Полезные материалы

Новини хокею - офіційний сайт ХК «Металург» (Магнітогорськ)

sports.ru

343

343

«Беларусгейт» був головною хокейної темою осені 2015 го: через поправки до федерального закону «Про фізичну культуру» громадяни Білорусі потрапляли під ліміт легіонерів в КХЛ. Це суперечило нормативним актам Євразійського союзу, але лігу тоді підім'яв Мінспорту і білоруси стали в лізі іноземцями - як чехи, фіни або канадці. Шум був такий, що з'являлися статті підозрілого змісту, які намагалися представити все, що сталося геніальної багатоходівки Чернишенко і керівництва ліги.

Але вчора Мінспорту виклало на свій сайт проект наказу про зміну статусу білорусів в російській спорті - а цього ніхто і не помітив. Документ на сайті подивилося лише 24 людини (на момент написання поста), і навіть у користувачів by.tribuna.com це викликало радше глухе бурчання - там ще не можуть забути 1: 8 в Петербурзі і чи то жартома, чи то всерйоз вважають це компенсацією.

Сам наказ виглядає так. Мінімум води.

У пояснювальній записці проекту немає ніяких пояснень, заради чого проводиться така зміна - тільки ритуальне для багатьох подібних документів «Прийняття проекту наказу не потребує додаткового фінансування з коштів федерального бюджету Російської Федерації». Громадське обговорення проекту триватиме до 6 вересня, але, знаючи специфіку прийняття таких документів, можна не сумніватися - навряд чи надійдуть заперечення, він не буде провалений.

Наказ 2015 го призвів до справжнього втечі білорусів з рідного спортивного громадянства. Від виступів за збірну відмовилися Сергій Демагін, Олексій Угаров, Микита Комаров, Ілля Шинкевич. Найгучніший приклад - Андрій Стась: ще в травні минулого року він був капітаном збірної на ЧС в Парижі, але буквально через півтора місяці відмовився від громадянства - його дуже хотів бачити Андрій СКАБЕЛКА АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ в новому «Авангарді». Як ми знаємо, нічого доброго не вийшло ні для того, ні для іншого - тренера звільнили, а Стасю дісталося в передноворічної командної бійці . Чи захоче Федерація хокею Білорусі, яка три роки тому загрожувала довічним відстороненням всім відмовників, повернути блудних синів?

Цікаво, що пом'якшення ліміту йде на тлі незрозумілих тектонічних процесів у відносинах між країнами. Олександр Лукашенко останнім часом зачастив до Росії, а вчора Володимир Путін призначив нового посла в Білорусь, який буде проводити в життя новий етап відносин. Можливо, новий акт - невелика поступка білоруської сторони, адже хокей для західних сусідів - вид спорту особливої ​​державної важливості, а збірна цієї весни докотилася до вильоту з вищого дивізіону. Цікаво, що деградація білоруської збірної, яка почалася з ЧС-2016, приблизно збігається з часом прийняття закону - але безпосередньо вони, правда, один з одним не пов'язані.

Цікаво, що деградація білоруської збірної, яка почалася з ЧС-2016, приблизно збігається з часом прийняття закону - але безпосередньо вони, правда, один з одним не пов'язані

Такі ж послаблення будуть введені ще в восьми ігрових видах спорту, але в хокеї ця проблема традиційно гостріше інших. У футболі єдиним скандалом такого роду можна назвати позов нинішнього капітана «Краснодара» Олександра Мартиновича до РФС про скасування ліміту - але його відкликав з суду сам же футболіст.

Втім, все ще залишаються два питання. По-перше, чи вирішиться питання, наприклад, з казахстанцями, які теж є членами Євразійського союзу і входять в загальний ринок?

По-друге, в липні 2014 го Олександр Медведєв, який очолював тоді КХЛ, заявив, що білоруси чотири роки не будуть вважатися легіонерами в лізі. Це рішення було прийнято за особистої участі Лукашенко (Леонід Вайсфельд пожартував, що Обама не подзвонив - і американці залишилися легіонерами). Але через півроку Медведєв пішов з КХЛ, а ще через півроку Мінспорту відіграло все накази назад. Зараз спортивному керівництву варто проявити більше стабільності - щоб клубам КХЛ не довелося витрачати мільйони на неустойки, а хокеїсти б не відмовлялися від свого громадянства.

фото: РІА Новини / Дмитро Астахов, Костянтин Чалабі, Олексій Нікольський

Чи захоче Федерація хокею Білорусі, яка три роки тому загрожувала довічним відстороненням всім відмовників, повернути блудних синів?
По-перше, чи вирішиться питання, наприклад, з казахстанцями, які теж є членами Євразійського союзу і входять в загальний ринок?