпіонату світу привід пильніше придивитися до Гран Прі Бахрейну-2010 був іншим. Впериє в історії серії на старт вийшов російський гонщик - Віталій Петров дебютував у складі Renault і непогано проявив себе, нехай в результаті і зійшов.
Що стосується гонки, то Фернандо Алонсо здобув свою рекордну на сьогоднішній день третю перемогу на Сахірі і виграв перший же свій Гран Прі в складі Ferrari, пішовши по шляху Кімі Райкконена, якого він змінив в Скудерії.
Гран Прі Бахрейну, 2012: чотири з чотирьох
Знову ставши чемпіоном, німець Себастьян Феттель новий сезон почав не дуже вдало - перший поул, перший швидке коло і першу перемогу володар титулів чекав аж до четвертого етапу, яким і став Гран Прі Бахрейну.

В результаті пілот Red Bull Racing виграв кваліфікацію, став найшвидшим на одному колі в гонці і першим же побачив картатий прапор, вийшовши на першу позицію в особистому заліку сезону-2012.

Крім іншого, німець продовжив унікальну серію, в якій чотири перші гонки виграли чотири різних пілота - як стало ясно далі, така «доля» чекала аж сім перших уїк-ендів того року.
Гран Прі Бахрейну, який не так давно перетворився в гонку, що плавно переходить з дня в ніч, стане цікавим саме з точки зору статистики: кому - Феттелю або Хемілтону - вдасться посунути Алонсо в ранзі найуспішніших пілотів Сахір, ну а гонка в близькосхідному антуражі і при штучному освітленні, безумовно, сама по собі буде цікавою.

джерело: autosport.com.ru