Полезные материалы

«Реал Мадрид» - «Барселона». Тактичний огляд матчу

Ліонель Мессі замкнув простріл і зробив вражаючий сольний прохід, в результаті чого «Барселона» отримала солідну перевагу в протистоянні.

Ліонель Мессі замкнув простріл і зробив вражаючий сольний прохід, в результаті чого «Барселона» отримала солідну перевагу в протистоянні

стартові склади

Жозе Моурінью оприлюднив очікуваний склад - Лассана Діарра грав замість Самі Хедіра, а Рауль Альбіоль замінив дискваліфікованого Рікарду Карвалью.

Пеп Гвардіола також підібрав 11 гравців, про яких говорили в анонсах. Карлес Пуйоль оговтався від травми і зайняв позицію на лівому фланзі оборони, а Сейду Кейта вийшов замість травмованого Андреса Іньєсти.

Гра була незначною, брудної і не дуже видовищною. Протягом більшої частини гри складалося враження, що основне завдання обох команд - відправити гравців суперника в роздягальню завчасно, а зовсім не забити м'яч у ворота. З тактичної точки зору відкриттів теж особливих не було.

«Мадрид» без м'яча

Головне питання перед грою був - як мадридський «Реал» збирається грати без м'яча. У чемпіонаті вони розмістилися глибоко на своїй половині поля і дозволили «Барселоні» володіти м'ячем, в фіналі Кубка Короля тиснули і пресингували. З огляду на, що в кубку вони грали набагато краще і виграли той матч, передбачалося, що вони виберуть аналогічний стиль гри і зараз.

Однак на цей раз вони грали куди більш консервативно, діяли глибше і концентрувалися на виключенні з гри Хаві. Пепе, можливо кращий гравець в двох попередніх матчах, продовжував слідувати за ним по всьому полю. Кріштіану Роналду візуально був незадоволений тактикою «Мадрида» - в одному епізоді він люто намагався накрити трьох гравців «Барселони» поспіль без будь-якої допомоги з боку партнерів. «Мадрид» дозволяв «Барселоні» вести гру.

«Мадрид» дозволяв «Барселоні» вести гру

Володіння «Барселони»

Оскільки «Барселона» володіла м'ячем близько 65% ігрового часу в першому таймі, суть справи полягала в тому, чи зможе вона своє домінування в цьому компоненті втілити в забиті м'ячі. Можна окреслити три основних проблеми, які не дозволяли їй досягти поставленої мети. По-перше, Хаві був під персональною опікою. По-друге, не грав Іньєста. По-третє, оскільки у фіналі Кубка Короля «Барса» була небезпечна тільки тоді, коли грала широко, то і тут Давид Вілья і Педро Родрігес діяли по всій ширині атаки, але на пристойній відстані від воріт безпосередньо, а Мессі розташовувався в глибині поля

По суті «Барселона» грала без центрфорварда, а оскільки мадридський «Реал» цементував зону перед четвіркою захисників за допомогою трьох опорних півзахисників, то удари з дальньої дистанції і пориви через центр теж не були загрозою воротам Касільяса. Відповідно, залишалося три варіанти, як «Барса» могла відкрити рахунок:

а) коли форвард з флангу зміщувався в центр - як це було у випадку з Вільєю, пробив поруч з поперечиною на початку гри;

б) при підключенні півзахисників - що зробив Хаві, коли у нього був кращий момент за весь перший тайм;

в) Мессі поодинці обігрував захисників і увірвався в штрафну. Без успіху в першому таймі, але на пізньому етапі гри це принесло свої плоди.

Що стосується «Мадрида», то вони рідко створювали моменти в першому таймі, не рахуючи того моменту, коли Вальдес не зміг зловити намертво м'яч після дальнього удару Роналду.

другий тайм

У перерві Моурінью провів заміну, випустивши Еммануеля Адебайора замість Месута Озіла - німець за весь перший тайм зробив тільки дві передачі - і пересунув Роналду на правий фланг півзахисту. Цю заміну критикували відразу після гри, особливо у тій частині, що Адебайора тренер віддав перевагу Каріму Бензема і Гонсало Ігуаїна, але сенс в цьому був - Адебайор блискуче входив у гру з лави в двох попередніх класико. Вибір на його користь був логічний.

На жаль, «Мадрид» не зміг використовувати сильні сторони нападника. Вже через 40 секунд Адебайор виграв верхову боротьбу, але в цілому, він не мав належної підтримки від товаришів. Очікувана гра від мадридського «Реала» - кинути м'яч на фланг, звідти навісити в штрафну (що спрацьовувало в фіналі Кубка) - була припинена в зародку, оскільки Хабі Алонсо на творчу частину гри своєї команди практично не впливав, а його кидки на фланг виявлялися неточні , що і показує графік.

Хабі Алонсо розчарував своїми неточними передачами

Червона картка

Ключовим моментом в грі стало вилучення Пепе. Воно привело до того, що «Мадриду» довелося перебудуватися на схему 4-4-1, і мало три важливих наслідки.

По-перше, «Барселона» стала володіти м'ячем ще більше, маючи в півзахисті на одного гравця більше. Суть гри ще більше звелася до можливостей «Барселони» реалізувати своє домінування в забиті м'ячі.

По-друге, Хаві залишився без персонального опікуна, і він абсолютно вільно міг переміщатися по полю і займати більш атакуючі позиції - саме він забезпечив вийшов на заміну Ібраїма Афеллая м'ячем в епізоді з першим голом.

По-третє, Алонсо змушений був висунутися вперед, і «Мадрид» виявився більш вразливий в просторі між лініями. У Мессі з'явилося більше простору і більше часу для роботи з м'ячем, завдяки чому він і забив два м'ячі. Коли забивався другий гол, впадало в очі, наскільки великий простір було вільно між лініями півзахисту та захисту господарів поля. Тактично критикувати такий приголомшливий гол, напевно, неетично, але якби в цій зоні перебував додатковий футболіст, то він або сам зупинив би Мессі, або змусив його зміститися в сторону, поки один із захисників не допоміг аргентинця зупинити.

Моурінью без змін?

До цього моменту, Моурінью був відправлений на трибуну, і на подив ні він, ні хто-небудь з його помічників не наважилися зробити заміну після видалення Пепе. Для такого критичного судження є дві підстави - очевидно, що без одного зі своїх ключових гравців «Мадрид» втрачав контроль над переміщеннями Хаві і отримував величезні проблеми в півзахисті. Аргумент ще простіше - з огляду на, що «Барса» володіла м'ячем і вимотувала суперника, «Мадриду» банально не вистачало пари свіжих ніг на поле. Ілюстрацією до цього доводу може служити Афеллай.

Ілюстрацією до цього доводу може служити Афеллай

Треба визнати, що в ресурсах Моурінью був обмежений, але він міг би прибрати одного з трьох форвардів, виставити Естебана Гранеро в якості третьої центрального півзахисника і знехтувати збереженням футболіста на правому фланзі - все одно Карлес Пуйоль не був загрозою воротам Касільяса. Це не в докір Пуйоля (який провів класний матч), просто вже краще було дозволити йому розпоряджатися м'ячем, ніж дарувати снаряд Хаві або Мессі. Звичайно, легко міркувати після гри, а не під час неї, але відсутність будь-яких змін з боку Моурінью після пропущеного м'яча стало сюрпризом. Він просто подарував Гвардіолі і «Барселоні» час адаптуватися до ситуації.

Він просто подарував Гвардіолі і «Барселоні» час адаптуватися до ситуації

Тут показані передачі, які отримував Мессі. Цікаво, наскільки глибоко він їх отримує, і як всякий раз він виявляється з м'ячем не ближче, ніж за 25 метрів від воріт

інші фактори

Ще три моменти, які варто відзначити.

Пуйоль і Кейта були поставлені до складу в разі потреби, але в такій жорсткій, фізичної грі їх сила виявилася надзвичайно корисною. Пуйоль і Кейта набагато міцніші гравці, ніж Адріано і Іньєста, і нехай вони технічно гірше оснащені, в даній грі негативно це ніяк не вплинуло на результат.

«Барселона» грала в захисті глибше, ніж зазвичай, що створило певні труднощі для «Мадрида». Алонсо виявився не здатний перекинути м'яч на фланги, а коли Роналду (в першому таймі) і Адебайор (у другому таймі) грали на вістрі, то між ними і півзахистом була величезна відстань. У той же час, Дані Алвес грав набагато більш консервативно, ніж зазвичай.

Якість гри «Мадрида» на стандартах залишало бажати кращого. Закиди Алонсо в штрафний майданчик були невірно розраховані, а удари Роналду по воротах витрачені даремно. З усіх можливостей мадридського «Реала» забити, саме стандарти здавалися потенційно найбільшою загрозою, але ніякої віддачі «бланкос» від них не отримали.

висновки

Гра була розбита на два етапи. Спочатку «Мадрид» дозволив «Барселоні» володіти м'ячем, але моментів біля каталонців було мало. Другий етап настав після видалення Пепе, що можна вважати поворотним моментом в грі. З'явився вільний простір у Хаві і Мессі, двох кращих гравців «Барселони», Моурінью ніяк не відреагував на це, і «Барселона» забила два чудових голи.

джерело: ZonalMarking

Фотографії: AFP

Моурінью без змін?