Полезные материалы

Автодрому «Чайка» 30 років

Тренувальний майданчик

У дні проведення кільцевих змагань тут розташовується сервісний парк У дні проведення кільцевих змагань тут розташовується сервісний парк. В інший час - проводяться заняття інструкторами «Автоакадемії водійської майстерності».

Кросова траса 800 м

Прокладена всередині малого кільця кросова траса приймає не тільки профільні змагання, а й гонки на виживання і тести «цивільних» автомобілів Прокладена всередині малого кільця кросова траса приймає не тільки профільні змагання, а й гонки на виживання і тести «цивільних» автомобілів.

Мале кільце 2850 м

У нинішньому році на малому кільці міцно влаштувалися чемпіонати країни з кільцевих авто- і мотогонках У нинішньому році на малому кільці міцно влаштувалися чемпіонати країни з кільцевих авто- і мотогонках. Найулюбленіший уболівальниками і фотографами поворот «Чайки» знаходиться саме тут.

Пряма «старт - фініш»

Широкий прямий відрізок траси як не можна краще підходить для змагань з драг-рейсингу, так що рев моторів на спорткомплексі не вщухає ні вдень, ні вночі Широкий прямий відрізок траси як не можна краще підходить для змагань з драг-рейсингу, так що рев моторів на спорткомплексі не вщухає ні вдень, ні вночі.

Картингова траса 1150 м

Найбільш затребувана частина СТК: тут проходять картингові і скутерного гонки, гоночні тести, корпоративні змагання і дуже популярний прокатний картинг Найбільш затребувана частина СТК: тут проходять картингові і скутерного гонки, гоночні тести, корпоративні змагання і дуже популярний прокатний картинг. Після реконструкції в 2001 році стала єдиною в Україні картинговой трасою, що відповідає міжнародним стандартам.

Кафе-клуб 50 місць

Куточок вболівальника, де можна підкріпитися, поспілкуватися і подивитися телетрансляції спортивних змагань.

Стадіон 400 м

Стадіон приймає трекові і льодові гонки, змагання зі слалому, клубні зльоти, а ввечері використовується як «автомобільний» кінотеатр Стадіон приймає трекові і льодові гонки, змагання зі слалому, клубні зльоти, а ввечері використовується як «автомобільний» кінотеатр.

Велике кільце 4460 м

Для проведення змагань під егідою FIA ця траса повинна бути ширше і мати зони безпеки Для проведення змагань під егідою FIA ця траса повинна бути ширше і мати зони безпеки. Проте вона затребувана - тут проводять тести серійних автомобілів журналісти «Автоцентру» і «Екіпажу».

бокси бокси

У гаражах «Чайки» «квартирують» найсильніші ралійні і кільцеві команди України.

Найближчі планиНайближчі плани

Леонід Протасов   Директор спорткомплексу «Чайка» Леонід Протасов
Директор спорткомплексу «Чайка»

У наших найближчих планах - обладнання гравійних пасток і смуг безпеки, укладання нового асфальту, повна заміна відбійників навколо полотна. Крім того, ми збираємося побудувати кілька нових трибун, бокси, паддоках і VIP-ложу навпроти прямий «старт - фініш». Я впевнений, як тільки траса стане відповідати європейським і світовим стандартам, до нас неодмінно потягнуться організатори всіляких авто- і мотогонок з багатьох сусідніх країн.

Сергій Суховський
Фото автора, Андрія Яцуляк і Сергія Кузьмича

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Сергій Суховський

Редактор відділів «Автоспорт» і «Мототехніка» У «Автоцентрі» я з 2002 року, редактором відділів «Автоспорт» і «Мототехніка». Чому саме вони? Тому що це два з трьох моїх найбільших увлеченій.Кольцевие автогонки, класичне ралі, ралі-рейди. Часто-густо грубі порушення техніки безпеки і основ прикладної фізики. Про автоспорті завжди говорили як про закрите маленькому світі широковідомих у вузькому колі осіб. Але саме тут я знайшов вірних товаришів, саме тут зрозумів, що насправді означають звичні літературні штампи на кшталт «тріумф перемоги», «гіркоту поразок», «біль втрати». Мотоцикли, аквабайки, снігоходи, квадроцикли, скутера ... Як жартує Андрій Волощенко: «все що між ніг - це до СУХОВСЬКИЙ». Дивно, що ніхто в редакції більше не поділяє мого другого захоплення. Вся ця спецтехніка дарує таке задоволення від водіння, яке не дано звичайним автомобілям. Тільки на гідроциклі можна «вкладатися» з відкритим дроселем в 90-градсний поворот, тільки квадроцикл «управляється» практично в польоті, тільки скутер дає можливість не помічати київських пробок і доїжджати з Оболоні до Шулявки за 8 хвилин. Тому убийте в собі пафос: залиште свої п'ятиметрові «лексуси» для вечірніх поїздок і уїк-ендів і виїжджайте в місто на скутері або мотоциклі. І пробки розсмокчуться самі собою.

Інші матеріали автора:

Чому саме вони?