Полезные материалы

Сен-Готардский тунель переміг Альпи | Швейцарські новини російською мовою

... І привид монгольф'єрів,
Приніс з собою човен,
Готард, являючи привид сірий,
Забрав долини в ніч свою.
Борис Пастернак
Новий тунель, який для Швейцарії можна назвати проектом століття, дозволить поїздам долати перевал Сен-Готард на високій швидкості під гірським масивом замість нинішнього маршруту, на якому склади піднімаються на 1150-метрову висоту.
Пробивання останнього метра гірської породи відбудеться сьогодні о 14.30 і транслюватиметься швейцарським телебаченням в прямому ефірі. А ми підготували для наших читачів найбільш цікаві та важливі факти про це будівництво.
Вартість робіт
І привид монгольф'єрів,   Приніс з собою човен,   Готард, являючи привид сірий,   Забрав долини в ніч свою У 1996 році вона була оцінена в 13,6 млрд. Франків: за кошторис проголосували на федеральному референдумі жителі Швейцарії (всього по Сен-Готарду проводилося чотири референдуму, що показує значимість тунелю для економіки і суспільного життя країни).
На 31 липня 2010 року стало ясно, що витрати складуть 18,7 млрд. Франків. З них на Готард доведеться 9,826 млрд., Сенера - 2,426 млрд., І Лёчберг - 4,247 млрд. Франків. До них слід додати витрати, які раніше укладачі кошторису навмисно випустили з поля зору: зміна курсу франка, надбавки зарплат і зміни цін з 1996 року - від 4 до 4,5 млрд. Банківські відсотки за кредит на будівництво - 173 млн. Франків. І податок на додану вартість - 900 млн. Франків. Таким чином, всього ціна прокладки тунелю досягне 24 млрд. Франків.
Переваги нового тунелю
У Швейцарії підрахували, що кожен мешканець країни сен-Готардский будівництво обійдеться приблизно в 1300 франків. Але, на думку екологів, справа того варта, тому що допоможе зберегти первозданну красу Альпійських гір. Сьогодні через перевал проїжджає понад 1,2 млн. Вантажних автомобілів і фур. Вони завдають шкоди флорі і фауні, прискорюють ерозію гірських порід, чим сприяють руйнуванню Альпійського хребта. Перевезення вантажів повинна в ідеалі взяти на себе залізниця.
«Хайді», «Зіссу» та інші чудеса техніки
Прокладка тунелю йде з двох сторін: з півночі з боку Ерстфельда, а з півдня від Бодио, міста поруч з кордоном Швейцарії з Італією. Робочі використовують дві гігантські бурові установки, кожна - довжиною 450 метрів і вагою 2700 тонн. Машини, яким мінери, мабуть, в пориві ніжності, дали історичні швейцарські імена « Хайді »І« Зіссу », Просуваються зі швидкістю 40 метрів в день і працюють 320 днів на рік. Вони виготовлені в Німеччині, кожна коштує 30 млн. Франків. Сектор Седруна частково був пройдений за допомогою вибухових речовин.
Щоб забезпечити для поїздів швидкісного режиму в 250 км / ч, тунель, що проходить на висоті 500 метрів над рівнем моря, буде зроблений практично без вигинів.
будівельники
Будівництво ведеться компанією AlpTransit Gotthard AG вже 14 років силами приблизно 2500 чоловік: мінерів, інженерів, геодезистів, геологів, електриків, механіків. Проект отримав прізвисько «підземного Вавилона» - дві третини з них приїхали з Австрії та Італії, а решта - з Німеччини, Туреччини, Іспанії, Португалії, балканських країн та Швейцарії. Температура всередині тунелю становить 45 градусів, але, за правилами, вона спеціально охолоджується до 28 градусів. За роки робіт в результаті нещасних випадків тут загинуло 8 осіб.
Матеріали і цікаві знахідки
У міру просування з тунелю було вийнято 13,3 мільйона кубічних метрів уламків, що відповідає п'яти пірамід Хеопса! Витягнутий гравій, завдяки сучасним технологіям, буде використаний для виготовлення суперміцного бетону. Крім того, тут виявилися цілі розсипи напівдорогоцінного каміння, в основному, кварцових порід, а також кристалів піриту і кальциту. Петер Амахер, машиніст будівельного потягу і колекціонер, підготував їх виставку в замку містечка Зеєдорф.
непередбачені складності
Населення кантону Урі проголосувало за те, щоб вивчити можливість прокласти тунель виключно під землею. Якби ця ідея була реалізована, то довжина Сен-Готардського тунелю склала б не 57, а 75 кілометрів!
Жителі Романдской Швейцарії мають на організаторів тунелю великий зуб: виявляється, частина грошей, витрачених на Готтард, була взята з суми, виділеної на прокладку третьої залізничної лінії між Женевою і Лозанною. Зараз таких ліній існує дві, і найменша поломка потягу призводить до того, що рух блокується в обох напрямках.
У 2005 році, під час прокладання «рукава» між Ерстфельдом і Амстегом (кантон Урі), була подана скарга на те, що роботи віддані австрійсько-швейцарського підряднику. Судова процедура заблокувала роботи на рік і стала причиною додаткових витрат в розмірі 60 млн. Франків.
З історії тунелю
Піонером будівництва тунелю в Сен-Готарді став знаменитий швейцарський інженер-самоучка Луї Фавр, фахівець в області желездорожного будівництва та прокладання рейок в гірських тунелях. Готтард повинен був стати вершиною його кар'єри. Інженер пообіцяв закінчити прокладку за 8 років. За умовами контракту, за кожен день прострочення він повинен був платити 5000 тисяч франків штрафу з власної кишені, зате за кожен день, пройдений з випередженням графіка, отримував премію в 5000 франків.
13 вересня 1872 року почалася будівництво тунелю довжиною в 15 км між Гешененом і Айроло. Луї Фавр сподівався завершити роботи на два роки раніше, але не розрахував ризику. Підземні озера, обвали, занадто щільні ділянки гірської породи виявилися сильнішими людського ентузіазму і будівельних технологій 19 століття. Будівництво стала місцем загибелі безлічі робочих, і сам Фавр помер в тунелі в 1879 році від серцевої недостатності: він весь час хвилювався, що неправильно робив маркшейдерние розрахунки, і прохідники з південної і північної сторін не зустрінуться.
Коли об'єкт, нарешті, був зданий, незважаючи на невелике відставання за термінами, будівельна компанія Готтард атакувала спадкоємців Фавра в суді.
урочистості
... Людиною, завдяки якому з'явився перший Сен-Готардский тунель, став швейцарський політик і залізничний магнат Альфред Ешер. Але в 1875 році трапився скандал: робочі застрайкували, поліція відкрила вогонь і вбила чотирьох бунтарів. Виявилося, що робочі живуть в жахливих умовах, а кошторис катастрофічно не збігається з витратами - це призвело до відставки Ешера з поста глави проекту. 25 травня 1882, коли високопоставлені гості з усієї Європи зустрічали перед Сен-Готардский тунелем перший поїзд, Альфреда Ешера на свято не запросили.
Померлий Луї Фавр, за легендою, першим пройшов через тунель. Його портрет, упакований в консервну банку, робочі південній частині тунелю передали в руки своїм північним колегам в момент змички. Страхи виявилися марними, коли бурова машина прорізала кам'яну перегородку, в ширину і в висоту дві штольні не зійшлися лише на 33 сантиметри: тригонометрическое вимір тунельної осі Фавр зробив блискуче ...
Сьогодні героєм дня повинен стати глава Федерального департаменту транспорту, будівництва, енергетики та зв'язку Моріц Лойенбергера. Міністр спеціально відклав свою відставку , Щоб встигнути побачити важливий етап в прокладанні свого улюбленого дітища. Для Моріца Лойенбергера Сен-Готардский тунель - це «шедевр відразу з декількох точок зору - політичної, демократичної, технічної і фінансової. А також з позиції сталого розвитку та екології ». Його колеги, міністри транспорту європейських країн, перебувають зараз на засіданні в Люксембурзі, тому їм треба буде милуватися церемонією по телевізору і брати участь у відеоконференції.
завершення будівництва
Відповідно до графіка робіт, будівництво планується закінчити в 2017 році.
Після запуску тунелю в експлуатацію, сен-Готардский залізнична лінія, що йде з Цюріха і Люцерна на південь Швейцарії, в кантон Тічино і далі в Італію, буде більш швидкісний. Після запуску тунелю поїздка за маршрутом Цюріх-Лугано складе 100 хв., Цюріх-Мілан - з 3 год 50 хв. скоротиться до 2 год 40 хв. Швидкість поїздів в тунелі буде досягати 250 км / год, а ходити по ньому будуть до 300 експресів на добу.
Після перенесення в нову гірську лінію залізничних рейок, нинішній тунель повністю віддадуть регіональним і вантажним поїздам. Всі разом, вони зможуть перевозити 6,5 мільйона пасажирів і 49 тонн мільйонів вантажів на рік.