Полезные материалы

Що спільного у Ван Дамма з азербайджанським селом Вяндам?

Вдалий жарт…   Років зо п'ять-шість тому в Азербайджан приїжджав Жан Клод Ван Дамм Вдалий жарт…

Років зо п'ять-шість тому в Азербайджан приїжджав Жан Клод Ван Дамм. Іменитого гостя запрошували в різні регіони нашої країни. В один день він побував в селі під назвою «Вяндам» Габалінської району. І хтось із «господарів» села пожартував над Ван Даммом, що село названо на його честь. Гість, природно, нічого не підозрюючи, повірив жарті ... Насправді ж селу «Вяндам» близько 600 років, але гостю і невтямки було, що коли село було створено, його і в помині не було ... Років зо п'ять-шість тому в Азербайджан приїжджав Жан Клод Ван Дамм

Щорічно 18 жовтня знаменитий Жан Клод Ван Дамм відзначає свій День Народження!

Жан-Клод Ван Дамм повне ім'я Жан-Клод Каміль Франсуа Ван Варенберг - відомий американський актор, режисер, сценарист, постановник бойових сцен і продюсер, відомий в минулому каратист, культурист і кікбоксер. Жан-Клод Ван Дамм повне ім'я Жан-Клод Каміль Франсуа Ван Варенберг - відомий американський актор, режисер, сценарист, постановник бойових сцен і продюсер, відомий в минулому каратист, культурист і кікбоксер

Його називають «М'язи з Брюсселя» народився 18 жовтня 1960 року в Беркем-Сент-Агат, Брюссельського столичного регіону (Бельгія).

У 1978 році посів третє місце у своїй ваговій категорії на аматорському чемпіонаті Європи з бодібілдингу, а роком пізніше, виступаючи на чемпіонаті Бельгії, що носить назву «Містер Бельгія», здобув перемогу в своїй і основний вагових категоріях, ставши, таким чином, абсолютним чемпіоном.

Він є чемпіоном Європи з карате і кікбоксингу 1979 року в середній вазі серед професіоналів, а також має чорний пояс. За свою бійцівського кар'єру (карате і кікбоксинг) провів в загальній складності 22 бої, в яких здобув 20 перемог і лише 2 рази програв за рішенням суддів.

Ван Дамм знявся в цілому в понад 50 фільмах. Найбільш успішні з них: «Кривавий спорт» (1988), «Кікбоксер» (1989), «Самоволка» (1990), «Подвійний удар» (1991), «Універсальний солдат» (1992), «Важка мішень» (1993) , «Патруль часу» (1994), «Нестримні 2» (2012).
Три рази поспіль був номінований на кінопремію MTV Movie Awards в категорії «Самий бажаний чоловік» - в 1992,1993 і 1994 роках. Ван Дамм знявся в цілому в понад 50 фільмах

Талановитий у всьому ...

Батько Клода був бухгалтером і власником квіткового магазину. Він віддав сина в школу карате у віці десяти років. З 12 років Ван Дамм продовжив заняття під керівництвом Клода Гетца. Крім карате, Ван Дамм володіє також ще 4 видами бойових мистецтв: кікбоксинг, муай тай, кунг-фу і таеквондо. Також протягом п'яти років займався класичним балетом.
Варто відзначити, що на початку 80-х років Ван Дамм був спаринг-партнером Чака Норріса.

Ван Дамм любить класичну музику, особливо твори Бетховена. Володіє декількома мовами ...

початок успіху
Свою першу повноцінну роль Ван Дамм отримав у фільмі «Не відступати і не здаватися» (1986), зігравши російського бійця Івана Крашінского. Через труднощі при вимові імені, Жан-Клод Ван Варенберг змінив ім'я на Жан-Клод Ван Дамм, в пам'ять про померлого друга.

З великими труднощами потрапивши в офіс знаменитого продюсера Менахема Ґолана, після довгих умовлянь нікому не відомий Ван Дамм отримав роль у фільмі «Кривавий спорт» (1988), сценарій якого вже 2 роки припадав пилом у продюсера. Вперше фільм був показаний в Малайзії, потім у Франції і тільки потім в США. У всьому світі фільм отримав величезний успіх, зібравши в цілому понад 30 мільйонів доларів при бюджеті в трохи більше 1 мільйона.
Успіх «Кривавого спорту» негайно зробив Ван Дамма новою зіркою бойовиків. Дивлячись на нього, молоді люди по всьому світу йшли в секції карате і починали займатися спортом. Наступні фільми Ван Дамма - «Кіборг» (1989), «Кікбоксер» (1989), «Самоволка» (1990), «Ордер на смерть» (1990) і «Подвійний удар» (1991) - лише закріпили його успіх.
Набираючись досвіду і працюючи над собою, Ван Дамм став отримувати ролі у фільмах А-класу: «Універсальний солдат» (1992), «Важка мішень» (1993), «Нікуди бігти» (1993), «Патруль часу» (1994). Таким чином, вже скоро він встав в один ряд з такими зірками бойовиків, як Сильвестр Сталлоне і Арнольд Шварценеггер, а гонорар його виріс до 8 мільйонів доларів.

У деяких фільмах через французького акценту і бельгійського походження актора, його герої мають французьке походження - Люк Деверо, Кріс Дюбуа, Ченс Будро, Ліон Готьє, Ален Лефевр, Філіп Саваж, Жан Вілен
У деяких фільмах через французького акценту і бельгійського походження актора, його герої мають французьке походження - Люк Деверо, Кріс Дюбуа, Ченс Будро, Ліон Готьє, Ален Лефевр, Філіп Саваж, Жан Вілен.

падіння популярності

Але в кінці 90-х жанр бойовика починає втрачати популярність і після ряду вдалих ролей в кар'єрі актора почався затяжний спад. Фільм «У пошуках пригод», що вийшов в 1996 році, став режисерським дебютом Ван Дамма, для якого він також написав сценарій і виступив продюсером. Однак фільм ледь окупився в прокаті. Що вийшли слідом «Раптова смерть» (1995), «Максимальний ризик» (1996), «Колонія» (1997) і «Підривник» (1998) не мали успіху.

Через затяжного розлучення Ван Дамм почав вживати наркотики і пізніше проходив курси реабілітації від цієї залежності Через затяжного розлучення Ван Дамм почав вживати наркотики і пізніше проходив курси реабілітації від цієї залежності. Це позначилося на його репутації - у великі проекти актора більше не запрошували.

Щоб поправити своє фінансове становище, Ван Дамм перейшов в фільми категорії «Б», такі як «Легіонер» (1998), «Репликант» (2001), «В пеклі» (2003), «Пробудження смерті» (2004) та інші. Незважаючи на зростання акторських здібностей Ван Дамма, ці одноманітні фільми не сприяли його популярності, оскільки продовжували експлуатувати усталений образ актора: бої в стилі сетокан-карате з майстерним володінням ногами і з обов'язковим показом класичного шпагату. Незмінний образ набрид глядачеві і актор стрімко втрачав популярність.

І хоча в останні роки Ван Дамм знявся в деяких фільмах, особливого успіху вони не мали ... В даний момент актор не поспішає з «ребут» своєї кіно кар'єри. Він продовжує працювати в кіно, але далеко не так активно, як в 90-х роках, перемежовуючи касові стрічки і недорогі фільми «Direct-to-video».

Гюльгиз Сулейманова

Спеціально для Інформаційного Агентства «Qafqaz»