"Леванте" - "Барселона" - 0: 4. Прімера. 13 тур / Новини / Чемпіонат Іспанії з футболу онлайн / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Вчора. Ліонель Мессі (праворуч), zimbio.com

У тринадцятому турі Прімери матчі мадридського "Реала" і "Барселони" були розподілені на різні дні, а тому представники каталонського клубу в суботу ввечері мали можливість подивитися поєдинок на "Беніто Вільямарін" і повболівати за "Бетіс".

Звичайно, хтось міг віддай перевагу матчу в Севільї міцний сон або крутий клуб, але вже до ранку все точно були в курсі про поразку "вершкових". Осічка мадридців давала "блаугранас" можливість перетворити вісім очок відриву в одинадцять. Про дев'яти, наприклад, ніхто не думав.

Проте, перед тим, як потирати руки і передчувати настільки пристойний розрив, "Барселоні" ще треба виграти свій матч, що не виглядало настільки легким завданням. В гостях у "Леванте" на "Сьютат де Валенсія" грандам просто не буває, та й "жаби" вміють давати бій великим клубам.

Зовсім недавно в Валенсії гостював мадридський "Реал", і лише на останніх хвилинах вирвав перемогу, завдяки голу молодого Мората. Каталонцям потрібно було пам'ятати про це і забути на час матчу про те, що "Реал" програв "Бетису". Це могло розслабити гравців "Барселони", а тому Тіто Віланові потрібно було тримати свою команду в тонусі, концентруючи її виключно на "Леванте".

Зустріч почалася в звичному, для більшості матчів за участю "Барселони", ключі: каталонці взяли круглого під свій тоталітарний контроль, тоді як левантійці окопалися у своїх володінь, вичікуючи шанс для контратаки.

Підопічні Тіто Віланова події не форсували, господарі ж навпаки, намагалися якомога швидше проводити випади, використовуючи швидкість Обафемі Мартінса. Так, коли нігерійцю вдалося зачепитися за м'яч, партнери тут же підтримали колишнього форварда "Рубіна", а Хуанлу навіть отримав можливість для удару, але відправив сферу на трибуни. Набагато точніше був Баркеро: Ель Жар відпасував на Хосе, той прибрав Бускетса і з лівої пальнув - Вальдес з під поперечини потягнув!

Тим часом, вже на 14 хвилині "Барселона" через травму втратила Дані Алвеса. Бразилець відчув, що не зможе продовжувати гру і поступився місцем на полі Монтойе. Але це не завадило гостям розіграти першу фірмову атаку, яка, що правда, так і залишилася без удару. А ось коли Мессі отримав пас з флангу і таки пробив, круглий пройшов поряд зі штангою, змусивши видихнути трибуни. Тут же приклався і Хаві - мимо. Пізніше Ернандес повторив свою спробу, піймавши м'яч з літа, але Муну був напоготові і плямистого виловив.

"Барса" монотонним катанням м'яча заколисувала "жаб", але ті не піддавалися і виглядали вельми бадьоро. Оборонялися господарі і кількістю, і якістю, а тому без швидкості розкрити захисні редути "Леванте" каталонцям було складно.

При цьому, підопічні Мартінеса ще й огризались, маючи непогані напівмоменти для того, щоб ускладнити життя "блаугранас". В такому дусі команди дограли до перерви, а вже на початку другої половини "Барселона" відкрила рахунок. Вийшло у гостей легко і невимушено: Іньєста вивів Мессі на ворота господарів за місцем лівого інсайда і Лео спокійно перекинув Муну - 1: 0!

Минуло п'ять хвилин і Ліонель з Андресом зрозуміли другий гол, зробивши це не менш ефектно. Аргентинець розіграв стінку з каталонців, той повернув майже від лицьової і Мессі оформив дубль - 2: 0! "Леванте" навіть не встиг отямитися, як Іньєста остаточно добив суперника. Восьмий номер "Барселони" отримав м'яч на лінії штрафної і торохнув під поперечину - 3: 0!

Господарі відверто розвалилися, а тому ще один гол у ворота Муну сюрпризом не став. Іньєста і Фабрегас розірвали оборону, гол на свій рахунок записав Сеск - 4: 0! Трохи більше ніж за 15 хвилин каталонці на запчастини розібрали міцних "жаб".

Мартінс упустив шанс забити гол престижу, а Педро на пару з Мессі ледь не організували господарям п'ятий м'яч - левантійці відбилися. По суті, все давно було ясно, але часу залишалося багато, а викинути білий прапор Хуан Ігнасіо Мартінес не мав можливості.

Не дуже допоміг "Леванте" і вельми сумнівний пенальті в ендшпілі зустрічі - Вальдес відбив і слабкий удар Баркеро, і добивання. "Маніту" гостям зробити не вдалося, але вони цього не сильно засмутилися.

Плюс одинадцять: "Барселона" може бути задоволена собою.

Євро-футбол

Чемпіонат Іспанії

Прімера

13-й тур

"Леванте" - "Барселона" - 0: 4 (0: 0)

Голи: Мессі, 47 (0: 1). Мессі, 52 (0: 2). Іньєста, 57 (0: 3). Фабрегас, 63 (0: 4).

Нереалізований пенальті: Баркеро ( "Леванте"), 87 (воротар).