Полезные материалы

Сушені банани: калорійність, користь і шкода

  1. Що це за продукт
  2. Калорійність і корисний склад
  3. Користь сушених бананів
  4. Шкода і протипоказання
  5. Як зробити в домашніх умовах

Екзотичні фрукти завжди представляли для звичайного російського громадянина особливий інтерес. Але деякі заморські плоди з часом втратили свою загадковість, ставши буденними і звичними. Яскравий приклад - банани. Вони не просто сприймаються нами як само собою зрозуміле - їх давно і успішно вирощують на території Росії. А ось така форма цих чудових фруктів, як сушені банани, з'явилася відносно недавно, і вже встигла набути своїх шанувальників. Це дійсно дуже смачно і корисно. І в нашому сьогоднішньому матеріалі ми хочемо поговорити про сушених бананах, їх калорійності, користь і шкоду для нашого здоров'я.


Зміст статті:


Що це за продукт

Банани - ласощі, чиї продажі здійснюються досить успішно. Але все ж у нього, як у товару, є один значний недолік: цей фрукт легко і досить швидко псується. Як результат, великий ризик при транспортуванні на далекі відстані привести в магазин плоди, які втратили презентабельний вигляд. Поява на вітчизняному харчовому ринку сушених бананів вирішує цю проблему. У нашій країні вони поки не дуже популярні, чого не скажеш про азіатських державах.


Калорійність і корисний склад

Сушені банани не є дієтичним продуктом, тому що володіють значною калорійністю (від 270 до 400 ккал). Для порівняння: в свіжому банані міститься тільки 96 кКал. Такий розкид показників має місце бути, тому що енергетична цінність в'яленого продукту визначається багатьма факторами: ступенем стиглості плоду, способом сушіння, використанням різних добавок. Глікемічний індекс висушених бананів складає 70 одиниць.

Співвідношення білків, жирів і вуглеводів в сушених екзотичних плодах виглядає наступним чином: 3,89: 1,81: 88,28. Кількість клітковини в сушених бананах становить майже 10 м Крім шкідливих насичених жирів ці в'ялені фрукти містять і корисні ненасичені жирні кислоти Омега-3 і Омега-6. Рослинний продукт багатий на вітаміни С, К, Е, А і групи В, особливо В6, В1 і В2. Сушені банани задовольняють добову потребу людського організму в Марганці і магнії майже на третину, в міді - на 40%. Ці плоди також багаті залізом, фосфором, селеном, цинком, кальцієм. Важлива особливість продукту - наявність, як і в свіжих бананах, великої кількості триптофану, без якого неможливий синтез в організмі гормону серотоніну.


Користь сушених бананів

Чим же так корисні сушені банани для нашого організму? Отже, сушені банани мають широкий спектр дії на здоров'я людини. Вони покращують травлення за рахунок прискорення роботи кишечника. Як наслідок, людина забуває про запорах. Підвищений вміст в сушених заморських фруктах харчових волокон ефективно очищає організм від шлаків і токсинів.

Велика кількість вітамінів групи В, а також магнію і калію забезпечує колосальну користь сушених бананів для серця і судин. Дане ласощі знижує рівень в крові «поганого» холестерину, робить стінки капілярів міцнішими і одночасно еластичним, живить серцевий м'яз. Присутність в сушених бананах заліза дозволяє збільшити за рахунок вживання продукту в їжу рівень гемоглобіну.


Сушені банани дуже корисні для нервової системи людини. Уже згаданий вище серотонін, що утворюється за участю амінокислоти триптофану, відноситься до так званих «гормонів радості» і покращує настрій, забезпечує приплив сил і бадьорості, справляється з депресією. Сушені банани рекомендується їсти жінкам в період ПМС.

Сушені банани володіють добре вираженими косметичними властивостями. Так, якщо час від часу включати в меню альтернативний варіант свіжих плодів, можна істотно поліпшити свій зовнішній вигляд. Під впливом поживних речовин сушених бананів шкіра розгладжується, пом'якшується, зволожується, стає більш пружною, бархатистою і набуває красивий природний відтінок.

Незважаючи на значні показники калорійності та глікемічного індексу, допомагають сушені банани і в справі позбавлення від зайвих кілограмів. Вживання даного фруктового ласощі активізує метаболізм, виводить з організму надлишкову рідину. Сушені банани насичують швидко і надовго, причому, для цього не потрібно поглинати їх у великій кількості.


Сушені банани, також, корисні для функціонування головного мозку. Сухофрукти покращують пам'ять, прояснюють думки, підвищують концентрацію уваги. До того ж, з сушеними бананами буде на висоті рівень вашої працездатності.

Шкода і протипоказання

При всій своїй користі для нашого організму, сушені банани можуть нанести і шкода. Тому для їх вживання є певні обмеження і протипоказання. Сушені банани не варто їсти кожен день, та ще в більших кількостях. І, в першу чергу, це попередження стосується людей, які страждають надмірною вагою. Так, вживання даного виду сухофруктів сприяє схудненню, але надмірне захоплення сушеними бананами неминуче призводить до збільшення наявної проблеми - через значної калорійності і значного вмісту вуглеводів.


Тому бажано додавати сушені фруктові скибочки в злакові каші і чинити так виключно в першій половині дня.

Високий глікемічний індекс накладає сувору заборону на включення сушених бананів в раціон діабетиків і осіб з високим ступенем ожиріння. Якщо у вас гастрит або виразкова хвороба шлунка, вам також протипоказані сушені банани, оскільки нерозчинна клітковина робить продукт занадто грубим для запаленої слизової органу травлення.

Нерідко сушені банани містять в своєму складі шкідливі хімічні сполуки, що застосовуються виробником для поліпшення товарного вигляду і продовження терміну зберігання продукту. Щоб купити дійсно корисні сухофрукти, вибирайте непривабливі продукти, що мають злегка темний відтінок і позбавлені блиску, без сторонніх запахів диму або, скажімо, бензину.

Як зробити в домашніх умовах


Зовсім необов'язково йти за сушеними бананами в магазин - можна висушити рослинний продукт самостійно в домашніх умовах. Тепер ми поговоримо, як зробити сушені банани будинку. Це не складно, дивіться.

Для початку підготуйте свіжі плоди бананів. Вони повинні бути в міру стиглі і щільні, з шкіркою без плям і видимих ​​пошкоджень. Почистіть фрукти і поріжте тонкими кружечками.

По завершенні цих нехитрих приготувань приступайте до сушіння фруктів. Існує кілька способів перетворення свіжого банана в сушений:

Як зробити сушені банани в духовці

Візьміть деко, розкладіть на ньому бананові кружечки. Надішліть продукт в духовку, розігріту до 150 º, на 15 хвилин. Після потрібно зменшити температуру на 30º і продовжити сушку протягом ще 15-ти хвилин. Останній етап - висушування бананів близько години при 80ºС. Вживайте сухофрукти остиглими.


Сушені банани в СВЧ

Розстелите пергамент, викладіть на нього шматочки свіжих бананів. Надішліть фрукти в мікрохвильовку, включіть режим максимальної потужності на 7 хвилин. При необхідності можна продовжити час сушки ще на пару хвилин.

Як висушити банани в електросушарці

Кружечки банана злегка збризніть лимонним соком для збереження ними кольору. Помістіть продукт в електросушарку і випарюйте з нього вологу протягом 12-ти годин при температурі 40º. У підсумку ви отримаєте в'ялені фрукти з практично не змінилися складом.

Найпростіший, але річний спосіб отримати домашні сушені банани, це: помістіть шматочки фрукта на деко, а останній залиште в приміщенні з хорошою вентиляцією так, щоб на нього падали сонячні промені.

Вибирайте найбільш підходящий вам варіант і ласуйте натуральними і корисними сушеними бананами в домашніх умовах на здоров'я!


Автор: Пономаренко Надія
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на жіночий сайт www.inmoment.ru обов'язкова!

Теги: сушені банани