Полезные материалы

ERECTROFON.GAY.RU: Queen. Статті. Марш Чорної Королеви. Еректрофон. Блакитна музика всіх стилів. Гоми всіх напрямків.


ПОЧАТОК : QUEEN : СТАТТІ

QUEEN


Марш Чорної Королеви

Чи не писати про QUEEN піднесено неможливо. Це велика група, закохався в себе мільйони людей на всій земній кулі, що стала для багатьох сенсом життя і її змістом, що прикрасила нашу сіру буденність величними гімнами любові, свободи - і мистецтву, яке вона несла в маси незважаючи ні на що. Царственої ходою всі четверо прокрокували по зоряній доріжці добрих 20 років, виконавши до кінця свою місію рок-н-рольних менестрелів.


QUEEN (1973)
Як назв пропонувалися: "Top Fax", "Fix And Info", "Deary Me". Перший альбом QUEEN став жертвою обставин. Принцип "молодим скрізь у нас дорога" працював, але з деяким скрипом. Британські акули пера не злюбили їх з першого погляду. Ставши в позу, вони гнобили КОРОЛЕВУ зловтішно. Випускає сторона - фірма "Trident" - широким жестом виділяла для запису лише "мертві" годинник студійного часу: коли зручніше компанії, а не музикантам. Рекламна кампанія "EMI" по розкрутці "Queen" запізнилася на три місяці. Коли врешті-решт промоушну був дан старт, на адресу групи посипалися звинувачення в хайпінге. Незважаючи на котрі виникли їм неприємності, QUEEN трималися молодцем і робили свою справу. Їх первістком став вибуховий і трохи нервовий прогресив-рок з нальотом глема (останній проявлявся в манері з шиком одягатися, фарбувати нігті в чорний колір і виходити на сцену в обтягуючому трико). При тому рівень музикантів з самого початку був заявлений вельми серйозний. Майстер Самоделкин Брайан Мей віртуозно вимальовував довжелезні соло на своїй self-made "Red Special". Міцним ущільнювачем саунду були барабани біолога Роджера Тейлора і електронщика Джона Дикона. Фредерік Бульсара співав про Ісуса, казкових і міфологічних героїв. Під списком пісень на обкладинці була приписка "... and nobody played synthesizer", щоб своєрідний тембр брайановской "Red Special" не прийняли за звуки штучного походження. Головне - QUEEN вже знали, як потрібно себе подавати і довіряли своєму таланту. Худрада "ВВС Radio 1" викреслював сингл "Keep Yourself Alive" з ефірного списку п'ять разів. QUEEN цього сірого вовка не боялися.
QUEEN II (1974)
Повільне, але все ж рух в сторону сентиментальності. "White Queen (As It Began)", написана Брайаном Меєм, ніжна і чуттєва, як майбутня "Love Of My Life". Сущим роздоллям для Брайана став вступний инструментал "Procession". "Queen II" - нерівний альбом. Його звучання вибудувано на раптово здіймаються fortissimo і плавних переходах до piano. Надзвичайно жвава, майже поп-панк "The Fairy Feller's Master Stroke" страшно подобається. Нудна середина - "The Loser In The End" і "Ogre Battle", але завидна кінцівка - "Seven Seas Of Rhye", обрана синглом. Як і на "Queen", co-продюсером другого альбому і декількох наступних був звукоінженер "Trident" Рой Томас Бейкер або П'ятий. Це він зі своїм колегою Джоном Ентоні в 1971 році розглядали на щойно відкрилася студії "De Lane Lea" здатну групу, де та випробувала нове музичне обладнання і дала свої перші демонстраційні виступи. Преса кружляла над QUEEN, як зграя стерв'ятників. Оглядач "Melody Maker" обіцяв з'їсти свій капелюх, якщо група чогось досягне. А критик "Record Mirror" писав, що "якщо ця команда - наша майбутня надія, то ми здійснюємо рок-н-рольне самогубство". Тим часом "короновані особи" успішно гастролювали, в тому числі по Штатам з МОТТ THE HOOPLE, над якими тоді шефствував Девід Боуї. Але поки що вони залишалися без гроша в кишені - "Trident" платила їм всього 20 фунтів на тиждень кожному.
SHEER HEART ATTACK (1974)
QUEEN починають їсти принади життя. Після турне по Японії Фредді стає пристрасним збирачем японського антикваріату. До нього пристають з питаннями про його сексуальну орієнтацію. Фредді віджартовується: "Я ніжний, мов троянда, дорогенька". На початку червня 1974 року QUEEN приступають до запису третього альбому. Брайана все ще мучить виразка шлунка, і його гітарні партії записуються в найостаннішу чергу. Сингл "Killer Queen" і сама платівка потрапляють у верхню частину американських хіт-парадів. Для групи композиція "Killer Queen" (про куртизанку вищого розряду) стала символом успіху і визнання. Фредді: "Я хочу сказати, що класні дами теж можуть бути повіями". Там же співається: "Вона - готові ліки для Хрущова і Кеннеді". Важкі речі (типу "Stone Cold Crazy") все більше і більше відтісняються солодко-мелодійними "Killer Queen", "In The Laps Of The God", "Now I'm Here", фанкової "Brighton Rock" з шикарним соло Мея. І знову - no synthesizers.
A NIGHT AT THE OPERA (1975)
Бездоганний і закінчено-концептуальний альбом. Один з кращих. Для самих QUEEN ця робота - щось на зразок бітлівськи "Сержанта Пеппера". Спочатку "A Night At The Opera" було назвою однієї з комедій братів Маркс. На обкладинці диска красується герб, придуманий Фредді Меркюрі на основі астрологічних знаків (два Льва - Джон і Роджер, Брайан - Рак і сам Фредді - Діва). Запис альбому проходив у 6 різних студіях протягом 5 місяців. Вінець творіння - 6-хвилинний сингл "Bohemian Rhapsody" з 180 вокальними партіями. QUEEN: "Оперна секція зайняла нас 7 днів - 10-12 годин на добу безперервного співу і нескінченного реготу". Радіо-діджей Кенні Еверетт в День Всіх Святих 31 жовтня прокрутив "Рапсодію" 14 разів, після чого попит на неї так зріс, що "EMI" довелося терміново друкувати величезний тираж ще до офіційної заяви про вихід синглу. "Death On Two Legs" - негативний посвячення Джеку Нелсон, екс-менеджеру групи з 1972 по 1975 рр. "Ти висмоктує мою кров, як п'явка ... Ти відібрав всі мої гроші-і тобі все мало". QUEEN розірвали контракт з "Trident", виплачувати їм сміховинні гонорари за 60 фунтів на тиждень (це після успіху "Sheer Heart Attack"!). Відтепер інтереси QUEEN представляють "EMI" в Британії і "Electra" в Америці.
A DAY AT THE RACES (1976)
Логічне музичне продовження "Ночі В Опері". Назва також вилучено з кінематографічної спадщини братів Маркс ( "День на скачках" - фільм 1937 року). Джуліус Генрі "Гручо" Маркс особисто надсилає вітальну листівку прямо на презентацію альбома- на іподром в Кемптонскій парк. Зауважимо, що і дизайн обкладинки повторює "A Night At The Opera", лише замість білого - чорний фон. Вперше QUEEN продюсує альбом в одиночку. Рой Томас Бейкер залишається просто другом. Фредді Меркюрі наочно демонструє, що поняття "рок" для нього - ні що інше, як шик і блиск. Яскраві приклади - "Tie Your Mother Down", "Millionaire Waltz". Без лірики теж ніяк - "Somebody To Love" і "You Take My Breath Away" скажено гарні.
NEWS OF THE WORLD (1977)
Світові новини були наступними. QUEEN нарешті обзавелися власними будинками. У своїй заміській резиденції Роджер Тейлор обладнає студію для запису матеріалу, несозвучного "королівському духу". Виступи групи проходять на великих майданчиках - таких, як "Медісон Сквер Гарден" і лос-анджелеський "Форум". Тон альбому задають відверто стадіонів гімни "We Will Rock You" і "We Are The Champions". Перша протрималася 12 тижнів на першій сходинці французького хіт-параду. Друга - слабкість спортивних уболівальників всього світу.
JAZZ (1978)
Приїхавши з концертами в Західний Берлін, Брайан з Роджером побували в східній частині міста. На одній зі стін Брайана привернула напис "Jazz" з концентричними колами навколо нього. В результаті настінне мистецтво перетворилося в обкладинку альбому. "Jazz" - друга велика удача QUEEN після "A Night At The Opera". Робота дуже різнопланова. Від ісламських голосінь "Mustapha" до хард-року "Dead On Time" і "More Of That Jazz"; від ритм-енд-блюзу "Dreamer's Ball" до диско "In Only Seven Days". Найбільше джазу додають "Fat Bottomed Girls" і "Bicycle Race"; кліп на останню з 65 оголеними велосипедистку британська громадськість вважала скандальним. QUEEN ж їх власна розкріпачена лінія поведінки в житті і творчості однозначно була до душі. Do not stop me now - і все тут.
LIVE KILLERS (1979)
Cобранние в двійник фрагменти 16 різних концертів з усіма наявними на той момент "greatest hits". 2 місяці пересувна студія "EMI" їздила з групою по Європі, фіксуючи на плівку живий QUEEN. Потроєний драйв, ревуть глядачі, безмежний тріумф КОРОЛЕВИ.
THE GAME (1980)
Зміна іміджу. Все, крім Брайана, вкоротили свої шевелюри, а Фредді відростив пишні вуса. Замість трико на ньому тепер шкіряні штани і кашкет. Шанувальники запідозрили у всьому цьому прямі натяки на гей-орієнтацію кумира і в письмовій формі стали висловлювати своє невдоволення. "The Game" записувався в Мюнхені з новим звукоінженером Райнхардом Маком. Табу "no synthesizers" було знято, і синтезатор задіяний. Родзинки диска - а ля елвісовское рокабіллі "Crazy Little Thing Called Love", соул з потужною бас партією "Another One Bites The Dust" і заключний гімн "Save Me".
FLASH GORDON (1980)
Фентезі від режисера Майка Ходжес з бюджетом $ 22 млн. QUEEN написали саундтрек, який виявився абсолютно не типовий для групи з музики. Сингл "Flash" доповз до 10 позиції хіт-параду. Через десятиліття саме цей альбом надихнув Ліема Хаулетт на створення альбому "Music For Jilted Generation". Ліем: "Кожна дрібна деталь тут дивна, а коротенькі композиції настільки блискучі, що диск буквально обволікає". В "Flash Gordon" є щось космічне, що заворожує і усуває від реальності - особливо електронні скрипки і духові.
GREATEST HITS (1981)
Чому б не зробити собі, коханим презент на честь десятирічного ювілею? "Greatest Hits" - в самий раз. 17 пісень. 1-е місце в списку популярності протягом 6 місяців. Кому ж не до смаку вершки?
HOT SPACE (1982)
Останній ривок перед відпочинком. QUEEN захопилися фанком і видали "Body Language", "Staying Power", "Cool Cat". У червні з'являється сингл з баладою Брайана Мея "Las Palabras De Amor" ( "The Words Of Love"). Преса побажала дізнатися думку QUEEN про військові дії на Мальвінських островах в результаті збройного конфлікту між Британією і Аргентиною. Фредді: "Там наша молодь вбиває їх молодь. Немає нічого хорошого в тому, що тебе розносять на шматки". Очолила було аргентинський хіт-парад "Under Pressure" Меркюрі / Боуї була заборонена урядом Аргентини, групі було відмовлено у в'їзді в країну.
THE WORKS (1984)

Витримавши 5-місячну паузу, учасники QUEEN відклали на час свої сольні проекти для того, щоб записати новий "королівський" альбом. Акцент на мелодизм і фірмовому звучанні QUEEN. З 9 пісень 4 синглу. Помпезність "Radio Ga-Ga", "I Want To Break Free", "Hammer To Fall" зробила їх стадіонними хітами.


A KIND OF MAGIC (1986)
У квітні 1986 Фредді випустив сольний альбом "Mr. Bad Guy". "У цей альбом я вклав душу і серце. Він вийшов більш танцювальним в порівнянні з музикою QUEEN". З кожним роком чотири індивідуальності під загальною назвою все глибше і глибше йшли в сольні проекти. Роком раніше помер від СНІДу 35-річний поштовий кур'єр Тоні Бастін - один з приятелів Фредді. В цей рік QUEEN брала участь у фестивалі "Live Aid", організованому Бобом Гелдофом на допомогу голодуючим Ефіопії. Концерт транслювався на 160 країн світу, після чого QUEEN виявилися в зеніті слави. Основою "A Kind Of Magic" стали пісні, спеціально написані до кінофільму Рассела Малкахи "Горець". Режисер: "Музиканти мають точним почуттям образу. Вони пишуть потужні пісні-гімни, а для мого фільму якраз необхідна ця форма енергії".
LIVE MAGIC (1986)
Концертна the best-компіляція. Нарізка з виступів на стадіоні "Уемблі", в Небуортском парку (150 тис. Глядачів) і на "Непштадіоне" в Бухаресті (80 тис. Глядачів). Традиційна кінцівка згідно зі сценарієм - Фредді виходить на сцену в королівській мантії та позолоченою короні.
THE MIRACLE (1989)
Після виходу "The Miracle" концертного турне не було. Фредді вирішив змінити звичний хід рекламної кампанії. Почали поширюватися чутки про погане самопочуття Меркюрі. QUEEN як могли виправдовувалися і оборонялися. Альбом рясніє поп- і диско-піснями. "The Miracle" - найприємніша. Вже за попередніми замовленнями цей диск став платиновим.
INNUENDO (1991)
Сумний клоун на обкладинці насторожує. Настрій "Innuendo" - вже траурне, життя - не життя, радість - не в радість. "I'm Going Slightly Mad". Остання поява Фредді на екрані - кліп на "These Are The Days Of Our Lives". Грим вже не може приховати виснажене і змарніле обличчя. "Show Must Go On" звучить як заповіт нащадкам.
GREATEST HITS II (1991)
До оригінального видання додається дуже хороший кольоровий вкладиш - путівник по випущеним синглам з їх обкладинками і безліччю фотографій. Це для колекції.
LIVE AT WEMBLEY '86 (1992)
Два виступи - 11 і 12 липня 1986 року. На розігріві - STATUS QUO і ALARM. QUEEN репетирують 4 тижні. Встановлюють дорогі світлове та звукове обладнання. 80 тисяч глядачів 2 вечори поспіль невпинно підспівують Фредді. Він говорив: "Концерт - це не живе виконання альбому, а театралізоване дійство. Шоу". У цьому ключі QUEEN і працювали. Все-таки відеоверсія "Live At Wembley '86" краще - в тому сенсі, що цікавіше.
MADE IN HEAVEN (1995)
Цілісний поп-альбом. Самий легкий в історії QUEEN. Найсвітліший і життєстверджуючий. Фредді дуже хотів, щоб нічого не пропало, і друзі виконали його волю. На обкладинці "Made In Heaven" ми бачимо скульптуру на березі Женевського озера в Монтре - пам'ятник Фредді Меркюрі на замовлення музикантів.
ROCKS (1997)
Збірник найбільш потужних обтяжених хітів QUEEN.
GREATEST HITS III (1999)
Залишки незібраного, останній елемент трилогії "Greatest Hits". "The Show Must Go On" співає близький друг Фреді Елтон Джон: запис від 17 січня 1997 року із паризької гала-прем'єри балету "Будинок священика не втратила своєї чарівності, а сад - своєї розкоші" французького хореографа Моріса Бежара на музику QUEEN. "Somebody To Love" виконує Джордж Майкл - live на Уемблі "Freddie Mercury Tribute Concert". Рідкості - рімейк Фредді Меркірі "The Great Pretender" його обожнюваних THE PLATTERS і різдвяний сингл QUEEN 1984/1985 "Thank God It's Christmas". Незрівнянний ремікс "Under Pressure".

Fuzz


Кому ж не до смаку вершки?