Полезные материалы

Які іноземні мережі АЗС з'являться в Україні в 2013 році

  1. 1 Rompetrol
  2. 2 «Газпром нафта»
  3. 3 «Білоруська нафтова компанія»

Відразу три великих іноземних гравця - Rompetrol, «Газпром нафта» і «Білоруська нафтова компанія» - мають намір зайнятися паливним рітейлом в Україні. Все, що у них є зараз - кілька «розвідувальних» заправок. Якщо все піде за планом, втрьох вони можуть зайняти шосту частину українського ринку.

1 Rompetrol

Rompetrol

700 АЗС

Відразу три великих іноземних гравця - Rompetrol, «Газпром нафта» і «Білоруська нафтова компанія» - мають намір зайнятися паливним рітейлом в Україні

фото Rompetrol

Для Rompetrol амбітні плани - справа звична. Румунська компанія ще в 2006 р відкрила свій офіс в Одесі, її перша заправка була побудована в передмісті на трасі. Плани з розвитку в Україні динамічно змінювалися - хотіли створити роздрібну мережу з 50 АЗС, потім - з 150. Але в підсумку побудували лише одну заправку - в Херсоні.

Стати ближче до українських водіїв завадила угода, в ході якої найбільша нафтова компанія Казахстану - «КазМунайГаз» - за $ 3,6 млрд придбала активи Rompetrol Group. Об'єднання компаній розтягнулося на два роки, ще кілька років зайняла модернізація придбаного заводу Petromidia, яка закінчилася в цьому році. Потужності заводу з переробки нафти збільшено до 5 млн т на рік, це дозволяє почати експансію в чорноморські країни. Україна - перша на черзі. Спочатку заправки будуть відкриватися в південних і східних областях.

Цього разу Rompetrol підійшла набагато ближче до реалізації своїх планів - для розвитку мережі АЗС вже створюється спільне підприємство (СП) з НАК «Нафтогаз України». За словами Фелікса Луньова, радника голови правління НАК, документи по СП якраз готуються до підписання.

У 2013 р СП має відкрити близько 100 АЗС, а за кілька років мережа виросте до 700 заправок. Проблем з поставками палива у нового оператора бути не повинно - Rompetrol Group володіє трьома нафтопереробними заводами. Розвивати мережу АЗС компанія також вміє - їй належить близько тисячі заправок в Румунії, Франції, Іспанії, Молдові, Болгарії та Грузії.

2 «Газпром нафта»

«Газпром нафта»

300 АЗС


Фото Газпром нафта

Російська «Газпром нафта» хоче бачити свій бренд на 300 заправках в Україні. Компанія вибрала франчайзингову схему розвитку, в якості партнера виступає ТОВ «Люксвен». Голова правління цієї компанії - Олексій Білий - на початку 2000-х був заступником гендиректора з розвитку роздрібної мережі в «ЛУКОЙЛ-Україна», а також працював в київському офісі казахстанської компанії «КазМунайГаз». До речі, засновником ТОВ «Люксвен» виступає Юлія Олексіївна Біленька.

Перші заправки з логотипом компанії з'явилися цієї весни на трасі Київ - Одеса. Поки її роздрібна мережа нараховує всього чотири АЗС, всі вони розташовані на цій магістралі. Надалі компанія планує вийти в центральні та східні області, а також на міжнародні траси.

«Газпром нафта» - співвласник Мозирського нафтопереробного заводу (Білорусь), на який припадає близько чверті всього палива, проданого українськими АЗС в 2012 р Це ж паливо буде поставлятися і на заправки «Газпром нафти».

За підсумками 2011 р, роздрібна мережа компанії нараховувала 1670 АЗС (власні, орендовані і франчайзингові) в Росії, країнах СНД і Європи. «Газпром нафта» входить в п'ятірку найбільших компаній Росії за обсягом видобутку нафти.

3 «Білоруська нафтова компанія»

«Білоруська нафтова компанія»

до 50 АЗС


Фото Білоруська нафтова компанія

Українське представництво «Білоруської нафтової компанії» розраховує в наступному році відкрити близько десяти заправних станцій. Якщо проект виявиться успішним, мережа розширять. «У нас давно є бажання вийти на український роздрібний ринок палива», - говорить заступник гендиректора «БНК-Україна» Віктор Волчкевіч.

Компанія розглядає кілька варіантів розвитку - від покупки діючих АЗС до оренди і франчайзингу. Як саме буде вибудовуватися роздрібної проект, в «БНК-Україна» поки точно не знають. «Ми ведемо багато переговорів з українськими регіональними операторами, але в основному нам пропонують купити ті станції, які їм самим не дуже потрібні. Тут або потрібно підбирати земельні ділянки і будувати, або шукати партнерів для франчайзингу », - пояснює Волчкевіч. Пріоритет в розміщенні АЗС буде відданий північних і центральних областях.

«Білоруська нафтова компанія», створена в 2007 році, займається закупівлею і переробкою нафти, а також реалізацією нафтопродуктів. Її акціонери - найбільші в Білорусі підприємства з переробки і видобутку нафти - ВАТ «Мозирський нафтопереробний завод», ВАТ «Нафтан», РУП «ВО« Белоруснефть ».