Ліга чемпіонів по-іспанськи: «Атлетіко» і «Барселона» гарантували собі путівки в 1/8 фіналу. + ФОТО

У середу, 6 листопада, на звання центрального матчу 4-го туру групового етапу претендували поєдинки в Барселоні і Дортмунді. Але на «Камп Ноу» була присутня лише бліда тінь знаменитого «Мілана», якого «синьо-гранатові» обіграли без праці, а от гра в Німеччині тримала в напрузі до останніх хвилин і принесла успіх гостям з Лондона, де в травні «Боруссія» грала в фіналі Ліги чемпіонів-2012/13. У Санкт-Петербурзі, де поєдинок відбувся раніше інших, господарі не змогли вдруге обіграти «Порту», ​​повідомляє інформаційно-аналітичний портал Inpress.ua .

За підсумками четвертого туру путівки в 1/8 фіналу гарантували «Атлетіко» і «Барселона», які приєдналися до «Манчестер Сіті» і «Баварії», які вийшли в плей-офф у вівторок, повідомляє УЄФА .

Каталонці з рахунком 3: 1 здолали на своєму полі «Мілан» і набрали в групі Н 10 очок. «Россо-нері» залишилися другим. Дубль Ліонеля Мессі допоміг «Барсі» відірватися від нього на п'ять очок і завоювати путівку в плей-офф.

Дубль Ліонеля Мессі допоміг «Барсі» відірватися від нього на п'ять очок і завоювати путівку в плей-офф

Впритул до них підібрався «Аякс», який відсвяткував мінімальну перемогу над «Селтіком». Гола Лассе Шене було «Аяксу» досить, щоб піднятися в групі Н на третє місце.

Гола Лассе Шене було «Аяксу» досить, щоб піднятися в групі Н на третє місце

«Атлетіко» вдосталь покомизитися в домашній зустрічі з «Аустрією» і, набравши максимум очок в чотирьох турах, гарантував собі вихід з групи з першого місця. Підсумкові 4: 0 - повторення найбільшої перемоги мадридців в Лізі чемпіонів.

Підсумкові 4: 0 - повторення найбільшої перемоги мадридців в Лізі чемпіонів

«Аустрія», завдяки нічиєї в паралельному матчі між «Зенітом» і «Порту», ​​зберегла шанси на продовження боротьби.

Лучано Спаллетті не знайшов пояснень проваленому старту, але хвалив «Зеніт» за другий тайм.

«Поза всяких сумнівів, ми виходили на цю гру з думками про перемогу. Я не можу пояснити, чому ми погано починаємо матчі Ліги чемпіонів УЄФА, але це з нами трапляється далеко не в перший раз. У першому таймі «Порту» виглядав сильніше - можливо, позначилося їх перевага в «фізиці». Ближче до перерви ми змогли виправитися за вкрай невдалий початок гри, а ось другий тайм мені сподобався - ми змогли перехопити ініціативу. Вважаю, ми зможемо зіграти так само успішно і з «Атлетіко», - обнадіяв наставник пітерського клубу.

«Челсі» вдруге за два тижні розгромив «Шальке» з рахунком 3: 0 і зробив ще один широкий крок у напрямку 1/8 фіналу. Два м'ячі на «Стемфорд Брідж» забив екс-капітан «Анжи» Самюель Ето'о, який відрізнявся в Лізі чемпіонів з березня 2011 року. «Базель» і «Стяуа» тим часом знову зіграли внічию - 1: 1.

У групі F на перші ролі вибилися «Арсенал» і «Наполі». «Каноніри» відсвяткували міннімальную перемогу в Дортмунді, не програвши в 15-м виїзному матчі поспіль і попутно перервали серію «Боруссії» з семи домашніх перемог в Лізі чемпіонів. «Арсенал» в черговий раз показав, як він вміє грати на виїзді. Лондонці взяли реванш за поразку двотижневої давності, і з дев'ятьма очками очолили турнірну таблицю в групі F. Єдиний гол в середині другого тайму забив Аарон Ремзі.

Юрген Клопп впевнений, що «Боруссія» заслуговувала більшого в домашньому матчі з «Арсеналом».

«У роздягальні я сказав команді то, що було очевидно для кожного, хто дивився цей матч: ми не отримали належної нагороди за ті зусилля, які доклали за 90 хвилин. Зовсім необов'язково сьогодні було програвати, але шанси на вихід з групи ми не втратили. Все ще можливо, якщо ми виграємо два матчі, що залишилися, - сказав Клопп. - Безсумнівно, боротьба тепер загостриться до межі. Сьогодні ми, звичайно, зробили пару непотрібних помилок. Ніяк не могли забити, а потім ще й пропустили після першого ж удару «Арсеналу» у ворота. Ну а потім у нас пропала організація гри ».

«У футболі значення має лише результат. У «Арсеналу» був шанс на 62-й хвилині, і він забив. Це здається несправедливим, але ми повинні з цим змиритися. У нас були потенційно хороші моменти, але створити з них гольові можливості ми не зуміли. Ми ніяк не могли вивести гравця на оперативний простір - футболісти «Арсеналу» були дуже швидкі і чудово захищалися. Ніхто не повинен залишитися розчарованим грою команди. Футболісти багато речей робили правильно. Гарна новина полягає в тому, що ми все ще можемо вийти з групи, але для цього нам треба вигравати обидва матчі, що залишилися. Знаємо, що це буде непросто, але віримо в свої можливості. Завдання здійсненна, і нам достатньо того, що ми це знаємо », - резюмував наставник« Боруссії ».

Арсен Венгер хвалив своїх футболістів за дуже зрілу гру.

«Мене сьогодні дуже порадувала зосередженість моїх футболістів. З першої хвилини ми опинилися під серйозним тиском, і так тривало до самого кінця, але ми здорово оборонялися і змогли уникнути помилок. «Арсенал» грав компактно і колективно. Нехай в першому таймі був дуже важкий для нас відрізок, в цілому ми показали дуже зрілу гру, - сказав Венгер. - Коли ми повели в рахунку, я прекрасно розумів, що попереду ще дуже багато боротьби. Звичайно, ми могли подвоїти свою перевагу, адже моменти у нас були. У перерві говорили про те, що необхідно зберігати концентрацію і виграти матч завдяки нашому майстерності. Так і вийшло ».

«Сьогодні наша захист випробувала на собі всю міць дортмундців. Однак ми продемонстрували міцний характер і тактичну виучку. Така перемога дорого коштує і точно додасть нам впевненості. Погодьтеся, не всі здатні приїхати в Дортмунд і виграти тут важливий матч », - резюмував наставник« Арсеналу ».

Неаполітанці ж на своєму полі взяли верх над «Олімпіком» з Марселя, в скарбничці якого як і раніше жодного очка. Два голи Гонсало Ігуаїна сприяли перемозі «Наполі» - 3: 2. Італійський клуб відстає від «Арсеналу» лише за додатковими показниками.

Турнірне становище:

Група Е

«Базель» - «Стяуа» - 1: 1

«Челсі» - «Шальке» - 3: 0

«Челсі» - 9 очок, «Шальке» - 6, «Базель» - 5, «Стяуа» - 2.

Група F

«Боруссія» - «Арсенал» - 0: 1

«Наполі» - «Олімпік» - 3: 2

«Арсенал», «Наполі» - по 9, «Боруссія» - 6, «Олімпік» - 0.

Група G

«Зеніт» - «Порту» - 1: 1

«Атлетіко» - «Аустрія» - 4: 0

«Атлетіко» - 12, «Зеніт» - 5, «Порту» - 4, «Аустрія» - 1.

Група H

«Аякс» - «Селтік» - 1: 0

«Барселона» - «Мілан» - 3: 1

«Барселона» - 10, «Мілан» - 5, «Аякс» - 4, «Селтік» - 3.

Нагадаємо, в IV турі Ліги чемпіонів «Шахтар» не зміг перемогти «Байєр» в Донецьку, але шанси на вихід в 1/8 фіналу зберігає .

А «Баварія» і «Манчестер» за два тури до фінішу забезпечили собі вихід з групи .