Полезные материалы

Челябінськ - Чорне море. На автомобілі - Блог Артема Краснова

Нижче - ескіз статті для autochel

Нижче - ескіз статті для autochel.ru про поїздку з Челябінська на півдня. При підготовці мені допомагали Данило Соломатов (Daniel), Едуард Бєлкін (Аяврік), Андрій Семак (Anry) та інші. Але все ж вирішив заздалегідь викласти на блог, щоб всі, хто їздив на Чорне море на машині, могли додати свої коментарі - слушні зауваження внесу в текст. Особливо цікаві думки тих, хто їздив в 2016-2017 роках, тому що якість доріг змінюється постійно.

вибираємо маршрут

Самий головоломний питання - як їхати? Ситуацію погіршує не тільки низька якість доріг, але і непередбачуваність, тому що латання асфальту йде в «прямому ефірі».

Маршрутів, насправді, десятки, але глобально їх можна звести до двох альтернатив: від Самари можна їхати вздовж Волги в напрямку Волгограда або піти в сторону Воронежа, щоб частина маршруту здолати по федеральній трасі М-4 «Дон».

Маршрутів, насправді, десятки, але глобально їх можна звести до двох альтернатив: від Самари можна їхати вздовж Волги в напрямку Волгограда або піти в сторону Воронежа, щоб частина маршруту здолати по федеральній трасі М-4 «Дон»

Челябінськ-Самара

До Самари найпопулярніший маршрут - горезвісна траса М-5. Перші 70 км від Челябінську проїдете з вітерцем по шосе, частина якого є автомагістраллю з дозволеною швидкістю 110 км / год. Але ще перед Чебаркуль почнеться «справжня М-5», близько 200 км якої припаде на складний гірський ділянку. За нашими підрахунками, якщо їхати його днем ​​з середньою швидкістю близько 70-80 км / год, доведеться зробити щонайменше 100 обгонів. Справжній бич на цій ділянці - повільні фури.

За 100 км до Уфи дорога випрямиться, однак високий трафік в денний час, як і раніше буде обмежувати швидкість.

Від Уфи до Самари дорога порівняно хороша і дозволяє підтримувати високий темп, однак в піковий сезон вона нерідко рясніє ремонтами доріг і перевантажена, тому не будьте занадто оптимістичні при розрахунку середньої швидкості.

Альтернатива 1: Уздовж Волги

Від Самари в бік Волгограда є два основних маршруту. Перший - через Тольятті, Жигульовськ на Сизрань і далі на Саратов. Або ж можна проїхати по східному березі Волги через Пугачов на Балаково, де є міст, і далі все також на Саратов. Обидві альтернативи мають свої плюси і мінуси, але в цілому більшість схиляється до маршруту через Пугачов.

Саратов-Волгоград - навантажений ділянку траси, який ще пару років тому відрізнявся високою аварійністю і поганою якістю асфальту. Після кількох ремонтів ситуація покращилася. В цьому році, принаймні, на початку туристичного сезону, траса не викликала особливих нарікань у мандрівників, хоча погані ділянки і ремонти зустрічаються.

Альтернатива 2: Курс на М-4

Якщо їхати через М-4, гак від Самари до Ростова-на-Дону складе близько 250 км, але деякі вважають його виправданим через менший трафіку і більш цікавого маршруту. Від Самари беремо курс на Балашов і Борисо-Глібська, щоб південніше Воронежа вийти на федеральну трасу «Дон» М-4.

Дороги краще, середня швидкість вище, тому різниця в часі шляху виходить відносно скромною. Ті, хто не поспішає до моря, можуть відвідати по шляху пам'ятки, наприклад, музей Лермонтова (Тархани) або крейдяні стовпи (Дівногорье).

Деякі ділянки траси М-4 є платними, проте сума незначна: в залежності від місця, де ви потрапите на М-4, заплатите близько 150-200 рублів.

Крім кращої якості дороги ще одним плюсом є обхід Волгограда, який не має повноцінної об'їзної дороги - частина її все одно проходить через місто.

Південна частина маршруту

Багато хто їздить на південь через Ростов-на-Дону, куди приходить траса М-4. Від Волгограда до південного місту веде траса через Калач-на-Дону.

Але якщо їхати через Волгоград, можна взяти на південь і на попрямувати відразу в Краснодар через Тихорецьк, тільки майте на увазі, що дороги в Волгоградської глибинці вельми плачевні.

Один з опитаних нами мандрівників вибрав шлях через Елісту, де менше трафік і досить прямі шосе - звідти він взяв курс на Крим.

Дороги після виїзду з Волгоградської області, в цілому, непогані, після Краснодара - ще й мальовничі. Однак їх вузькість і складна конфігурація в піковий сезон створює пробки. Зате близькість мети додає сил.

Пробки по шляху

На жаль, поява пробок багато в чому непередбачувано: ремонти доріг і перекриття мостів виникають тут і там регулярно, наприклад, в минулому році багато складнощів було під Самарою. Плануючи маршрут, залишайте кожен день запас 2-3 години на подібні сюрпризи.

Цілком традиційні пробки біля великих міст, наприклад, Волгограда, де великий трафік, відсутність повноцінної об'їзної і розбиті дороги знижують швидкість.

Але ще більше пробок в Краснодарському краї, і до цього потрібно бути готовим. Тим, хто їде в Крим, потрібно мати на увазі можливі «хвости» на залізничному переїзді в Тимошевська і, звичайно, на підступах до Керченської протоки.

Деякі мандрівники радять проїжджати великі міста в нічний час - заощадите кілька годин. Однак нічна їзда - заняття на любителя, тому враховуйте свої переваги.

розрахунок маршруту

Від Челябінська до Самари 860 км, які без особливої ​​напруги можна проїхати за один день. Тому, розумно запланувати зупинку в радіусі 100 км від Самари.

Наступний перегін, якщо їхати вздовж Волги, буде до околиць Волгограда, а при бажанні можна зупинитися на день для огляду міста-героя. Відстань від Самари до Волгограда - близько 800 км.

Якщо брати курс на М-4, ночівля буде в районі Воронежа - відстань становить 950 км, але за рахунок меншої завантаженості доріг втомитеся навряд чи більше.

Нарешті, від Волгограда або Воронежа - прямий шлях до самого моря. Фінальний перегін складе близько 1000 км. Розумно змістити точки зупинок, щоб залишити на останній день дещо менший відрізок зважаючи на можливі пробок.

Деякі їдуть зі змінним водієм без зупинок, але тут вже вирішуйте самі, чи витримує ваша сім'я такі марафони. Плюси цілодобової їзди - менший час в дорозі: деякі доїжджають за 30-40 годин проти приблизно 70 годин з ночівлею. Але ризиків і нервування при цьому більше.

Але ризиків і нервування при цьому більше

ночівлі

З чим немає зараз проблем - з придорожнім сервісом. Магазини, заправки і кемпінги зустрічаються регулярно, а в районі вузлових точок маршруту як правило стоять люди, які агітують заїхати до них в село або місто для ночівлі. Але майте на увазі, що після шостої вечора велика частина кемпінгів і знімного житла може виявитися зайнята, причому проблема більш актуальна вже в південній частині маршруту.

Вартість ночівлі сильно залежить від умов, але орієнтуйтеся на 1-3 тисячі рублів за номер (кімнату). Заощадити можна, знімаючи квартиру (800-1500 рублів на добу), забронювати яку зручно прямо в дорозі через популярні онлайн-сервіси за пару годин до прибуття. Варіант хороший і наявністю кухні, що дозволяє заощадити на харчуванні.

ГИБДД і камери

По дорозі зустрінете багато і тих, і інших, наприклад, чимало камер працюють під Уфою, де дорога має до швидкісних утіх. Детальна карта розташування камер відеофіксації є в інтернеті.

Опитані нами мандрівники розійшлися в думці щодо корисливості інспекторів південних регіонів. Хтось проїхав весь шлях без штрафів або з одиничними і «дешевими» порушеннями, хтось скаржився на розлучення, наприклад, завищення швидкості радарами (розрахунок - на місці).

Однак за останні роки ситуація покращилася, і якщо не втрачати концентрації і не поспішати, шанс приїхати без штрафів є. У будь-якому випадку співробітники ГИБДД виявляють найбільшу цікавість до найбільш нетерплячим.

У будь-якому випадку співробітники ГИБДД виявляють найбільшу цікавість до найбільш нетерплячим

витрати

Ми наведемо лише орієнтовні прикидки для сім'ї з чотирьох осіб, які подорожують на автомобілі середнього класу.

Загальна відстань складе близько 5000-5500 км в обидва боки, і при витраті палива 7 л / 100 км і ціні палива 35 рублів за літр вийде 12-15 тисяч тільки на пальне.

До цього потрібно додати близько 10 тисяч рублів на ночівлі та харчування в дорозі.

Непередбачувані витрати - ремонт коліс, штрафи ГИБДД, інші випадковості. На них можна зарезервувати ще 3-5 тисяч рублів.

У період пікових пробок в Краснодарському краї пропонується, наприклад, така послуга: за 300-500 рублів місцевий житель покаже вам об'їзд по сільських дорогах. Чимало грошей шляхом можуть виманити придорожні сувеніри, мед, ягоди, гриби і інші народні промисли.

екстрені ситуації

Багато дилерів пропонують карти допомоги в дорозі, причому іноді вони йдуть як бонус - якщо у вас відносно новий автомобіль, дізнайтеся про наявність подібних програм. Сервіс дозволяє, наприклад, викликати безкоштовний евакуювати для доставки автомобіля до найближчого офіційного дилера.

Карти допомоги пропонують і комерційні організації, наприклад, «Російське автомобільне товариство», причому деякі з них не відмовлять вам у допомозі (правда, не безкоштовної), навіть якщо ви не має карти. Вони підвезуть запасне колесо і допоможуть усунути незначну поломку, або ж організовують евакуацію автомобіля в разі серйозної проблеми.

Перед поїздкою обов'язково дізнайтеся телефони виклику екстрених служб у свого оператора, але в будь-якому випадку можете користуватися універсальним номером 112.

діліться досвідом

Якщо ви їздили в південь, особливо в цьому році - розкажіть про свій маршрут в коментарях, а також про труднощі, з якими зіткнулися. Ваш досвід буде дуже корисний тим, хто збирається в поїздку.

Ваш досвід буде дуже корисний тим, хто збирається в поїздку

схоже