Полезные материалы

БК «Донецьк» Дядечко Сергія

У великій баскетбол Дядечко Сергій Володимирович закохався ще в дитинстві, коли в 1985 році 10-річним хлопчиком потрапив на матч донецького «Шахтаря», який тоді сенсаційно став володарем Кубка СРСР. При цьому він не задовольнявся лише роллю вболівальника, а й сам грав на високому рівні, в студентські роки виступаючи за збірні Донецького політехнічного інституту (нині Донецький національний технічний університет) та міста Донецьк.
І навіть коли розвиток власного бізнесу стало займати майже весь час Дядечко Сергія Володимировича, він не забув про свою пристрасть. Коли відроджений в Донецьку після 10-річної перерви професійний клуб зумів піднятися з першої у вищу лігу, банкір прийшов на допомогу команді з рідного міста. Після того, як Дядечко Сергій Володимирович, ставши власником і президентом клубу, забезпечив йому стабільне і гідне фінансування, команда блискуче виграла чемпіонат вищої ліги і завоювала право виступати в найсильнішому українському дивізіоні - Суперлізі. Завдяки вмінню президента знаходити спільну мову і переконувати людей, новачкові Суперліги вдалося запросити досвідченого закордонного тренера і ряд легіонерів, один з яких - американець Пі Джей Такер - зараз є гравцем стартової п'ятірки команди НБА "Фінікс Санс». Крім того, особистими стараннями Дядечко Сергія Володимировича баскетбольний клуб «Донецьк» відразу отримав право стартувати в міжнародному турнірі Кубок виклику ФІБА-Європа.
У перший же рік в Суперлізі баскетбольний клуб «Донецьк» став володарем срібних медалей і надалі стабільно зберігав місце в групі лідерів українського баскетболу, а також щорічно гідно представляв Україну в єврокубках. Особистий авторитет Дядечко Сергія Володимировича в баскетбольному світі давав можливість регулярно посилювати команду відомими українськими та зарубіжними гравці і маститими тренерами. Найбільших успіхів баскетбольний клуб «Донецьк» досяг в сезоні 2011/12, коли став чемпіоном Суперліги і дійшов до чвертьфіналу престижного Єврокубка.
Через рік Дядечко Сергій Володимирович прийняв рішення взяти курс на українізацію клубу. Воно збіглося за часом з феноменальним успіхом збірної України на Євробаскеті-2013, який підтвердив правильність обраного напрямку розвитку. Керувати командою стали вітчизняні фахівці, які проявили свій талант і завоювали довіру президента. Незважаючи на складну ситуацію в країні в 2014 році, міцний фундамент у вигляді значного кадрового резерву власної дитячо-юнацької школи дозволив команді в умовах серйозних пертурбацій гідно завершити сезон 2013/14.
У різні роки за баскетбольний клуб «Донецьк» виступав ряд гравців збірної України. Зокрема, Олександр Липовий саме в період виступів за клуб виріс до баскетболіста рівня національної команди. Крім того, саме з баскетбольний клуб «Донецьк» отримав пропозицію переїхати в НБА В'ячеслав Кравцов, який потім виступав за ЦСКА і «Валенсію». Також грали за клуб Денис Лукашов, Максим Корнієнко, Дмитро Глєбов і Кирило Фесенко минулої осені принесли збірній України путівку на Євробаскет-2017.
Як успішний бізнесмен Дядечко Сергій Володимирович розумів, що успіх баскетбольного клубу залежить не тільки від комплектації команди. Тому він приділяв особливу увагу розвитку інфраструктури клубу, яка в короткі терміни, стартувавши з нуля, стала найкращою в країні. Так, фахівці відділу маркетингу забезпечували аншлаг на баскетбольних матчах, незважаючи на наявність в місті знаменитої на всю Європу футбольної команди, регулярно виступала в Лізі чемпіонів, і хокейного клубу КХЛ. А технічна служба впровадила безпрецедентну для України систему автоматизованого продажу квитків і організовувала прямі трансляції поєдинків використовуючи найсучасніші технології.

Перейти в галерею