Суперкубок Іспанії 2015 - Атлетик Більбао 4 - 0 Барселона - ФК Барселона

4. Історія
  5. На Сан Мамес завжди важко
  6. Момент істини
  7. Всього 90 хвилин

О 23:00 за московським часом стартує перший матч Суперкубка Іспанії, всього 76 днів після того, як ці команди зустрічалися у фіналі Кубка Іспанії на Камп Ноу. О 23:00 за московським часом стартує перший матч Суперкубка Іспанії, всього 76 днів після того, як ці команди зустрічалися у фіналі Кубка Іспанії на Камп Ноу

Футбол повертається

Після драматичної перемоги над Севільєю з рахунком 5-4 в Тбілісі, Барса на даний момент має можливість завоювати п'ять трофеїв з шести можливих у 2015 році, коли зіткнеться з Атлетик Більбао в Суперкубку Іспанії. Перший матч пройде на новому Сан Мамес в п'ятницю, 14 серпня (23:00 МСК), а матч-відповідь пройде на Камп Ноу в той же час в понеділок, 17 серпня.

Новини команди

Неймар досі не вилікувався від свинки, Альба і Дуглас мають травми підколінного сухожилля, а Арда Туран і Алейкс Відаль не можуть грати, але Луїс Енріке наполягає, що немає ніяких нових проблем і що удари, отримані Педро і Іньєстою в матчі проти Севільї були незначними .

Луїс Енріке оголосив в п'ятницю вранці складу команди на матч з Атлетиком, в яка не потрапили Матьє і Масіп, це означає, що повний склад з вісімнадцяти гравців виглядає наступним чином: Тер Штеген, Клаудіо Браво, Піке, Іван Ракітіч, Серхіо, Дані Алвес, Педро, Іньєста, Луїс Суарес, Мессі, Рафінья, Маскерано, Бартра, Сандро, Мунір, Роберто, Адріано і Вермален.

Гравці ФК Барселона надінуть чорні пов'язки на згадку про Хуана Хосе Гомеса Енрікес, який помер на цьому тижні у віці 64 років, він був відомий шанувальникам, як Хуанхе, і зіграв 30 ігор за першу команду в період з 1977 по 1979 роки.

У Атлетика не зіграють травмовані Мікель Ріко, Андер Ітурраспе і Іньякі Вільямс, а Иньиго Руїс і Гільєрмо Фернандес покинули клуб на цьому тижні і будуть грати в Леганесі на оренді.

думка тренера

На передматчевій прес-конференції, головний тренер Барси Луїс Енріке сказав: "Ми беремо участь на багатьох змаганнях, ми зобов'язані добре грати з самого початку. Барса мотивована обіграти будь-кого. Атлетик використовує підтримку своїх уболівальників, щоб створити проблеми для суперника. Це буде незручний матч".

Головний тренер Атлетика Ернесто Вальверде не заперечує, що його головний пріоритет зараз, це матч Ліги Європи наступного тижня проти Жиліни зі Словаччини. "Але ми не збираємося грати, думаючи про те, що буде після. Ми граємо за трофей і після багатьох ігор з Барсою, можливо, наша черга перемогти. Севілья довела, що можливо перемогти їх і це те, що ми постараємося зробити".

форма команди

У Барси були різні результати на Міжнародному Кубку Чемпіонів, але все, здавалося, встало на свої місця, як тільки команда заграла в повному складі. Барса перемогла Рому з рахунком 3-0 в матчі за Трофей Жоана Гампера. У вівторок завоювала Суперкубок УЄФА у фантастичній перемозі над Севільєю з рахунком 5-4. Проте, гравці і тренер висловили стурбованість тим, що було дуже мало часу, щоб попрацювати над своїми помилками, які дозволили Севільї зрівняти рахунок після величезного переваги Барси 4-1 і уникнути виснажливого додаткового часу в тому матчі.

Атлетик виграв тільки два з восьми передсезонних товариських матчів і один з них був 14-0 проти аматорської команди з Більбао. Потім зіграв в нічию 1-1 проти ФК Краснодар, програв 3-2 німецькій команді з другого дивізіону Гройтер Фюрт, обіграв Мексиканський клуб Тіхуана в США, нічиї 1-1 з Бетісом і Вальядолідом, а потім дві поразки з рахунком 2-0 від Осасуни і Інтера. Проте, Атлетик виграв свої відбіркові матчі Ліги Європи з Інтер Баку, перемігши 2-0 за сумою двох матчів.

Історія

Одне з найстаріших протистоянь в іспанському футболі бере свій початок в 20-м столітті, хоча це суперництво триває багато років, існує тісна дружба між каталонцями і басками. На двох команди мають 50 Кубків Іспанії і зустрічалися у фіналі цього турніру три рази за останні сім років. У 2009 році Барса виграла 4-1 на Местальї, завдяки голам Туре, Мессі, Бояна і Хаві. Барса також виграла в 2012 році на Вісенте Кальдерон, Педро забив перші два м'ячі, а потім Мессі поставив крапку. Барса перемогла на Камп Ноу в останньому матчі цих команд з рахунком 3-1, Мессі забив двічі і Неймар третій.

Велика поразка Барси означає, що їй належить зробити неможливе в понеділок на Камп Ноу.

Адуріс оформив хет-трик після того, як Мікель Сан Хосе відкрив рахунок.

Луїс Суарес в оточенні гравців Атлетика / ФОТО: MIGUEL RUIZ - FCB

Нападаючий Атлетика Адуріс забив три м'ячі у другій половині, а команда з Більбао здобула шокуючу перемогу з рахунком 4-0 над ФК Барселона в першому матчі Кубка Іспанії на Сан Мамес. Розчаровує поразки залишає каталонцям тільки один вибір - йти на все, але відігратися в матчі-відповіді в понеділок на Камп Ноу, який розпочнеться о 23:00 за московським часом.

Адуріс забив головою після пасу Сабіна Меріно на 53-й хвилині, зробивши рахунок 2-0, на 62-й хвилині він забив третій гол басків, а потім реалізував пенальті на 67-й хвилині матчу.

Півзахисник Мікель Сан Хосе відкрив рахунок на 14 хвилині, коли пробив з центру поля. Тер Штеген вийшов далеко з воріт, щоб вибити м'яч головою, ніж Сан-Хосе і скористався, пробивши відразу по порожніх воротах.

На Сан Мамес завжди важко

За три дні до цього матчу, Барселона провела виснажливий матч у Тбілісі і не встигла повністю відновиться, щосили намагалася створити небезпечні моменти біля воріт Атлетика. Баски знову показали, як з ними важко грати на їхньому полі, надаючи нескінченне тиск на всіх ділянках поля, агресивно борючись за кожен м'яч і єдиноборство, і постійно пресингували каталонців великими силами.

Після гри Луїс Енріке сказав: "Коли я був гравцем, мені ніколи не було легко грати проти Атлетика".

Ліонель Мессі, можливо, мав кращий момент Барси за весь матч на останній хвилині першого тайму, але його чудовий штрафний удар відбив Гірка Іраісос, витягнувши м'яч з верхнього лівого кута воріт.

Момент істини

Перед тим, як Адуріс забив свій перший гол, здавалося, Барса ось-ось зрівняє рахунок.

Через п'ять хвилин після перерви, Педро Родрігес, який зіграв у стартовому складі після його героїчної гри і переможного гола на 115-й хвилині матчу у вівторок з Севільєю, мав відмінний шанс забити, але м'яч потрапив у поперечину.

Через хвилину, Мессі з центру штрафного області Атлетика замикав передачу Суареса, але Іраісос зреагував і відбив м'яч в сторону від воріт.

Луїс Енріке на поле випустив Андреса Іньєсту замість Рафінья на 52-й хвилині, щоб спробувати зробити остаточний поштовх в ході гри. Але в цей момент Адуріс подвоїв рахунок.