Полезные материалы

А що, "Динамо" біжить?

Питання на засипку вітчизняним любителям баскетболу: де зараз грає один з найіменитіших клубів країни - московське «Динамо»? І грає де-небудь взагалі? І як грає, якщо все-таки грає?

Що, не всі в курсі? Доповідаю: «Динамо» біжить ... тьху, вибачте, грає. У Вищій лізі чемпіонату Росії - 2011/12. В останньому турі програло «Алтай-Баскет» - 55:60. Ну, програло і бог з ним, нічого страшного. Куди важливіше, що прославлений клуб існує, чи не згинув після страшних фінансових негараздів, внаслідок яких був виключений з числа учасників ПБЛ після закінчення минулого сезону. Пам'ятайте, тоді багато навперебій говорили: «Динамо» будь-що-будь потрібно врятувати. Не справа, коли найстарша команда країни йде на дно на очах у байдужою публіки. Виходить, врятували? Нехай в третьому за силою дивізіоні, але «Динамо» все-таки є. Здорово, спасибі, ура.

Одне бентежить: недавно нам стало відомо, що біло-блакитний клуб теоретично можуть чекати ще більші неприємності - аж до чергового виключення з чемпіонату. Справа в тому, що компанія Interperformances, що представляє інтереси екс-тренера «Динамо» Светислава Пешича, продовжує спроби отримати гроші, які «Динамо» зобов'язалося виплатити колишньому наставнику. Зобов'язалося, та от не дуже поспішає виконувати це зобов'язання, м'яко кажучи. В принципі, «Динамо» має далеко не тільки одному Пешича, але тільки по ньому є судове рішення міжнародного арбітражу, на підставі якого ФІБА може накладати на клуб заборони і санкції, в разі якщо відповідач відмовляється виконувати зобов'язання.

Припис виплатити гроші (понад 700 тисяч євро) Пешича «Динамо» не виконує, хоча пройшло вже більше року. І не факт, що взагалі коли-небудь виконає. Справа в тому, що клуб, погоджувався погасити борг, і клуб, нині грає в «вишці», - це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці. Як таке можливо? Дуже навіть можливо, чому ні? «Динамо» змінило юридичну особу - і все, нічого не візьмеш. У чемпіонаті грає «нове» «Динамо», а Пешича має «старе». Стало бути, застосувати санкції до «новому» не можна - формально це вже інша організація. Правда, багато що залишилося колишнім. Наприклад, сайт, на якому написано тільки одна назва - «чоловічий баскетбольний клуб" Динамо ". Тобто той же, що і раніше. Президентом клубу є шановний Євгене Яковичу Гомельський, який президентствувати і в "старому" "Динамо". Арену, емблему та кольору команда ніби як теж не міняла ... Так в чому ж різниця? В реальності її немає, звичайно. Але вона є на папері - і цього достатньо.

В принципі, такий метод для "Динамо" - ніяка не інновація. Просто для прикладу: "Закрите баскетбольне суспільство" Баскетбольний клуб "Динамо-Москва", дата реєстрації: 10.06.2003 р .; "Установа" Чоловічий баскетбольний клуб "Динамо-Москва", дата реєстрації: 11.03.2005; "Приватна установа" Баскетбольний клуб "Динамо-Москва"; "Некомерційне партнерство" Чоловічий баскетбольний клуб "Динамо", дата реєстрації: 26.08.2011 »... Загалом, ви зрозуміли динаміку. Кожне наступне «установа» не повинно відповідати за дії попереднього.

Питання на засипку вітчизняним любителям баскетболу: де зараз грає один з найіменитіших клубів країни - московське «Динамо»

Ось так зараз біжить "Динамо"

Розбиратися досконально в хитросплетіннях цих схем - справа юристів. Наприклад, та сама компанія Interperformances, що захищає інтереси Пешича, якраз найняла досвідченого американського юриста Джона Б. Керна, який і завалює листами «Динамо», офіс Російської федерації баскетболу (допустила «Динамо» до офіційних змагань), а також офіс ФІБА.

22 серпня 2011 року Керн направив лист в РФБ (на ім'я президента Олександра Красненкова і генерального секретаря Наталії Галкіної) з проханням застосувати до «Динамо», який виступає у Вищій лізі чемпіонату Росії, санкції аж до відкликання ліцензії - відповідно до регламенту самої РФБ, що передбачають подібні заходи для клубів, які не виплачують належні за контрактом гроші гравцям і тренерам. Паралельно юрист звернувся до генерального секретаря ФІБА Патріка Бауерманн з проханням приділити ситуації з «Динамо» додаткову увагу, оскільки домогтися рішень або хоча б відповідей з Росії не представляється можливим. Керн цілком логічно зазначає, що заборона для «Динамо» на реєстрацію іноземних гравців не має ніякого значення, оскільки команда виступає в третьому за силою дивізіоні чемпіонату країни, а реальних важелів впливу на неплатника (тим більше на РФБ) у Interperformances немає. У листі Бауерманн згадується навіть варіант із забороною ВСІМ російські клуби брати участь в міжнародних змаганнях - як крайній захід тиску на «російських товаришів».

Листи адвокатів цитувати можна довго, тим більше що їх копії є в розпорядженні редакції «Чемпіонат.com». Повірте, там є маса цікавого. Але замість того щоб озвучувати свою версію спірної ситуації, ваш покірний слуга вирішив зробити простіше: надати слово безпосереднім учасникам подій, прямо і побічно причетні до справи: Interperformances, РФБ і безпосередньо баскетбольному клубу «Динамо», як би він зараз не називався. Попереджаю одразу: висновків, аналізу та підведення підсумків не буде.

Отже, для початку «Короткий зміст попередніх серій» від Вадима Кузнєцова, офіційного представника Interperformances в Росії:

"З самого початку: про звільнення Пешича нас до відома не поставили. Тренер був викликаний в кабінет Дроздова (тодішній генеральний директор« Динамо ». - Прим.« Чемпіонат.com ») і в присутності Гомельського йому оголосили про рішення. На наступний день нас запросили обговорити процедуру розірвання контракту. Пешича і його сім'ї були придбані квитки додому, на адресу Лучано Капіккіоні (президент Interperformances. - Прим. «Чемпіонат.com») було надіслано листа, з якого випливає, що Пешич має право не приходити на роботу. При наявності нерасторгнутого контракти загальною п родолжітельностью два місяці плюс один сезон були випущені прес-релізи про те, що з Пешича контракт розірваний за обопільною згодою сторін.

Надалі було проведено три зустрічі з Капіккіоні, на яких обговорювалися варіанти розірвання контракту. В основному торгівля йшла навколо суми неустойки. Сума виплат за два місяці, що залишилися першого сезони не заперечувалася «Динамо», але і не виплачувалася.

Остання пропозиція «Динамо» було 300 тисяч євро. Після роздумів ми умовили Пешича прийняти цю пропозицію. На зустрічі з Дроздовим і Григорієм Аркадьева (тодішній заступник генерального директора «Динамо») ми навіть погодили порядок виплат, та на прохання «Динамо» адвокат Джон Б. Керн підготував угоду, яка була ... відкинуто в різкій формі. Нам запропонували судитися.

У 2010 році арбітражний суд ФІБА прийняв рішення на користь Пешича, але не в тому обсязі, який влаштував тренера, і ми подали позов до Міжнародного спортивного арбітражу (CAS). Паралельно у вересні 2010 року звернулися в комісію по допускам РФБ з проханням не ліцензувати БК «Динамо» на сезон-2010/11. РФБ, незважаючи на дотримання всіх своїх тимчасових рамок, відповіла, що ми пізно надіслали запит.

У квітні 2011 року Капіккіоні прилетів до Москви і зустрічався з Гомельським. Євген Якович повідомив, що він розуміє серйозність проблеми і хоче її вирішити, але письмово попросив два місяці, щоб прийняти справи в клубі і в усьому розібратися. У серпні цього року САS прийняв рішення на користь Пешича, присудивши тому 728 тисяч євро. На засіданні була присутня велика делегація з «Динамо» на чолі з Дроздовим. Ми звернулися з листом на ім'я президента РФБ Олександра Красненкова з проханням призупинити ліцензування «Динамо», але відповіді не було досі, а «Динамо» все-таки ліцензовано і взяло участь в Кубку Росії і чемпіонаті Вищої ліги.

Весь час з серпня по листопад Гомельський обіцяв нам вирішити питання, і на його прохання нами був підготовлений графік виплат, розтягнутий до червня 2013 року (копія листа є в розпорядженні редакції. - Прим. «Чемпіонат.com»). Природно, цей лист був направлений в «Динамо», але нам до сих пір на нього не відповіли.

У листопаді Капіккіоні знову прилетів на зустріч з Гомельським. Планувалася зустріч з керівництвом «Динамо», але крім Євгена Яковича на зустрічі нікого не було. Нам було обіцяно відповісти на всі наявні питання, побажання і пропозиції. Ця відповідь ми чекаємо до сих пір ".

Головний тренер команди В'ячеслав Мерзляков

Все зрозуміло? Оскільки після прочитання вищевикладеного (не даючи йому ніякої оцінки, зрозуміло), виразно вимальовується питання про, скажімо так, не зовсім активної ролі РФБ в цій тяжбі, то природно, що наступний мій дзвінок був саме туди. Піар-директор федерації Ольга Баранова - за що їй величезне спасибі, до речі - попросила надіслати наявні питання і оперативно отримати на них відповіді від керівництва. Питань у мене було небагато. 1. Що з відповіддю на лист від 22 серпня 2011 року, адресований Джоном Керном президенту РФБ Олександру Красненкова, і як взагалі відстежується ситуація з «Динамо»? 2. Чому «Динамо» взагалі продовжує виступати в чемпіонаті країни, не розплатившись з боргами, хоча саме цей момент був головною причиною виключення команди з ПБЛ, на чому, до речі, наполягала саме РФБ?

Відповіддю мені стала витяг з відповіді Керну (по всій видимості, ще не відправленого), яку привожу дослівно:

"За Вашим зверненням нами була проведена ретельна перевірка, за результатами якої повідомляємо наступне:

Вашим клієнтом Светислава Пешича був укладений договір з установою «Чоловічий баскетбольний клуб" Динамо-Москва ". Баскетбольний клуб, що належить даній юридичній особі, брав участь в чемпіонаті Росії з баскетболу аж до спортивного сезону-2010/11.

Згідно з інформацією з офіційного сайту Федеральної податкової служби РФ , Установа "Чоловічий баскетбольний клуб" Динамо-Москва »є чинним юридичною особою, однак його команда не бере участь ні в яких змаганнях з баскетболу, що проводяться під егідою Російської федерації баскетболу. Відповідно до регламентуючими документами РФБ, зазначена команда не буде допущена до участі в змаганнях до повного виконання фінансових зобов'язань перед тренерами і гравцями, що виникли протягом попередніх спортивних сезонів ".

Якщо комусь незрозуміло, то поясню додатково: колишнє, що «проштрафилися," Динамо "на папері ще існує, але до нинішнього, ліцензованому РФБ, відношення не має. А значить федерація нічого зробити не може. Правда, той же Керн заздалегідь відправляв в ФІБА попередження про те, що "Динамо" неодмінно спробує уникнути виплат саме за допомогою зміни юрособи (копія цього листа у нас також є. - Прим. "Чемпионат.com"). Але це вже РФБ, як ви розумієте, ніяк не стосується.

Не будучи в повній мірі задоволеним відповіддю, я відправив в РФБ ще один лист. Цього разу в ньому було аж три питання і уточнення: чи можу я вважати відповідь офіційною позицією РФБ. Ось мої питання:

1. Чи має РФБ якийсь стосунок до контролю за стягненням боргів з колишнього юрособи "Динамо", виключеного з ПБЛ, або це питання знаходиться поза компетенцією федерації?

2. Нинішнє "Динамо" має той же сайт, що і раніше, на ньому фігурує колишня назва "чоловічий баскетбольний клуб" Динамо ". Більш того, у клубу той же президент, що і раніше, - Євген Гомельський. Чи не було це перешкодою до включення до Вищої ліги нібито нового «Динамо»?

3. Яка позиція РФБ з приводу того, що будь-який клуб за прикладом «Динамо» (або знову саме «Динамо» через пару років) зможе кожен міжсезоння просто міняти юрособа, фактично відмовляючись від поточних боргових зобов'язань і фактично наплювавши на санкції ФІБА?

Скажіть, хіба ці питання не логічні?

А ось відповідь РФБ: «Офіційний коментар керівництва саме такий, як викладено в листі. Відповідь на питання про те, що входить в компетенцію РФБ, а що ні, можна знайти в федеральному законі про фізичну культуру і спорт ».

Ну і наостанок, «на солодке», витяг з телефонної бесіди президента «Динамо» Євгена Гомельського з моєю колегою Галиною Козлової. У ній маестро Євген Якович був, як завжди, яскравий і небанален:

"Думаю, ви не в курсі, тому поспішаю вам повідомити, що наша команда, яка виступає нині в третьому за рангом національному дивізіоні, з паном Пешича і компанією Interperformances ніяких відносин не має і не мала. Це була інша команда, з іншим керівництвом, і Гомельський Євген Якович там значився почесним президентом. А по непарних були всі інші. Так що все трошки навпаки. Ми ж офіційно нині називаємося «Некомерційне партнерство - чоловічий баскетбольний клуб" Динамо ". Тому, як ви розумієте, я на це питання відповідати вам нічого не буду.

- Але ви ж мали відношення до тієї структурі?
- Ви не розумієте, про що я вам кажу? Я 4,5 роки не керував командою, керували інші люди. І Пешича на роботу брали, і контракти підписували. Я буду говорити тільки про ту команді, яка існує нині. Про ту, яка не має ніякого відношення до виплати боргів. Цим займається московська міська організація "Динамо". Я не зрозумію, ви що, маєте контакти з цими людьми? Я скажу вам так: я вже зустрічався з Капіккіоні, спілкувався з ним ... А ви збираєте плітки і йдете з ними до мене, не знаючи предмета ».

Завіса.

Питання на засипку вітчизняним любителям баскетболу: де зараз грає один з найіменитіших клубів країни - московське «Динамо»?
І грає де-небудь взагалі?
І як грає, якщо все-таки грає?
Що, не всі в курсі?
Виходить, врятували?
Як таке можливо?
Дуже навіть можливо, чому ні?
Так в чому ж різниця?
1. Що з відповіддю на лист від 22 серпня 2011 року, адресований Джоном Керном президенту РФБ Олександру Красненкова, і як взагалі відстежується ситуація з «Динамо»?