Полезные материалы

Гравці периметра в баскетболі: навички, поради, вправи

  1. Поради в баскетболі для запобігання перехоплення
  2. Баскетбольні поради для запобігання блоку
  3. Підбиває вправу в баскетболі для гравців периметра
  4. Спеціальне вправу в баскетболі для двох або одного гравця

Гравці периметра (   перший, другий і третій номери   ) В баскетболі повинні володіти великим арсеналом знань і умінь Гравці периметра ( перший, другий і третій номери ) В баскетболі повинні володіти великим арсеналом знань і умінь. на баскетбольному майданчику саме вони є найбільш різнобічно розвиненими. В першу чергу, гравці триочкової зони в баскетболі повинні мати здатність пройти під кільце і кинути вільний середній або триочковий. У другу чергу, баскетболісти даного амплуа повинні добре контролювати м'яч і боротися за підбір . Гравці периметра - це умовне позначення. Їх робота не обмежується трехочковой зоною: вони грають як зовні, так і всередині, і повинні вміти успішно захищатися на кожному сантиметрі баскетбольному майданчику.

Роль і функція того чи іншого гравця залежить від безлічі факторів. Проте дії успішних гравців в баскетболі мають загальні риси. Якого гравця периметра в баскетболі можна назвати успішним:
Роль і функція того чи іншого гравця залежить від безлічі факторів 1. Створити постійну загрозу кидка по кільцю .
В історії баскетболу залишили свій слід кращі гравці баскетболу. Серед них сотні великих снайперів (Ларрі Берд, Білл Бредлі, Реджі Міллер). Чи потрібно бути великим шутером , Щоб добре грати на периметрі? Звичайно, ні. Досить вміти забивати вільні кидки. Завдяки цій здатності, гравець периметра робить позитивний вплив на здатності всіх гравців команди. Коли ти можеш зробити кидок по кільцю з хорошою ймовірністю на успіх, гравці захисту в баскетболі змушені більш активно оборонятися, вносячи постійні корективи, тим самим створюючи можливості для партнерів.

2 2. Прискорення в проходах до кільця.
Подібно кидка, можна довго перераховувати список легендарних імен, хто стрімко нападав в баскетболі «влітаючи» під кільце (Джуліус Ірвінг, Елджін Бейлор, Майкл Джордан). Зовсім не обов'язково бути Dr. J, щоб успішно грати на позиції периметра. Необхідно вміти використовувати недоліки в захисті або інші можливості, щоб пройти до кільця.
«Годувати» гравця в пості одна робота. Кидати 3-х очкові, інша. Баскетболісти, які володіють упевненістю в своїх проходах до кільця, є цінним ресурсом команди. Їх ініціатива може призвести до набраними очками або фолам, а так само до заняття вигідної позиції членами своєї команди.

3 3. Якісна захист.
Обов'язки гравця периметра по роботі в захисті різноманітні і критичні для успіху команди. Розміри гравців одного і того ж амплуа в командах суперників можуть сильно варіюватися. Так перший номер в баскетболі з ростом гравця в 180 і вагою 80 може протистояти розігрується в 195 і вагою 95 кг. Найпотужніші гравці намагаються задавити гравців периметра на своєму шляху до кільця. Менш рослі намагаються «розірвати» дистанцію і скористатися їй для кидка або проходу.
Індивідуальний захист в баскетболі вимагає від гравця периметра вміння успішно справлятися з трьома обов'язками:
- не давати можливостей для вільного кидка;
- запобігати «вриванія» під кільце, на які змушені реагувати гравці з-під кільця;
- перебувати в позиції, що дозволяє допомогти або підстрахувати членів команди.

Цікавий факт, що середній зріст гравців в баскетболі становить 193 сантиметри.

4 4. Націленість на підбір .
Гравці периметра можуть грати роль як основну, так і допоміжну роль в боротьбі за підбір. Вони повинні володіти інформацією про шутерах в команді противника і передбачити їх кидки. У боротьбі за підбір вони повинні викладатися на повну в агресивній манері. Для цього необхідне розуміння, що підбір настільки ж важливе вміння, як і набір очок.

5 5. Розуміння гри.
Звичайно, гравець повинен розуміти правила і жести суддів . Але так само важливо, щоб гравець знав, що його роль залежить від конкретного гравця і при розміні після заслону може кардинально змінитися. Індивідуальні дії в захисті проти великих суперників вимагають від гравця периметра вміння обмежувати їх і змушувати працювати не в сторону кільця, а від нього. Гра проти невеликих в зростанні суперників може зажадати проявити кмітливість і пустити їх трохи в зону, не залишивши при цьому варіантів для продовження атаки. Гра в нападі проти більш швидких баскетболістів повинна бути підкріплена хорошими заслонами. Тоді як гра проти більш повільних повинна відразу ж починатися з обігравання і вриванія під кільце.

Гравці повинні розпізнавати і підлаштовуватися під своїх супротивників і ігрові ситуації.

Гравці так само повинні розуміти, як їх здатності доповнюють один одного. Так вміння кидати триочкові може надати можливості для обігравання гравця і вриванія під кільце. У свою чергу прохід під кільце змусить захисників стягтися і відступити під кільце, надавши можливість для перекладу на вільного гравця.

Поради в баскетболі для запобігання перехоплення

Як тільки гравець починає грати проти більш сильного суперника, прохід під кільце і подальший набір очок стають складним завданням.

Як тільки гравець починає грати проти більш сильного суперника, прохід під кільце і подальший набір очок стають складним завданням

Оскільки захисники можуть бути більше, швидше або атлетичнішим, ризик перехоплення або блоку збільшується. Важливо, щоб нападник в цій ситуації мав підготовлений і відпрацьований план дій для протистояння.
Нападаючий гравець периметра повинен бути в курсі про те, де розташовуються руки суперника, а так само руки страхують гравців. У цьому допоможуть два простих правила:
- блокує м'яч.
Після останнього удару тримай м'яч далеко від суперника на далекому стегні ( «поклади в кишеню»). В цьому випадку, якщо захисник спробує перехопити або вибити м'яч, він з великою ймовірністю буде просто розмахувати руками в повітрі або отримає фол у захисті, так як буде тягнутися за м'ячем через все тіло. Відпрацьовуй це рух на кожній тренуванні до автоматизму.
- прикрити мяч.
Завжди тримай м'яч двома руками, вкриваючи його зверху. Захист м'яча в баскетболі значно знизить відсоток втрат і вибитих м'ячів, відкривши додаткові можливості для успішного набору очок.

Баскетбольні поради для запобігання блоку

Важливо підготуватися до різних варіантів подій в залежності від розташування блокуючого Важливо підготуватися до різних варіантів подій в залежності від розташування блокуючого. Розберемо дві базових ситуації:
- Зворотний лей ап.
Коли блокуючий йде з боку штрафної лінії в сторону торцевої, щоб заблокувати кидок, він зазвичай підлаштовує за часом свій стрибок, щоб накрити гравця з ближньої боку кільця. Як тільки ти помічаєш йде на тебе блокуючого, то просто розтягни свої кроки і закинь з-під протилежного боку кільця. Мало хто блокують зможуть підлаштуватися під цей рух, не порушивши правила.
- Флоатер через руку.
Коли суперник йде на паралельно тобі збоку або очікує зближення, то просто скороти свій рух і кинь флоатер. Ритм кидка повинен бути плавним і неквапливим, а м'яч випущений високо, м'яко ударившись об кільце або щит.


Підбиває вправу в баскетболі для гравців периметра

Вправи для баскетболу гравців периметра діляться на командні та індивідуальні. Свою увагу ми сконцентруємо на індивідуальній роботі, що допоможе спортсмену збільшити кількість набраних очок.
Вправа: Лей ап Макхейл. Відмінно покращує підбір, зміну напрямку руху і прохід під кільце. Так само тренування позитивно позначиться на стрибку в баскетболі.
Вправи для баскетболу гравців периметра діляться на командні та індивідуальні 1. Для цієї вправи знадобиться два м'яча ;
2. Розташуй стілець на лівому краю штрафної лінії з одним м'ячем на ньому;
3. Гравець починає вправу з одним м'ячем в руках з лівого боку під кільцем;
4. Гравець здійснює стрибки, б'ючи м'яч об щит 3 рази. На четвертий стрибок, він закидає м'яч в кільце (після того, як м'яч забитий, він нам більше не потрібен);

5 5. Негайно, гравець біжить до стільця (з внутрішньої частини) оббегая його і беручи другий м'яч;
6. Гравець прискорюється до кільця, робить один кросовер і забиває м'яч з-під кільця;
7. Вправа повторюється від 5 раз на кожну сторону.

Важливі аспекти вправи:
- Стрибок повинен бути максимально високим і вибуховим;
- Удар в щит повинен бути настільки сильним, наскільки це можливо;
- Вибухни у напрямку до стільця і ​​кільцю. Уяви, що ти проходиш напад в баскетболі і вривається в захист;
- Між підходами використовуй мінімум відпочинку. Доведеться добре попотіти.


Спеціальне вправу в баскетболі для двох або одного гравця

Вправа №2: X Jump shot. Направлено на роботу ніг, зміну напрямку, кидок в русі.
Вправа №2: X Jump shot 1. Вправа виконується з двома м'ячами;
2. Постав два стільці на лівий і правий край штрафного лінії. Вони повинні дивитися в бік центру майданчика. На кожному стільці поклади по одному м'ячу;

3 3. Гравець прискорюється з-під кільця з лівого боку навколо стільця праворуч. Бере м'яч і робить кидок в стрибку;

4 4. Гравець прискорюється під кільце, імітуючи підбір;
5. Без зупинки, як тільки гравець досягає точки, він розгортається стежачи за роботою ніг і ріже кут у напрямку до лівого стільця. Бере м'яч і кидає в стрибку;
6. Якщо на майданчику є тренер або другий гравець, то його завдання підбирати м'ячі і розміщувати їх назад, щоб вправа виконувалася без пауз;
7. Вправу можна робити на час, кількість забитих або кинутих м'ячів.

Важливі аспекти вправи:
- Старайся пройти всі прискорення за мінімально можливою траєкторії. «Ріж» кути;
- Зверни увагу на роботу ніг під кільцем і при кидку;
- Трохи нахиляйся в сторону розвороту, щоб легше змінити напрямок руху і зберегти баланс;
- Після взяття м'яча, заступається за стілець внутрішньої ногою перед кидком;
- Виконуй розвороти на зігнутих ногах. Намагайся розташовуватися низько, особливо обходячи стілець.

Ще більше вправ для гравців периметра ми підготували для тебе в щоденній рутині від BallGames.

Назва Пояснення Переклад м'яча за спиною і між ніг 5 хвилин маневри в русі. Необхідно виконувати емітація відходу від Дефендер після кожного повтору Переклад м'яча перед собою одночасно з кроком назад кросовер перед собою після обманного кросу З правого і лівого кута біля лицьової (50) Кидки з позицій. Необхідно підтримувати ігрову швидкості. Після кожних десяти кидків зробити один крок назад. Прийом м'яча на "раз-два" З правого і лівого флангу під сорок п'ять градусів (50) За цетру (50) Прийом, півот на правій / лівій нозі, кидок по кільцю (25) Розвороти в різні боки прийом, півот на правій / лівій нозі, кросовер і прискорення до кільця (25) з піку трисекундній зони (20) Розвороти вправо або вліво з лівого крила (20) з правого крила (20) Триочкові кидки з різних позицій (три серії по 30) 180 градусів Скинь захисника, відкрийся під середній кидок, кидай (25) кидки після заслонів * після кожної серії з 25 шотів - штрафні кидки Тренуйся разом з BallGames.ru