Полезные материалы

Відраховані зі складу. Що буде з «Барселоною», коли Каталонія отримає незалежність

  1. Можливе відділення Каталонії від Іспанії вже не є божевільною ідеєю. Прихильники незалежності від...
  2. футбольний анклав
  3. місцеве виробництво
  4. незалежна збірна

Можливе відділення Каталонії від Іспанії вже не є божевільною ідеєю. Прихильники незалежності від обговорень в барі перейшли до активної політичної боротьби і отримали підтримку практично половини жителів регіону. Але перемога ідеї вільної Каталонії вплине на все, включаючи футбол. І ніхто не розуміє, в який бік.

І ніхто не розуміє, в який бік

Місце для кроку вперед

Для початку розмови в Каталонії з будь-яким місцевим жителем досить згадати або футбол, або політику. По всіх містах регіону на вікнах розвішені різні варіанти прапорів на підтримку незалежності. Все це створює враження, що каталонці мало не всім населенням автономії готові в будь-який момент скинути тяжкі кайдани мадридського гніту.

Минулі в кінці вересня 2015 го вибори дозволили зробити кілька висновків, головний з яких - все не так однозначно. Так, прогрес прихильників незалежності дуже серйозний. Але вони (яка іронія!) Не можуть об'єднати свої дві повноцінні партії в одну і домовитися про кандидатуру майбутнього президента майбутнього держави. І так - більшість місць в новому парламенті регіону за ними. Але за реальне відділення проголосувало менше 50% населення.

При цьому борців за незалежність підтримує велику кількість місцевих медійних осіб, включаючи футболістів. Про каталонський націоналізм Жерара Піке всім давно відомо. Захисник «Барси» відкрито з'являвся на виборах з сином на плечах. У виборах брав участь і тодішній тренер «блаугранас» Луїс Енріке. При цьому він народився взагалі в іншій частині країни - в Астурії. А кілька років кар'єри гравця провів у «Реалі». Але Лучо давно вважають в Каталонії своїм. Ще один активний прихильник свободи Каталонії - Хосеп Гвардіола. Знаходження в Мюнхені не заважало йому закликати всіх брати участь у виборах і заявляти, що рано чи пізно, але незалежність настане. Він і зараз знайшов час прилетіти з Манчестера, щоб зачитати маніфест на підтримку референдуму: «Ми просимо допомоги у світової спільноти, звертаємося до всіх демократів світу і Європи, щоб вони допомогли нам в боротьбі за наші ущемляє права. Зараз в Іспанії присікаються політичні дебати, і ця загроза поширюється на всіх демократів. 1 жовтня ми збираємося проголосувати за своє майбутнє. Ми будемо голосувати, навіть якщо Іспанія цього не хоче ».

Національний ізгой. За що в Іспанії не злюбили Жерара Піке

За що в Іспанії не злюбили Жерара Піке

футбольний анклав

Незважаючи на можливий абсурд ситуації, в футболі зафіксовані випадки, коли клуб з самостійної держави грає в футбольній першості іншої країни. Наприклад, в Англії грають дві команди з сусіднього Уельсу - «Кардіфф Сіті» і «Суонсі». У минулому столітті валлійський чемпіонат був дуже слабкий для цих клубів, а транспортна система розвинена настільки погано, що простіше було виїжджати за кордон, ніж в гості до сусідів. Тому при першій же можливості валлійці погодилися долучитися до Англійської футбольної лізі. Звичайно, їх звали назад, але максимум, на що були згодні дезертири, - Кубок Уельсу. Таким же чином клуб «Монако» з однойменного князівства був запрошений у французьку Лігу 1, як тільки вона була заснована. Правда, команда тут же вилетіла до другого дивізіону і чотирнадцять років пробивалася назад через фінансові проблеми. Але в будь-якому разі не буде сенсацією, якщо Каталонія стане незалежною, хоча мінімум дві команди регіону нікуди не подінуться з іспанської ліги.

Інше питання, що нова держава, можливо, вирішить домогтися і футбольної незалежності. Тоді Іспанія залишиться не тільки без «Барселони» чи «Еспаньола», а й без інших каталонських команд - у всіх дивізіонах їх налічується мінімум двадцять. І якщо Уельс не знайшов способи утримати в своєму чемпіонаті місцеві топ-клуби, то це не означає, що Прімера так само опустить руки. Адже всі розуміють, що, втративши «Барсу», ліга втратить колосальну частину глядачів і уболівальників. А разом з ними і гроші. Чи не буде головного видовища, яке збирає біля телевізора любителів футболу у всіх країнах світу, - Ель-Класико. І в керівництві іспанського футболу це прекрасно розуміють. «Відділ Каталонія - не буде Іспанії. Значить, не буде і Приклади », - президента ліги Хав'єра Тебаса каталонське майбутнє турбує не менше, ніж жителів регіону.

Не по Класико. Найбільш недооцінені дербі Іспанії

Є інший, тіньовий, варіант, практично не обговорюється останнім часом. Мова про прийняття каталонських команд до складу французької Ліги 1. Наявність там «Монако» давно відрегулювала все потенційно спірні моменти подібного симбіозу. Остаточно все заплутається, якщо «Барселона» захоче перебратися до Франції, а «Еспаньол» - залишитися в Примері.

Остаточно все заплутається, якщо «Барселона» захоче перебратися до Франції, а «Еспаньол» - залишитися в Примері

місцеве виробництво

Якщо ж «Барселона» все-таки не отримає можливості грати в чемпіонаті Іспанії, то вона безсумнівно очолить турнірну таблицю тієї самої ліги. І гідних суперників там у «синьо-гранатових» не буде, адже «Реал» і «Атлетіко» залишаться в Іспанії. Проте, щоб створити свою власну Лігу Каталані з кубком та лідерами, у нинішньої іспанської провінції досить своїх команд. Про «Барселону» і її сусіда по Примері «Еспаньол» знають всі, але про інші клуби не відають навіть професіонали. Це 18 команд з нижчих дивізіонів. Наприклад, клуб «Реус» грає в четвертому дивізіоні Іспанії - Терсеро. Найвідоміший футболіст цієї команди за весь час його існування - Ето'О. Давид Ето'О, брат відомого камерунця. А так як на іспанському «Реус» пишеться як Reus, це додасть клубу популярності в Дортмунді. Але головний плюс в створенні Каталонією власної футбольної ліги - це як мінімум одне дербі в кожному турі!

Зате у колишніх гравців другого і третього дивізіону Іспанії з'явиться справжнісінька можливість потрапити в боротьбу за єврокубки. Якщо Лігу Каталонії приймає УЄФА, то вона почне свою подорож по таблиці коефіцієнтів з останнього місця. Виходячи з цього, чемпіон ліги ( «Барселона») потрапляє в третій відбірковий раунд Ліги чемпіонів. Так само і команда, що зайняла друге місце в чемпіонаті, потрапить в третій етап Ліги Європи. Тобто у Каталонії завжди буде шанс мати в своїй лізі володаря ЛЧ. А ось другого головного єврокубка новій державі доведеться чекати у себе дуже довго.

В бой идут молоді леви. Хто замінить в «Барселоні» Мессі і Ко

незалежна збірна

За обговоренням майбутнього Приклади і «Барселони» ніхто не задається питанням про долю національної збірної. Можливо, це пов'язано з тим, що зараз в «фурії Рохе» куди менше каталонців, ніж ще пару років назад. Вони є і є лідерами клубу. Пару років тому було важко уявити іспанську команду разом без Піке, Альби, Фабрегаса і Педро. Однак зараз ключові ролі відводяться абсолютно іншим виконавцям. А в «молодіжках» країни каталонців так і зовсім практично немає. Основним постачальником гравців раніше була Барселонська Ла Масія. Але в ній сталася зміна орієнтирів на пошук талантів з усього світу. Що привело не тільки до бану від ФІФА за шахрайство в роботі з молоддю, а й до зниження числа місцевих футболістів.

збірна Іспанії

збірна Каталонії

Зараз збірна Каталонії за складом виглядає цілком боєздатною одиницею. Але перспектив у колективу не видно. Команда Гібралтару майже десять років чекала, поки її приймуть до складу ФІФА і УЄФА. Моменту, коли збірна Каталонії буде офіційно визнана, активіст незалежності Жерар Піке може і не дочекатися. При цьому в разі відокремлення йому так і доведеться грати за збірну кілька разів на рік без права участі у великих турнірах. Навіть якщо уявити, що в Іспанії приймуть закон про спрощення отримання громадянства каталонцями, скористатися ним буде зрадою. Не за це боролися. І якщо на клубному рівні іспанський футбол теоретично може постраждати від каталонського волелюбності, то збірна Іспанії переживе це як важку лихоманку.

Катання на акул. Як збірна Каталонії проводить один матч в році

Текст: Павло Пучков, Дар'я Матросова
Фото: Global Look Press