Полезные материалы

Баскетбол, Єдина ліга ВТБ-2018/19, анонс турніру, календар, трансфери. Баскетбол

  1. 14 команд і класичний плей-офф
  2. Фаворит номер один
  3. Претенденти на титул

У п'ятницю трьома матчами стартує 10-й сезон в історії Єдиної ліги.

Турнір, який визначає чемпіона Росії і об'єднує кращі команди країни з представниками суміжних держав, дожив до першої круглої дати. Майбутній чемпіонат Єдиної ліги буде вже 10-м в історії, яка за цей час встигла вмістити в себе чимало яскравих подій. І треба думати, що в нинішньому сезоні їх буде не менше.

14 команд і класичний плей-офф

Основні контури нового розіграшу були окреслені клубами на літньому раді ліги. Саме тоді було прийнято два важливих рішення - за складом учасників і регламенту. Протягом двох сезонів в лізі було 13 команд, що створювало певні проблеми, наприклад, при складанні календаря. В результаті 14-ю командою в чемпіонаті стала "Зелена Гура" - після паузи в шість років довжиною на карту Єдиної ліги повернулася Польща. Всього ж тепер в турнірі беруть участь клуби шести країн - крім Росії і Польщі це Білорусія, Казахстан, Латвія і Естонія.

Другим рішенням, яке набагато сильніше позначиться на майбутньому сезоні, стала відмова від "Фіналу чотирьох". Якщо хтось сподівався, що такий формат перерве гегемонію ЦСКА , То марно. Армійці все так само впевнено стали першими, а експеримент визнали невдалим майже всі клуби ліги за винятком одного.

Турнір повертається до класичної схеми - після семи місяців регулярного чемпіонату, який завершиться в кінці квітня, вісім кращих команд потраплять в плей-офф. При цьому організатори зробили і заходи проти вибору суперника в матчах на вибування. Тепер у вісімки НЕ буде заздалегідь відомої сітки - в кожному раунді найсильніша команда буде грати з найслабшою за рангом.

Фаворит номер один

Їм, звичайно, буде чинний чемпіон Єдиної ліги. Завданням ЦСКА як і раніше є перемога у всіх турнірах, де бере участь команда.

Після минулого сезону, коли армійці взяли черговий домашній титул, але залишилися лише четвертим в Євролізі, в команді не могли не відбутися зміни. Багато хто вважав неминучою зміну тренера, але грецький фахівець Дімітріс Ітудіс в результаті залишився - його контракт діє до літа 2019 го. Зате пішли з команди два російських ветерана - багаторічний капітан Віктор Хряпа і кращий бомбардир в історії Єдиної ліги Віталій Фрідзон . А також французький захисник Лео Вестерманн, резервні центрові Павло Коробков і Алан Макіев.

На їх місце були запрошені досвідчений захисник збірної Італії Деніел Хекетт, один з лідерів "Парми" Іван Ухов, а також два гравці з НБА - форвард Алек Пітерс і центровий Джоел Боломбой. Останній повинен найближчим часом отримати російський паспорт і не буде вважатися легіонером. В цілому - придбання вийшли точковими, а глибина складу армійців тільки зросла.

В цілому - придбання вийшли точковими, а глибина складу армійців тільки зросла

"Хімки" - "Локомотив". Фото Федір Нікітін

Претенденти на титул

І конкуренти у ЦСКА ті ж, що і раніше. У минулому сезоні основним з них стали "Хімки" , Що зайняли в Єдиній лізі друге місце і дали ЦСКА бій в плей-офф Євроліги. Курс на будівництво нової команди продовжився. Розлучившись з Джеймсом Андерсоном, Томасом Робінсоном, Марко Тодорович і парою росіян, жовто-сині зберегли кістяк і запросили кількох сильних новобранців. З НБА приїхав форвард Джордан Мікі, а з європейських клубів - Тоні Крокер, Кейсі Пратер і розігруючий з болгарським паспортом Ді Бост. Також команду поповнив гравець збірної Росії Петро Губанов. Тому лавка біля підмосковного клубу теж стала довшою, і боротьбу на два фронти вони тепер можуть перенести легше, ніж раніше.

Масштабна перебудова влітку пройшла як в "Локомотиві" , Де після невдалої кінцівки сезону змінили всю бригаду легіонерів, так і в "Зеніті" , Розлучилися майже з усіма лідерами команди. Так, у кубанців і петербуржців є і досить солідні придбання, чого варті тільки, наприклад, Айзейя Уайтхед або статусний Брендон Дженнінгс, але як швидко новачкам вдасться зігратися між собою?

А ось в УНІКС змін менше - казанці відпустили досвідчених Стефана ЛАСМІ і Хоакіна Колома, але зберегли більшу частину основи, додавши Еріка Макколлум і ще декількох хороших гравців. Тому позиції казанців поки здаються більш міцними, ніж "Локо" і "Зеніта".

Єдина ліга
"Автодор" (Саратов), "Астана" , ВЕФ (Рига), "Єнісей" (Красноярськ), "Зеніт" (Санкт-Петербург), "Калев" (Таллінн), "Локомотив-Кубань" (Краснодар), "Нижній Новгород" , "ПАРМА" (Перм), "Зелена Гура", УНІКС (Казань), "Хімки" (Московська область), ЦСКА (Москва), "Цмоки-Мінськ"

Календар і результати Єдиної ліги - тут

Так, у кубанців і петербуржців є і досить солідні придбання, чого варті тільки, наприклад, Айзейя Уайтхед або статусний Брендон Дженнінгс, але як швидко новачкам вдасться зігратися між собою?