Полезные материалы

ТБ не тільки "для своїх", або як отримати право на публічний показ?

  1. Орфографічна помилка в тексті:

23 вересня 2013, 09:00, Переглядів: 23 вересня 2013, 09:00, Переглядів:   Трансляція телепрограм в громадських місцях без спеціального дозволу - це вже порушення закону

Трансляція телепрограм в громадських місцях без спеціального дозволу - це вже порушення закону. Кафе, спорт-бари, готелі, клуби, будь-які інші організації, в прийомних і залах очікування яких встановлено телевізор, який транслює ефірні і кабельні телеканали, зобов'язані мати права на публічний показ телепередач. Втім, Україна не виняток, подібні обмеження діють у всіх цивілізованих країнах світу. Пов'язано це з дотриманням авторських прав, що належать телеканалам і різним компаніям, які представляють інтереси правовласників.

У законодавстві України про це говориться наступне: "Суб'єкти комерційного використання зобов'язані до початку здійснення комерційного використання опублікованих з комерційною метою фонограм, відеограм, їх примірників та зафіксованих у них виконань укласти з уповноваженою організацією колективного управління, яка визначена в установленому порядку Державною службою інтелектуальної власності, договір про виплату винагороди (роялті) ". Іншими словами, хочеш розважити відвідувачів закладу переглядом телепередач - спершу потрібно врегулювати всі питання з авторськими правами.

Минулорічний Чемпіонат Європи з футболу став справжнім зоряним часом закладів, що спеціалізуються на телетрансляції. Ще б, подія такого масштабу щодня привертало до блакитних екранів мільйони уболівальників, і багато хто з них воліли дивитися футбол не на самоті вдома, а разом з іншими фанатами в кафе, ресторанах і клубах. Саме тоді контролюючі органи почали строго і серйозно стежити за дотриманням правил, що стосуються публічних телетрансляцій, хоча законодавчі норми щодо захисту авторських прав і з'явилися набагато раніше.

Чемпіонат Європи закінчився, але інтерес до футболу і іншим спортивним трансляціям з тих пір нітрохи не згас, українці як і раніше люблять "вболівати" в приємній атмосфері спорт-барів. Та й взагалі, що б там не говорили, телебачення продовжує залишатися у більшості наших співгромадян улюбленим способом відпочити, розважитися або просто "вбити час". Ну а для закладів - це один з найпростіших і доступних способів підвищити власну привабливість в очах клієнтів. Спеціалізовані музичні, розважальні, новинні і пізнавальні канали також користуються в українців незмінною популярністю і допомагають заповнити паузи, прикрашаючи хвилини очікування і утримуючи дорогоцінного клієнта. Одним словом, ТВ поки не збирається здавати позиції, залишається тільки узаконити свої стосунки з правовласниками.

Найбільш простий спосіб вирішити цю проблему - поцікавитися у свого провайдера кабельного телебачення, чи немає у нього власних домовленостей з правовласниками і спеціальних пакетів з правом публічної трансляції телеканалів. Наприклад, у ВОЛІ, послугами якої користуються багато найбільші готелі і ресторанні мережі - Radisson Hotel, Premier Palace Hotel, Hyatt, мережа ресторанів Mafia, Портер Паб, концерт-хол Freedom - такі пропозиції є, і більшість проблем з правами на публічний показ вирішуються простим переходом з звичайного пакета цифрового телебачення на спеціальний бізнес-пакет . Список каналів, доступних для публічного показу, досить широкий, його більш ніж достатньо для того, щоб вибрати трансляцію, яка припаде до смаку відвідувачам. Існують пакети з ексклюзивними HD каналами, добірками новинних, спортивних, і розважальних телеканалів.

Щоб уникнути уваги контролюючих органів, штрафів і судових розглядів краще заздалегідь занепокоїтися отриманням прав на публічну трансляцію ТВ . Тим більше, що ціна питання не так вже висока - від 200 гривень за базовий пакет, в який входить більше 50 найпопулярніших українських телеканалів. У будь-якому випадку вона значно нижче, ніж суми штрафів, які виставляють правовласники за незаконну трансляцію захищеного авторським правом продукту. Якщо правопорушення кваліфікується як адміністративне, розмір штрафу може скласти до 3400 гривень. Однак, це ще самий "м'який" варіант, за незаконну трансляцію передбачена і кримінальна відповідальність, де покарання може бути значно серйозніше - штраф до 51 000 гривень та навіть позбавлення волі на строк від 3-х до 6-ти років.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "ТВ не тільки" для своїх ", або як отримати право на публічний показ?". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.