"Барселона" - ПСЖ: тактичний розбір дива

5. Виходу немає
  6. Боязка, але плідна реакція
  7. паніка
  8. висновок

Розбираємо матч-відповідь 1/8 фіналу Ліги чемпіонів між "Барселоною" і ПСЖ (6: 1) разом з Флораном Тоньютті, автором порталу chroniquestactiques.fr.

"Вони сказали, що це можливо, і вони це зробили", - ось так коротко можна підвести підсумок під тритижневої підготовкою "Барси". У кожному інтерв'ю, на кожен прес-конференції тема "ремонтади" проти ПСЖ мусувалася каталонцями. Психологічний метод Куе може викликати посмішку, але щось в цьому є. Втім, головні причини події криються в тактичних підходах.

склади:

Ми правильно припускали в тактичному превью: "Барселона" вибрала на матч нову систему "3-4-3". Луїс Енріке також зробив кілька напрошується змін, повернувши Маскерано і Ракитича в стартовий склад. Мета - посилити захист, яка затонула в першому матчі.

ПСЖ обійшовся без сюрпризів. Тьяго Сілва, який пропустив перший матч через травму, повернувся до складу. Мав проблеми перед грою Ді Марія почав гру на лавці, поступившись своїм місцем на правому фланзі атаки Лукасу.

Захист "Барселони"

Перший матч "Барселона" провалила через свого оборонного плану на гру (або відсутності плану). Нездатні організувати якісний пресинг "синьо-гранатових" побачили недоліки в своїй системі, схильною до сильному впливу з боку паризької структури. Рейди Рабьо і Верратті до своїх воріт, щоб нейтралізувати пресинг Суареса і Мессі, стали великим успіхом ПСЖ.

Парижани намагалися зробити те ж саме на "Камп Ноу", але, на їх превеликий жаль, Луїс Енріке виконав домашнє завдання. Цього разу каталонці організували високий пресинг. Що залишалися вдвох проти чотирьох у першому матчі Мессі і Суарес тепер мали підтримку в особі Ракитича і Іньєсти.

В результаті Трапп позбувся варіантів розіграшу м'яча на короткий час ... Парижани тут же попадали під тиск, а варіантів вивести м'яч зі своєї зони стало набагато менше. Німецький воротар намагався шукати варіанти на флангах, в першу чергу, орієнтуючись на праву сторону, але там Меньє потрапляв під пресинг Неймара.

Потім ми знаходимо другу велику перерву в грі "Барси", в порівнянні з першим матчем: боротьба за другі м'ячі. Підопічні Луїса Енріке діяли набагато агресивніше в цій області, чому сприяли повернення Ракитича в центр поля і активність Бускетса, що не знижував її протягом усіх 90 хвилин.

В результат каталонцям довелося не набагато більше бігати (105,8 км в матчі-відповіді проти 105,1 км в першому), але в переміщеннях було більше сенсу, особливо на чужій половині поля (див. Далі), завдяки чому "синьо-гранатових" задушили свого суперника. Ми повернемося до цього пізніше.

провали ПСЖ

Ми говорили в превью: "3-4-3" від "Барси" створить нові проблеми ПСЖ. Як протистояти трьом центральним захисникам? Хто повинен атакувати їх на початку каталонських атак?

Протягом перших хвилин парижани дали чітку відповідь, хоча і досить несподіваний: ніхто. Команда Емері вирішила зіграти дуже низько, в результаті чого Піке, Маскерано і Умтіті без перешкод панували на своїй половині поля. Завжди закривав Бускетса Кавані виявився на кінчику системи, метою якої було заблокувати "серце" гри "Барселони" і, зокрема, запобігти доставку м'яча Мессі або Іньєсті.

На кожному з двох флангів Лукас і Дракслер розміщувалися ближче до середини (в півпросторі), що сприяло подальшому ущільнення з метою зв'язати каталонський "алмаз".

Незабаром гра "Барси" зрушилася у бік вільних гравців на краях. Зіткнувшись з активністю Неймара, ПСЖ відповів дуже агресивною грою Меньє (6 фолів за 90 хвилин), якого підтримували Лукас і Вератті при тому, що бельгійця регулярно страхував Маркіньос.

На папері така тактика протидії мала право на життя, але у ПСЖ виникли деякі додаткові турботи: Дракслер помилявся позиційно і Курзава потрапляв під тиск з боку Рафінья. Ривки останнього були спочатку заплановані "Барсою", тому Неймар регулярно здійснював переклади на протилежний фланг, що навіть приводило до ударів по воротах (16-я хвилина).

Однак ПСЖ оборонявся всією командою досить дисципліновано, так що "Барселоні", як і раніше насилу вдавалося знайти рішення. Команді Луїса Енріке було складно виводити м'яч на ударні позиції в першому таймі. Якщо виключити паризькі подарунки, що призвели до трьох перших голам, кращі моменти господарі створили зі "стандартів" (Піке, 28-я) і завдяки втрат Верратті (Суарес, 34-я), до яких ми повернемося пізніше.

Що стосується паризьких подарунків, то вони є ознаками великого нервового напруження парижан. Перший гол (3-я) став підсумком тривіального навісу Рафінья в штрафну. Другий (40-я) і третій з пенальті (50-я) стали наслідком вдалих дій Іньєсти, який, обікрав Верратті, сіяв паніку в обороні ПСЖ.

Коротше кажучи, кожен раз розсипатися структуру ПСЖ змушували дії "Барселони", які створювали незначний зсув у системі суперника. Небезпека була не настільки велика, і ситуації були все ще керовані, але парижани нанизували одну індивідуальну невдачу на іншу.

Небезпека була не настільки велика, і ситуації були все ще керовані, але парижани нанизували одну індивідуальну невдачу на іншу

Складнощі низькою захисту

Перші 3 голи "Барси", безумовно, не обійшлися без величезної допомоги самих парижан. Це зворотна сторона медалі, коли команда вирішує грати занадто низько: вона надто залежить від індивідуальностей. Помилка на відстані в 60 метрів від своїх воріт менш небезпечна, в порівнянні з тією, що здійснена в 20 метрів від цілі.

У випадку з ПСЖ такі помилки навіть мали місце в своїй штрафній. Трапп (1: 0, 3-я), Маркіньос і Курзава (2: 0, 40-я) і Меньє (3: 0, 50-я) зробили непоправні помилки і дозволили "Барселоні" відродити віру в "ремонтаду". Якщо вільний удар Неймара, виконаний ідеально (4: 0, 88-я), не викликає питань до оборони гостей, за винятком, мабуть, самого факту фолу (Ді Марія), то наші висновки підтверджує невпевненість в боротьбі за довгі м'ячі, які привели до двох останніх голам (91-я, 94-я).

При цьому важко зіставити 87 перших хвилин, протягом яких ПСЖ мав чіткий оборонний план, і 6 прикінцевих хвилин, протягом яких столичний клуб зазнав повного краху.

Виходу немає

Інша проблема низької захисту, особливо помітна в першому таймі, - вихід з-під пресингу. Відступивши добровільно зі своїх позицій, ПСЖ розраховував на контратаки. Дійсно, "3-4-3" "Барси" були покликані відігравати в атаку і пресингувати, а не захищатися і грати на своїй половині (нижче середні лінії розміщення обох команд).

Втрачаючи м'яч, каталонці організовували великий тиск на ПСЖ і не дозволяли йому вийти з оборони. Проблеми виходу переслідують парижан з самого початку сезону. Цього разу Лукасу, Матюїді і Кавані не вдалося зробити диво: під тиском вони постійно вибирали найгірший варіант розвитку атаки, особливо, в першому таймі.

Після перерви гості зуміли домогтися більшого в цій області. Зіткнувшись з обов'язково більш втомленими каталонцями, парижани отримали більше можливостей, але занадто марнотратно поставилися до моментів.

Рабьо і Верратті неодноразово втрачали м'яч, опинившись під тиском, через відсутність рішень (Матюїді? Ді Марія?). Проблема пошуку надійного адресата приводила до погіршення ситуації і закономірного розставання гостей з володінням.

Боязка, але плідна реакція

В середині першого тайму парижани спробували підняти лінію трохи вище (за рахунок флангів), але без особливого успіху. Після перерви команда Унаї Емері змінила підхід, пресингуючи суперника трохи раніше, намагаючись застати "Барсу" на її половині поля.

Вінгери, нарешті, стали атакувати каталонських опонентів, щоб підтримати Кавані. Матюїді також збільшив рух, щоб відвоювати зону і надати більше тиску на Бускетса. На флангах Курзава і Меньє висунулися вище, щоб видавити Рафінью і Неймара, караул лонгболли. Відзначимо, що екс-захисник "Монако" був набагато переконливішим в цьому протистоянні.

Відзначимо, що екс-захисник Монако був набагато переконливішим в цьому протистоянні

Ці зміни оздоровили паризькі амбіції і дозволили припинити спроби "Барси" відігратися протягом декількох хвилин. Послідовності каталонського володіння стали менш довгими, атаки - більш швидкими, а гра - нервової, для обох команд. І в цей відрізок ПСЖ став самим собою.

Між 46-й і 64-й хвилинами столичні гравці завдали 5 ударів по воротах, пропустивши лише 2. Кавані потрапив в штангу (51-я), перш ніж зрівняти рахунок (62-я). Досить, щоб згорнути "ремонтаду"? Теоретично, так. Коли Кавані (64-я) і Ді Марія (84-я) не зуміли вирішити гольові епізоди, ніхто всерйоз не уявити собі кінець зустрічі.

паніка

Проте ПСЖ затонув, втративши контроль протягом катастрофічних 6 хвилин. Відсутність будь-якого оборонного плану в цей відрізок вже згадувалося.

Настав час, коли вже не перший план вийшло відсутність досвіду в іграх такого рівня. Проблеми ПСЖ в першому таймі, коли "Барселона" мала величезний тиск, були цілком зрозумілі. Провал парижан в кінцівці матчу, коли каталонці були вже виснажені, важко зрозуміти.

Давайте зупинимося на деяких елементах аналізу: чому ПСЖ перестав використовувати короткі передачі при виході з оборони, вдавалося ПСЖ в першому матчі? Очевидно, що команді було складно виконувати план в першому таймі під пресингом. Але то чому не повернутися до такої тактики пізніше, оскільки жодної команді не буде під силу інтенсивно тиснути протягом 90 хвилин?

Друга причина - центральні захисники і воротар не використовувалися в перепасовках. Знову ж таки, в першому матчі ПСЖ, не вагаючись, задіяв Траппа, коли не вистачало рішень в середині поля. Ідея полягала в тому, щоб не втрачати м'яч у простих ситуаціях. Крім того, це додатково виснажувало "Барсу".

Утрьох, Маркіньос, Кімпембе і Трапп отримав майже 20% передач, зроблених ПСЖ (25 Маркіньос, 38 Кімпембе і 24 Трапп). Цього разу, цей відсоток знизився до 13,4% за 90 хвилин. Більш того, у другій половині цей показник знизився ще (11,5% проти 14,7% в першому таймі). Можна собі уявити здивування Луїса Енріке ...

Можна собі уявити здивування Луїса Енріке

Дійсно, ПСЖ ніколи не був в змозі розпорядитися своїм володінням. Слід визнати, що тиск "Барси" було сильніше, ніж в першому матчі, але занадто часто парижани забивалися на фланг або грали через опорних, в той час коли можна було розгорнути атаку через центрбеків.

У цьому випадку, вони були змушені грати довго. І, звичайно, Бускетс з товаришами перебували в комфортному становищі, підбираючи м'ячі і позбавляючи парижан можливості потягнути час. Це дозволяло господарям при втраті м'яча майже не відходити назад і швидко відновлювати своє домінуюче становище на чужій половині поля.

Ця тенденція досягла свого максимуму протягом останніх шести хвилин, фатальних хвилин, коли ПСЖ віддав всього 4 точних передачі ... в тому числі 3 зі "стандарту"!

висновок

Коли команда допускає неймовірний відіграш суперника, часто говорять, що вона грає в зворотному напрямку. Ця формула відмінно підходить до ПСЖ. Катастрофічний управління м'ячем і подарунки захисників дозволили реалізуватися фантастичного камбек "Барселони".

Будь-то тактично (Рабьо сказав після зустрічі, що установки не були виконані) або психологічно (якщо гравці не слідували настановам тренера, то чим це може бути викликано, як не відсутністю мотивації?), Унаї Емері провалив гру, не знайшовши правильного рішення. Очевидно, що вистачило б голи Ді Марії, який вирішив відпасував Кавані замість того, щоб намагатися самостійно вирішити епізод (84-я), щоб результат був зовсім іншим, і ПСЖ вийшов в чвертьфінал. Але протягом 90 хвилин парижани зробили все, щоб божевільний до стартового свистка результат був повністю заслужений "Барсою".

Для парижан настає непростий час: їм доведеться оговтатися від удару і реабілітуватися завоюванням трьох останніх трофеїв, які ще доступні. Емері, здається, по-іншому не врятуватися від відставки.

"Барса"? Можливо, вона знайшла нового лідера в особі Неймара, автора приголомшливого голи зі штрафного, реалізованого пенальті і "ассист" на останньому голі. Той факт, що Мессі поступився йому відповідальність в такий важливий момент, є досить сильним сигналом для бразильця, якого хочуть бачити ще довго в Каталонії.

Цей винятковий камбек може надати "синьо-гранатових" потужний імпульс на кінцівку сезону і, особливо, на наступний раунд ЛЧ. Однак інші суперники можуть набагато краще робити вправи з м'ячем і зробити менше оборонних помилок, ніж ПСЖ в цей фатальний для них вечір ...

Як протистояти трьом центральним захисникам?
Хто повинен атакувати їх на початку каталонських атак?
Матюїді?
Ді Марія?
Досить, щоб згорнути "ремонтаду"?
Давайте зупинимося на деяких елементах аналізу: чому ПСЖ перестав використовувати короткі передачі при виході з оборони, вдавалося ПСЖ в першому матчі?
Але то чому не повернутися до такої тактики пізніше, оскільки жодної команді не буде під силу інтенсивно тиснути протягом 90 хвилин?
Кщо гравці не слідували настановам тренера, то чим це може бути викликано, як не відсутністю мотивації?