Полезные материалы

Як виглядає траса Формули-1 "Сочі Автодром»

ФОРМУЛА 1. ГРАН-ПРІ РОСІЇ ЗА ДВА ДНІ ДО старту ГОЛОВНІЙ ПЕРЕГОНИ КРАЇНИ. ФОТОРЕПОРТАЖ .

«Сочі Автодром» представив кубок Гран-прі Росії

Одна з приємних особливостей відвідування Гран-прі - можливість самостійно погуляти по трасі, де тільки що проїхали (або ще тільки збираються) боліди Формули-1. Хтось, покинувши піт-лейн, неквапливо оглядає околиці, інші користуються можливістю поправити власне здоров'я і долають коло на швидкості - або бігом, або на велосипеді. Ваш кореспондент обрав перший варіант і спокійно вивчив, як виглядає коло довжиною майже шість кілометрів.

ФОРМУЛА 1

Конфігурація «Сочі Автодрому»

Отже, для початку залишаємо піт-лейн. Треба сказати, він досить довгий, так що на піт-стопах гонщики будуть втрачати чимало часу. Цікаво, що біла лінія, яка забороняє пілотові відразу вийти на оптимальну траєкторію, тягнеться дуже довго - щоб вже точно уникнути виникнення аварійної ситуації. До того ж бетонні блоки всюди оточують трасу.

Виїзд з піт-лейн

Виїзд з піт-лейн

Дивимося назад на довгу пряму після старту

Подолавши дуже довгу пряму (DRS тут, без сумніву, стане в нагоді і допоможе), ми підходимо до другого повороту - ймовірно, саме тут буде найбільше обгонів по ходу недільної гонки. Поворот досить різкий і вузький, на старті тут напевно буде тісно, ​​і не факт, що всі подолають це місце без проблем. Раз так, можемо позаздрити тим, хто купив квитки на трибуну Т2.

Другий поворот - місце для обгонів, апогей боротьби на старті

Другий поворот - місце для обгонів, апогей боротьби на старті

Люк теж покритий штучною травою

Далі - знаменитий довгий-довгий третій поворот, що огинає площа, на якій встановлена ​​чаша олімпійського вогню. Тут же під час уїк-енду Формули-1 будуть проходити музичні концерти. Поворот немов нескінченний, машину весь час буде стягувати на зовнішній радіус, при цьому місце буде долатися на дуже високій швидкості. Якщо у пілотів буде виходити їхати тут пліч-о-пліч, то вийде дуже видовищно! Гонщики порадують володарів квитків на трибуну Т4 Данила Квята. До слова, вона реально величезна.

Довгий третій поворот і трибуна Данила Квята

Нарешті залишивши позаду «Омегу» (неофіційна назва), ми підходимо до четвертого повороту. Проектувальники сподівалися, що тут теж буде шанс на обгін, а тому навіть розширили трасу, але все-таки здається, що тут проскочити суперника можна буде лише в тому випадку, якщо гума опонента вже в поганому стані. Втім, будемо раді помилитися.

Підхід до четвертого повороту

Далі нас чекає, напевно, не самий захоплюючий ділянку траси . Болідів доводиться огинати олімпійські об'єкти (включаючи льодовий палац «Великий»). Тут серія 90-градусних поворотів, відбійники зовсім близько. Втім, в РСКГ обгони тут, як не дивно, бували. Бували й помарки: невелику ділянку штучної трави місцями забарвлений в чорний колір - наслідки проїзду гонщиків за межами полотна. Звертає на себе увагу восьмий вигин траси : Справа в тому, що узбіччя тут пофарбували в кольори російського прапора, вийшло дуже красиво.

Восьмий поворот розфарбували в кольори триколора

Залишивши позаду 10-й поворот, гонщики потрапляють на дуже важливу частину траси : Попереду дуже довгий розгін, по ходу якого справа ззаду залишаться «Адлер-Арена» і палац «Айсберг». Але справа, звичайно, не в спортивних спорудах, а в тому, що секція дуже довга, а попереду складний 13-й поворот: він сліпий, відкривається в самий останній момент. Після проходу по трасі можна підтвердити: красиве і неприємне для гонщиків місце! До того ж завдяки DRS швидкість тут ще вище. Тож не дивно, що вже на першій практиці в цьому місці були помилки .

Крутим поворотом ще навіть і не пахне!

Крутим поворотом ще навіть і не пахне

Дивимося назад на 13-й поворот

Розібравшись з 13-м поворотом, гонщики пірнають під міст, що з'єднує основний паддоках з паддоком гонок підтримки. Далі - поворот вліво, вже видно будівлю боксів і головна трибуна. Найбільш уважні пілоти також звернуть увагу на величезний екран, встановлений поряд з будівлею МНС. Екран працює не даремно: гонщики зможуть дізнатися, як вести себе при виникненні радіаційної загрози.

Будьте готові до всього

Будьте готові до всього

Невелика задня пряма

Далі попереду щось типу шику (перед нею невеликий підйом, який ускладнює гонщикам життя) і виїзд на ще одну невелику пряму, на якій починається заїзд на піт-лейн. Відзначимо, що в'їзд тут досить вузький, у неуважних пілотів можуть виникнути проблеми з тим, щоб вписатися. Та й швидкість треба скинути до 80 км / ч. До слова, зліва від траси тут розташована естакада дороги загального користування, так що при успіху можна протягом декількох секунд безкоштовно подивитися заїзди з вікна маршрутки. Самі ж пілоти можуть кинути погляд на православний храм - перш ніж повернути кермо вправо.

Невеликий підйом перед 15-м і 16-м поворотами

Невеликий підйом перед 15-м і 16-м поворотами

Вид на храм

Вид на храм

Вузький заїзд на піт-лейн

Що ж, попереду залишаються останні повороти - теж прикрашені в кольори російського прапора. Як ви розумієте, дуже важливий хороший вихід на стартову пряму, а інакше ви або не отримаєте шансу на атаку суперника, або самі можете стати легкою жертвою для опонента. Вид на виході відкривається дуже красивий!

Початок стартовій прямій на виході з 18-го повороту

Формула-1 в Росії: де, що, як