Полезные материалы

Євген Трефілов

  1. біографія Євген Трефілов - заслужений російський тренер, який очолює на сьогоднішній день жіночу...
  2. Особисте життя

біографія

Євген Трефілов - заслужений російський тренер, який очолює на сьогоднішній день жіночу Олімпійську збірну з гандболу, а також краснодарський клуб «Кубань». Серед уболівальників і журналістів він користується величезною повагою. Шанувальники обіграють прізвище Євгена Васильовича та називають тренера і його дівчат або «Король Треф і 15 жінок», або «Де Трефілов і Мушкетерки».

Народився майбутній підкорювач Олімпіади і кубків Світу в селищі безлісну Краснодарського краю. Євген в дитинстві був досить сміливим і непосидючим хлопчиком. Найбільше він любив розводити і ганяти голубів. Сім'я була небагатою. Крім Жені у батьків було ще двоє дітей, плюс велике господарство, забирає багато сил, здоров'я і часу.

Євген Трефілов Газета "Кубанські новини"

За кращим життям ТРЕФІЛОВА подалися в містечко Усть-Лабунська. Там в п'ятому класі Євген і зайнявся спортом. Спочатку були баскетбол і футбол, а в гандбол він прийшов тільки до 15-ти років. Проте, юнак досить швидко заграв на позиції напівсередньої і в 17 років опинився в своєму першому клубі «Урожай» з Краснодара. Пізніше було астраханське «Динамо» і краснодарські «Буревісник» і «СКІФ».

Потрапляв Євген Трефілов і в збірну Росії, з якою ставав бронзовим призером Спартакіади народів, що проводиться серед усіх союзних республік в 1983 році. Паралельно з виступами на вищому рівні Трефілов закінчив Краснодарський державний інститут фізичної культури, ставши дипломованим фахівцем у своїй галузі.

тренер

У 1984 році Євген Трефілов приступив до тренерської діяльності. Спочатку він керував командою «СКІФ» з Краснодара, в якій і закінчував ігрову кар'єру. А потім на довгий час переключився на жіночий гандбол і тренував такі відомі клуби, як краснодарська «А-Еліта», астраханська «Астраханочка», Звенигородська «Зірка», тольяттинская «Лада», краснодарська «Кубань».

З цими командами Євген Васильович домагався дуже значних результатів. Він багато разів ставав чемпіоном внутрішніх змагань, завойовував міжнародні трофеї, в тому числі Лігу чемпіонів і Кубок Кубків.

Також успішний Трефілов і в якості тренера національних збірних. З чоловічою командою в 1997 році він завоював золоті медалі на чемпіонаті Світу в Японії, за що був удостоєний звання заслуженого тренера Росії. А з дівчатами Євген Васильович домігся того, що Росія вважається однією з провідних гандбольних держав. Вони разом чотири рази піднімали над головою кубок Чемпіонату Світу, але найважливіше досягнення очікувало російських гандболісток на Олімпіаді.

Вони разом чотири рази піднімали над головою кубок Чемпіонату Світу, але найважливіше досягнення очікувало російських гандболісток на Олімпіаді

Євген Трефілов Радіо "Спорт FM"

У 2008 році в Пекіні пані Євгенія Трефілова завоювали срібні нагороди, зупинившись лише за крок від заповітної риси. Але в 2016 році в Ріо-де-Жанейро команда Євгена Васильовича впевнено виступала протягом усіх змагань. Після драматичного фінального поєдинку з французькими колегами жінки нарешті стали Олімпійськими Чемпіонками.

Після перемоги багато шанувальників вітчизняного спорту переживали, що Трефілов піде зі збірної, щоб зосередитися на клубному гандболі. Але тренер сам наполіг на тому, щоб готувати дівчат до нових вершин.

Також цікаво відзначити експресивну манеру поведінки Євгена Васильовича під час офіційних зустрічей. Він дуже багато і люто жестикулює, випромінює неймовірну енергетику. Але при цьому все його вигуки виявляються вимовленими строго по справі, жодного зайвого слова або непотрібної деталі мови.

Особисте життя

Успішний Євген Трефілов не тільки в професійному житті, а й у сімейному. Він давно одружений. Дружину тренера звуть Тетяна, за фахом вона - економіст. Чоловік з дружиною не тільки побудували міцну сім'ю, а й виховали двох дітей - сина Олександра і дочку Анну.

Чоловік з дружиною не тільки побудували міцну сім'ю, а й виховали двох дітей - сина Олександра і дочку Анну

Євген Трефілов російський гандбол

Ніхто з дітей в результаті спортсменом не став. Дочка вважала за краще займатися фінансами. А син спочатку пішов по стопах батька: незважаючи на заборону лікарів через занесеного ще в пологовому будинку гепатиту, він наполегливо тренувався і навіть потрапив до збірної Росії. Але незабаром кинув великий спорт, вступив до інституту, а в підсумку пішов служити в армію.