Зеніт - Бенфіка: огляд і результати матчу - Ліга Чемпіонів 2016 ᐉ UA-Футбол

"Зеніт" - "Бенфіка" 1: 2. Команда з Росії була близька до додаткового часу, але в останні п'ять хвилин ігрового часу пропустила два голи і завершила своє єврокубкова виступ в цьому сезоні.

Росія. Санкт-Петербург. Стадіон: "Петровський"
Головний арбітр: Віктор Кашшаї (Угорщина)

"Зеніт" - "Бенфіка" 1: 2 ( перший матч 0: 1 )
Голи: Халк 69 - Ніколас Гайтан 85, Андерсон Таліска 90 + 6

"Зеніт": Юрій Лодигін, Олександр Анюков (Ігор Смольников 58), Ніколас Ломбертс, Халк, Жозе Маурісіо (Артур Юсупов 82), Олександр Кокорін (Олег Шатов 58), Данні, Луїш Нету, Артем Дзюба, Аксель Вітсель, Юрій Жирков

"Бенфіка": Едерсон Мораес, Любомир Фейса, Андреас Самаріс, Ніколас Гайтан, Константінос Мітроглу (Рауль Хіменес 67), Віктор Нільссон-Лінделоф, Жонас (Андерсон Таліска 90 + 2), Елізеу, Пицци (Едуардо Сальвіо 73), Нелсінью Семеду, Ренату Санчес

Попередження: Халк 90 + 5 - Константінос Мітроглу 36, Пицци 49

Рахунок першого матчу змушував господарів поля сьогодні атакувати, проте навіть це не гарантувало їм підсумкового позитивного результату, адже "Бенфіка" давно довела, що вміє як добре оборонятися, так і гостро контратакувати. Як виявилося, сьогоднішній матч не став винятком.

Почали команди практично без розвідки, чому дуже сприяла погода (досить прохолодно в Санкт-Петербурзі в цей час року). Вже на 4-й хвилині гості заробили штрафний, з якого ледь не забив Жонас - його прямий удар під поперечину кінчиками пальців перевів на кутовий голкіпер "Зеніту" Юрій Лодигін. Господарі поля на це відповіли швидкою атакою на 6-й хвилині, коли Артем Дзюба після довгого пасу Мігела Данні пробивав з місця лівого інсайда, але трохи не влучив у дальній кут воріт.

Наступний обмін гольовими моментами відбувся в середині тайму. На 17-й хвилині Ренату Санчес з-за меж штрафного ледь не потрапив в нижній кут воріт, а на 20-й хвилині триходівка Халк - Данні - Дзюба майже завершилася ефектним голом останнього, але голкіпер "Бенфіки" Едерсон Мораес буквально зняв м м'яч з ноги у форварда "Зеніта".

Після бурхливого старту команди трохи заспокоїлися, і до кінця першого тайму створили на двох аж один момент. На 35-й хвилині Константінос Мітроглу сфолив проти Жозе Маурісіо метрах в 30-ти від воріт, після чого Халк потужно пробив по воротах, і м'яч після рикошету зовсім трохи розминувся зі штангою воріт "Бенфіки".

Друга половина зустрічі почалася з атак "Зеніта", тоді як "Бенфіка" більше зосередилася на захисті власних воріт. До пори, до часу, гостям вдавалося без зайвих проблем стримувати атаки пітерців, але починаючи хвилини з 60-ї, поблизу їхніх воріт стало дійсно жарко. Багато в чому цьому посприяли заміни.

На 61-й хвилині свіжий Ігор Смольников виявився на ударній позиції, але примудрився відправити м'яч прямо в руки голкіперу "Бенфіки". А вже через дві хвилини Олег Шатов, який також з'явився на полі у другому таймі, метрів з 10-ти пробив над поперечиною після прострілу з флангу.

Правда, португальці теж не відсиджувалися на своїй половині поля. На 64-й хвилині вони спочатку зловили пітерців в штучний офсайд, після чого миттєво провели контратаку, в завершальній фазі якої Жонас не реалізував вихід один на один з голкіпером Юрієм Лодигіним.

Але першими сьогодні відзначилися голом саме господарі поля. Юрій Жирков на 69-й хвилині згадав молодість і здійснив рейд лівим флангом, після чого виконав такий навіс на лінію воротарського, після якого Халку залишалося лише головою розстріляти порожні ворота.

Однак, "Бенфіка" явно не бажала грати сьогодні зайві 30 хвилин часу, тому почала активно ходити вперед і на 72-й хвилині лише якимось дивом не зрівняла рахунок. Яким чином примудрився Юрій Лодигін парирувати удар Віктора Нильссона-Лінделофом після подачі кутового - науці не відомо. А на 79-й хвилині чудеса реакції вже демонстрував Едерсон Мораес, ногою відбивши удар Артема Дзюби буквально з кількох метрів.

А на 85-й хвилині все завершилося. Рауль Хіменес підібрав м'яч поблизу штрафного "Зеніту", розвернувся і виконав неймовірний за силою і точністю удар в ближню дев'ятку. Юрій Лодигін примудрився перевести м'яч в хрестовину, але від неї той відскочив у воротарський і Ніколас Гайтан зрівняв рахунок. А щоб зовсім зняти всі питання, на останніх секундах компенсованого часу Андерсон Таліска забив другий гол, позбавивши росіян залікових балів в таблиці коефіцієнтів.

Отже, "Бенфіка" заслужено йде далі, а "Зеніт" не менше заслужено вилітає.

Питання автору ви можете задати на конференції .