Полезные материалы

Дві сторони «Реал Мадрид»: футбол vs баскетбол

Мадридський "Реал" - величезна машина, керована капітаном Флорентіно Пересом, для якого немає недоторканних ні серед гравців, ні серед тренерів. Так, він періодично зустрічається з капітанами команд і тренерами, але останнє слово завжди залишає за собою. Він побудував величезний будівельний імперію Групу ACS, він побудував успішний комерційний проект "Реал Мадрид", який поки так і не підкорив футбольний Олімп. Сухі цифри говорять -

при трансферах на суму понад 700 млн. Євро після другого пришестя, "Реал Мадрид" завоював 7 трофеїв - 1 Ла Лігу, 2 Кубка Іспанії, 1 Суперкубок Іспанії, 1 Лігу Чемпіонів, 1 Суперкубок УЄФА, 1 клубний чемпіонат світу за майже 7 років

У той же час, баскетбольний "Реал" переживає розквіт свого існування. Чи не претендую на роль останньої інстанції, але спробуємо розібратися в чому причини такої різниці:

1. Спортивна структура

Якщо в футбольному "Реалі" все зав'язано на одного человеу, який не визнає ніяких авторитетів і ніяких помилок, то в баскетбольному все побудовано по-іншому. У футбольному проекті він позбувся і від Хорхе Вальдано, і від Мігеля Пардесія, в баскетбольному є Хуан Карлос Санчес і Альберто Еррерос, які займаються сопртівнимі питаннями і селекцією, розвиваючи проект в правильному напрямку. Саме вони приймають всі рішення, розпоряджаються бюджетом (звичайно він не такий, як у футбольному "Реалі", але система вибудувана правильно)

2. Тренерська стабільність

Новий сезон, новий тренер

- девіз Флорентіно Переса. Мануель Пеллегріні, Жозе Моуріньо, Карло Анчелотті, Рафаель Бенітес, Зінедін Зідан, ... На підході Ернесто Вальверде, якщо вірити іспанським джерелами. Карло Анчелотті виграв 4 трофея за два роки. Звільнено !!!

Етторе Мессіна і нарешті, Пабло Ласо. Крапка.

Пабло Ласо, який, будучи гравцем баскетбольного "Реал", провів кілька років у клубі (1995-1997), виграв Кубок Іспанії в 1995 році і став MVP турніру. Він є 4-м в іспанській Лізі АСВ за кількістю проведених хвилин (17 378), 8-м за кількістю матчів (624), 43-м за кількістю набраних очок (4 589), 33-м за кількістю 3-очкових (511 ) і 1-м за кількістю передач (2 896) і перехоплень (1 219). Останні два досягнення навряд чи будуть побиті найближчим часом, якщо взагалі коли-небудь будуть ...

У 2011 році Пабло Ласо міцно влаштувався на тренерській лаві баскетбольного "Реала" і з тих пір виграв 11 титулів в 15 фіналах (2 Ліги АСВ, 4 Кубка, 3 Суперкубка, Євролігу і Міжнародний Кубок FIBA). До приходу Ласо "Реал" не перемагав в Кубку Іспанії 19 років, а за 5 останніх програв лише одного разу. Щороку Пабло щось виграє, а в минулому сезоні взагалі виграв все, що тільки можна уявити

Щороку Пабло щось виграє, а в минулому сезоні взагалі виграв все, що тільки можна уявити

3. Іспанська основа

Основа баскетбольного "Реал" - іспанці. Не всі вони вихованці рідного клубу, але саме вони беруть на себе відповідальність у вирішальні хвилини і виграють матчі на відміну від футбольних найманців . Капітан Феліпе Рейес, Серхіо Юль, Серхіо Родрігес, Руді Фернандес - всі вони грають ключову роль в баскетбольному клубі. Серхіо Юль, до речі, відмовився влітку від контракту з "Х'юстон Рокетс", який пропонував йому запаморочливі 24 млн. За 3 роки. Рівень легіонерів також високий - Густаво Айон, Андрес Носьоні, Джейсі Керролл, Йонас Мачюліс, Кей Сі Ріверс, Джеффрі Тейлор. Всі вони є єдиним цілим одного механізму-сім'я баскетбольного "Реал". Гравці підтримують один одного і це прекрасно видно як на майданчику, так і за її межами. Все належить на благо спільної мети.

У Зінедіна Зідана в розпорядженні 7 іспанців, з яких на поле виходять лише троє - Серхіо Рамос (капітан), Іско і Даніель Карвахаль. Назвати всіх їх лідерами язик не повертається, ключову роль на полі грають все ті ж найманці (Кріштіану Роналду, Карім Бензема, Гарет Бейл, Лука Модріч).

Крім того, молодь баскетбольного "Реала" також панує на баскетбольному майданчику, постійно виграючи ліг, так і мінікубок Іспанії. Кантера постійно поставляє кращих гравців в першу команду - цього року це словенський талант Лука Дончіч, який вже на рівних грає з більш старшими партнерами. Даніель Дієс, Хонатан Баррейро, Альберто Мартін - вони знають, що навіть в оренді за ними прістаьно дивиться керівництво клубу і в потрібний момент вони повернуться в рідні пенати.

Хтось може заперечити, що конкуренція у футболі набагато вище, але це не так. В іспанському баскетболі сюрпризи підносяться набагато частіше, а кількість клубів, здатних кинути двох найкращих команд Іспанії, набагато більше. У цьому сезоні це "Валенсія", яка лідирує в чемпіонаті, а "Кутчі Лабораль" вже встигла виграти обидва виїзні матчі Євроліги і в Барселоні, і в Мадриді. Є також "Гран Канарія" (несподіванка Кубка Іспанії), "Фуенлабрада", "Унікаха", "Більбао".

Що стосується Флорентіно Переса, то його рішення в футбольному клубі ключове. У нього є право вето на будь-які рішення і переходи. Він приймає рішення, за які відповідатиме і розплачуватися доводиться всім іншим.

Приклад знаходиться під самим носом, але схоже історія нічому не вчить Переса, а приказка "Від добра добра не шукають" просто відсутня в його іспанському словнику