Полезные материалы

Коментатор «НТВ-Плюс» Анна Дмитрієва: Раніше я критикувала всіх і вся!

  1. «ПРАЦЮВАЛИ З Метревелі звукорежисер»
  2. «ФОРУМИ Я НЕ ЧИТАЮ»
  3. «Стежу за Уткін, Черданцева, Андронова ...»
  4. «Я ІМ ще треба»
  5. ПИТАННЯ - Ребров
  6. ОСОБИСТА СПРАВА
  7. НЕ ПРОПУСТІТЬ!

Наш спецкор поговорив в Нью-Йорку з фіналісткою юнацького Уїмблдону-58 Ганною Дмитрієвої - про теніс і коментаторської професії.

У перший же день турніру з Ганною Володимирівною трапилася справжня біда: падіння по дорозі в коментаторських кабіну обернулося для неї негайним відправленням в клініку і відвідинами стоматолога. Дивно, але вже через день шеф, як її називають тут багато підопічні, був в строю. Причому не тільки керував процесом, але і коментував!

«ПРАЦЮВАЛИ З Метревелі звукорежисер»

- Що вас змушує до цього дня мотатися по тенісним турнірам? -ізумляюсь. - Мельбурн, Нью-Йорк - не близький світ ...

- Що ж дивного в тому, що я продовжую займатися улюбленою справою, яке сама ж колись і створила? - дивується у відповідь Анна Володимирівна. - До того ж є відчуття, що якщо я перестану працювати, то швидко втрачу енергію. Той, хто сильно втомлюється на роботі, мене зрозуміє.

- Трудотерапія ...

- Не тільки. Я давно займаюся підготовкою нових коментаторів. Але дівчатка, які до нас приходять, поки повноцінно працювати не можуть. Наприклад, сильно почала прогресувати Настя Мискіна (переможниця «Ролан Гарроса» -2004), але тільки що народила другу дитину. Так що у нас є проблема з нестачею коментаторів - особливо для жіночого тенісу. Тому в перспективі хочу попрацювати з тими тенісистками, які скоро завершать кар'єру, щоб довести їх до певного рівня. А потім можна буде зі спокійним серцем передати їм тенісний канал.

- А я вас не жену з тенісного каналу - боронь боже! Просто дивуюся, що на вас донині лежить неймовірна організаційна робота. Без вас не справляються, чи що?

- За багато років всі звикли, що певний пласт питань я беру на себе. Настільки, що ніхто і не думає, що може бути по-іншому. Адже з чого я починала? З щоденних міні-оглядів турнірів «Великого шолома» на Держтелерадіо СРСР. Дуже рідко вдавалося дати в ефір куці репортажі з матчів, обрізані під 40-хвилинний формат. Тоді неможливо було собі навіть уявити, що у нас буде на турнірі свій офіс, студія, ціла бригада журналістів і техніків. Але поступово моїми зусиллями все розширювалося. І зараз ми працюємо з розмахом, який можуть дозволити собі лише три компанії в світі: CBS, ESPN і Tennis Channel.

- Проривом став, здається, 1995 рік, коли Росія вперше почула ваші з Олександром Метревелі репортажі з Вімблдону ...

- Так, тоді ми виходили в ефір «НТВ». Смішно згадувати, що ми тоді приїхали в Лондон тільки вдвох і самі виконували обов'язки звукорежисера, орудуючи усіма цими численними кнопками на коментаторських пульті.

- Поява спеціалізованого тенісного каналу на «НТВ-Плюс» стало, безумовно, прекрасним подарунком всім любителям тенісу нашої країни ...

- ... і ближнього зарубіжжя теж!

- Чи є прибутковою ця справа? Або Анна Дмитрієва, користуючись своїм авторитетом, просто пробила зайвий канал для свого улюбленого виду спорту?

- Фокус в тому, що, коли ми затівали окремий канал про теніс, у нас вже були так чи інакше куплені необхідні трансляції. Тільки йшли вони врозкид на різних каналах. І в якийсь момент ми вирішили, що зібрати їх в одному місці, присмачивши власним програмним продуктом, - більш ефективний підхід.

Скажу так: показувати турнір «Великого шолома» на общеполитическом каналі - це все одно що купити розкішний костюм, але видати в ефір лише один його рукав. Продовжуючи аналогії, на общеспортівном каналі у тебе вже є можливість показати глядачам піджак. І тільки на спеціалізованому тенісному можна показати обновку у всій красі.

- І все-таки на телебаченні є жорсткий аргумент - його величність Рейтинг. Який він у тенісного каналу?

- Ми не регулярно, але робимо заміри. Рейтинг у нашого каналу саме такий, який всіх влаштовує. Крім цього, я можу з упевненістю заявити, що тенісного глядача, який в країні був, ми повністю у себе зосередили, що дуже важливо.

Крім цього, я можу з упевненістю заявити, що тенісного глядача, який в країні був, ми повністю у себе зосередили, що дуже важливо

НА ПОСАДІ ДИРЕКТОРА СПОРТИВНИХ КАНАЛІВ «НТВ-ПЛЮС» АННА ДМІТРІЄВА ЗАПРАЦЮВАЛА НЕ МЕНШЕ ПРИЗІВ, НІЖ ЗА тенісній кар'єрі. ФОТО КОСТЯНТИНА ІВАНОВА

«ФОРУМИ Я НЕ ЧИТАЮ»

- Персональну статистику ведете: який це у вас за рахунком US Open?

- Чи не веду. Можу сказати тільки, що Вімблдон я висвітлюю з 1984 року, і перерва у мене був всього на два роки, коли я переходила з однієї компанії в іншу. Відкритий чемпіонат США ми ведемо з 1995-го. Один або два роки, правда, не їздили в Нью-Йорк через кризу - вели репортажі з Москви.

- Що зникає у вашому житті, коли ви на пару років залишаєтеся без «Великого шолома»?

- Нічого. Я завжди знаходжу собі цілком гідну заміну.

- Але щось вас весь час сюди повертає ...

- На «Великому шоломі» збирається тенісний люд з усього світу - відмінне місце, щоб дізнатися всі новини. Я і так можу бути нудна в своїх коментарях, оскільки все, що могла, розповіла про теніс. Але якщо ще не буду в курсі подій, це перебір.

- Самоцензура в ефірі існує?

- Розповідаю, так чи інакше, майже всі, що знаю. Єдине, намагаюся делікатніше висловлюватися щодо наших гравців. Розуміючи, наскільки вразливий кожен публічна людина, наскільки болісно він сприймає критику. Тут я дійсно намагаюся себе стримувати, не давати в ефір якісь дрібні деталі. Прийшла я до цього, до речі, зовсім недавно. Раніше я досить огульно критикувала всіх і вся. Але з нинішнім поколінням тенісистів ми фактично зріднилися. Ми спілкуємося поза кортом, ходимо в ресторани, знаємо всі їхні біди і сподівання. Ми знайомі з їх батьками.

- А ось знаменитий журналіст Лев Філатов принципово уникав зближення зі своїми героями.

- Ну ми, звичайно, не з усіма зближуємось. Тільки з тими, хто сам хоче спілкування. Було б смішно, якщо б ми бігали один від одного.

- Кажуть, тенісисти ловлять кожне ваше слово.

- Так, їм тут же доносять родичі, знайомі, друзі! Не встигнемо ми закінчити репортаж, як нас уже дякують за похвалу і ображаються на негативну оцінку. Але, знаєте, я вважаю себе зобов'язаною давати оцінку, виходячи з доброзичливого посилу. Я щиро хочу зробити їх гру краще. Сама внутрішньо дуже важко переношу критику, тому, до речі, і форуми в Інтернеті не читаю - інакше просто закінчу з професією.

- За часів вашої ігроцкой кар'єри увагу до тенісу було, ясна річ, зовсім не таким.

- Особливо в нашій країні. Було забавно, коли ми в парі з австралійкою Джуді Тегарт вийшли в півфінал Вімблдону. Вона захоплено голосила: «Ти уявляєш, що ми зробили? Завтра про тебе напишуть всі газети! Ти обов'язково привези мені потім вирізки! »Я-то знала, що нічого не напишуть. Для сміху потім все-таки зробила одну вирізку для Джуді. Там дрібними літерами під рубрикою «Новини спорту» була написана про нас рівно одна фраза.

«Стежу за Уткін, Черданцева, Андронова ...»

- Не дивлячись на те що ви сторонитеся форумів, дозволю собі донести до вас два полярних вболівальницьких погляду на стан справ в спортивному коментарі на ТБ. Одні кажуть, що, мовляв, були люди в наш час - Озеров, Майоров, Перетурін! А зараз що - тьху! Інші ж закликають видалити з арени Маслаченко, Метревелі, Дмитрієву і дати дорогу молодим. Ви на чиєму боці?

- Ні пророка у своїй вітчизні. Ті, хто на увазі, завжди викликають більше роздратування. Перетурін, між іншим, ніколи не сприймався як коментатор високого рангу. Були Озеров, Маслаченко, Махарадзе і - все решта. Тепер же у нас так багато всього транслюється, що коментаторів теж безліч - на будь-який смак. Подобаються молоді - слухайте їх, приємніше слухати досвідчених - будь ласка. Хоча треба розуміти, що в молодому віці дуже важко стати коментатором. Адже щоб довго в соліруюча режимі розмовляти з людьми, треба мати щось за душею.

- Коментаторів, може, і сила-силенна, але яскравих особистостей серед них мало. Куди взагалі, на вашу думку, рухається професія?

- Завжди в будь-якій групі є яскраві особистості, є хороші, а є загальна маса, без якої все одно не може існувати телебачення. Так було і так буде.

- Є у вас серед нинішніх коментаторів фаворити?

- З цілком зрозумілих причин, ті, з якими ми разом починали робити спортивні канали «НТВ-Плюс». Ті хлопчики, яким нині по 27-35 років і які виросли на моїх очах і за моєї безпосередньої участі. Одні були більш слухняні, ніж талановиті. З ними було простіше. Інші - з крутим норовом і з ними було складніше, але люблю я їх більше.

З тим же Васею Уткіним мені свого часу довелося провести багато спасенних бесід. У Юри Черданцева інші складності і інший стиль коментування, але він мені теж далеко не байдужий. Те ж саме відноситься до Льоші Андронову. Важковиховуваних був хлопчик, неорганізований. Я прикладала багато сил, щоб його не вигнали, коли в 21 рік він спізнився на репортаж. Я знала, що це буде втрата, і боролася за нього.

Я знала, що це буде втрата, і боролася за нього

ВАСИЛЬ УТКІН, БОРИС МАЙОРОВ І АННА ДМІТРІЄВА (ЛІВОРУЧ ПРАВОРУЧ) НА ПІДПИСАННЯ ДОГОВОРУ МІЖ РФПЛ І «НТВ-ПЛЮС». ФОТО СЕРГІЯ ПАНКРАТЬЄВА

«Я ІМ ще треба»

- З боку вся ця комбінація з призначенням Дмитра Чуковського директором спортивних каналів, а Уткіна - головним редактором виглядає як плавні проводи Анни Дмитрієвої на заслужений відпочинок.

- Насправді я давно подумувала, що вистачить мені вже керувати таким великим і молодим колективом. Не дуже комфортно перебувати в цьому статусі, знаючи, що в грудні буде твоя 70.

- Головний редактор Уткін - це як розуміти?

- Вася завжди фонтанував ідеями. Якісь втілювали в життя, а деякі я просто фізично не могла здійснити. Ось нехай тепер сам спробує втілити їх в життя! Думаю, йому нова робота піде на користь чисто по-людськи. Адже керувати творчим колективом - це значить, бути лояльним по відношенню до кожного. Бути зіркою з точністю до навпаки.

Коли Уткін вступав на посаду, то сказав на загальних зборах мова: «Існує думка, що я зарозумілий і безглузда. Тому я відразу приношу вибачення всім, кого я образив, оскільки хочу почати з чистого аркуша ». Маю велику надію, що у нього вийде.

- А як ваша посада тепер називається?

- Навіть і не знаю. Якось не запитала поки. Так само як і не поцікавилася зарплатою. Але, впевнена, все буде нормально. Природно, я канал, який став для мене другою сім'єю, не кину, буду по можливості знаходитися в курсі всіх справ. І, боюся, ще надоєм його новим керівникам своїми порадами, - хитро посміхається Дмитрієва. - Сподіваюся, вони хоча б будуть їх вислуховувати.

ПИТАННЯ - Ребров

ДЕ СЬОГОДНІ НАШ ТЕНІС?

Цілком природно, що ми не могли не поцікавитися у Ганни Дмитрієвої її думкою про стан справ в сучасному російському тенісі. В якому стані він знаходиться: на підйомі, на спаді, стагнує?

- У тенісі дуже багато залежить від індивідуумів. Тому навіть при дуже хорошій організації роботи, яка спостерігається в США, Англії, зірок у них небагато. У Великобританії взагалі один Маррей! І то він - плід зусиль, перш за все, його мами і тільки потім тенісної федерації, яка їй фінансово допомогла. Загалом, в результаті саме батьки, а не сила федерації є основним фактором появи сильних тенісистів. Просто в сильних федераціях економічні проблеми талановитих підлітків вирішуються простіше, в інших - все складніше. У нас, на жаль, поки складно з цим.

Так що нам сильно пощастило, що у нас з'явилися свого часу такі таланти, як Кафельников і Сафін. Боюся, в чоловічому тенісі рівноцінних хлопців ми побачимо не скоро. У жіночому тенісі нас теж чекає важкий період, оскільки ті, хто грав добре, зараз близькі до завершення кар'єри. Ті, хто в розквіті, - їх дуже небагато.

Так що період зараз ми переживаємо не найлегший для нашого тенісу. Ми звикли до того, що у нас в ТОР-10 чоловік шість-вісім, і, якщо в 1/2 фіналу «Великого шолома» у нас залишається, як зараз, одна тенісистка, ми вважаємо це чи не провалом. Хоча будь-яка інша країна цього б раділа. Подивіться на тих же американців, у яких при всіх їхніх фінансових вкладеннях залишилася одна Вільямс!

ОСОБИСТА СПРАВА

Анна Володимирівна ДМІТРІЄВА

Народилася 10 грудня 1940 року в Москві. Директор спортивних каналів «НТВ-Плюс» (до вересня 2010-го), заслужений майстер спорту СРСР.

18-разова чемпіонка СРСР в одиночному (1959, 1961-1964), парному (1958-1964, 1966-1967) і змішаному (1959, 1961-1962, 1964) розрядах, чотири рази - абсолютна чемпіонка (1959, 1961-1962, 1964). З 1957 по 1972 рік Дмитрієва входила в десятку найсильніших тенісисток СРСР і п'ять разів (1959, 1961-1964) очолювала її.

Переможниця Відкритого чемпіонату Угорщини в парі і міксті (1962). Абсолютна переможниця Відкритих чемпіонатів Чехословаччини (1962), Уганди (1963), Ігор країн Азії і Африки (ГАНЕФО, 1963). Переможниця міжнародного турніру в Алжирі (1964) в одиночному розряді і міксті, міжнародного турніру в Каїрі (1965), переможниця Відкритого чемпіонату Скандинавії (1965) в парі, переможниця Відкритого чемпіонату Югославії (1966) в одиночному розряді, чемпіонка королівського клубу (Лондон, 1963 ) в парі і Бекнемского турніру (1965) в міксті, переможниця міжнародного турніру в Олександрії (1968) в одиночному розряді.

НЕ ПРОПУСТІТЬ!

Сьогодні ввечері заплановано півфінальний матч в жіночому одиночному розряді:

Возняцкі (Данія, 1) - Звонарьова (Росія, 7) ДИВІТЬСЯ НА ТБ

US OPEN

Сьогодні (прямі трансляції)

«НТВ-Плюс Футбол» - 20.25

«Євроспорт» - 21.45

БЛОГ ОЛЕКСАНДРА Зільберт

Що ж дивного в тому, що я продовжую займатися улюбленою справою, яке сама ж колись і створила?
Без вас не справляються, чи що?
Адже з чого я починала?
Чи є прибутковою ця справа?
Або Анна Дмитрієва, користуючись своїм авторитетом, просто пробила зайвий канал для свого улюбленого виду спорту?
Який він у тенісного каналу?
Що зникає у вашому житті, коли ви на пару років залишаєтеся без «Великого шолома»?
Самоцензура в ефірі існує?
Вона захоплено голосила: «Ти уявляєш, що ми зробили?
Ви на чиєму боці?