Полезные материалы

Чому КХЛ скочується в бардак

  1. 3а 10 днів до чемпіонату КХЛ невідомий статус білоруських хокеїстів
  2. КХЛ не простежила за стартом міжсезоння
  3. Клуби КХЛ не погасили борги за минулий сезон
  4. КХЛ самостійно встановлює час початку матчів
  5. КХЛ інспектує не всі арени
  6. КХЛ може втратити двох найкращих коментаторів
  7. КХЛ стає все більш закритою

Нинішнє міжсезоння стало найжахливішим в історії ліги, і Sports.ru побоюється, що восьмий чемпіонат КХЛ може вийти ще гірше.

3а 10 днів до чемпіонату КХЛ невідомий статус білоруських хокеїстів

3а 10 днів до чемпіонату КХЛ невідомий статус білоруських хокеїстів

Найактуальніша претензія до Континентальної лізі на даний момент. Так, точне рішення вже прийнято, і вчора його повинні були офіційно оголосити . Чи не оголосили. Але головне питання: хто-небудь може знайти розумне пояснення, чому все це відбувається за півтора тижні до першого матчу сезону?

Всі чекають, що білоруські хокеїсти не вважатимуться легіонерами, а разом з ними і гравці з Казахстану і Вірменії - все завдяки Митному союзу. Але що, якщо інсайда виявилися невірними? Представники міністерства спорту, ФХР і КХЛ адже можуть переграти все в останній момент, і в лізі не те що не схвалять білорусів, але і північноамериканським хокеїстам заборонять в Росії грати. Дивуватися тут було б нічому.

Причина такого бардака адже навіть не в тому, що «Творець КХЛ» підписав закон про легіонерів . Просто захищати клуби перед ФХР і Мінспорту зараз, по суті, нікому. Якщо попередній президент ліги Олександр Медведєв був упевнений, що після Олімпіади вдасться послабити ліміт (вельми наївно з його боку), і намагався протиснути цю тему, то зараз керівникам команд залишається лише сподіватися, що КХЛ піде їм назустріч і захистить інтереси клубів .

До речі, якщо білорусів все-таки впишуть в ліміт, всі команди з перебором легіонерів (хоча, згідно з регламентом останнього сезону, ніякого перебору не повинно бути) будуть змушені заплатити зайвим іноземцям неустойку, а цим хокеїстам доведеться в терміновому порядку шукати нові клуби, які в цю пору року укомплектовані майже на 100%. І навряд чи лігу будуть турбувати «проблеми індіанців».

Керівництво КХЛ з відсутністю чітко вираженої позиції з цього приводу напрошується на паралель з РФС і їх мінливим думкою з питання легіонерів. Треба сказати, не найкраще схожість на світлі.

Чи не брат ти мені. Хто постраждає від визнання білорусів легіонерами в КХЛ

КХЛ не простежила за стартом міжсезоння

КХЛ не простежила за стартом міжсезоння

Зрозуміло, що сезон і без того буде особливим - весь нинішній календар КХЛ зверстаний під національну команду, яку, за старими радянськими традиціями, потрібно обов'язково посадити на місячні збори і тільки потім випускати на лід домашнього чемпіонату світу. Якраз через цих зборів (а не самого ЧС в Росії) КХЛ стартує вже в кінці серпня - самого підходящого періоду, коли глядачі готові покидати свої дачі / городи, достроково вийти з відпустки і просто чекати хокею у домашніх арен. Інших справ ж немає, правильно .

Цілком логічно, що з-за зрушеного календаря Предсезонка у всіх команд почалася раніше. Але якщо в минулі роки клуби КХЛ дотримувалися прийняті між собою домовленості і не намагалися фальстартануть, то зараз ніхто особливо і не приховує, що медобстеження проводилися на день-два раніше ніж треба, ну і тренування, відповідно, почалися раніше.

Так, ця проблема зовсім не нова, але саме в такий зім'ятий сезон вона стала набагато гостріше. Глава профспілки гравців Андрій Коваленко заявляє про порушення клубних домовленостей, проте «Цей процес ніяк не контролюється лігою» .

Клуби КХЛ не погасили борги за минулий сезон

Клуби КХЛ не погасили борги за минулий сезон

10 днів до старту нового сезону, а гравці, наприклад, «Адмірала» ще й за кінець минулого чемпіонату покладені зарплату і бонуси не бачили. Є відчуття, що в попередні роки клуб з Владивостока при наявності таких боргів міг би і не підібратися так близько до нового сезону. Зараз же керівництво ліги набагато простіше ставиться до подібних ситуацій - владивостоцький клуб надав графік, за яким буде розраховуватися за минулий сезон до середини жовтня .

У «Слованом» теж до кінця не розплатилися зі своїми гравцями: Томаш Нетік, наприклад, подає до арбітражу на колишній клуб , Який затиснув половину його зарплати. І Нетік не самотній в своєму очікуванні: Марк Деканіч намагається вибити у «Медвещак» решту суми за контрактом через соцмережі . Інші вибивають борги з колишніх роботодавців грубим мовчазним очікуванням.

Всього ж до середини червня було 10 клубів КХЛ з боргами, зараз залишилося близько п'яти . Звичайно, з огляду на фінансову ситуацію в країні, керівництво ліги має йти назустріч клубам, але ж немає абсолютно ніякої впевненості, що все це не повториться через рік (а то й по ходу сезону) в більш кошмарних масштабах. Але ж, за чутками , Московське «Динамо» цілком має шанс повторити трюк «Спартака» -2013 зі зникненням спонсора, а потім і команди.

КХЛ самостійно встановлює час початку матчів

КХЛ самостійно встановлює час початку матчів

Люди з ліги полізли туди, куди їх взагалі не просили - в часові пояси і часові особливості регіонів. І крайніми, якщо що, будуть зовсім не вони. Ні, зрозуміло, що при затвердженні нового часу матчів КХЛ керувалася благими намірами і намагалася засунути в сітку мовлення якомога більше матчів. Але безпосередньо на відвідуваність ігор вони відверто забили - хоча деякі клуби роками стежили за цією тенденцією і спеціально переносили зустрічі в більш зручне для уболівальників час.

Візьмемо «Югру», домашні матчі якої - самі маловідвідувані в чемпіонаті. Шансів виправити ситуацію у команди Павла Езовскіх не буде: Континентальна ліга перенесла час домашніх матчів з 19.00 на 18.30, позбавивши уболівальників з інших міст округу і без того невеликого шансу встигнути на арену. Тепер навіть якщо хто-небудь з топових гостей «Югри» приверне хоча б 3 тисячі уболівальників на трибуни, це буде вважатися удачею.

«Прийшла папір, це не ми встановлювали, і нам, звичайно, неприємно, що ні у кого не запитали. Написано, що в будні дні домашні матчі повинні починатися о 18.30, у вихідні - о 16.30. Але це незручно ні нам, ні уболівальникам, ні хокеїстам », - а це вже цитата Сергія Гомоляко з недавнього інтерв'ю Sports.ru . Зрозуміло, що в КХЛ керувалися цікавістю показати по ТБ як можна більше матчів, а про вболівальників, які дивляться хокей «вживу» (і віддають за це, до речі, набагато більші гроші), ніхто думати і не збирався. Крім того, у багатьох містах 18.30 - година пік, люди елементарно не встигнуть на арени через що виникають затори.

У деяких містах інша проблема: матчі починатимуться на півгодини пізніше, ніж раніше - о 19.30, а значить, йти з арен вболівальники в будній день будуть на початку одинадцятого. Для багатьох тепер стане набагато простіше подивитися матч по телевізору і виспатися перед роботою, ніж трястися в громадському транспорті майже в ніч. До речі, доставка уболівальників після матчів до будинку в цьому випадку - теж головний біль не ліги, а самих клубів. Ми вже не говоримо про те, що абонементи вболівальники купували, виходячи з часу початку матчів їх команд в минулому сезоні. Питання: чи правильне це відношення ліги до вболівальників?

КХЛ інспектує не всі арени

Відразу варто обмовитися: на деяких спортивних об'єктах комісія КХЛ все-таки побувала - ось, наприклад, в Подольск з'їздили . Але далі центральній частині Росії, а то і конкретно Подольська, представники ліги, схоже, не вибиралися. Цього літа комісія придумала (або ж їм «придумали») ноу-хау - тепер вони інспектують льодові палаци по фотографії.

Сам факт існування подібної перевірки, де будь-який об'єкт можна сфотографувати з зручного ракурсу, а негативні моменти залишити за кадром, просто підриває свідомість. Можливо, в комісії у ліги працюють добре перевірені, прокачані екстрасенси і їх енергетики вистачає, щоб визначити на відстані, як працюють всі служби льодового палацу.

Продовжує тему домашніх стадіонів президент КХЛ Дмитро Чернишенко. «Спартак» в «Сокольниках»? Виключено! Тому що палац повинен відповідати регламенту », - заявляв керівник ліги 18 червня «Спорт-Експресу» . А вже через два тижні генменеджер червоно-білих Олексій Жамнов повідомляв, що команда абсолютно точно зіграє в «Сокольниках». З 7 грудня по 14 січня вболівальники будуть згадувати смак найсмачніших сосисок в лізі, але бігати в убиральні через вулицю.

Те незручне відчуття, коли президентське слово нічого не вирішило.

КХЛ може втратити двох найкращих коментаторів

КХЛ може втратити двох найкращих коментаторів

Тут, мабуть, представники КХЛ можуть видихнути: прямої провини ліги в тому, що Андрій Юртаєв і Сергій Федотов залишають головний хокейний канал, немає. Це вже, скоріше, питання телебачення. Але в свідомості уболівальників КХЛ і НХЛ ТВ - це все-таки досить суміжні структури, та й сам факт такого догляду краще лігу не робить.

Нагадаємо, чому саме ці двоє так значимі, що їм присвячено окремий пункт: Сергій Федотов визнаний кращим коментатором 2013 року, а Юртаєв - 2015 го, обидва вже давно стали голосами (а у випадку з Андрієм, регулярно провідним студії, ще й особами) каналу, і вони пішли для постійних глядачів буде досить помітний. Як, до речі, і розставання з Романом Чернявським і Дмитром Христичем - авторами та редакторами багатьох програм КХЛ ТБ. Ну а якщо ще й Марія Титова не залишиться на каналі - зовсім біда.

Причому, судячи з усього, догляд досить важливих кадрів ніяк не пов'язаний з масовими звільненнями на початку року - вже тоді було зрозуміло, що КХЛ ТБ буде проводитися на базі «НТВ-Плюс», і багато офісних співробітники просто виявилися не потрібні. Аналогічна ситуація зараз відбувається і з технічним персоналом хокейного каналу. Швидше за все, весь штат скоро офіційно перейде в «НТВ-Плюс» - втім, КХЛ ТБ збереже свій логотип і навіть два канали - SD і HD. Ще з позитиву: подейкують, в цьому сезоні ліга захотіла максимально повного контакту зі своїм тезкою-каналом. Правда, дивно, чому тільки зараз.

Інформація про відхід експертів Олександра Гуськова і Олександра Бойкова, на щастя, виявилася передчасною. Олексій Шевченко і зовсім запевняє, що до них в ефірах тепер може приєднатися Данило Марков. Все це, звичайно, чудово, але тепер каналу треба ростити нових кращих коментаторів і співробітників, не гірше колишніх - адже існує варіант, при якому на матчах «Суперхоккейного» понеділка на «Матч ТВ» працюватимуть саме співробітники КХЛ ТБ.

КХЛ стає все більш закритою

КХЛ стає все більш закритою

У цьому пункті можна було б просто дати посилання на новину « КХЛ оштрафувала Сергія Борисова на 100 тисяч рублів за інтерв'ю »І піти далі, але цього буде замало. якщо відкрити саме інтерв'ю , То можна побачити, що нічого нового голкіпер «Амура» (на той момент) не сказав. Все, хоч трохи стежать за Континентальної лігою, і так знали, що у хабаровської команди проблема з грошима, і літає вона на звичайних рейсових літаках за квитками, що перемагати їм, звісно ж, ніяк не допомагає. Ну а історія про ключки абсолютно не кримінальна і не було ніяких причин за неї штрафувати - так порахували і на першому дисциплінарному комітеті КХЛ на початку червня і не знайшли в словах Борисова будь-якої дискредитації «Амура». З чого в лізі через два місяці після засідання вирішили переглянути справу і все-таки оштрафувати гравця - велика загадка.

Після цього інциденту хокеїсти, які і так не спілкувалися з пресою, будуть взагалі обходити її стороною - штраф за мовчання куди менше 100 тисяч рублів. Ну а ввічливі гравці, які розуміють, що ЗМІ просто роблять свою роботу, почнуть заповнювати свою промову штампами, які ніяково видавати в якості коментаря.

Можна було б припустити, що до цього прийде - нове керівництво ліги все-таки не товариська і виступає, в основному, з програмними заявами з певних приводів. Трохи незвично, з урахуванням часу правління Олександра Медведєва, коли прес-конференції були не таким рідкісним явищем - тоді, до речі, все це не виглядало так постановчо, як зараз. По крайней мере, журналістам ні з ким заздалегідь не доводилося промовляти питання для прес-конференцій.

* * *

Можна знайти ще багато причин для невдоволення лігою. Наприклад, не виключений варіант, що КХЛ втратить частину грошей «Мегафона», а його логотип може зникнути зі светрів клубів в наступному сезоні. Любителі «чистих» форм можуть радіти, а ось бухгалтери ліги - навряд чи.

Політика по відношенню до відеоконтенту команд теж пригнічує - тепер в Youtube ніхто не має права використовувати відео з трансляцій, тільки самостійними записами на клубну камеру. При цьому в лізі часто лінуються вирізати важливі моменти відео - ну, принаймні, на предсезонке. Пропонують клубам партнерську програму, за якою ті зможуть заробляти сотні рублів (слово «тисяч» не пропущено - його тут просто немає).

Про відвертий провал і несмак в соціальних мережах згадувати не хочеться - що ще можна очікувати, коли розгониш майже всю прес-службу і більшість співробітників маркетингу. І це ще не йдеться про МХЛ, де в короткі терміни сталася мало не революція, але де до сих пір не прийнятий регламент, хоча старт сезону вже 2 вересня.

В принципі, в документі немає нічого, що КХЛ не могла б виправити в досить стислі терміни, однак навряд чи вона буде цим займатися - практично в кожному пункті помітно наплювацьке ставлення: до клубів, до хокеїстам, до вболівальників, до справи. А це виправити набагато складніше.

фото: Global Look Press / Jaroslav Ozana / CTK; vk.com/cska.hockey ; hcadmiral.ru ; РІА Новини / Віталій Анька, Олексій Філіппов; instagram.com/radio_yurtaev

Але головне питання: хто-небудь може знайти розумне пояснення, чому все це відбувається за півтора тижні до першого матчу сезону?
Питання: чи правильне це відношення ліги до вболівальників?
«Спартак» в «Сокольниках»?