Полезные материалы

Голова Джанкойської РДА Бочаров поділився планами розвитку Джанкойського району Криму

Новина в соцмережах Новина в соцмережах   Бочаров Олександр   Голова Джанкойської райдержадміністрації О

Бочаров Олександр

Голова Джанкойської райдержадміністрації О.І. Бочаров поділився планами розвитку Джанкойського району Криму.

«Є багато ідей, як нам облаштувати наш район, відновити його агропромисловий потенціал, - впевнений Олександр Іванович. - Я і моя команда зараз працюємо над розробкою ряду програм, інвестиційних проектів.

Ось, працює у нас таке підприємство, як «Азовські ковбаси». Сировина для виробництва у них, в основному, привізна, з території України. Чому б не повернутися до замкнутих циклів виробництва? В с. Завіт-Ленінському є недобудований свинокомплекс на десять тисяч голів, в районі є комбікормові заводи і Азовський м'ясопереробний комбінат. Якщо налагодити тут замкнутий цикл, то були б і робочі місця, і дохід в бюджет, і продукти для населення. І такі цикли потрібно відроджувати не тільки в м'ясному виробництві, а й у рослинництві, в інших галузях сільського господарства.

Зараз ми обговорюємо з воронежськими інвесторами можливість створення у нас виробництва з випуску томатних соків, активно працюємо над тим, щоб підняти з колін Азовський лікеро-горілчаний завод. Там розташоване джерело найчистішої води, яку можна розливати в пляшки і продавати, адже це зараз користується великим попитом.

Днями мій перший заступник Мустафа Азізов їздив в Саки на конференцію по відродженню промислового потенціалу Криму, на якій обговорювалася доля Джанкойського машинобудівного заводу. Якщо його знову запустять, то це буде великий успіх для міста і району.

Необхідно відродити переробку продукції. У нас свого часу майже в кожному господарстві були винзаводи, консервні заводи, ми відправляли свою продукцію в усі куточки нашої Батьківщини. Це давало більший прибуток. Зараз потрібно до цього повернутися.

Є ще одна задумка. Зараз дуже затребувана керамічна плитка, а у нас є розвідані запаси глини. Ще в кінці вісімдесятих планувалося побудувати в с. Солоне Озеро міжколгоспний цегляний завод, проте після 1991-го року все заглохло. Але ідея залишилася. Ми її почали просувати років шість тому. Були інвестори, ідею тоді підтримали і кримські, і районна влада, але все чомусь загубилося на рівні Києва. Сподіваюся, зараз вийде реалізувати задумане.

Вважаю, що настав час повернутися до заготівельних контор. У нас є дрібні виробники, які вирощують продукцію на своїх присадибних ділянках. Раніше вони надлишки продавали відпочивальникам, наприклад, на Московській трасі. Зараз їм важко реалізовувати свою продукцію. А адже райзаготконтора могла б скуповувати їх продукцію і потім реалізовувати її великими партіями. Але цю ідею треба розвинути, знайти людей, фінанси, все об'єднати і реалізувати. Задумів багато, але на все потрібен час.

Активно виходимо і на інші регіони: наприклад, на Мурманську область. Вони мають намір постачати нам свою рибну продукцію, а ми їм - дари джанкойських полів. Щільно працюємо з воронезької торговою палатою, будемо реалізовувати нашу сільськогосподарську продукцію і в Черноземье ».

Чому б не повернутися до замкнутих циклів виробництва?