Чудо в Римі і видалення Гвардіоли: як «Барселона» і «Манчестер Сіті» вилетіли з Ліги чемпіонів

1. Крах «Барселони»
  2. Дива не сталося

«Рома» та «Ліверпуль» стали першими учасниками півфіналу Ліги чемпіонів. Римляни після розгромної виїзної поразки від «Барселони» вдома відправили у ворота суперника три м'ячі і вибили каталонців з єврокубків. А ось «Манчестер Сіті» відзначитися подібним камбеком не зумів. Підопічні Хосепа Гвардіоли вдруге поступилися «Ліверпулю», а сам іспанський фахівець був видалений за суперечки з суддею.

Крах «Барселони»

У вівторок лише деякі нейтральні вболівальники вибрали для перегляду матч між «Ромою» і «Барселоною». Здавалося, не було ніякого сенсу спостерігати за цією грою, адже каталонці в першій зустрічі вдома розгромили суперника - 4: 1. Однак римляни на рідному «Олімпіко» обіцяли битися до кінця і стримали дане шанувальникам слово.

Звичайно, «Ромі» дуже сильно допоміг швидкий гол. Вже на шостій хвилині Едін Джеко відреагував на закид Даніеля Де Россі і відправив м'яч у сітку воріт Марка-Андре тер Штегена. Тепер для виходу в півфінал господарям потрібно забивати ще двічі, і вони продовжили атакувати великими силами. Втрачати підопічним Еусебіо Ді Франческо було абсолютно нічого.

«Барселона» під настільки потужним тиском з боку демонструє неймовірний настрій суперника розгубилася і, здавалося, не розуміла, як вести себе в даній ситуації. Каталонці після домашнього матчу не розраховували на те, що «Рома» продовжить опір. Абсолютно непомітний був і Ліонель Мессі, якого дуже щільно опікали захисники опонента. До того ж господарі миттєво накривали іменитих каталонських зірок високим пресингом, не дозволяючи їм починати атаки і змушуючи помилятися.

Попереду у римлян, крім Джеко, був активний і Патрік Шик, вперше в поточному сезоні ЛЧ з'явився на полі. У першому таймі чеський форвард мав кілька хороших можливостей, щоб відзначити дебют забитим м'ячем, але не реалізував свої моменти. А незадовго до перерви дубль міг оформляти Джеко, але снаряд після удару боснійця головою з-під поперечини витягнув тер Штеген.

У другому таймі тиск «Роми» на чужі ворота лише зросла, але все ще здавалося неймовірним, що команда здатна дійсно пробитися в півфінал. Чи часто можна побачити грає на відбій «Барселону»? У Римі справи було у такий спосіб.

А незабаром в штрафний гостей грянув справжній грім. Жерар Піке біля власної воротарської НЕ догледів за Джеко і змушений був фолити. Суддя миттєво вказав на «точку». Головний ветеран «Роми» Де Россі промахнутися не мав права.

Після другого пропущеного м'яча положення «Барси» стало воістину катастрофічним. Підопічні Ернесто Вальверде мріяли про фінальний свисток, але до кінця гри ще залишалося добрих півгодини. Футболісти «Роми», відчувши близькість чуда, побігли вперед з ще більшим бажанням. В одному з моментів Де Россі не вистачило зовсім трохи, щоб замкнути навіс партнера на дальню штангу, потім тер Штеген виручив гостей після удару в упор вийшов на заміну Стефана Ель-Шаараві.

Але за вісім хвилин до фінального свистка «Рома» все ж забила такий необхідний для чуда третій м'яч. Центральний захисник Костас Манолас після подачі корнера точно пробив в дальній кут.

Тепер уже «Барсі» потрібно забивати, проте всі спроби каталонців спорудити гол виглядали безперспективними. Вальверде кинув в бій Пако Алькасера ​​і Усмана Дембеле, і останній міг врятувати гостей в доданий арбітром час, але не зумів потрапити в порожній створ після помилки Алісона Бекера на виході.

«Рома» створила вражаючий камбек і здобула перемогу, яка назавжди увійде в історію клубу. При цьому римляни розгромили «Барселону» абсолютно по справі. Після поразки в Іспанії ніхто не вірив в італійський колектив, окрім відданих уболівальників, і вони стали свідками справжнього дива. «Рома» вперше з 1984 року пробилася в півфінал ЛЧ / Кубка європейських чемпіонів. Каталонці ж ніколи раніше в історії не вилітали з єврокубків після домашньої перемоги з різницею в три м'ячі.

Дива не сталося

Але ж перед початком ігрового дня всі чекали камбека зовсім не в Італії, а в Англії. Незважаючи на те що «Манчестер Сіті» в першому матчі розгромно поступився "Ліверпулю", шанувальники команди вірили в краще. Зрештою, «Барселона» в минулому році відіграла у ПСЖ в ЛЧ все чотири м'ячі. До того ж підопічні Гвардіоли у вересні минулого року в рамках АПЛ відправили у ворота «Ліверпуля» відразу п'ять м'ячів, правда, у другому колі поступилися - 3: 4.

Гвардіола, розуміючи, що потрібно йти ва-банк і забивати якомога більше, випустив на поле сверхатакующій склад. Фактично поблизу чужого штрафного присутнє відразу шестеро гравців господарів плюс опорник Фернандіньо. В обороні ж іспанський тренер залишив лише трьох осіб, які мали стримувати потужний атакуючий тріо в особі відновився від невеликої травми паху Мохамеда Салаха, Садіо Мане і Роберто Фірміно.

І вже на другій хвилині «Манчестер Сіті» відродив інтригу, швидко відкривши рахунок. Ендрю Робертсон фактично подарував м'яч Фернандіньо, який блискучою розрізає передачею кинув у прорив Рахіма Стерлінга. Той виграв ключове єдиноборство у Вірджіла ван Дейка і покотив снаряд під удар Габріелу Жезус.

Щасливі шанувальники господарів напевно чекали, що їх команда миттєво розвине успіх, але на ділі супернику вдалося на час відсунути гру від своїх воріт. Проте перевага «Сіті» залишалося серйозним. Підопічні Гвардіоли атакували чи не всією командою і періодично плели комбінації прямо в штрафний опонента. Там же часом збиралося до восьми футболістів «Ліверпуля». Активно допомагали «МС» і бол-бої, миттєво повертали господарям вийшли з гри м'ячі.

Напруга біля воріт Лориса Каріус було присутнє постійно, але втілилося в по-справжньому небезпечні моменти лише в кінці першого тайму. Для початку Бернарду Сілва з-за меж штрафного технічно підкрутив м'яч у дальній кут, але володіння гостей врятувала штанга. Практично тут же Каріус вкрай невдало зіграв на виході, подарував м'яч суперникам, проте Лерой Зане вразив ворота, перебуваючи в положенні поза грою. Правда, на повторі з'ясувалося, що м'яч до німця відлетів від ноги Джеймса Мілнера, а значить, і офсайду не було. Оскаженілий Гвардіола спробував пояснити це суддям і миттєво відправився на трибуни за зайві емоції.

Також по темі

«Рома» та «Ліверпуль» стали першими учасниками півфіналу Ліги чемпіонів Автогол «Роми» і розгром Гвардіоли: «Ліверпуль» і «Барселона» здобули перемоги в перших матчах 1/4 фіналу ЛЧ

«Ліверпуль» розгромив на своєму полі «Манчестер Сіті» Хосепа Гвардіоли з рахунком 3: 0 в першому чвертьфінальному матчі Ліги чемпіонів ....

Гості відповіли небезпечним випадом підключився до атаки Алекса Окслейда-Чемберлена. Півзахисник обіграв Едерсона Мораеса після передачі Салаха, але практично з нульового кута пробив у небеса. Це був єдиний момент «Ліверпуля» в перші 45 хвилин.

Здавалося, після перерви «Манчестер Сіті» продовжить штурм, але на початку другого тайму інтрига в протистоянні несподівано померла. Мане в ході швидкої атаки проскочив між двох захисників суперника, а Едерсон Мораес вибив м'яч у нього з-під ніг прямо на Салаха, який не забув забити свій восьмий гол у поточному розіграші ЛЧ. Цей показник став рекордним для клубу.

Втім, за 15 хвилин до кінця даний рекорд повторив Фірміно. Бразилець обікрав Ніколаса Отаменді на лівому фланзі, увірвався в штрафну і точно пробив у дальній кут. В його активі тепер також значиться вісім голів.

До цього моменту матч цілком можна було завершувати, так як після голу Салаха у господарів практично не залишилося шансів на вихід в півфінал. Для того щоб отримати перемогу за сумою двох матчів, «Манчестер Сіті» було потрібно забивати ще чотири м'ячі, що, звичайно, було практично нереально. Моральних сил на опір підопічні сидить на трибуні Гвардіоли в собі не знайшли і продовжували атакувати швидше за інерцією. Фінальний свисток завершив їхні муки. «Ліверпуль» ж вперше за десять років вийшов в півфінал ЛЧ і явно не має наміру на цьому зупинятися.

Чи часто можна побачити грає на відбій «Барселону»?