Полезные материалы

Напередодні «Кубка чемпіонів» Губернатор Алтайського краю зустрівся з міжнародними суддями і спостерігачами турніру з веслування на байдарках і каное

20 вересня 2018 р 17:34

Сьогодні, 20 вересня, глава регіону Віктор Томенко провів зустріч з представниками Міжнародної федерації каное, Всеросійської і Алтайській федерацій веслування на байдарках і каное. Серед них - восьмикратна олімпійська чемпіонка (Німеччина) Біргіт Фішер, генеральний секретар Міжнародної федерації каное (Швейцарія) Саймон Тулсон, віце-президент Міжнародної федерації каное (Німеччина) Томас Конецького, керівник комітету з веслування на байдарках і каное Міжнародної федерації каное (Канада) Франк Гарнер, срібний призер літніх Олімпійських ігор 2012 року, триразовий чемпіон світу Фернандо Пімента. Ці світові знаменитості прибутку в Алтайський край, щоб виступити в якості суддів і спостерігачів на першому міжнародному турнірі з веслування на байдарках і каное - «Кубку чемпіонів», який пройде 21 - 22 вересня на Барнаульском гребному каналі.

У зустрічі з главою регіону також взяли участь відповідальний за проведення «Кубка чемпіонів» від Міжнародної федерації каное (Болгарія) Аднан Алієв, генеральний секретар Всеросійської федерації веслування на байдарках і каное Олена Исхакова і президент Алтайській федерації веслування на байдарках і каное Юрій Шамков.

Віктор Томенко, вітаючи гостей, зазначив, що Алтайський край дуже ретельно готувався до цього масштабного події. Варто відзначити, що крім Росії за право проводити перший «Кубок чемпіонів» боролися міста Китаю, Угорщини і Канади. І все-таки вибір зроблено на користь Росії і нашого регіону.

І все-таки вибір зроблено на користь Росії і нашого регіону

«Для реалізації ідеї менш ніж за рік регіону пройшлося пройти величезний шлях», - нагадав Губернатор. Рішення про проведення Кубка в Барнаулі було підписано 25 травня. Віктор Томенко, який прибув 1 червня в Алтайський край, оперативно підключився до підготовки, що дозволило вирішити багато значущих оргпитання. Глава регіону особисто контролював підготовчі роботи. Йдеться, перш за все, про спортивному обладнанні самого каналу. Тут було встановлено високотехнологічне спортивне обладнання для проведення змагань з веслування на байдарках і каное та тренувального процесу - змонтована розмітка дистанції фірми «Альбано» (обладнання сертифіковане Міжнародною федерацією веслування на байдарках і каное (ICF), його використовують по всьому світу) вартістю 13,5 мільйона рублів. Також була змонтована автоматична стартова і Хронометражні системи, призначені для синхронного старту човнів на спортивних змаганнях та фотофіксації фінішу. Вартість монтажу двох ліній стартовою системи і фотофінішу склала 34,5 мільйона рублів. Крім того, до об'єкту проведено високошвидкісний інтернет. А всього з 2010 року на розвиток інфраструктури було направлено 255 млн рублів.

Томас Конецького зазначив, що Міжнародна федерація каное веде постійний пошук нових форматів і місць для проведення змагань. Це позитивно впливає на популяризацію цього виду спорту. Крім того, вибір на користь барнаульского каналу був зроблений з огляду на його унікальних природних особливостей - глибини і відсутності бокового вітру. «Сьогодні ми разом пишемо історію. Не тільки показуємо всьому світу, який прекрасний цей вид спорту, але і як гарний Алтайський край, доброзичливі його жителі », - підкреслив віце-президент Міжнародної федерації каное.

Проведення міжнародних змагань дасть Алтайському краю, крім розвитку інфраструктури з федеральної підтримкою, і інші преференції. Так, барнаульський гребний канал зможуть сертифікувати за світовими стандартами. Після запуску обвідного каналу (його здача в експлуатацію запланована на 2019 рік) тут можна буде проводити будь-які міжнародні старти. Зараз такого рівня канали є в Москві, Санкт-Петербурзі, Казані і Краснодарі. Барнаул стане п'ятим в Росії.

Як зазначив президент Алтайській федерації веслування на байдарках і каное Юрій Шамков, Алтайський край має намір також поборотися за право проведення міжнародних стартів на гребному каналі. За словами генерального секретаря Всеросійської федерації веслування на байдарках і каное Олени Ісхаковим, барнаульський гребний канал розглядається в якості майданчика для проведення заключного етапу підготовки російської збірної перед Олімпіадою.

За словами генерального секретаря Всеросійської федерації веслування на байдарках і каное Олени Ісхаковим, барнаульський гребний канал розглядається в якості майданчика для проведення заключного етапу підготовки російської збірної перед Олімпіадою

Віктор Томенко побажав спортсменам, суддям і спостерігачам вдалих стартів, нових знайомств і вражень. «Ці дні ми будемо однією командою. Радує, що склад учасників дійсно дуже сильний. Це по-справжньому «Кубок чемпіонів» - той випадок, коли назва і зміст збігаються », - підкреслив Губернатор Алтайського краю.

Фото: Антон Федотов

Довідка: Перший в світі «Кубок чемпіонів» - аналог «Діамантової ліги» в легкій атлетиці.

На Кубок приїдуть чемпіони та призери європейських, світових першостей і олімпіад. У змаганні візьмуть участь спортсмени з 24 країн: Канади, Нової Зеландії, Японії, Китаю, Ірану, багатьох європейських країн. Росію представлять 15 осіб.

Серед учасників - олімпійський чемпіон Том Лібшер (Німеччина), призер Олімпійських ігор Максим Бомон (Франція), чемпіон Європи Марко Драгославлевіч (Сербія), чемпіонка світу Кетлін Райан (Нова Зеландія), чемпіонка світу Аліса Барнет (Австралія) та інші. У цьому списку - 15 росіян, з яких четверо представляють Алтайський край: Олександр Дьяченко (олімпійський чемпіон), Андрій Крайтор (чемпіон світу), Кирило Ляпунов (призер чемпіонатів Європи), Ірина Андрєєва (призер чемпіонатів світу та Європи). Пряма трансляція змагань буде йти на телеканалах «Євроспорт» і «Матч ТВ», коментувати буде Дмитро Губернієв.

Ривок у розвитку веслування на Алтаї відбувся завдяки Костянтину Костенко, заслуженому майстру спорту, ім'ям якого зараз названа школа. Завдяки йому під Барнаулом з'явився гребний канал. Тоді для будівництва залізничного мосту через Обь потрібно було багато піску. Збиралися викопати озеро. Костянтин Костенко переконав зробити канал: майже два кілометри завдовжки, 110 метрів шириною і 16 метрів глибиною. Це до сих пір ідеальні параметри для таких об'єктів.

В Алтайському краї зараз одна з найміцніших в країні тренерських команд. Крім місцевих тренерів тут працюють наставники з Москви, Тольятті, Казахстану і України.


Посилання по темі:

Президент Алтайській федерації веслування на байдарках і каное: Зустріч з кращими веслярами планети на «Кубку чемпіонів» стане стимулом для юних спортсменів регіону

Екс-тренер збірної Росії, Португалії, Іспанії: «Кубок чемпіонів» в столиці Алтайського краю - цікаве завершення сезону в гребному спорті

Голова ветеранської ради Алтайській федерації веслування на байдарках і каное: У нас є всі можливості провести перший «Кубок чемпіонів» на високому рівні

Майстер спорту СРСР міжнародного класу Володимир Панков: «Кубок чемпіонів» в столиці Алтайського краю - початок грандіозної історії