Дубль Галієва не допоміг «Ак Барсу» обіграти «Авангард»

(Казань, 25 грудня, «Татар-інформ», Сергій Гаврилов). У гостросюжетному і наполегливому поєдинку, багатому на голи, доля матчу була вирішена в третьому періоді, виграному івано-франківців з рахунком 3: 0, підсумок 5: 3.

В Омськ казанці прилетіли з видужалою канадським форвардом Джастіном Азеведо, який отримав травму ще восени, але без захисника Степана Захарчука. Якраз сьогодні вранці казанський клуб на своєму офіційному сайті оголосив про розірвання контракту з Захарчук. Нагадаємо, Захарчук виступав за «Ак Барс» дев'ять сезонів, провівши 381 матч (16 шайб + 58 передач). У складі клубу він виграв Кубок Гагаріна.

Без роботи найбрудніший гравець в новітній історії «Ак Барса" не пробув і дня. Сьогодні ж днем ​​КХЛ в своєму «Твіттері» оголосили про перехід захисника Степана Захарчука в «Торпедо». Угода з 31-річним хокеїстом розрахована до кінця поточного сезону. Давно у казанців не було такого насиченого кадровими новинами сезону.

Ще й нападник «Ванкувер Канукс» Олександр Бурмістров залишає НХЛ, повідомив вчора його агент Ден Мілстейн в своєму «Твіттері». Офіційно про його відхід буде оголошено найближчим часом. У поточному сезоні на його рахунку 24 матчі і 6 (2 + 4) очок. В НХЛ Бурмістров дебютував в 2010 році в «Атланті» (згодом переїхала до Вінніпега). Також він виступав за «Арізони», а в «Ванкувер» перейшов влітку 2017 року. Всього в НХЛ на його рахунку 348 матчів і 101 (37 + 64) очко. Правами на 26-річного форварда в КХЛ володіє «Ак Барс», чиїм вихованцем є Бурмістров, який встиг пограти за рідний клуб. Не факт, що Бурмістров знову зіграє за казанський клуб, недавно повернувся на батьківщину з НХЛ ще один казанець, захисник Зіят Пайгін, але «Ак Барсу» він виявився не потрібен і перейшов в ярославський «Локомотив» в обмін на захисника ж Романа Манухова.

Не факт, що Бурмістров знову зіграє за казанський клуб, недавно повернувся на батьківщину з НХЛ ще один казанець, захисник Зіят Пайгін, але «Ак Барсу» він виявився не потрібен і перейшов в ярославський «Локомотив» в обмін на захисника ж Романа Манухова

Тим часом недавній захисник «Ак Барса», а нині капітан «Авангарду» Євген Медведєв поділився з клубним сайтом івано-франківців очікуваннями від домашнього матчу з «Ак Барсом». «Налаштовуємося на лідера Сходу, гра буде принциповою для нас в психологічному плані. Будинки зобов'язані вигравати і показувати хорошу боротьбу, хорошу динаміку. Треба повернути вболівальника на арену. Як працювати проти Заріпова? Як і будь-який нападник, він не любить силову боротьбу, коли тиснуть. Грати треба суворіше, щільніше з ним, але там і крім Даніса є хороші гравці, налаштовуватися треба на команду в цілому », - цитує Медведєва прес-служба клубу.

Азеведо в результаті залишився в запасі, як і форвард Антон Глинкин. В ігровій склад гостей повернулися нападники Ярослав Косів та Денис Голубєв. Також новачок «барсів» голкіпер Олександр Шариченков, який перейшов на днях з «Югри» в обмін на Тимура Билялова, увійшов в заявку команди, ворота ж казанців в Омську захищав Еміль Гарипов.

Перші п'ять хвилин матчу пройшли під диктовку гостей, роботи у Гаріпова практично не було, тоді як його візаві чех Домінік Фурх крутився в своїх воротах, як білка в колесі. Хоча по-справжньому гольових моментів поки не було. Поки на восьмій хвилині після помилки захисників гостей омичи не організували вихід «два в один», Гарипов був на місці. Проте в середині періоду шайба все ж влетіла у ворота «Авангарду». Капітан гостей, вихованець «Авангарду» габаритний Олександр Світов спокійно увійшов в чужу зону по правому флангу і прикував до себе увагу всієї п'ятірки івано-франківців. Видюща передача на дальню штангу, де підоспілому Робу Клінкхаммер залишилося лише підставити ключку. Підставив, 0: 1. Небезпечно біля воріт Гаріпова стало тільки тоді, коли казанці залишилися в меншості поле видалення Голубєва. На 15-й хвилині рахунок мав стати 0: 2, але не пощастило Станіславу Галієву, після його відмінного кистьового кидка шайба влучила у штангу воріт «Авангарду».

На 15-й хвилині рахунок мав стати 0: 2, але не пощастило Станіславу Галієву, після його відмінного кистьового кидка шайба влучила у штангу воріт «Авангарду»

Цілком очікувано другий період почався з активних атак сибіряків. І вже через півтори хвилини вони свій гол забили. За воротами «Ак Барса» видряпав шайбу Кирило Семенов, передача на п'ятачок вільного Іллі Міхєєва, 1: 1. А через п'ять хвилин попереду були вже господарі. Друге видалення в складі гостей, був вилучений Рафаель Батиршін, омичи реалізували, на добиванні відзначився Семенов, 2: 1.

В середині періоду на півтори з гаком хвилини гості виявилися вп'ятьох проти трьох сибіряків, чудовий шанс для «Ак Барса» відігратися. І гості не упустили свого шансу. Альберт Яруллин зарядив від синьої лінії - штанга, але тут як тут опинився на чужому п'ятачку Галієв, який встиг добити шайбу у сітку, 2: 2. А ще через пару хвилин той же Галієв після своєчасної передачі Антона Ландера через воріт оформив свій дубль, несподіваним кидком з розвороту, 2: 3. Незабаром дивом не забив після ідеальної передачі на п'ятачок Микити Язькова Артем Лукоянов. А в кінці періоду втрьох проти повної п'ятірки суперника залишилися вже «барси», на повні дві хвилини. Героїчно відбилися, а вискочив з лави штрафників Галієв міг оформити і хет-трик, втікши один на один, але переграти Фурх йому не вдалося. Але період вийшов видатним на події та видовища.

Третій період теж почався з гола, сибіряки відзначилися втретє. Єгор Мартинов кидав в дальню дев'ятку, а Дмитро Кугришев на п'ятачку підправив політ шайби, 3: 3. А в середині періоду «Авангард» знову вийшов вперед, зробив це нелогічним кидком в ближній нижній кут Міхєєв, 4: 3. За 100 секунд до фінального свистка казанці замінили воротаря на шостого польового гравця, кинувшись на останній штурм. І за 42 секунди до кінця отримали п'яту шайбу у свої ворота, 5: 3.

Після 44 матчів в активі казанців залишилося 79 очок, перше місце на «Сході». У наступному турі 27 грудня «Ак Барс» зіграє в Астані з «Барис».

«Авангард» (Омськ) - «Ак Барс» (Казань) - 5: 3 (0: 1, 2: 2, 3: 0). Шайби закинули: Міхєєв (22, 50), Семенов (27), Кугришев (44), Хохряков (60) - Клінкхаммер (9), Галієв (32, 34). Штраф: 8-12.

«Ак Барс»: Гарипов. Яруллин - Марков, Заріпов - Ландер - Галієв; Мануков - Батиршін, Глухів - Ткачов - Косів; Охтамаа - Лямкін, Язьков - Потапов - Лукоянов; Голубєв - Світов - Клінкхаммер.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.