Полезные материалы

Як усунути конкурсного керуючого?

  1. Хто може відсторонити конкурсного керуючого?
  2. За які порушення усувають конкурсних керуючих?
Замовити судове представництво в арбітражних і районних судах Замовити

Конкурсний керуючий - це ключова фігура в справі про банкрутство, саме від його дій або бездіяльності залежить, скільки в підсумку грошей отримають кредитори боржника. З багатьох причин конкурсні керуючі працюють, не адекватно ситуації. Таке небажання працювати добре може бути пов'язано з тим, що в зборах кредиторів більшість у кредиторів, афіновані з боржником ( «підставні кредитори»), керуючий спочатку був пов'язаний з керівництвом боржника або це керівництво його перекупила, у керуючого просто багато справ і він вважає за краще отримувати зарплату, не особа напружуючись. Причин багато - але результат завжди плачевний для сумлінного кредитора. У таких випадках, не варто шкодувати грошей на наших юристів і адвокатів , Ми допоможемо Вам усунути конкурсного керуючого від його високій посаді.

Хто може відсторонити конкурсного керуючого?

Конкурсного керуючого може відсторонити:

  1. Збори кредиторів. Збори кредиторів може звернутися до суду з клопотанням про відсторонення конкурсного керуючого. При цьому в протоколі зборів кредиторів важливо вказати ті недоліки в роботі, які не влаштовують більшості кредиторів. У протоколі так само бажано визначити представника зборів кредиторів, який буде клопотати перед судом. Подати протокол зборів кредиторів до канцелярії суду повинен діючий конкурсний керуючий або представник зборів кредиторів, не позбавлений такої можливості і будь-який кредитор.
  2. Комітет кредиторів. При «великих» банкрутства створюється комітет кредиторів. Комітет кредиторів теж має право поставити питання про відсторонення конкурсного керуючого. Подає клопотання до суду голова комітету кредиторів.
  3. Будь-який кредитор, за умови, що дії або бездіяльності конкурсного керуючого порушує його права та законні інтереси у справі про банкрутство, спричинили для нього, інших кредиторів або боржника збитки або могли спричинити.
  4. Ініціатором відсторонення може виступити саморегульована організація арбітражних керуючих, до якої входить даний арбітражний керуючий.
  5. З ініціативи суду, якщо керуючий перестав відповідати необхідним вимогам (наприклад, щодо нього як фізичної особи введена процедура банкрутства, що неприпустимо: банкрут не може банкрутити іншого банкрута)

Список зрозумілий, але важливо зауважити наступне: якщо ініціатором відсторонення конкурсного керуючого виступає збори кредиторів або комітет кредиторів, то достатньо довести факти порушення і їх суттєве значення Список зрозумілий, але важливо зауважити наступне: якщо ініціатором відсторонення конкурсного керуючого виступає збори кредиторів або комітет кредиторів, то достатньо довести факти порушення і їх суттєве значення. Кредитору ж крім цього, треба довести факт можливих збитків для нього або боржника. Наприклад, неподання виписки з реєстру вимог кредиторів - явне порушення, але за скаргою кредитора це не спричинить відсторонення конкурсного керуючого, так як голоси даного кредитора враховувалися всюди, де вони повинні були враховуватися. При цьому кредитору в будь-якому випадку доводити точний розмір збитків не потрібно! Важливо довести лише таку можливість.

За які порушення усувають конкурсних керуючих?

З метою усунення конкурсних керуючих кредитори звертаються до арбітражного суду із заявою про визнання дій арбітражного керуючого неналежними і про відсторонення його від конкурсного виробництва. При це конкурсний керуючий може бути усунений і за «косяки», який він допустив і на попередній стали банкрутства (зовнішньому управлінні, спостереженні).

Не буде перебільшенням сказати, що порушення можна знайти майже завжди, в діях навіть самого обережного арбітражного керуючого, важливо лише знати, де шукати. Наведемо тут лише неповний перелік таких порушень:

  1. Касаційна або апеляційна інстанція скасовувати чи змінювати рішення суду першої інстанції про встановлення розміру вимог кредитора, однак арбітражний керуючий своєчасно внести зміни до реєстру вимог кредиторів «забув»
  2. Порушення строків подання звіту про діяльність конкурсного керуючого, невиконання вимог конкурсних кредиторів про скликання зборів кредиторів, затягування термінів інвентаризації та оцінки майна боржника.
  3. Неоспаріваніі угоди, рішення про оскарження якої було прийнято комітетом кредиторів, відмова від позовних вимог боржника, непред'явленням вимоги про стягнення дебіторської заборгованості в межах строку позовної давності, в зв'язку з незаявлених про пропуск строку позовної давності при пред'явленні одним з кредиторів вимоги до боржника для його включення до реєстру вимог кредиторів (пункт 11 інформаційного листа Президії ВАС РФ від 22.05.2012 № 150)
  4. Проведення торгів за заниженою ціною (пункт 8 інформаційного листа Президії ВАС РФ від 22.05.2012 № 150)
  5. При визнання витрат конкурсного керуючого необгрунтованими. У пункті 13 інформаційного листа Президії ВАС РФ від 22.05.2012 № 150 наводиться приклад з конкурсним керуючим, який за рахунок боржника купив автомобіль і став його використовувати для власних поїздок.
  6. Якщо в одній справі керуючий був притягнутий до відповідальності у вигляді збитків і не відшкодував їх, то він втрачає довіру кредиторів і в іншому банкрутом справі. Такий висновок зроблено в пункті 16 Огляду практики розгляду арбітражними судами спорів, пов'язаних з відстороненням конкурсних керуючих
  7. Чи не опублікування відомостей в ЕФРСБ

Як приклад, наведу цитату з Постанови Дванадцятого арбітражного апеляційного суду від 25.04.2014 у справі № А57-22647 / 09, де суд відсторонив конкурсного керуючого Михайленко В.В за наступні порушення:

  • конкурсний керуючий Михайленко В.В. не представляє зборам кредиторів відомості про хід конкурсного виробництва в повному обсязі,
  • конкурсний керуючий Михайленко В.В. не робить заходи, спрямовані на стягнення дебіторської заборгованості боржника,
  • конкурсний керуючий Михайленко В.В. не повідомив працівників боржника про майбутнє звільнення в терміни, встановлені чинним законодавством,
  • конкурсний керуючий Михайленко В.В. не вживає заходів, спрямованих на реалізацію конкурсної маси боржника,
  • конкурсним керуючим Михайленко В.В. порушені положення Закону про банкрутство при реалізації майна боржника.

У висновку зазначу, що при оцінці роботи конкурсного керуючого треба завжди звертатися до статей 20.3, 129 Закону про банкрутство, де чітко прописано, що повинен робити конкурсний керуючий.

Автор статті: юрист «Правового бюро« трибун »Миронов А.В.

Юридична фірма «Правове бюро« трибун ». Всі права захищені.

До списку статей
Хто може відсторонити конкурсного керуючого?
За які порушення усувають конкурсних керуючих?
Хто може відсторонити конкурсного керуючого?
За які порушення усувають конкурсних керуючих?