Полезные материалы

Лукашенко: головний показник - високий спортивний результат

У Національному олімпійському комітеті проходить нарада з питань розвитку літніх видів спорту за участю Олександра Лукашенка. Випереджаючи довгий, але конструктивну розмову, Президент виступив з вступним словом, в якому окреслив основні теми наради, зазначивши, що розвиток спорту завжди було і залишається незмінним пріоритетом нашої державної політики. Спорт - це основа ідеології.

- це основа ідеології

При цьому Олександр Лукашенко конкретизував:

- Головний показник - високий спортивний результат. Все інше - нікому не потрібна балаканина. Є результат - є робота, немає результату - дарма витратили гроші. Будемо відверті: в літніх видах цей результат не той, на який країна має право розраховувати з урахуванням рівня підтримки цієї сфери. Причому це дуже м'яко сказано. Щодо гідно виступають лише команди з веслування на байдарках і каное, стрибків на батуті та деяким видам боротьби. Начебто тенісистки провели непоганий сезон, але питань стало і до цього виду спорту не менше. А де стрілянина, гімнастика, легка атлетика, фехтування, веслування академічне, плавання? Чому ці традиційно сильні для нас види спорту лише зрідка потрапляють на п'єдестал світової першості? Ігрові види, судячи з усього, взагалі туди не прагнуть. Хокей, футбол, за винятком БАТЕ. Гандбол у нас спочатку підстрибнув, а потім чи то зупинився в своєму розвитку, то чи взагалі впав. Через рік побачимо.

Президент звернув увагу, що необхідно забезпечити максимальну ефективність державних вкладень в спортивну галузь, і ще раз зробив акцент на роботі дитячих шкіл:

- Було поставлено завдання забезпечити спортивні школи інвентарем та обладнанням. І не дай бог це доручення не буде виконано. І припиніть ходити в НОК за якимись грошима - їх немає. Гроші отримаєте тільки для того, щоб підтримати тренерів, взяти участь в міжнародних змаганнях, і будемо платити багато за результат. За засобами для інших цілей не приходите. Це моє принципове рішення як Президента країни.

Наскільки раціонально завантажена спортивна інфраструктура? Чи доступна вона для людей і перш за все для підростаючого покоління?

- Я хочу попередити міністра спорту: блиснув при призначенні на горизонті - і тиша. За державну власність відповіси головою. Головне завдання - об'єкти, де повинні займатися спортсмени. Це повинно бути в ідеальному стані. У нас море чиновників, нероб в палацах спорту і в залах, які ні чорта не роблять. Навіть на роботу не ходять. А ви прийдете потім до мене знову і будете скаржитися, що вам чогось не вистачає: то льоду, то футбольних полів. Попереджаю категорично, ми зараз за цим в Уряді і в Адміністрації принципово спостерігаємо. Не дай бог хоч один здатний спортсмен поїде за кордон, відразу ж піде по вертикалі перевірка: чому? Ми нікого не тримаємо, але з кожною дитиною повинен бути укладений договір: вони тут виростають чемпіонами. А їдуть або від нашої «бязглуздзiци», або тому, що там їм «бабла» відвалили. Так заплати! Це в договорі має бути прописано! Заплати за свою підготовку - і будь вільний. Ми за ці гроші інших підготуємо. Я це говорю вже не перший рік, і не дай бог це не буде реалізовано. Мало не покажеться, - попередив Президент.

Олександр Лукашенко у вступному слові торкнувся також таких актуальних і важливих тем як підготовка тренерів:

- Огидна підготовка тренерів. Чому програла «молодіжка» на чемпіонаті світу? Тому, що тренери не працювали! Ми програємо тим командам, які два роки тому на одному конику обігравали. Противно дивитися на гру, що мінського «Динамо», що збірних команд. Це робота тренерів! Призначили нового керівника університету, член виконкому, медійний людина - розкрутили-развертелі, сьогодні тренерів випускаємо в три рази більше, ніж їх працює. Прийміть заходи, щоб, отримавши освіту, тренер йшов працювати тренером. Ні - позбавляйте його диплома. Там повинні бути віддані, надійні люди. Ось цифри: в окремих видах спорту за останній десять років підготовлено в півтора-два рази більше тренерів, ніж сьогодні працюють. Де інші? Навіщо ми гроші витрачаємо, даючи їм освіту? Щоб корочку отримали? А як працюють сьогодні федерації? Головами більшості з них обрані відомі фахівці в своїх видах спорту. Коли начальниками були генерали, всім було погано. Хто сьогодні заважає Цілінскій працювати і показувати результати? Хоча б такі, як вона колись показувала? Ти ж просила побудувати тобі велодром. Побудували. Де вони, твої великі спортсмени? Це стосується всіх. Позорище. Я знаю, чому у нас в спорті погано. Тому, що зажрались! Якби були голодні, щось робили б, до чого-то прагнули б. Окремі керівники федерацій, скажімо так - м'яко, більше особисті питання вирішують, чим займаються проблемами спорту.

фото: БЕЛТА

Читайте також:

Лукашенко підкреслює неприпустимість допінгу під час підготовки спортсменів

«Народ втомився чекати результатів в цій сфері» - Лукашенко розраховує на перемоги білорусів на Європейських іграх

Лукашенко про білоруському футболі: ключове слово - хаос

Лукашенко висловився про відповідальність за прийняті рішення в спорті

Лукашенко вважає, що білоруським спортсменам не вистачає сили духу на ігрових майданчиках

Лукашенко підбив підсумки наради з розвитку літніх видів спорту

БФФ хоче створювати штучні футбольні поля на базі шкільних майданчиків

Помітили помилку? Будь ласка, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

А де стрілянина, гімнастика, легка атлетика, фехтування, веслування академічне, плавання?
Чому ці традиційно сильні для нас види спорту лише зрідка потрапляють на п'єдестал світової першості?
Наскільки раціонально завантажена спортивна інфраструктура?
Чи доступна вона для людей і перш за все для підростаючого покоління?
Не дай бог хоч один здатний спортсмен поїде за кордон, відразу ж піде по вертикалі перевірка: чому?
Чому програла «молодіжка» на чемпіонаті світу?
Де інші?
Навіщо ми гроші витрачаємо, даючи їм освіту?
Щоб корочку отримали?
А як працюють сьогодні федерації?