Фінал Ліги чемпіонів 2010-2011 "Барселона"

2. передстартові розклади
  3. склади команд
  4. матч
  5. Цікаві факти

Вирішальний матч розіграшу тієї Ліги чемпіонів став бенефісом однієї команди, яка продемонструвала приголомшливий футбол і здобула заслужену і беззастережну перемогу.

«Барселона» - «Манчестер Юнайтед» 3: 1 (1: 1)

• Дата: 28 мая 2011 року.
  • Стадіон: «Уемблі», Лондон.
  • Кількість глядачів: 87700.
  • Суддя: Віктор Кашшаї (Угорщина).

Суддя: Віктор Кашшаї (Угорщина)

Шлях до фіналу

І «Барселона», і «Манчестер Юнайтед» впевнено виграли свої групи, що втім, і передбачалася відразу після жеребкування. Каталонці двічі розгромили «Панатінаїкос», перемогли вдома «Рубін» і «Копенгаген», зігравши з ними внічию в гостях.

«Манчестер Юнайтед» несподівано стартував з домашньої нульової нічий з «Глазго Рейнджерс», проте потім здобув чотири «сухі» перемоги поспіль над «Валенсією», «Бураспор» (двічі) і все тим же «Глазго». В останньому турі «червоні дияволи» зіграли внічию з іспанським клубом, пропустивши єдиний на груповому етапі гол.

В 1/8 фіналу обидві команди зазнали труднощів. «Барселона» поступилася в Лондоні «Арсеналу» 1: 2 (переможний гол тоді забив наш Андрій Аршавін ), А в матчі-відповіді перемогла 3: 1, провис на волосині до самого фінального свистка.

«Юнайтед» після нульової нічий в Марселі, завдяки дублю Чічаріто впевнене вів на «Олд Траффорд» з рахунком 2: 0, але автогол Уеса Брауна на 82-й хвилині сплутав всі карти, і час, що залишився «МЮ» відбивався від атак суперника.

У чвертьфіналі «Барса» двічі обіграла донецький «Шахтар» з загальним рахунком 6: 1, а «Манчестер Юнайтед» в англійському чвертьфіналі два рази переміг «Челсі» 1: 0 і 2: 1.

Волею жереба в півфіналі зустрілися «Реал» і «Барселона», проте очікувань мадридських уболівальників і сторонніх спостерігачів то « Ель-класико "Не виправдало - у кінцівці першого матчу в Мадриді Лео Мессі забив два голи і фактично наперед результат протистояння. Відповідна зустріч завершилася внічию 1: 1.

Манкуніанцям належало зіграти з «Шальке-04», який на попередній стадії вибив з турніру його чинного переможця міланський «Інтер». Судячи з усього, німці все сили залишили в чвертьфіналі - в Гельзенкірхені «МЮ» переміг 2: 0, а вдома і зовсім розгромив суперника - 4: 1.

Судячи з усього, німці все сили залишили в чвертьфіналі - в Гельзенкірхені «МЮ» переміг 2: 0, а вдома і зовсім розгромив суперника - 4: 1

передстартові розклади

Перед матчем шанси команди виглядали приблизно рівними. Обидва клуби стали переможцями своїх національних чемпіонатів і показували відмінний футбол. У складі «Барселони» яскравих особистостей було побільше, але «МЮ» розраховував на міцну оборону і швидкі контратаки.

Ну а особисто мене не покидало передчуття великого матчу, який повинен запам'ятатися надовго. Забігаючи вперед, скажу, що воно виявилося помилковим.

склади команд

Капітан «Барселони» Карлес Пуйоль ще не повністю відновився після травми і залишився на лавці запасних. Замість нього в центр оборони вийшов Хав'єр Маскерано , Але назвати це форс-мажором ніяк не можна, адже так «Барса» грала протягом трьох останніх місяців.

«Барселона»: Вальдес - Піке, Маскерано, Абідаль, Дані Алвес - Бускетс, Хаві, Іньєста - Педро, Мессі, Вілья .

«Манчестер Юнайтед»: ван дер Сар - Відіч , Фердинанд, Евра, Фабіо - Валенсія, Керрік, Гіггз, Пак Чі Сон - Руні, Хав'єр Ернандес.

матч

Початок зустрічі залишився за «Манчестером», який діяв просто в шаленому, навіть для англійської команди, темпі і в буквальному сенсі не давав «Барсі» перейти центр поля.

А коли Майкл Каррік ударом м'ячем в обличчя (звичайно ж, не спеціально) звалив Серхіо Бускетса, подумалося, що цей «МЮ» просто задавить, затопче і переходить граціозну «Барсу».

Але так було перші десять хвилин гри, після чого на полі була одна команда. Ні, не так - на полі була «Барселона» і Уейн Руні. Він виявився єдиним у складі англійців, хто дійсно намагався перевернути хід матчу, в якому суперник був сильніший. Так, у відповідь гол Руні в середині першого тайму багато в чому став випадковим, але Руні заслужив його своєю грою.

Ну а «Барса», навіть після пропущеного м'яча не давала приводу засумніватися в тому, хто ж в результаті отримає перемогу. Не випадково Алекс Фергюсон в своєму післяматчевому інтерв'ю назвав «Барселону» кращою командою з усіх, що він коли-небудь бачив.

Погодьтеся, що отримати таку оцінку від великого сера Алекса дорогого коштує.

Цікаві факти

• За тиждень до матчу в Лондоні стартував «фестиваль чемпіонів», де всі бажаючі абсолютно безкоштовно могли ознайомитися з історією турніру, пограти в футбол і споглядати трофей.
  • Цей матч був останнім в кар'єрі голландського голкіпера Едвіна ван дер Сара , Який став найстаршим футболістом, коли-небудь виходив на поле у ​​фіналі найпрестижнішого єврокубку.
  • Після матчу Хосеп Гвардіола зрівнявся з Алексом Фергюсоном за кількістю тренерських перемог в Лізі чемпіонів - по дві. Цікаво, що перша була здобута теж в матчі з «МЮ» двома роками раніше.

Цікаво, що перша була здобута теж в матчі з «МЮ» двома роками раніше

А наприкінці матчу і після нього глядачі побачили красивий жест від «Барселони», яка показала, що це не просто клуб, а це - сім'я. Спочатку Гвардіола випустив на поле капітана команди Карлеса Пуйоля, який, в свою чергу, по закінченню матчу віддав капітанську пов'язку Еріку Абідалю, для того що б футболіст, який переміг страшну хворобу, перший підняв над головою заповітний трофей.