Полезные материалы

У «Феррарі» сім років ворогували італійці та англійці. Титулів немає саме через це - Поворот не туди - Блоги - Sports.ru

  1. У «Феррарі» сім років ворогували італійці та англійці. Титулів немає саме через це Колишній моторист...
  2. Хто такий Конті
  3. Чому він більше не працює в «Феррарі»
  4. Удар по Маранелло
  5. У «Феррарі» сім років ворогували італійці та англійці. Титулів немає саме через це
  6. тільки факти
  7. Хто такий Конті
  8. Чому він більше не працює в «Феррарі»
  9. Удар по Маранелло
  10. У «Феррарі» сім років ворогували італійці та англійці. Титулів немає саме через це
  11. тільки факти
  12. Хто такий Конті
  13. Чому він більше не працює в «Феррарі»
  14. Удар по Маранелло

У «Феррарі» сім років ворогували італійці та англійці. Титулів немає саме через це

Колишній моторист Скудерії розповів все.

Останні півроку в "формульної" пресі з'явилася порція чуток про новий раунд внутрішнього конфлікту між менеджментом «Феррарі». Нібито низка поразок від «Мерседеса», втрата лідерства в загальному заліку і Кубку конструкторів спровокувала чергову спробу переділу влади всередині команди: за посаду «головного» зчепилися нинішній керівник Мауріціо Аррівабене і технічний директор Маттіа Бінотто. Перший звинувачував інженерний штаб в провалі оновлень боліда останній третині сезону і перекладав на них відповідальність за поразку в чемпіонаті, тоді як другий не менш резонно вказував на помилки гонщиків (перш за все Себастьяна Феттеля ) І стратегів. З чуток, все закінчилося фінальним річним карт-бланшем для Аррівабене, проте досі навіть у італійської преси по суті не було нічого, крім сумнівних пліток, припущень і здогадок. До недавнього часу внутрішня кухня залишалася невідомою - аж до нинішнього моменту.

До недавнього часу внутрішня кухня залишалася невідомою - аж до нинішнього моменту

19 грудня колишній моторист «Феррарі» Фульвіо Конті через власне видання Osservatore Sportivo (на італійському) опублікував наймасштабніший і дуже емоційний текст , Громили всю систему менеджменту команди на корені. І там є дуже цікаві моменти.

тільки факти

Щоб не продиратися через нетрі італійської мови і численні художні авторські відхилення, тут позначені основні думки одкровення колишнього моториста.

  • «Феррарі» страждала від поганої роботи відділів аеродинаміки і механічного зчеплення з 2009 року.
  • Коли в 2011-му пішли перші розмови про перехід на гібридні двигуни, інженерів Скудерії сповістили, що мотористи «Мерседеса» розробляли таку силову установку для «Ф-1» вже два роки. Спочатку німці хотіли ввести новий регламент з 2013 року, але Доменікалі виторгував рік відстрочки. Моторне підрозділ в Маранелло було приголомшено рішенням все-таки перейти на гібриди.

Моторне підрозділ в Маранелло було приголомшено рішенням все-таки перейти на гібриди

  • Технічному штабу задовго до старту сезону 2014 року стало зрозуміло, що «Феррарі» чекає провал. В общем-то, вони чекали ще більш жахливої ​​катастрофи (Скудерія завоювала лише два подіуму і четверте місце в Кубку конструкторів). На передсезонних тестах все буквально тряслися від страху в очікуванні жахливої ​​реакції президента компанії.
  • У технічному штабі на більшості посадах працювали порівну італійці та англійці. Навіть при роботі над суміжними частинами боліда фахівці різних національностей не спілкувалися між собою. Головному інженеру Ніколасу Томбазісу не вистачало комунікативних навичок, щоб налагодити хоч якусь співпрацю, в той час як «при Брауні ніхто не робив навіть зайвого подиху без дозволу».

Головному інженеру Ніколасу Томбазісу не вистачало комунікативних навичок, щоб налагодити хоч якусь співпрацю, в той час як «при Брауні ніхто не робив навіть зайвого подиху без дозволу»

  • У той же час саме англійські інженери подавалися пресою новими месіями, приреченими повернути «Феррарі» на переможний шлях. Також англійські фахівці дивилися на італійських з великою часткою переваги.
  • Англійці нормально працювали тільки під керівництвом Жана Тодта. Без його контролю люди з відділу симулятора або аеродинаміки стали з'являтися в зонах відпочинку частіше, ніж на робочих місцях. Через це при підготовці одного з болідів (рік не названий) конструкції постійно провалювали щотижневі тести.
  • Переживали спад кар'єри і свіжості думок англійські інженери не йшли за власним бажанням або угодою сторін, а залишалися в «Феррарі» на зарплаті до закінчення контрактів.
  • У технічному штабі часто нікого не було вже після 18:00, в той час як мотористи орали з 7 ранку і приходили додому тільки до півночі.
  • З переходом на розробку гібридного двигуна моторного департаменту 12 осіб стало не вистачати. Замість найму нових висококласних співробітників з «Ф-1» «Феррарі» отримала цілий ряд інженерів з «Фіата» - автор назвав рішення «самогубством з економічної, логістичної і технологічної точок зору».

Замість найму нових висококласних співробітників з «Ф-1» «Феррарі» отримала цілий ряд інженерів з «Фіата» - автор назвав рішення «самогубством з економічної, логістичної і технологічної точок зору»

  • Коли стало зрозуміло, що новачки не справляються, в штат мотористів для «Ф-1» перевели ряд інженерів з підрозділу Гран-Туризмо - за описом автора, «досвідчених у внесенні дрібних поправок, але не здатних до експериментів».
  • За заявами автора, він вже тоді оголосив начальству, що нових інженерів вийде вивести на потрібний рівень не раніше, ніж через два роки ( «і то не факт, що спрогрессірует кожен») - отже, «Мерседес» вийде наздогнати в розвитку не раніше, ніж через 3-4 роки (при вдалому збігу обставин).
  • У моторному підрозділі працювали тільки італійці, так що проблем з менеджментом там не було. Але з'явилися логістичні помилки.
  • Проблеми організації навіть не намагалися вирішити більше десятиліття з самого догляду Росса Брауна і Жана Тодта: з ними нічого не зробили ні Стефано Доменікалі, ні Марко Маттіаччі, ні Мауріціо Аррівабене. Доменікалі дбав про збереження статус-кво більше всіх.
  • Вся справа в компетенціях: автор заявив, що групою техніків неможливо управляти без гоночного або інженерного бекграунду (Жан Тодт, наприклад, до менеджерської кар'єри був штурманом в ралі).

Хто такий Конті

Хто такий Конті

Син колишнього гонщика "Феррарі" з 60-х народився в Маранелло і ходив в школу при компанії. Взяв участь в установці першого в своєму житті двигуна «Ф-1» ще в 16 років, з тих пір працював на різних посадах на італійського автовиробника. У 22 роки потрапив в департамент тестів силових установок для болідів «Ф-1». Кілька десятиліть пропрацював в підрозділі Скудерії і став одним з дванадцяти інженерів, які розробили той самий мотор 056 V8, який використовували з 2006 до 2013 року (два Кубка конструкторів, один чемпіонський титул, 38 перемог і ще 68 подіумів).

Чому він більше не працює в «Феррарі»

Хтось може запідозрити, що Фульвіо говорить як ображений робітник, звільнений зі скандалом без вихідної допомоги через якогось косяка середньої тяжкості, але все йде інакше. Як випливає з тексту, інженер просився у відставку або як мінімум в підрозділ Гран-Туризмо ще після першого Гран-прі 2014 року, але головний моторист (тоді ним був, до речі кажучи, Маттіа Бінотто) утримав співробітника в команді. Проте, після ще кількох років в рідній компанії Конті відчув «дно кар'єри», які трапляються в будь-якої людини поряд з піком - вже тоді все закінчилося розлученням.

Ось як сам Фульвіо описує власне бачення ситуації.

Ось як сам Фульвіо описує власне бачення ситуації

«Уявіть звуки саундтрека з якогось відомого фільму - наприклад, Роккі. Ви асоціюєте мелодію з особою головного героя і не думаєте про композиторів. Що вони були чертовски одержимими пристрастю до музики і створювали магію ситуації завдяки залученню 70 музикантів, що грали одночасно в одній студії так, що кінцевий продукт досі передає унікальні емоції. Тут [в «Феррарі»] я був одним з шести сотень музикантів, що складали симфонію. Але моя музика була погано пов'язана з іншими 599 музикантами. Я вініл їх, а вони - мене. Було легко визнати, що моя музична кар'єра закінчена. Я пішов, знаючи, що час доведе мою правоту. Так і сталося. Минуло три роки - а музика так і не змінилася. Група до сих пір працює непропорційно - в іншому випадку вони б вже склали кращу музику і стали б чемпіонами ».

Судячи з усього, описана в тексті менеджерська розруха застосовна і до нинішнього стану справ в «Феррарі».

Удар по Маранелло

Удар по Маранелло

Якщо раніше для роботи італійців найчастіше застосовували слова «погано» і «бардак», то тепер, здається, подібні досить нейтральні прикметники втрачають актуальність - положення в Скудерії виявилося набагато гірше, ніж уявлялося будь-якими конфліктними чутками. Причому багаторічна безпросвітність ситуації розв'язує язики колишньому персоналу: адже сайт Osservatore Sportivo з Конті в особі головного редактора створили буквально в жовтні - судячи з усього, саме для оприлюднення положення в «Феррарі». Раз все зайшло настільки далеко, стає зрозуміло: головні проблеми «гарцюють жеребців» укладені зовсім не в війні за владу (якщо вона насправді є), а в невмінні розпоряджатися цією самою владою.

Чи покращиться тепер ситуація? Важко сказати. «Макларен» після схожого річного скандалу імені дешевих шоколадок замість премій оголосив про низку відставок і глибокої перебудови - і навряд чи «Феррарі» може дозволити собі подібне відразу після повернення в боротьбу за титул.

Модель роботи в Маранелло складалася не один рік, і вже точно нове правління в особі Джона Елканн на хвилі прогресу не допустить ще кілька років без боротьби за титул. Однак крик душі Конті точно не залишиться непоміченим і може послужити сигналом для всіх бажаючих. Але якщо на нас і Ськудерію обрушиться ціла хвиля одкровень і потрясінь, навряд чи акціонери залишаться осторонь - доведеться приймати жорсткі рішення. Причому призначити винним можуть кого завгодно.

фото: Gettyimages.ru / Lars Baron, Clive Mason, Andrew Hone / Stringer, Andrew Burton; facebook.com/Fulvio Conti / youtube.com/Stop&Go

У «Феррарі» сім років ворогували італійці та англійці. Титулів немає саме через це

Колишній моторист Скудерії розповів все.

Останні півроку в "формульної" пресі з'явилася порція чуток про новий раунд внутрішнього конфлікту між менеджментом «Феррарі». Нібито низка поразок від «Мерседеса», втрата лідерства в загальному заліку і Кубку конструкторів спровокувала чергову спробу переділу влади всередині команди: за посаду «головного» зчепилися нинішній керівник Мауріціо Аррівабене і технічний директор Маттіа Бінотто. Перший звинувачував інженерний штаб в провалі оновлень боліда останній третині сезону і перекладав на них відповідальність за поразку в чемпіонаті, тоді як другий не менш резонно вказував на помилки гонщиків (перш за все Себастьяна Феттеля ) І стратегів. З чуток, все закінчилося фінальним річним карт-бланшем для Аррівабене, проте досі навіть у італійської преси по суті не було нічого, крім сумнівних пліток, припущень і здогадок. До недавнього часу внутрішня кухня залишалася невідомою - аж до нинішнього моменту.

До недавнього часу внутрішня кухня залишалася невідомою - аж до нинішнього моменту

19 грудня колишній моторист «Феррарі» Фульвіо Конті через власне видання Osservatore Sportivo (на італійському) опублікував наймасштабніший і дуже емоційний текст , Громили всю систему менеджменту команди на корені. І там є дуже цікаві моменти.

тільки факти

Щоб не продиратися через нетрі італійської мови і численні художні авторські відхилення, тут позначені основні думки одкровення колишнього моториста.

  • «Феррарі» страждала від поганої роботи відділів аеродинаміки і механічного зчеплення з 2009 року.
  • Коли в 2011-му пішли перші розмови про перехід на гібридні двигуни, інженерів Скудерії сповістили, що мотористи «Мерседеса» розробляли таку силову установку для «Ф-1» вже два роки. Спочатку німці хотіли ввести новий регламент з 2013 року, але Доменікалі виторгував рік відстрочки. Моторне підрозділ в Маранелло було приголомшено рішенням все-таки перейти на гібриди.

Моторне підрозділ в Маранелло було приголомшено рішенням все-таки перейти на гібриди

  • Технічному штабу задовго до старту сезону 2014 року стало зрозуміло, що «Феррарі» чекає провал. В общем-то, вони чекали ще більш жахливої ​​катастрофи (Скудерія завоювала лише два подіуму і четверте місце в Кубку конструкторів). На передсезонних тестах все буквально тряслися від страху в очікуванні жахливої ​​реакції президента компанії.
  • У технічному штабі на більшості посадах працювали порівну італійці та англійці. Навіть при роботі над суміжними частинами боліда фахівці різних національностей не спілкувалися між собою. Головному інженеру Ніколасу Томбазісу не вистачало комунікативних навичок, щоб налагодити хоч якусь співпрацю, в той час як «при Брауні ніхто не робив навіть зайвого подиху без дозволу».

Головному інженеру Ніколасу Томбазісу не вистачало комунікативних навичок, щоб налагодити хоч якусь співпрацю, в той час як «при Брауні ніхто не робив навіть зайвого подиху без дозволу»

  • У той же час саме англійські інженери подавалися пресою новими месіями, приреченими повернути «Феррарі» на переможний шлях. Також англійські фахівці дивилися на італійських з великою часткою переваги.
  • Англійці нормально працювали тільки під керівництвом Жана Тодта. Без його контролю люди з відділу симулятора або аеродинаміки стали з'являтися в зонах відпочинку частіше, ніж на робочих місцях. Через це при підготовці одного з болідів (рік не названий) конструкції постійно провалювали щотижневі тести.
  • Переживали спад кар'єри і свіжості думок англійські інженери не йшли за власним бажанням або угодою сторін, а залишалися в «Феррарі» на зарплаті до закінчення контрактів.
  • У технічному штабі часто нікого не було вже після 18:00, в той час як мотористи орали з 7 ранку і приходили додому тільки до півночі.
  • З переходом на розробку гібридного двигуна моторного департаменту 12 осіб стало не вистачати. Замість найму нових висококласних співробітників з «Ф-1» «Феррарі» отримала цілий ряд інженерів з «Фіата» - автор назвав рішення «самогубством з економічної, логістичної і технологічної точок зору».

Замість найму нових висококласних співробітників з «Ф-1» «Феррарі» отримала цілий ряд інженерів з «Фіата» - автор назвав рішення «самогубством з економічної, логістичної і технологічної точок зору»

  • Коли стало зрозуміло, що новачки не справляються, в штат мотористів для «Ф-1» перевели ряд інженерів з підрозділу Гран-Туризмо - за описом автора, «досвідчених у внесенні дрібних поправок, але не здатних до експериментів».
  • За заявами автора, він вже тоді оголосив начальству, що нових інженерів вийде вивести на потрібний рівень не раніше, ніж через два роки ( «і то не факт, що спрогрессірует кожен») - отже, «Мерседес» вийде наздогнати в розвитку не раніше, ніж через 3-4 роки (при вдалому збігу обставин).
  • У моторному підрозділі працювали тільки італійці, так що проблем з менеджментом там не було. Але з'явилися логістичні помилки.
  • Проблеми організації навіть не намагалися вирішити більше десятиліття з самого догляду Росса Брауна і Жана Тодта: з ними нічого не зробили ні Стефано Доменікалі, ні Марко Маттіаччі, ні Мауріціо Аррівабене. Доменікалі дбав про збереження статус-кво більше всіх.
  • Вся справа в компетенціях: автор заявив, що групою техніків неможливо управляти без гоночного або інженерного бекграунду (Жан Тодт, наприклад, до менеджерської кар'єри був штурманом в ралі).

Хто такий Конті

Хто такий Конті

Син колишнього гонщика "Феррарі" з 60-х народився в Маранелло і ходив в школу при компанії. Взяв участь в установці першого в своєму житті двигуна «Ф-1» ще в 16 років, з тих пір працював на різних посадах на італійського автовиробника. У 22 роки потрапив в департамент тестів силових установок для болідів «Ф-1». Кілька десятиліть пропрацював в підрозділі Скудерії і став одним з дванадцяти інженерів, які розробили той самий мотор 056 V8, який використовували з 2006 до 2013 року (два Кубка конструкторів, один чемпіонський титул, 38 перемог і ще 68 подіумів).

Чому він більше не працює в «Феррарі»

Хтось може запідозрити, що Фульвіо говорить як ображений робітник, звільнений зі скандалом без вихідної допомоги через якогось косяка середньої тяжкості, але все йде інакше. Як випливає з тексту, інженер просився у відставку або як мінімум в підрозділ Гран-Туризмо ще після першого Гран-прі 2014 року, але головний моторист (тоді ним був, до речі кажучи, Маттіа Бінотто) утримав співробітника в команді. Проте, після ще кількох років в рідній компанії Конті відчув «дно кар'єри», які трапляються в будь-якої людини поряд з піком - вже тоді все закінчилося розлученням.

Ось як сам Фульвіо описує власне бачення ситуації.

Ось як сам Фульвіо описує власне бачення ситуації

«Уявіть звуки саундтрека з якогось відомого фільму - наприклад, Роккі. Ви асоціюєте мелодію з особою головного героя і не думаєте про композиторів. Що вони були чертовски одержимими пристрастю до музики і створювали магію ситуації завдяки залученню 70 музикантів, що грали одночасно в одній студії так, що кінцевий продукт досі передає унікальні емоції. Тут [в «Феррарі»] я був одним з шести сотень музикантів, що складали симфонію. Але моя музика була погано пов'язана з іншими 599 музикантами. Я вініл їх, а вони - мене. Було легко визнати, що моя музична кар'єра закінчена. Я пішов, знаючи, що час доведе мою правоту. Так і сталося. Минуло три роки - а музика так і не змінилася. Група до сих пір працює непропорційно - в іншому випадку вони б вже склали кращу музику і стали б чемпіонами ».

Судячи з усього, описана в тексті менеджерська розруха застосовна і до нинішнього стану справ в «Феррарі».

Удар по Маранелло

Удар по Маранелло

Якщо раніше для роботи італійців найчастіше застосовували слова «погано» і «бардак», то тепер, здається, подібні досить нейтральні прикметники втрачають актуальність - положення в Скудерії виявилося набагато гірше, ніж уявлялося будь-якими конфліктними чутками. Причому багаторічна безпросвітність ситуації розв'язує язики колишньому персоналу: адже сайт Osservatore Sportivo з Конті в особі головного редактора створили буквально в жовтні - судячи з усього, саме для оприлюднення положення в «Феррарі». Раз все зайшло настільки далеко, стає зрозуміло: головні проблеми «гарцюють жеребців» укладені зовсім не в війні за владу (якщо вона насправді є), а в невмінні розпоряджатися цією самою владою.

Чи покращиться тепер ситуація? Важко сказати. «Макларен» після схожого річного скандалу імені дешевих шоколадок замість премій оголосив про низку відставок і глибокої перебудови - і навряд чи «Феррарі» може дозволити собі подібне відразу після повернення в боротьбу за титул.

Модель роботи в Маранелло складалася не один рік, і вже точно нове правління в особі Джона Елканн на хвилі прогресу не допустить ще кілька років без боротьби за титул. Однак крик душі Конті точно не залишиться непоміченим і може послужити сигналом для всіх бажаючих. Але якщо на нас і Ськудерію обрушиться ціла хвиля одкровень і потрясінь, навряд чи акціонери залишаться осторонь - доведеться приймати жорсткі рішення. Причому призначити винним можуть кого завгодно.

фото: Gettyimages.ru / Lars Baron, Clive Mason, Andrew Hone / Stringer, Andrew Burton; facebook.com/Fulvio Conti / youtube.com/Stop&Go

У «Феррарі» сім років ворогували італійці та англійці. Титулів немає саме через це

Колишній моторист Скудерії розповів все.

Останні півроку в "формульної" пресі з'явилася порція чуток про новий раунд внутрішнього конфлікту між менеджментом «Феррарі». Нібито низка поразок від «Мерседеса», втрата лідерства в загальному заліку і Кубку конструкторів спровокувала чергову спробу переділу влади всередині команди: за посаду «головного» зчепилися нинішній керівник Мауріціо Аррівабене і технічний директор Маттіа Бінотто. Перший звинувачував інженерний штаб в провалі оновлень боліда останній третині сезону і перекладав на них відповідальність за поразку в чемпіонаті, тоді як другий не менш резонно вказував на помилки гонщиків (перш за все Себастьяна Феттеля ) І стратегів. З чуток, все закінчилося фінальним річним карт-бланшем для Аррівабене, проте досі навіть у італійської преси по суті не було нічого, крім сумнівних пліток, припущень і здогадок. До недавнього часу внутрішня кухня залишалася невідомою - аж до нинішнього моменту.

До недавнього часу внутрішня кухня залишалася невідомою - аж до нинішнього моменту

19 грудня колишній моторист «Феррарі» Фульвіо Конті через власне видання Osservatore Sportivo (на італійському) опублікував наймасштабніший і дуже емоційний текст , Громили всю систему менеджменту команди на корені. І там є дуже цікаві моменти.

тільки факти

Щоб не продиратися через нетрі італійської мови і численні художні авторські відхилення, тут позначені основні думки одкровення колишнього моториста.

  • «Феррарі» страждала від поганої роботи відділів аеродинаміки і механічного зчеплення з 2009 року.
  • Коли в 2011-му пішли перші розмови про перехід на гібридні двигуни, інженерів Скудерії сповістили, що мотористи «Мерседеса» розробляли таку силову установку для «Ф-1» вже два роки. Спочатку німці хотіли ввести новий регламент з 2013 року, але Доменікалі виторгував рік відстрочки. Моторне підрозділ в Маранелло було приголомшено рішенням все-таки перейти на гібриди.

Моторне підрозділ в Маранелло було приголомшено рішенням все-таки перейти на гібриди

  • Технічному штабу задовго до старту сезону 2014 року стало зрозуміло, що «Феррарі» чекає провал. В общем-то, вони чекали ще більш жахливої ​​катастрофи (Скудерія завоювала лише два подіуму і четверте місце в Кубку конструкторів). На передсезонних тестах все буквально тряслися від страху в очікуванні жахливої ​​реакції президента компанії.
  • У технічному штабі на більшості посадах працювали порівну італійці та англійці. Навіть при роботі над суміжними частинами боліда фахівці різних національностей не спілкувалися між собою. Головному інженеру Ніколасу Томбазісу не вистачало комунікативних навичок, щоб налагодити хоч якусь співпрацю, в той час як «при Брауні ніхто не робив навіть зайвого подиху без дозволу».

Головному інженеру Ніколасу Томбазісу не вистачало комунікативних навичок, щоб налагодити хоч якусь співпрацю, в той час як «при Брауні ніхто не робив навіть зайвого подиху без дозволу»

  • У той же час саме англійські інженери подавалися пресою новими месіями, приреченими повернути «Феррарі» на переможний шлях. Також англійські фахівці дивилися на італійських з великою часткою переваги.
  • Англійці нормально працювали тільки під керівництвом Жана Тодта. Без його контролю люди з відділу симулятора або аеродинаміки стали з'являтися в зонах відпочинку частіше, ніж на робочих місцях. Через це при підготовці одного з болідів (рік не названий) конструкції постійно провалювали щотижневі тести.
  • Переживали спад кар'єри і свіжості думок англійські інженери не йшли за власним бажанням або угодою сторін, а залишалися в «Феррарі» на зарплаті до закінчення контрактів.
  • У технічному штабі часто нікого не було вже після 18:00, в той час як мотористи орали з 7 ранку і приходили додому тільки до півночі.
  • З переходом на розробку гібридного двигуна моторного департаменту 12 осіб стало не вистачати. Замість найму нових висококласних співробітників з «Ф-1» «Феррарі» отримала цілий ряд інженерів з «Фіата» - автор назвав рішення «самогубством з економічної, логістичної і технологічної точок зору».

Замість найму нових висококласних співробітників з «Ф-1» «Феррарі» отримала цілий ряд інженерів з «Фіата» - автор назвав рішення «самогубством з економічної, логістичної і технологічної точок зору»

  • Коли стало зрозуміло, що новачки не справляються, в штат мотористів для «Ф-1» перевели ряд інженерів з підрозділу Гран-Туризмо - за описом автора, «досвідчених у внесенні дрібних поправок, але не здатних до експериментів».
  • За заявами автора, він вже тоді оголосив начальству, що нових інженерів вийде вивести на потрібний рівень не раніше, ніж через два роки ( «і то не факт, що спрогрессірует кожен») - отже, «Мерседес» вийде наздогнати в розвитку не раніше, ніж через 3-4 роки (при вдалому збігу обставин).
  • У моторному підрозділі працювали тільки італійці, так що проблем з менеджментом там не було. Але з'явилися логістичні помилки.
  • Проблеми організації навіть не намагалися вирішити більше десятиліття з самого догляду Росса Брауна і Жана Тодта: з ними нічого не зробили ні Стефано Доменікалі, ні Марко Маттіаччі, ні Мауріціо Аррівабене. Доменікалі дбав про збереження статус-кво більше всіх.
  • Вся справа в компетенціях: автор заявив, що групою техніків неможливо управляти без гоночного або інженерного бекграунду (Жан Тодт, наприклад, до менеджерської кар'єри був штурманом в ралі).

Хто такий Конті

Хто такий Конті

Син колишнього гонщика "Феррарі" з 60-х народився в Маранелло і ходив в школу при компанії. Взяв участь в установці першого в своєму житті двигуна «Ф-1» ще в 16 років, з тих пір працював на різних посадах на італійського автовиробника. У 22 роки потрапив в департамент тестів силових установок для болідів «Ф-1». Кілька десятиліть пропрацював в підрозділі Скудерії і став одним з дванадцяти інженерів, які розробили той самий мотор 056 V8, який використовували з 2006 до 2013 року (два Кубка конструкторів, один чемпіонський титул, 38 перемог і ще 68 подіумів).

Чому він більше не працює в «Феррарі»

Хтось може запідозрити, що Фульвіо говорить як ображений робітник, звільнений зі скандалом без вихідної допомоги через якогось косяка середньої тяжкості, але все йде інакше. Як випливає з тексту, інженер просився у відставку або як мінімум в підрозділ Гран-Туризмо ще після першого Гран-прі 2014 року, але головний моторист (тоді ним був, до речі кажучи, Маттіа Бінотто) утримав співробітника в команді. Проте, після ще кількох років в рідній компанії Конті відчув «дно кар'єри», які трапляються в будь-якої людини поряд з піком - вже тоді все закінчилося розлученням.

Ось як сам Фульвіо описує власне бачення ситуації.

Ось як сам Фульвіо описує власне бачення ситуації

«Уявіть звуки саундтрека з якогось відомого фільму - наприклад, Роккі. Ви асоціюєте мелодію з особою головного героя і не думаєте про композиторів. Що вони були чертовски одержимими пристрастю до музики і створювали магію ситуації завдяки залученню 70 музикантів, що грали одночасно в одній студії так, що кінцевий продукт досі передає унікальні емоції. Тут [в «Феррарі»] я був одним з шести сотень музикантів, що складали симфонію. Але моя музика була погано пов'язана з іншими 599 музикантами. Я вініл їх, а вони - мене. Було легко визнати, що моя музична кар'єра закінчена. Я пішов, знаючи, що час доведе мою правоту. Так і сталося. Минуло три роки - а музика так і не змінилася. Група до сих пір працює непропорційно - в іншому випадку вони б вже склали кращу музику і стали б чемпіонами ».

Судячи з усього, описана в тексті менеджерська розруха застосовна і до нинішнього стану справ в «Феррарі».

Удар по Маранелло

Удар по Маранелло

Якщо раніше для роботи італійців найчастіше застосовували слова «погано» і «бардак», то тепер, здається, подібні досить нейтральні прикметники втрачають актуальність - положення в Скудерії виявилося набагато гірше, ніж уявлялося будь-якими конфліктними чутками. Причому багаторічна безпросвітність ситуації розв'язує язики колишньому персоналу: адже сайт Osservatore Sportivo з Конті в особі головного редактора створили буквально в жовтні - судячи з усього, саме для оприлюднення положення в «Феррарі». Раз все зайшло настільки далеко, стає зрозуміло: головні проблеми «гарцюють жеребців» укладені зовсім не в війні за владу (якщо вона насправді є), а в невмінні розпоряджатися цією самою владою.

Чи покращиться тепер ситуація? Важко сказати. «Макларен» після схожого річного скандалу імені дешевих шоколадок замість премій оголосив про низку відставок і глибокої перебудови - і навряд чи «Феррарі» може дозволити собі подібне відразу після повернення в боротьбу за титул.

Модель роботи в Маранелло складалася не один рік, і вже точно нове правління в особі Джона Елканн на хвилі прогресу не допустить ще кілька років без боротьби за титул. Однак крик душі Конті точно не залишиться непоміченим і може послужити сигналом для всіх бажаючих. Але якщо на нас і Ськудерію обрушиться ціла хвиля одкровень і потрясінь, навряд чи акціонери залишаться осторонь - доведеться приймати жорсткі рішення. Причому призначити винним можуть кого завгодно.

фото: Gettyimages.ru / Lars Baron, Clive Mason, Andrew Hone / Stringer, Andrew Burton; facebook.com/Fulvio Conti / youtube.com/Stop&Go

Чи покращиться тепер ситуація?
Чи покращиться тепер ситуація?
Чи покращиться тепер ситуація?