Полезные материалы

Санта-Барбара

  1. поділіться

«Україна продовжує переговори з кредиторами про реструктуризацію державного боргу» -   повідомляє   прес-служба Міністерства фінансів, передають 112 «Україна продовжує переговори з кредиторами про реструктуризацію державного боргу» - повідомляє прес-служба Міністерства фінансів, передають 112.ua. «Українська делегація і Спеціальний комітет кредиторів провели докладні дискусії в Сан-Франциско. Переговори тривають ", - йдеться в повідомленні відомства.

У перекладі «з французького на нижегородський» - переговори, які в минулі середу і четвер провела в Сан-Франциско міністр фінансів Наталія Яресько, закінчилися нічим, хоча напередодні вона написала в Фейсбук: «Очікується фінальний раунд переговорів. Чи не виправдався слух, що кредитори погодилися на «нічию» - не 40%, як пропонувала Україна і не 5%, як погоджувалися вони, а 20% списання тіла основного боргу.

В цілому залишається історія з реструктуризацією зовнішнього боргу починає нагадувати «Санта-Барбару». Адже оптимістичні заяви звучали і напередодні попередніх раундів. І, схоже, «серіал» триватиме ще довго, адже перед останнім раундом авторитетне і інформовану агентство Bloomberg з результатами опитування експертів припустило , Що переговори з реструктуризації триватимуть до католицького Різдва (приблизно 23 грудня). Справа в тому, що Україна повинна виплатити 500 млн. Дол. Кредиторам у вересні і 600 млн. Євро 13 жовтня та як показує вже існуючої досвід, кілька «покочевряжівшісь» (вибачте мій «французький») український уряд свої платежі виконує.

Тобто всі гратимуть свої ролі - проводити регулярні переговори, МВФ ближче до дати виплати чергового траншу буде із задоволенням відзначати досягнутий прогрес і т.д. А ось в кінці грудня має відбутися виплата 3 млрд. Дол. Росії і ось тут-то має настати «розв'язка».

Яка вона буде - можливі варіанти, але судячи з усього у України фізичної можливості виплатити таку суму немає і не буде, а МВФ фінансувати оплату такого великого боргу Москві не погодиться. І тут може бути досягнуто «довгоочікуване» угоду, швидше за все на умовах кредиторів, адже головна питання - перенесення всіх виплат на більш пізній термін, а що буде через кілька років - «про це я подумаю завтра» (логіка українського уряду абсолютно зрозуміла).

Москва з ним, зрозуміло, не погодиться, але нюанси міжнародного фінансового права переведуть конфлікт в площину довгих міжнародних судів і, як сподіваються, уникнути слова «дефолт», а МВФ продовжити фінансування України. Втім, і на позицію Москви і на позицію МВФ найбільший вплив зроблять політичні розклади, які складуться на той час - наскільки і Захід і Росія визнають потрібними «заохотити» або покарати українське керівництво за проведену політику у врегулюванні конфлікту на Донбасі. Ось цього в першу чергу і залежить, чи буде оголошений дефолт. Ну а поки сторони будуть дотримуватися «обряди», ведучи регулярні «вирішальні» переговори.

поділіться

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.