Полезные материалы

Ільсур Метшин: «Зворотний відлік уже пішов на години!»

16.04.2018

Як виконком вийшов на фінішну пряму ЧС-2018 і чому поклав під сукно нову транспортну схему

«Ці п'ять років пройдуть швидко, і нам вже потрібно думати, яким буде громадський транспорт за 2020 роком», - сказав мер Казані Ільсур Метшин. Місто «загальмував» нову транспортну схему, що вимагає 4,5 млрд рублів щорічно або підвищення тарифу до 49 рублів. Про те, чому Казань залишає схему, максимально близьку до діючої, деталях нового плану за 24 млн рублів, швидкісних трамваях, метробуса і неефективному метро - в матеріалі «БІЗНЕС Online».

Діловий понеділок у виконкомі Казані розпочався з доповіді про підготовку міста до ЧС-2018 з футболу Фото:   metshin Діловий понеділок у виконкомі Казані розпочався з доповіді про підготовку міста до ЧС-2018 з футболу Фото: metshin.ru

ЧС-2018: ГОТЕЛІ ГОТОВІ НА 100%, ТЕСТОВИЙ МАТЧ «РУБІНА» З «Уфою» І 4 ТИС. Спецпропуск ДЛЯ АВТО

Сьогоднішній діловий понеділок у виконкомі Казані розпочався з доповіді першого заступника керівника виконкому Даміра Фаттахова про підготовку міста до ЧС-2018 з футболу. Нагадаємо, в Казані пройде 6 футбольних матчів.

«Підготовка ведеться давно. Проте ми вже на фінішній прямій, хотілося б обговорити план роботи на два місяці. Зворотний відлік уже пішов на години! Ми повинні посилити нашу роботу », - сказав мер Казані Ільсур Метшин.

На стадіоні «Казань Арена» 7. травня о 19:00 пройде тестовий матч «Рубіна» з «Уфою», на якому протестують всі сервіси чемпіонату, в тому числі «останню милю» (за погодженням з ФІФА радіус цієї зони навколо «Казань Арени» ще під час Кубка конфедерацій - 2017 скоротили до 1 кілометра). Хоча в минулому році обійшлося без введення пропусків для автомобілів, в цьому році такі пропуску видадуть жителям 69-го кварталу і ЖК «Современник», всього 4 тис. Штук (по одному на квартиру). Видачею розроблених спільно з правоохоронними органами пропусків буде займатися адміністрація Ново-Савиновский району, ТСЖ і керуючі компанії.

«Ми домовилися з правоохоронними органами, що в цьому році ми все-таки введемо пропуску, щоб людям було спокійніше і щоб співробітники ДАІ не по фразі" Я тут живу "пропускали жителів до житлових будинків», - сказав Фаттахов. Він уточнив, що на спецпропуск буде вказано тільки номер авто.

Фаттахов нагадав, що в минулому році Кубок конфедерацій зібрав в місті більше 150 тис. Іноземних туристів. Завантаженість готелів склала близько 90%. А ЧС обіцяє бути ще більш відвідуваним. Поки ж, за попередніми даними, Казань під час мундіалю відвідають 20 тис. Уболівальників з Франції і більше 3 тис. Фанатів з Ірану.


«Все 196 готелів пройшли необхідну класифікацію і вже зараз готові зустріти любителів футболу», - сказав Фаттахов, додавши, що особливу увагу приділять квітковому оформленню міста. У планах також понад 200 культурно-масових заходів, запланований найдовший за всю історію чемпіонату тур головного трофею ЧС-2018 - в Казані трофей побуває з 17 по 19 травня.

З 11 червня по 15 липня щодня в місті працюватимуть 900 добровольців на 15 точках у об'єктів транспорту, станціях метро, ​​на підходах до стадіону «Казань Арена».

«Знаємо, в організації таких проектів важлива кожна деталь, кожна дрібниця має значення», - сказав Фаттахов. За його словами, тільки всім разом захід можна буде провести на належному рівні. Триває підготовка майданчика фестивалю уболівальників у «Казана» - там по трансляції на великому екрані можна буде побачити всі матчі ЧС. Менш ніж через місяць у «Казана» почнеться зведення тимчасової інфраструктури фестивалю.

«Підготовка до чемпіонату світу - командна робота, - сказав Метшин. - Ми разом: федеральні структури, оргкомітет - зіграли за ці роки. Ми вміємо взаємодіяти, чуємо один одного і працюємо в єдиній команді. Ця робота щодня вимагає копіткої праці, виникає маса питань, які потрібно вирішувати в режимі реального часу всім разом, не перекладаючи відповідальність на плечі один одного, а підставляючи плечі. Кожне велике змагання має свою специфіку, у нас був час для роботи над помилками ».


НОВУ маршрутна мережа Казані ВІДКЛАЛИ ДО КРАЩИХ ЧАСІВ - У МІСТА НІ 4,5 МЛРД РУБЛІВ НА СУБСИДІЇ І БАЖАННЯ ПІДВИЩУВАТИ ТАРИФИ

На цій же нараді виконком Казані визнав неможливим прийняти до реалізації нову маршрутну мережу пасажирського транспорту міста, розроблену за підсумками конкурсу за 23,8 млн рублів. Цим займалося ВАТ «Науково-дослідний інститут автомобільного транспорту» (НИИАТ) міста Москви. Необхідність нової п'ятирічної схеми пов'язана і зі значними змінами федерального законодавства в сфері пасажирських перевезень. У минулому році був визначений стандарт транспортного обслуговування населення, а з 1 липня вступає новий порядок формування початкової максимальної ціни контракту. Він передбачає обов'язкове підвищення оплати праці водіїв з нинішніх 37 тис. Рублів до не менше ніж 60 тис. Рублів. Одне лише це вимога серйозно змінює економіку міських пасажирських перевезень.

За оцінкою фахівців НДІ, існуюча маршрутна мережа Казані повністю відповідає федеральному стандарту і має оцінку вище середнього. Мережа є досить зручною для жителів, має соціально спрямований характер. Але її головний недолік - дуже висока ціна обслуговування. Для збереження існуючої маршрутної мережі в нових умовах необхідно додатково 4,5 млрд рублів бюджетних субсидій на рік або підвищення ціни на квитки до 49 рублів. Щоб не порушувати федеральне законодавство, влада міста вирішила максимально зберегти існуючу маршрутну мережу і до 1 червня провести відкриті торги, визначивши таким чином перевізників на наступні п'ять років. Таким чином, місто встигає застрибнути в останній вагон нині діючих законодавчих норм. І на п'ять років виконання нових вимог федерального законодавства буде відстрочено.

Виконком Казані визнав неможливим прийняти до реалізації нову маршрутну мережу пасажирського транспорту Казані, розроблену за підсумками конкурсу за 23,8 млн рублів Фото: «БІЗНЕС Online» Виконком Казані визнав неможливим прийняти до реалізації нову маршрутну мережу пасажирського транспорту Казані, розроблену за підсумками конкурсу за 23,8 млн рублів Фото: «БІЗНЕС Online»

«Субсидії в 4,5 мільярда рублів нам поки не дадуть, а й до 49 рублів піднімати тариф ми не можемо, - сказав мер міста. - Добре, що у нас є детальне опрацювання. Не будемо про це тільки мріяти, а будемо наполегливо працювати, щоб в майбутньому це все реалізувати. Це та сама синиця в руках, яка дозволить обслуговувати населення в найближчі п'ять років. Ці п'ять років пройдуть швидко. І нам вже потрібно думати, яким буде громадський транспорт за 2020 роком ».

За даними дослідження, в разі відсутності субсидій і збереження існуючих тарифів буде потрібно суттєва зміна маршрутної мережі. Маршрути будуть не такими довгими, як зараз. Фахівці НИИАТ запропонували прив'язати їх до станцій метрополітену або до транспортно-пересадочних вузлів, щоб пасажири з віддалених районів могли дістатися до метро і потім слідувати в центр міста, а це веде до неминучого збільшення пересадок! За словами голови комітету з транспорту Айдара Абдулхакова, навіть введення тарифу з можливістю пересадок протягом години зажадає серйозних дотацій перевізникам. Передбачається скорочення дублюючих маршрутів. У разі скорочення замість нинішніх 20 дублів стане 4-5. Маршрутна мережа скоротиться з 60 до 48 маршрутів, а рухомий склад - з нинішніх 843 автобусів до 475.

«Фахівці вважають, що потрібно збільшувати завантаження метрополітену, розвивати швидкісні види транспорту, зупинити дублювання трамваїв і тролейбусів автобусами, а також дублювання метро наземним транспортом», - сказав Абдулхак.

За словами    Айдара Абдулхакова, навіть введення тарифу з можливістю пересадок протягом години зажадає серйозних дотацій перевізникам Фото:   metshin За словами Айдара Абдулхакова, навіть введення тарифу з можливістю пересадок протягом години зажадає серйозних дотацій перевізникам Фото: metshin.ru

ЗАВАНТАЖЕННЯ МЕТРО - 15% від запланованих, А НА МЕРЕЖА метробуса І ШВИДКІСНИХ ТРАМВАЇВ В МАЙБУТНЬОМУ ТРЕБА 15,5 МЛРД РУБЛІВ

За даними транспортного комітету, в будівництво метро за останні 10 років вклали понад 45 млрд рублів. Але сьогоднішній пасажиропотік - лише 15% від запланованої пропускної здатності. Справа в тому, що прийнятий в СРСР норматив про будівництво метро в містах з населенням 1 млн чоловік застарів, тому що тоді особисті авто були нечастим явищем. «Сьогодні метро окупається тільки при чисельності населення в 2,5-3 мільйона жителів!» - сказав Абдулхак.

Натисніть, щоб збільшити Натисніть, щоб збільшити

В якості альтернативи метрополітену пропонується система швидкісних видів транспорту (три маршрути трамвая і три метробуса). Вони йдуть по відокремленої смузі руху, для них - пріоритетний проїзд перехресть. Необхідні також спеціальні зупинки з можливістю оплати проїзду (не в салоні машини, як зараз, а за типом метро). Також потрібен рухомий склад великої місткості (наприклад, автобуси-гармошки). Всі три маршрути метробуса в альтернативну схему будуть починатися від ж / д вокзалу. Один пустять до Дербишек, другий - до вулиці Гаврилова, третій - до мікрорайону М-14 (за Республіканської клінічної лікарнею). У перспективною схемою також - закольцовку маршруту 5-го трамвая, запуск швидкісного трамвая від «Салават Купера» до Північного вокзалу, від вулиці Завойського до вулиці Халитова.

Але задоволення це при всій зручності недешеве. Загальна орієнтовна вартість всієї цієї системи - 15,5 млрд рублів, що складає приблизно 2/3 річного бюджету Казані і приблизно можна порівняти з будівництвом двох станцій метрополітену з перегонами. Вибір - дві станції метро або шість наземних швидкісних маршрутів по всьому місту - фахівці залишили владі.

За словами Абдулхакова, сьогодні Казань не готова до реалізації цього варіанту нової маршрутної мережі, однак тепер у міста з'явилося бачення, як можна розвиватися в найближчі роки. Зміни необхідні, інакше рух на дорогах упреться в затори. За даними ГИБДД, загальна чисельність автомобілів в Казані вже становить понад 400 тисяч. Тобто на 1 тис. Жителів припадає 325 авто, а адже ще в 2015 році були прогнози про те, що при існуючих темпах автомобілізації до 2025 року на 1 тис. Жителів припадатиме 350 автомобілів, що вже означає 8-9-бальні затори.

Жителів припадатиме 350 автомобілів, що вже означає 8-9-бальні затори

«І це через сім років, можна сказати, вже завтра. А 400 автомобілів на тисячу чоловік - це взагалі колапс. Просто нічого не рухається, - сказав глава транспортного комітету міста. - Так, сьогодні в ремонт доріг вкладаються мільярди рублів, однак темпи будівництва ніколи не встигнуть за шаленими темпами автомобілізації ».

Заходи, вжиті в останні п'ять років, - скасування лівих поворотів, заборона в'їзду вантажівок вдень, впровадження системи управління автомобільним рухом - себе практично вичерпали. Вони ще дозволяють тимчасово підтримувати існуючий стан. За даними міжнародного рейтингу, Казань вже увійшла в число 200 міст з найбільшими пробками (в них автовласники проводять до 30 годин в рік).

«Єдино можливим способом лікування цієї хвороби є пріоритетний розвиток громадського транспорту і проведення стримуючої політики по відношенню до легкових автомобілів», - особливо підкреслив актуальність проблеми Абдулхак. А вже в спілкуванні з журналістами він заявив, що об'єктивна необхідність в підвищенні тарифів для проїзду в громадському транспорті Казані назріла і транспортники просять підняти ціну хоча б на 2,5 рубля - в кінці кінців, тариф не піднімали два роки, було б справедливо окупити хоча б інфляційне зростання. Але рішення буде стверджувати держкомітет РТ по тарифам - статися це може в кінці літа поточного року.