Полезные материалы

Fashion Show українського і киргизького дизайнерів в АУЦА: пряний кави з корицею

  1. АУЦА
  2. КОРОТКО ПРО АУЦА
  3. Новини АУЦА
  4. 21 квітня 2016

    В Американському університеті в Центральній Азії (АУЦА) пройшов fashion-показ двох колекцій -Дизайнер з України Ірини Лимаренко (бренд Foberini) і Киргизстану Толгонай Керімкуловой (бренд Baira).

    Організували захід посольство України в КР і АУЦА. А ось ідейними натхненниця цього грандіозного фешн-шоу стали дві жінки - дружина посла України в КР Наталя Борисівна Дорошенко і Киргизстанські модель Чолпон Джолдошева.

    До речі, українські дизайнери приїхали в Киргизстан вперше. І побували в рамках свого турне (Бішкек - ​​Страсбург - Торонто) з усіх країн Центральної Азії тільки у нас.

    І побували в рамках свого турне (Бішкек - ​​Страсбург - Торонто) з усіх країн Центральної Азії тільки у нас

    Не випадково показ мод проходив під назвою «Назад в майбутнє. Нове життя традиційного костюма ». В обох колекціях була представлена ​​сучасна жіночий одяг з використанням елементів крою, вишивки, орнаментів національних українських і киргизьких костюмів. Ще однією відмінною особливістю продемонстрованої глядачам одягу стало використання обома дизайнерами тільки натуральних тканин і ручної вишивки.

    Виглядало це дуже стильно і сучасно. Традиційне рукоділля органічно вплелися в сучасність, і жіночі сукні, блузи, піджаки, спідниці «зазвучали» по-новому. Одяг, незважаючи на національний колорит, вийшла універсальною. Одягти її в повсякденному житті і за святковим нагоди зможе будь-яка жінка, незалежно від країни проживання.

    Дизайнери розповіли нам, що і наш бренд, і український користуються популярністю за кордоном. Лінію одягу Baira і Foberini можна побачити на мешканок США, Франції, Італії, Іспанії, Канади, Великобританії, Сінгапуру, Малайзії, Австралії, Японії, Південної Кореї, Росії, Казахстану. Причому самих різних національностей, а не тільки на представниць киргизької або української діаспори.

    Причому самих різних національностей, а не тільки на представниць киргизької або української діаспори

    Як вірно висловилася ведуча модного вечора Салтанат Саматова, через національний одяг виражається душа народу. Вечір пройшов дуже яскраво, колоритно, в теплій дружній і творчій атмосфері.

    Налаштовувала на особливий лад і музика - народні українські пісні чергувалися з киргизькими.
    На відео-трансляції на великому екрані у фойє українські красуні у вишиванках змінювалися киргизькими моделями в сучасних сукнях з національними візерунками. І все це виглядало і звучало дуже природно.

    - Тільки допомога, тільки дружбу я побачила від ваших дизайнерів і взагалі від киргизів. Ніякого ревного ставлення від колег з Киргизстану. Ваші майстри пропускали нас вперед, щоб ми могли пропрасувати наші наряди, хоча їм теж потрібно було готуватися до показу. Було дуже приємно, - подякувала киргизів Ірина Лимаренко.

    Окремо Ірина подякувала послу України в КР Миколи Петровича Дорошенко і президента АУЦА Ендрю Вахтель, а також Наталію Борисівну і Чолпон Джолдошеву, без підтримки яких «показ не був би таким розкішним».

    - Завдяки цим людям і їх команді професіоналів пройшов наш святковий вечір. Важко переоцінити виконану роботу українського посольства, яке взяло на себе організацію такого значного події для кожного українця і всієї України. Їх підтримка надихає і мотивує розвиватися далі. Для мене відкриттям цієї поїздки став Американський університет в Центральній Азії. Це кардинально нове, вільне для зростання і розвитку особистості, що формується навчальний заклад, який заслужено вважається найкращим університетом в Центральній Азії, - сказала Ірина Лимаренко.

    Український дизайнер повідомила, що їй дуже сподобалася колекція Толгонай Керімкуловой. Більш того, Ірині сподобалися кілька дизайнерських речей, які вона хотіла б придбати для себе.

    - Чи будете ви тепер використовувати які-небудь елементи киргизького орнаменту в своїх наступних колекціях?

    - Використовувати ваші візерунки в наш бренд ми не зможемо, оскільки використовуємо тільки український орнамент. Наш меседж - нести українські традиції, нашу багату культуру, на вулиці, в народи. Але пару речей вашого дизайнера я постараюся придбати для себе. Я закохалася в спідницю, прикрашену по низу киргизьким національним візерунком, і в піджак, в якому виходила на сцену Толгонай. Дуже красиві речі. Якщо встигну, куплю їх. І з задоволенням буду носити!

    - Вашу колекцію в Бішкеку презентували переважно моделі - хлопці і дівчата азіатської зовнішності. Вас це не бентежило?

    - Дійсно, тільки одна модель була європейської зовнішності - Катя. Все решта - східні дівчата і хлопці. Це було наше вимога до організаторів. Вийшов пряний мікс - східна краса в поєднанні зі слов'янською культурою. Як кава з корицею. Наша колекція набула особливого шарму. Мені дуже подобається!

    «Український одяг цінується за кордоном»

    - Чому в основу вашого бренду ліг саме традиційний український костюм?

    - Така думка прийшла мені давно, ще в 2008 році. Під час робочої поїздки до Іраку я побачила, як жителі ставляться до свого національного костюму, до своїх традицій. Країна якраз тільки почала відновлюватися після війни і розрухи. Мене запросили на барбекю і попередили, що чекають мене в їх національному одязі. Я здивувалася: на барбекю в національному одязі? І прийшла одягненою по-іншому. Але абсолютно всі гості приїхали відпочивати на природу в національних костюмах! Тоді я і переосмислила своє ставлення до культури іншого і свого народу. Усвідомила, що я проявила неповагу до запрошує стороні. Так у мене зародилася ідея прищеплювати любов українців до нашого національного костюму, до рукоділля, традиціям. Природно, одягнути повністю в традиційний устрій - так у нас називається комплект українського народного одягу - сучасного українця або українку складно. Тому вирішила подавати його як сучасний, стильний, модний і зручний наряд, зберігши при цьому національну цінність.

    - Наскільки популярний осучаснений національне вбрання в українців?

    - Минулого літа, наприклад, черга на нашу одяг була розписана на три місяці вперед. Нам роблять замовлення з різних країн світу. Приємно, що наш одяг, яку ми не підлаштовували під якусь іншу країну, народ або культуру, викликає такий інтерес, цінується у людей різних національностей, - розповіла Ірина Лимаренко.

    Жінка-кішка і киргизькі візерунки

    - Я створюю одяг, яку може носити сучасна жінка - і киргизка, і українка, і американка. І хочу, щоб при цьому навколишні відразу розуміли, що це киргизької. Тому використовую оксамит, шовкові нитки, ручну і напівручному вишивку в техніці тамбурного шва. У візерунках і поєднанні кольорів деяких моїх нарядів можна розгледіти орнамент туш кійізов. У колекції «Каникей» я хотіла підкреслити силу характеру і жіночність киргизьких жінок, красу киргизької національного одягу. Мешканці Киргизстану з великою любов'ю ставляться до своєї національної одязі, традиціям. Останнім часом в Киргизстані з'явилося багато компаній, що випускають одяг з національним колоритом. До речі, все частіше надходять екстравагантні замовлення, в основному від наших зірок. Наприклад, для молодої співачки Нурзади ми виготовили наряд Жінки-кішки - облягаючий костюм зі шкіри з елементами киргизьких національних візерунків. Вона була дуже задоволена, і з екрану наряд виглядає дуже цікаво, - посміхається вітчизняний дизайнер Толгонай Керімкулова.

    << повернутися до списку новин

Чи будете ви тепер використовувати які-небудь елементи киргизького орнаменту в своїх наступних колекціях?
Вас це не бентежило?
Я здивувалася: на барбекю в національному одязі?
Наскільки популярний осучаснений національне вбрання в українців?