Полезные материалы

Андрій Кириленко ставить ультиматум для ЦСКА і Химки?

Слідом за Континентальної хокейної лігою сезон повинен розпочатися і в баскетболі Слідом за Континентальної хокейної лігою сезон повинен розпочатися і в баскетболі. Президент профільної федерації і сам в не такому вже й далекому минулому видатний гравець, Андрій Кириленко, підвів своєрідні особисті підсумки міжсезоння.

Його як главу РФБ цікавить, в першу чергу, збірна. Визнавши, що поки що немає конкретної домовленості з "Хімками" і ЦСКА відпустити своїх "росіян" в національну команду під час найближчого "вікна", встановленого ФІБА (коли для Росії прийде час вирішальних поєдинків), Андрій запевнив, що він з федерацією підтримує постійний діалог. У 2017-му клубам йшли назустріч, залишаючи вибір за ними. Кириленко визнає, що це був ризик, але тренера хотіли перевірити молодих, менш досвідчених виконавців. В результаті було програно відразу кілька матчів, і нинішній момент він оцінює як такої, коли права на помилку немає - вікно буде вирішальним. Кириленко розуміє, що осічка буде коштувати пропуску як ЧС-2019, так і Олімпіади.

Глава РФБ вважає "дивним", якщо раптом в клубах цього не хочуть бачити і розуміти - тоді йому здається безглуздим гра в Єдиній лізі і розвиток баскетболу в цілому в країні, коли в збірну не можна роздобути всіх найсильніших з місцевих клубів. Кириленко розуміє і наявність у клубів своїх завдань, яким можуть не пробачити поразок в Євролізі спонсори. Тому він готовий витрачати найближчі місяці на переговори. Але відразу говорить, що не зрозуміє, якщо на 2 найбільш важливі для всього російського баскетболу матчі ЦСКА з "Хімками" не відпустять всіх, в кому потребуватиме збірна.

З придбань російських клубів влітку Кириленко зазначив декількох легіонерів. Він назвав Дженнінгса, який перейшов в "Зеніт", "чудовим снайпером", хоча і зазначив, що йому незрозуміла форма гравця після перенесеної важкої травми. Також він пам'ятає Райта, новобранця "Локомотива-Кубань", і вважає його "якісним" і "різнобічним" баскетболістом. При цьому Андрій попереджає: гравцям, які приїжджають з-за океану, потрібно пройти адаптацію в Росії. З власного досвіду, глава РФБ пам'ятає, що в НБА гравців нічого не відволікає, модно сконцентруватися повністю на грі. Тут же на американського легіонера може вплинути безліч чинників, від відносин з партнерами та тренером і до побутових чинників (умови життя, тривалі переїзди і перельоти). Це для американців інша дійсність, на яку ще потрібно перебудуватися - і виходить не у всіх.

Радий Андрій, що Олексій Швед, якого він прямо називає своїм улюбленцем, залишився в Росії - значить, можна буде і далі насолоджуватися його грою своїми очима, а не по телевізору. Тим більше що гравець вже був в НБА, і після 3 сезонів там розуміє, як досягати успіху. Він розуміє його рішення відмовитися від поїздки за океан на умовах мінімального контракт. як один з кращих європейських гравців , Швед повинен погоджуватися на переїзд, знаючи, що є конкретний інтерес, певна роль, що дозволяє багато і корисно грати там.