«Вітесс» - «Аякс» і «Фейєнорд» - «Аякс»: юнаки з твердим характером

Блог Wij zijn Ajax розповідає про двох різних за результатом, але в чомусь схожих по суті матчах аяксідов останнього тижня:

ДІСКЛАЙМЕР: Дана стаття є особистою думкою автора, заснованим на детальному спостереженні перипетій оглядає матчу. Ця думка вам ніхто не поспішає нав'язувати. Автор не претендує на абсолютну істину, бо такої не існує. Все в цьому житті відносно. А категоричність властива невігласам.

Всім привіт! Прошу вибачення за затримку, але на то були підстави (докладніше - в кінці поста). Ну а якщо запізнився, то сьогодні буде огляд відразу двох ігор. Що ж, поїхали!

події

«Аякс» продовжив контракти з трьома юніорами. Донні ван де Бек, Вацлав Черни і Абдельхакім Нурі поставили підписи під своїми новими договорами з амстердамським клубом. Нагадаємо, що всі троє вже притягувалися до першої команди, а Вацлав навіть встиг дебютувати за неї. Нові угоди з талановитими юніорами розраховані до 30 червня 2020 року.

«У нас є велика впевненість в них. Раніше ми не могли укладати тривалі контракти з хлопцями, тільки на 3 роки. Зараз їм всім виповнилося по 18 років, і ми продовжили з ними угоди додатково ще на 2 роки », - зазначив в інтерв'ю клубному каналу спортивний директор« Аякса »Марк Овермарс.

Зараз їм всім виповнилося по 18 років, і ми продовжили з ними угоди додатково ще на 2 роки », - зазначив в інтерв'ю клубному каналу спортивний директор« Аякса »Марк Овермарс

Число передплатників аккаунта AFC Ajax в Facebook досягла 2 000 000 чоловік. Щоб відзначити це досягнення аяксіди записали спеціальне відео, вийшло дуже кумедно. Рішедлі Базуров в ньому весело обіграв свій жест в матчі з «Твенте» .

В кінці відео Франк де Бур оголосив про конкурс: двоє уболівальників зможуть відправитися на гру з «Селтіком» в Шотландії разом з командою. Все, що необхідно зробити для участі в розіграші путівок - залишити свій коментар під записом на Facebook.

Деві Классен відкрив футбольне поле в своєму рідному місті. У суботу капітан «Аякса» взяв участь у відкритті нового поля в Гілверсум. Появою нового майданчика місто завдячує саме Деві, який отримав право на будівництво від фонду Кройффа разом з нагородою Таланту Року в сезоні 2013/14.

Поле споруджено у великому житловому районі, і природно він буде мати велике соціальне значення.

Едвін ван дер Сар вручив подарунки королівської сім'ї. Під час робочої поїздки в Китай технічний директор «Аякса» подарував королю Виллему-Олександру і його дружині Максима, котрі перебувають в Піднебесній в рамках офіційного візиту, клубні футболки з автографами.

Зазначу, що голландський монарх є давнім шанувальником аяксідов:

Скандал з антисемітським підтекстом. Нещодавно ми вже висвітлювали красиву акцію голландської футбольної громадськості, спрямовану на підтримку Йохана Кройффа , У якого недавно був діагностований рак легенів. Але без скандалу не обійшлося.

Хтось невідомий вивісив під час матчу «Аякса» проти «Вітесс» банер з написом JHK - дана абревіатура розшифровується як «євреї помруть від раку». Керівництво «орлів» на офіційному сайті клубу негативно відреагувало на цю провокацію.

Представники фанатського руху «Вітесс» спочатку також висловили невдоволення тим, що трапилося, проте вивчивши надані їм матеріали, на яких відображена скандальна розтяжка, заявили, що абревіатура JHK в даному випадку має відношення до популярного останнім часом слогану «Jongeren Hard Kern» (у вільному перекладі - «юнаки з твердим характером»), а не до «Joden hebben kanker» ( «євреї помруть від раку»), який раніше періодично проскакував в фанатському середовищі. «Тео Бос, легенда нашого клубу, помер 2,5 роки тому від раку підшлункової залози. Ми ще не вижили з розуму », - відзначають фанати« Вітесс ».

У той же час, фан-сектор «орлів» був помічений в виспівування антисемітських пісень під час матчу. КНВБ вже передав всі наявні матеріали в прокуратуру. Клубу з Арнема загрожує закриття фан-сектора на кілька найближчих домашніх матчів і на наступну гру з «Аяксом», як уже було у випадку з «Утрехтом».

Клубу з Арнема загрожує закриття фан-сектора на кілька найближчих домашніх матчів і на наступну гру з «Аяксом», як уже було у випадку з «Утрехтом»

3600 осіб відвідали традиційні осінні забіги Ajax Run. Ajax Run - це захід, організований фондом по соціальним проектам «Аякса» (Ajax Foundation). Його цілі - популяризація спорту в масах, просування бренду амстердамського клубу і, звичайно ж, благодійність.

Подробиці про Ajax Run-2015 ви можете дізнатися тут .

Перемога «Йонг Аякса». Молодіжка де Годензонен вчора розгромила «Фортуну» з Ситтард - 3: 0. Хет-триком у складі амстердамців відзначився Сем Хендрікс.

Jong Ajax: Гротхайзен, Овусу, Ларт-Санніз, ван Брюгген, Данкерлуі, Баккер, Ель-Махдіві, Вармердам, Мурічі (Віссі, 84), Хендрікс, Клемент (Мелех, 81).

Після 10 турів Ерстедівізіі підопічні Япа Стама і Андріса Улдерінка йдуть на 12-му місці в турнірній таблиці, маючи в своєму активі 13 очок.

Вісті з академії. Завдяки дублю Каспера Дольберга юніори з А1 проходять в наступний раунд плей-офф кваліфікації юнацької ЛЧ - 2: 0, перемога над «Шальке-U19» (перший матч - 3: 2).

A1: ван Бладерен, Зефейк, Ейтінг, Савастано (Блете, 63), де Лігт, Нурі, ван де Бек, Д. де Віт (Бергсма, 85), Ель-Азуса (Сьерхайс, 82), Дольберг, Деккер.

Наступним суперником аяксідов стали юніори московського «Спартака», які за сумою двох зустрічей розібралися з ровесниками з бакинського «Рявала» (4: 0, 0: 0).

Вже у вихідні юніори з А1 в гостях з великим рахунком поступилися одноліткам з НЕК - 0: 3.

А1: де Ланге, ван зведена, Зефейк (Д. Гудель, 55), Бергсма, Блете, Д. де Віт, Ейтінг, Мазраві (Сьерхайс, 60), Валіан (Баултам, 75), Дольберг, Деккер.

Після 8 матчів юніори з А1 очолюють турнірну таблицю першості в своєму віковому змаганні, маючи в активі 18 очок.

Юніори з А2 в гостях здобули вольову перемогу над однолітками з «Олександрії» - 2: 1. Голами у складі амстердамців відзначилися Оттар-Магнус Карлссон і Ноа Ланг.

А2: ван дер Сар, Хогенхаут, Крамер, Флемминг (Ланг, 28), Баккер, Беннінг (Ель-Азрак, 72), Бай (Карс, 57), Зерраукі, Меттендаф (Овусу, 72), Карлссон, М. де Віт .

Після 7 матчів юніори з А2 йдуть на другому місці в турнірній таблиці першості в своєму віковому змаганні, маючи в активі 16 очок.

матчі

Прев'ю і синопсис гри з «Вітессом». Для того, щоб відновитися і як слід підготуватися до гри з «орлами» у аяксідов було трохи більше одного дня. «Вітесс» - дуже хороша команда. Якщо на неї не налаштовуватися, то буде дуже важко. Вони мають досить талановитих і кваліфікованих гравців. Гравці, орендовані з «Челсі», в цьому сезоні сильніше, ніж в попередньому. Не можна давати «Вітесс» багато часу і простору. Ми повинні діяти швидко, це буде мати вирішальне значення для нас », - зазначав на передматчевій прес-конференції Франк де Бур.

Через травми поза грою як і раніше знаходилися Милик, Сереро і Саного, також перед матчем з одним з найбільш незручних для «Аякса» суперників в рамках Ередивізії (чого тільки кубковий розгром минулого сезону варто) через нездужання в Амстердамі залишився Анвар Ель -Газо, довелося терміново викликати з «Йонг Аякса» Сема Хендрікса. У господарів поля, в свою чергу, гру через дискваліфікацію пропускав головний тренер Петер Бош, командою з бровки керував його асистент - Роб Мас.

За традицією, питання по стартового складу (хто цього разу?) Виникали лише до лінії атаки: в результаті Фішер приміряв на себе роль «дев'ятки», а на флангах йому допомагали Юнес і Дейлі Сінкгравен, а ось Шона залишився в запасі. «Орли» вийшли на зустріч своїм бойовим складом.

З перших хвилин матчу на полі почалася активна боротьба за ініціативу з боку обох команд, господарі і гості дуже настирливо пресингували один одного. У той же час, ефективніше з точки зору створення моментів біля чужих воріт були господарі, особливо виділявся в цьому плані Олійник: на 8-ій хвилині він завдав удар з гострого кута, Сіллессен з ним впорався. Але це була всього лише пристрілка.

Вже через дві хвилини Тете знову оголив свій фланг, невиправдано завзято змістившись ближче до центральних захисників біля своєї штрафної, чим і скористався український футболіст, однак Сіллессен знову впорався з його пострілом в упор. Трохи раніше Олійник мав ще одну нагоду відзначитися, але його удар п'ятою на себе прийняв той же Тете. Закінчився ударний відрізок у виконанні господарів неточним залпом Казаїшвілі, якого на самоті залишив Гудель.

Закінчився ударний відрізок у виконанні господарів неточним залпом Казаїшвілі, якого на самоті залишив Гудель

Аяксіди змогли вирівняти гру, але в атаці у них довгий час нічого не клеїлося: Накамба і Бейкер дуже грамотно діяли в центрі поля проти Классена і Базуров, Гудель ж вперед взагалі не підключався. Фланги «євреїв» також були не дуже продуктивні, а капітан амстердамців хоч і намагався активно допомагати Фішеру, але толку від цього було мало.

На 27-ій хвилині Классен зробив відбір на чужій половині поля і віддав м'яч Базуров, той продовжив комбінацію на Юнес, який після блискучого сольного рейду в штрафну повернув м'яч Рішедлі - здавалося б, м'ячу вже нікуди було діватися, як залітати в сітку, проте на його шляху встала п'ята воротаря!

Це був, по суті, перший і найнебезпечніший момент Суперйоден в першому таймі. «Орли» теж особливо попереду більше не блищали, хіба що тільки Кашия після розіграшу стандарту змусив Сіллессен показувати котячу реакцію (зазначу неузгодженість дій гудів і Классена).

Двома хвилинами раніше два капітана зіткнулися головами в верхової дуелі, в результаті чого Деві довелося надавати лікарську допомогу. У перерві, після більш ретельного огляду, у нього було виявлено повторне струс мозку, на другий тайм замість Классена вийшов Шона (Дейлі Сінкгравен змістився в центр поля, а Лассе пішов на правий фланг атаки).

На 54-ій хвилині аяксіди пропустили гол: затяжна атака «орлів» після стандарту призвела до того, що м'яч дістався Казаїшвілі, який обігравши гудів, залишив не при справах і Фішера, після чого пробив здалеку; м'яч, рикошетом від стегна Велтман, залетів в ворота дезорієнтованого Сіллессен, попутно ще зачепивши і штангу - 1: 0.

Такий стан справ, як не дивно, не ввело аяксідов в ступор і смуток, а змусило їх активніше висуватися вперед. Мав уже попередження Накамба ризикував нарватися на видалення, тому тренерський штаб «Вітесс» прийняв рішення замінити його на Йеіні.

Забігаючи вперед, відзначу, що змінник Накамби до гри не увійшов, і для того щоб переграти центральну вісь півзахисту «орлів» активності Базуров і постійно зміщується в центр поля Шона виявилося достатньо. На 71-ій хвилині Лердам сфолив на Тете, Шона подав зі штрафного точно на Велтман, який потрапив в штангу; Ром відбив відлетів від стійки м'яч точно на Фішера, який безперешкодно розстріляв ворота - 1: 1! Захист господарів просто дивилася футбол в цей час з боку.

Захист господарів просто дивилася футбол в цей час з боку

Аяксіди спіймали кураж і продовження не змусило себе чекати. Ще через дві хвилини Велтман передачею з глибини поля запустив в забіг по флангу Базуров, який знущально легко перекинув м'яч через ван дер Верффа, врізався в штрафну і пробив під воротарем; Ром зумів зачепити м'яч ногою, однак той зрадницьки заповз за лінію воріт - 1: 2! Гравці і гостьова трибуна злилися в екстазі!

Базуров знову міг відзначитися на 78-ій хвилині, проте після його пострілу з-за меж штрафного м'яч влучив у штангу. На 80-ій хвилині де Бур провів подвійну заміну - Дейлі Сінкгравен і Фішер вирушили відпочивати, ван дер Хорн і Хендрікс вступили в гру: Майк повинен був знімати верх (суперник пішов в навал) і зайняв позицію центрального захисника, Рідевальд змістився в опорну зону, Гудель став «вісімкою», Базуров - «десяткою»; Хендрікс мав ловити суперника на контратаках, зайнявши місце на вістрі нападу.

Сем відразу мав момент відзначитися, але Ром в ближньому бою виручив свою команду. Зазначу в даній ситуації хорошу взаємодію Юнес і Шона. Трохи раніше Казаїшвілі пробачив аяксідов після помилки Рідевальда.

Хайро, втім, швидко виправився: після перехоплення Шона, новоявлений опорник відрізав Хендрікса передачею від захисників; прорив Сема увінчався точним прострілом на Лассе в штрафну, удар в дотик і м'яч в сітці - 1: 3! Від такого удару господарі оговтатися вже не змогли.

Від такого удару господарі оговтатися вже не змогли

Прев'ю і синопсис гри з «Фейєнордом». Не буду розпинатися з приводу того, яке значення для голландського футболу має де Классікер (добре, що привід ще буде - вже зовсім скоро суперники зустрічаються в рамках Ередивізії). Обидва лідери турнірної таблиці поточного чемпіонату в очному поєдинку повинні були вирішити, хто з них більш гідний продовження боротьби в Кубку Нідерландів. Вже на стадії 1/16 фіналу.

«Я вважаю, що ця гра дуже важлива, щоб всі ті гравці, які відчувають дефіцит ігрової практики, взяли участь в цьому матчі. Основний склад відмінно зігрався і у мене немає причин щось змінювати. Будуть лише незначні зміни.

Всім відомо, що таке Де Классікер. Градус напруги на «Арені» та «Де Кайп» просто зашкалює. Фантастична атмосфера. Нам під силу перемогти «Фейєнорд» і виграти кубок. Я цього дуже хочу. Наш суперник має перевагу у вигляді домашньої арени і підтримки уболівальників. Вони можуть забити несподіваний гол, але я їм можу показати, що таке біль, як в матчі проти «Вітесс». Це матч двох прямих конкурентів, який може показати яка команда насправді найкраща на даний момент », - зазначав на прес-конференції Франк де Бур.

Це матч двох прямих конкурентів, який може показати яка команда насправді найкраща на даний момент », - зазначав на прес-конференції Франк де Бур

Склад аяксідов дійсно був близький до основного: все ж лінію атаки з Фішера (саме в ролі «дев'ятки») і Юнес оптимальної я не назвав би, крім того в складі був засидівся останнім часом в запасі Дейлі Сінкгравен, а місце отримав відпочинок Рідевальда зайняв ван дер Хорн, чиїм основним завданням було протидія довготелесому Крамеру (його дискваліфікацію, по якій було багато суперечок, в результаті скасували). Місце в воротах, як і годиться в Бекері, зайняв Бур.

Классен і Саного були в лазареті, а ось Милик, Сереро і Ель-Газі відновилися від своїх ушкоджень, але залишилися в запасі. «Фейєнорд» тим часом вийшов самим що ні на є бойовим складом.

У першому таймі «євреї» відчутно перегравали суперника на його ж стадіоні, володіючи досить помітною ініціативою в плані ведення гри і не поступаючись в ключовому для роттердамців компоненті - боротьбі: на 10-ій хвилині Гудель хльостко пробив здалеку, але Вермеер був надійний.

На 31-ій хвилині ван дер Хорн класним пасом з глибини поля відрізав від захисту Дейлі Сінкгравен, який своєю передачею знайшов у чужому штрафному Фішера - Віктор, перебуваючи в забійної позиції, в ближньому бою не зміг переграти Вермеєра.

На 40-ій хвилині в своєму улюбленому стилі (з-під захисника) після затяжної комбінації по воротах бив Юнес - голкіпер господарів знову був на висоті. Далекий удар Дейлі Сінкгравен хвилину потому пройшов повз ворота, але також змусив понервувати Вермеєра (трохи раніше схожий момент був і у гудів).

Зате в другому таймі ситуація в корені змінилася: підопічні Джованні ван Бронкхорста накрутили обертів і стали перегравати де Годензонен в центрі поля: за весь другий тайм амстердамці завдали всього один удар в площину воріт противника - зі штрафного непогано потрапив Шона, але Вермеер був надійний.

У той же час і у «портовиків» конструктивна гра в творенні теж виходила не особливо: якщо в першому таймі вони завдали в створ 0 ударів, то в другому - всього 2, з них небезпеку представляв лише постріл Елії, однак Бур з ним впорався. Зазначу ще одну небезпечну атаку, коли Густафсон пробачив оборону аяксідов, пробивши з вигідної позиції «по горобцях».

Зазначу ще одну небезпечну атаку, коли Густафсон пробачив оборону аяксідов, пробивши з вигідної позиції «по горобцях»

У цьому епізоді травму литкового м'яза отримав Дідерик Бур, довелося де Буру проводити незаплановану заміну воротаря на 77-ій хвилині - в гру вступив Яспер Сіллессен. Трохи пізніше Франк також кине в бій Сереро замість активного по грі Шона, що особисто у мене викликало певні питання.

В останні 10 хвилин аяксіди відверто вели справу до додаткового часу. На 5-ій (останньої) доданій до основного часу матчу хвилині, Тете сфолив на Еліе, в результаті чого був призначений штрафний. Ель-Ахмаді виконав подачу з флангу і Велтман, в боротьбі з кайт, зрізав м'яч у власні ворота - 1: 0, «Котел» радіє.

Де Бур тут же кинув у бій Міліка, але як тільки поляк вийшов замість Дейлі Сінкгравен на поле, відразу ж пролунав фінальний свисток. Прикра поразка в рівному і скупому на яскраві моменти матчі і виліт з Кубка Нідерландів на стадії 1/16 фіналу.

Прикра поразка в рівному і скупому на яскраві моменти матчі і виліт з Кубка Нідерландів на стадії 1/16 фіналу

На що варто звернути увагу. В обох зустрічах велике значення мали дальні передачі: в тому ж матчі з «Вітессом» аяксіди використовували їх в два рази частіше, ніж «орли», а два гольові моменти в чужі ворота прийшли після закидання Велтман (гол Базуров) і розрізає передачі зі своєї половини поля від Рідевальда (гол Шона).

До речі, передачі верхом теж мали своє визначальне значення (в матчі з «Вітессом» їх теж було більше, ніж у суперника): найнебезпечніший момент в поєдинку з «Фейєнордом», коли на рандеву з Вермеєра вискочив Фішер, також був створений після точної діагоналі від ван дер Хорна. Таким чином суміш комбінаційного футболу з коротким пасом і довгими розкривають оборону передачами дає свої плоди. При цьому одним з лідерів за цим показником є ​​Хайро Рідевальд (5.4 далеких передач в середньому за матч, 61% точності).

Визначальне значення має і гра центральної осі: поки в матчі з «Вітессом» Накамба і Бейкер давали гідну відсіч середньої лінії аяксідов, атаки у останніх особливо не клеїлися. Коли замінив африканця Йеіні не ввійшов у гру, а Бейкер так і не включився в руйнування, «орлів» знатно пощипали. Коли в матчі з «Фейєнордом» центр поля у «євреїв» просів, тоді і почалися проблеми - і ззаду, і (в першу чергу) попереду.

Коли в матчі з «Фейєнордом» центр поля у «євреїв» просів, тоді і почалися проблеми - і ззаду, і (в першу чергу) попереду

Обидва поєдинки з точки зору боротьби були проведені якісно: так, «Вітесс» перевершив майже в два рази по відбором (13 проти 25), але в плані їх успішності - практично рівність. А ось по верхових дуелей і за перехопленнями - «Аякс» попереду (22 - 16, 13 - 11). Велтман і ван дер Хорн в кубковому Де Классікере виграли майже всю боротьбу на «другому поверсі» (єдиний промах Велтман призвів до голу у свої ворота). При цьому 100% єдиноборств числяться за Тете, Шона, Дейлі Сінкгравен і Юнес.

Що стосується ударів: за загальною кількістю, в обох зустрічах аяксіди поступилися - 12 проти 13 з «Вітессом», 11 проти 15 з «Фейєнордом». А ось в плані попадання у ворота вони попереду: 7 проти 5 з «Вітессом», 6 проти 2 в Де Классікере. Знову ж таки, до питання про реалізацію моментів.

До питання про заміни (про наболіле, так би мовити): в першому матчі вихід Шона, нехай і вимушений, додав мобільності атаці аяксідов, крім того, Лассе став автором забитого гола (взагалі, датчанин обурений ситуацією зі своїм ігровим часом, і навіть подумує про відхід з «Аякса», якщо ситуація не зміниться); переміщення Рідевальда в опорну зону призвело до третьої гольовий атаці, а ван дер Хорн в обороні звів навал «орлів» нанівець; Хендрікс віддав гольову передачу і міг забити гол. Єдине, що незрозуміло, навіщо було кидати Шона на фланг - він був би набагато корисніше в ролі «десятки».

По матчу з «Фейєнордом»: з заміною Бура все зрозуміло - травма, нікуди не дітися. Так, одна можлива рокіровка коту під хвіст. Так, потрібно берегти хоча б одну заміну до екстра-тайму. Але навіщо було прибирати з поля Шона, найактивнішого гравця? Напрошувалася, наприклад, заміна Дейлі Сінкгравен або навіть гудів. І аж ніяк не Сереро повинен був вийти, який ще не в формі. Від того ж Міліка було б більше користі, а від Шона був би успішнішим в лінії півзахисту.

Кращі з гри з «Вітессом»: Рідевальд, Велтман, Базуров, Шона. Відзначу й результативний дебют Хендрікса.

Кращі з гри з «Фейєнордом»: Тітці, ван дер Хорн, Велтман, Шона. За обома матчів негативне враження справив Гудель - ну нічого йому робити в ролі опорника! Дейлі Сінкгравен вистачило лише на перший тайм Де Классікера, весь матч з «орлами» і другу половину зустрічі на «де Кайп» він був невиразний. До воротарям по обидва зустрічам претензій немає.

До воротарям по обидва зустрічам претензій немає

Підсумок. Не буду робити упор на провини де Бура - симптоми все ті ж: пізні заміни, відсутність ротації, мінімізація ризику. Це багато в чому позначається на грі команди. Твердолобість де Бура позбавляє нас результату в поточних реаліях, по частковостей, але чи дасть вона результат в перспективі, по цільної командної моделі?

Зазначу сам колектив: набиваючи гулі, наш піонеротряд мужніє. Тепер він може видавати прийнятну гру з порівнянними за рівнем суперниками відрізками, а цілими таймами. Проблеми в атаці можна пояснити хоча б тим, що де Бур вимушено або добровільно мудрує з лінією нападу, є питання і до середньої лінії. Ще одна проблема - це гра під час стандартів у захисті. Питання є, але заперечувати той факт, що наша молодь з характером, нерозумно. У неї є за рахунок чого рости, крім того певне зростання має місце бути вже зараз.

Пригадується банер JHK, вірніше - його інтерпретація фанатами «Вітесс», які говорять, що адресований він не аяксідам, і образи там немає. Але я думаю, що його б варто було адресувати амстердамців, в позитивної інтерпретації, як похвалу. Сильні юнаки з твердим характером. Ось тільки одного характеру поки мало.

Приношу вибачення за запізнення з оглядами, однак з огляду на обставини одночасно особистого характеру, але в той же час слабко від мене залежать, часу на діяльність колумніста бракує (чого я дуже засмучений). Сподіваюся, це тимчасово. У разі появи нових подробиць, в блозі буде видано окреме оголошення.

Статистика матчу і оцінки гравців від порталу Whoscored в матчі з «Вітессом»:

Оцінки гравців «Аякса» від адміністрації нашої групи ВК *:

* При виставленні враховуються РАА / ОД / Ковда.

Рейтинг атакуючої активності (РАА): гол - 50, гольова передача (зароблений пенальті, забитий пенальті) - 25, точна передача- 1, удар в створ - 10, удар мімо- 5, загострює передача - 5, вдалий дріблінг- 5, зароблений штрафний - 5, навіси: точні - 3, неточний - 1. Рейтинг оборонних дій (ОД): перехоплення - 10, відбір - 10 і блокований удар - 10, виноси м'яча зі своєї штрафної - 5, фоли - (-5). Коефіцієнт обсягу виконаних дій (Ковда) визначається за формулою (РАА + ОД) / хв, тобто він дорівнює сумі виконаних дій футболіста поділеній на проведені хвилини.

<1 - недостатній коефіцієнт; 1 - 2 - достатній коефіцієнт; > 2 - видатний коефіцієнт.

При цьому показники гравців, які провели на полі менше 20 хвилин, бажано не враховувати.

Оцінки в матчі з «Вітессом»:

«Аякс»: Сіллессен - 7.5 (5 сейвів); Тітці - 7.0 (РАА - 51; ОД - 65; Ковда - 1,29); Велтман - 7.5 (РАА - 93; ОД - 60; Ковда - 1,70); Рідевальд - 7.5 (РАА - 78; ОД - 80; Ковда - 1,76); Дейкс - 6.5 (РАА - 53; ОД - 20; Ковда - 0,81); Гудель - 6.5 (РАА - 53; ОД - 60; Ковда - 1,26); Базуров - 8.0 (РАА - 144; ОД - 10; Ковда - 1,71); Классен - 6.5 (РАА - 23; ОД - (-5); Ковда - 0,40); Дейлі Сінкгравен - 6.5 (РАА - 52; ОД - 30; Ковда - 1,03); Фішер - 7.0 (РАА - 98; ОД - 0; Ковда - 1,23); Юнес - 7.0 (РАА - 74; ОД - 5; Ковда - 0,88); Шона - 8.0 (РАА - 86; ОД - 0; Ковда - 1,91); Хендрікс - 7.5 (РАА - 40; ОД - 0); ван дер Хорн - б / о (РАА - 4; ОД - 5).

Оцінки в матчі з «Фейєнордом» *:

«Аякс»: Бур - 7.0; Тітці - 7.0; Велтман - 7.0; ван дер Хорн - 7.5; Дейкс - 7.0; Гудель - 6.5; Базуров - 6.5; Шона - 7.0; Дейлі Сінкгравен - 6.5; Фішер - 6.5; Юнес - 7.0; Сіллессен - б / о; Сереро - б / о; Милик - б / о.

* Через відсутність докладної статистики матчу виставлені суб'єктивно.