Полезные материалы

Огляд FIFA 12

Осінь - час, коли умами володіє футбол. Старт національних чемпіонатів і міжнародних клубних турнірів привертає до себе увагу мільйонів уболівальників по всьому світу. Зрозуміло, на тлі всіх цих подій найкраще випускати футбольні симулятори, між якими ведеться не менш жорстка боротьба, ніж між «Реалом» і «Барселоною».
Осінь - час, коли умами володіє футбол
Нова FIFA не повинна була стати чимось особливо видатним. За давньою традицією, ігри цієї серії з парними номерами завжди були якісними повторенням пройденого в попередньому році. Тому дивно, що EA Sports створили на базі чудовою FIFA 11 чи не зовсім нову гру.

Як не дивно, нова FIFA найбільше схожа аж ніяк не на свою попередницю, а на PES 2011, тільки зроблений на совість. Дивно говорити це по відношенню до гри з серії FIFA, але вам доведеться забути все те, чого ви навчилися в минулому році. FIFA 12 грається абсолютно по-новому. У першому ж матчі ви помітите, що в геймплеї змінилося практично все. Система пасів (запозичена у торішнього PES і серйозно поліпшена), система ударів, анімація всіх рухів, система зіткнень .... Всі нововведення переплітаються один з одним, тому складно описати щось окремо. Зупинюся лише на найпомітніших речах. Наприклад, футболісти тепер не завдають ударів і не виконують підкати миттєво. Їм потрібен якийсь час, щоб згрупуватися. Одне тільки це нововведення докорінно змінює геймплей. Фанати серії FIFA вже давно звикли, що в цій грі все робиться практично моментально. Тепер доведеться відвикати. В цілому, загальна швидкість гри трохи знизилася, футболісти бігають вже майже як нормальні люди. Далі, м'яч більше не тримається в ногах гравців, як приклеєний. Вони цілком можуть втратити його під час дриблінгу або невдало прийняти після сильної передачі. Відправивши свого вінгера в спринтерський забіг з м'ячем по флангу, будьте обережні - гравець може відпустити м'яч занадто далеко і занапастити атаку.

З широко розрекламованих розробниками інновацій не можна не відзначити Player Impact Engine - нову технологію, в реальному часі прораховує анімацію гравців під час зіткнень. Технологія просто приголомшлива. Будь-стик між футболістами, навіть найдрібніший, прораховується за всіма законами фізики, видаючи на виході відповідну анімацію. Що вже говорити про зіткнення на великій швидкості! Тут будь-симулятор реслинга нервово курить збоку. Іноді виникає негідну бажання гарненько розігнатися і в'їхати футболістові суперника в ноги просто заради того, щоб подивитися, як класна технологія змусить його зробити кульбіт і смачно тьопнути на газон.

Ще однією важливою новинкою є «Тактична захист». Якщо раніше в іграх серії FIFA при обороні власних воріт досить було затиснути кнопку автоматичного відбору м'яча і носитися за суперником, поки той не помилиться, то тепер це настільки улюблене багатьма заняття кануло в Лету. Будьте ласкаві оборонятися як в справжньому футболі, і майже повністю самостійно, без будь-якої автоматизації. У FIFA 12 захист своїх воріт ділиться на два етапи. Перший етап - це стримування суперника без активних спроб відібрати м'яч. Якщо суперник не помиляється і все-таки підбирається до штрафної, починається другий етап - активний відбір. Тут напруга зростає до колосальних показників. Вам особисто доводиться направляти гравців на суперника з м'ячем вручну і натискати кнопку відбору в потрібний момент. Це дуже непросто, адже нападники противника не ликом шиті, а невдалі дії ваших захисників легко можуть привести до виходу один на один або призначенням пенальті. Якщо ж вам все-таки вдалося відібрати м'яч у штрафному майданчику, негайно, негайно вибивайте його подалі! Забудьте про погану звичку починати атаку від своїх власних воріт - гравці суперника тут же задавлять вас числом і відберуть м'яч.

Останнє велике нововведення - «Точний дриблінг». Воно дозволяє вашим гравцям буквально на «п'ятачку» обігравати кілька суперників, а також дає додатковий час на прийняття рішень. Тобто, якщо раніше обвести супротивника можна було лише розгонистим фінтом, тепер ви можете встати перед захисником на кілька секунд, «качнути» його, а потім витончено проштовхнути м'яч йому між ніг і організувати небезпечну атаку. Або відпасував на набігаючого партнера - як вам зручніше. Завдяки всім цим нововведенням FIFA 12 стає підозріло схожа на справжній футбол. Відігравши пару десятків матчів, ви помітите, що тут не буває двох однакових голів - такого в серії раніше не спостерігалося, завжди існували універсальні тактики взяття воріт.
Останнє велике нововведення - «Точний дриблінг»
Штучний інтелект, судячи з усього, був повністю перероблений з нуля. Комп'ютерний супротивник поводиться абсолютно не так, як в попередніх іграх серії. Вгадати, що він зробить в наступний момент, дуже складно. ІІ в FIFA 11 теж був хороший, але через кілька десятків матчів в його діях можна було помітити деяку схематичність. У новій FIFA, напевно, така ситуація теж виникне, але ще дуже нескоро. ІІ в FIFA 12 має великий запас міцності. Ваш покірний слуга відразу виставив максимальний рівень складності і був принижений в перших трьох матчах із загальним рахунком 17: 0. Знизивши трохи, програв ще дві зустрічі, на цей раз 2: 0 і 3: 0. І лише на рівні «Профі» зумів виграти у нещасної «Мальорки» завдяки єдиному м'ячу, забитому з великими труднощами на останніх хвилинах. Звичайно, в FIFA 12 потрібно пристосуватися до нового геймплею, але достоїнств штучного інтелекту це не скасовує. Команди-середнячки дають дуже гідну відсіч, а коли на поле виходять гранди, починається справжня феєрія.

Суддівство серйозно покращився у порівнянні з минулим роком. По ходу гри в FIFA 11 вилазили два дратівливих фактора. По-перше, судді часто карали жовтими картками за простій зацеп ззаду, від якого потерпілий гравець навіть не падав. А по-друге, рефері постійно ставали на шляху м'яча, часом вбиваючи на корені найперспективніші атаки. У новій FIFA цього, на щастя, немає. Крім того, тепер можна за бажанням включати гру рукою, відсутню в минулому році. Володіючи деяким везінням, за допомогою цього фолу можна з легкістю заробляти одинадцятиметрові, просто наносячи удари в скупчення захисників в штрафній супротивника.

Бути Жозе Моурінью

Режим кар'єри також був кардинально перероблений. Кістяк залишився тим же, але змін в базову конструкцію внесено чимало. Режим менеджера злився з «Be a pro», створивши тим самим три варіанти кар'єри. Ви можете грати тільки за свого віртуального футболіста, управляти тільки командою або займатися і тим і іншим, ставши граючим тренером.

Прокачування віртуальної зірки в порівнянні з минулим роком зробила крок вперед, позбувшись від дурних недоробок. Наприклад, в FIFA 11 не вдавалося відкрити для свого футболіста фірмові бутси, хоча апріорі така можливість існувала. Те ж саме стосувалося деяких досягнень, виконання яких не зараховувався. Крім того, певна частина досягнень вимагала зайвих зусиль. Забити десять м'ячів зі штрафних ударів, щоб відкрити стрічки на щиколотках - це, м'яко кажучи, нерівний розмін. Зараз досягнення діляться на групи, а ті, в свою чергу, на підгрупи по 30 пунктів. Складність досягнень в підгрупах варіюється, нагорода теж. За перший десяток матчів ви без проблем заробите ачівменти з більшості легких підгруп, додасте пару очок до характеристик і відкриєте купу нових бутс. А ось далі буде складніше. Мало не забув, тепер і в ПК-версії FIFA можна грати за воротаря! Як не дивно, це досить весело і цікаво, особливо якщо вибрати стиль гри «акробат».
Прокачування віртуальної зірки в порівнянні з минулим роком зробила крок вперед, позбувшись від дурних недоробок
Режим менеджера виглядає дуже серйозно. Раніше в FIFA при бажанні можна було на швидку руку симулювати 90% матчів в сезоні, граючи тільки в найважливіших. Чи не назвеш це цікавим заняттям, але ті, кому футбольні менеджери були не по зубах, з радістю розважалися подібним чином, відчуваючи себе великими фахівцями. Тепер, навіть при всьому бажанні, так робити не вийде. FIFA 12 змушує вникати в справи свого клубу і возитися з кожним гравцем окремо. Футболісти здобув три основних характеристики: фізичну форму, запас сил і настрій. З першими двома все зрозуміло. Вибір між побігати, але все ще бадьорим, і відпочив, але млявим гравцем нам пропонував PES 2008 кілька років тому. А ось з настроєм все набагато складніше. Це вже не банальна система моралі, раз у раз була присутня в FIFA і PES для галочки. Настрій футболістів може залежати від безлічі причин. Звичайно, головна з них - наявність / відсутність ігрової практики. Молоді гравці в складі сильного клубу розуміють, що вони поки не в змозі на рівних конкурувати із зірками, і не дуже ображаються, якщо їх садять на лаву з десяток матчів поспіль. Але варто вам три-чотири матчі поспіль не випустили в основі, скажімо, Кака - бразилець відразу почне хандрити. Комусь більше важлива не ігрова практика, а успіхи клубу. Варто програти пару раз принциповим суперникам - і чутливий до поразок Кріштіану Роналду заявить, що він не може бути щасливий в клубі, який перестав перемагати. Газетярі тут же підхоплять його слова і рознесуть на весь світ, прикрасивши все чистіше бувалих рибалок. Газетярі згадані не випадково - в режимі менеджера з'явилася непогано функціонує новинна система. Тут постійно з'являються відомості про гучні переходах, потенційних молодих зірках, навіть коментарі тренерів до особливо спірним рішенням арбітрів! Причому всі ці речі, як правило, висвітлюються досить широко, трьома-чотирма абзацами зв'язного тексту. Зрозуміло, вам також дана можливість поспілкуватися з пресою. Зробити це можна перед особливо важливими матчами. На вибір вам дається кілька варіантів висловлювань. Говорити краще з розумом, так як від вашої мови залежить те, з яким настроєм гравці обох команд підійдуть до матчу. Можна висловитися влучно і по справі, здорово підняв бойовий дух своїх хлопців. А можна ляпнути про суперника зайвого, що додасть йому додаткову мотивацію (ви б бачили, що зі мною зробила «Барселона» після того, як я звинуватив її в «менталітеті маленького клубу»!).

У FIFA 12 нарешті з'явилася довгоочікувана можливість регулювати частоту травм, причому не тільки у своїх гравців, але і у гравців суперника. Раніше футболісти дуже рідко отримували ушкодження. Іноді можна було відіграти всі 15 сезонів кар'єри, навіть не думаючи про лазареті. Зараз можна задати частоту і серйозність травм самостійно. До слова, в FIFA 12 тонкій настройці піддається практично все - точність пасів і ударів, дальність відпускання м'яча під час ривка, навіть натяг сітки на воротах! Управління в грі як і раніше наполегливо вимагає покупки геймпада, але його хоча б можна налаштувати в меню, а не через окрему утиліту. Повертаючись до травм, варто відзначити, що при необхідності можна повернути футболіста до складу з не повністю залікованих пошкодженням, однак ви самі розумієте, чим це загрожує.

Я твій футболіст Анжи купував

Трансферна система була перероблена з нуля. Ціни на гравців наблизилися до реальних, ІІ більш агресивно поводиться на трансферному ринку, серйозні переходи трапляються ще частіше. Своїх футболістів можна віддавати в оренду як на весь сезон, так і на половину, а також повертати їх з оренди в будь-який момент у разі потреби (заплативши неустойку). Також тепер можна розривати контракти з гравцями. Що дуже здорово, на початку кар'єри все орендні угоди збігаються з реальними. Наприклад, голландець Ройстон Дренте знаходиться в «Евертоні», але належить «Реалу», і в кар'єрі це зазначено. Крім того, в FIFA 12 добре обіграний останній день літа, який традиційно вважається піком трансферної активності. Останніми 8 годині 31 серпня розділені на відрізки, під час яких ви ще можете підписати або продати гравців. До слова, FIFA 12 робить непотрібною ще одну популярну модифікацію для попередніх ігор серії - MiniFace Mod. Тепер футболісти в меню забезпечені справжніми фотографіями, а не зменшеними копіями осіб тривимірних моделей. Правда, фотографії дісталися не всім, а приблизно 85% гравців, але і це теж добре.

Перероблена система футбольної академії. У FIFA 12 ви можете найняти до трьох скаутів і відправити їх в різні країни. Щомісяця скаути представляють звіт про знайдені молоді таланти. Чим довше вони стежать за гравцями, тим більше про них дізнаються. Але варто пам'ятати, що якщо ви занадто довго будете сумніватися щодо того чи іншого підростаючого гравця, його запросто може вихопити у вас з-під носа інший клуб. Тому з найперспективнішими хлопцями стоїть підписувати контракт і відправляти їх в клубну академію, де ви зможете стежити за розвитком молоді особисто.
Окремих оплесків EA Sports заслуговує за реалізацію такої неприємної, але невід'ємної частини сучасного футболу, як покупка клубів мільярдерами. Якщо ви бачите в новинній стрічці інформацію про те, що у який-небудь «Сарагоси» з'явився новий багатий власник, чекайте, що скоро в чемпіонаті у вас з'явиться новий конкурент, укомплектований сильними гравцями.

Let's FIFA 12!

Наостанок - про технічні речі. Про базу гравців, чемпіонатів, і клубів говорити особливо нічого. Все як раніше. Варто тільки відзначити пропажу турецької та чеської ліг.

Що стосовно графіки, то тут, як і в FIFA 11, ситуація двояка. На загальному плані гра виглядає симпатично, але картинка трохи «замиленою». Система освітлення покращилася, проте все одно не доганяє ону з PES. Великі плани виглядають чудово, хоча іноді в очі кидається зайва «гладкість» осіб деяких гравців. При цьому гру здалеку можна-таки переплутати з телетрансляцією, так як чудова анімація спокутує недоліки графіки. Крім того, розробники повернули в FIFA нормальні повтори, а також додали великі плани основних дійових осіб. Майже як у справжній трансляції.

Звукова сторона гри вийшла також спірною. Англомовні коментатори, як завжди, чудові, і навіть тандем російських бюлетенів на цей раз працює на совість. Ні, товариші Розанов і Соловйов все одно часто несуть нісенітницю і відпускають дурні жарти, але градус ідіотизму в їхній мові помітно знизився. А ось саундтрек в FIFA 12 якийсь бляклий, непомітний. Щось там грає на тлі - і добре, жодна пісня в голові не залишається.
Звукова сторона гри вийшла також спірною
Зрозуміло, у FIFA 12 є серйозна інтеграція з онлайном. Частина цікавих можливостей гри (створення клубів і гравців, система набору досвіду, різні колективні змагання) працює тільки при підключенні до серверів EA. Ще один аргумент на користь покупки ліцензії.

FIFA 12 позбулася майже всіх аркадних ознак і просунула серію по всіх фронтах, ставши чимось більшим, ніж просто черговий FIFA. Вау- ефекту вона не виробляє, але дивує тільки з приємного боку.

радості:

  • розумний ІІ
  • реалістичність
  • Нові системи дриблінгу і зіткнень
  • Перероблений режим кар'єри
  • різноманітність

гидоти:

  • Слабкий саундтрек
  • Дрібні шорсткості в геймплеї
  • Спірний зовнішній вигляд

Оцінка: 8.5

висновок:

FIFA 12 - абсолютно нова гра в знаменитій серії футбольних симуляторів. Навряд чи хтось в цьому році звинуватить FIFA в повторенні пройденого.

Огляд написаний по PC-версії гри

Роман Бетен