Полезные материалы

Мащенко Микита Геннадійович

  1. зміст Вступ
  2. 1. Що таке стрітбол?
  3. 2. Історія стрітболу
  4. 2.1 Стрітбол для світу всього
  5. 3. Розвиток стрітболу в Україні
  6. 3.1 Тріумфальний успіх
  7. 4. Особисті досягнення
  8. використані джерела

зміст

Вступ

У наш час стрітбол - це щось більше, ніж просто спортивна гра. Стрітбол - це ціла молодіжна субкультура, частина хіп-хопу. Мільйони підлітків, та й не тільки їх, будують своє життя навколо стрітболу, присвячуючи цій грі майже весь свій вільний час. Для них стрітбол - це можливість показати себе, відкласти на час повсякденну рутину буднів і поринути в нескінченний світ драйву і енергії стрітболу.

1. Що таке стрітбол?

Стрітбол, або вулична гра в м'яч, подібна до баскетболом отримала свій розвиток в бідних негритянських кварталах великих міст Сполучених штатів Стрітбол, або вулична гра в м'яч, подібна до баскетболом отримала свій розвиток в бідних негритянських кварталах великих міст Сполучених штатів. Вуличний аналог баскетболу, який отримав назву стрітбол грається між двома командами, що складаються з трьох польових гравців і одного запасного. Матч проводиться на майданчику, що дорівнює за площею половині стандартної баскетбольного майданчика і в грі використовується одне кільце [ 5 ].

Правила стрітболу дещо відрізняються від баскетбольних правил тим, що гра йде в більш жорсткому варіанті.

Успіх в склад, гравці досягається не використанням зростання гравців, а добре продуманою тактикою гри і віртуозним володінням м'ячем. Слід зазначити, що для гри в стрітбол, так що нагадує баскетбол, є два зводу правил, за якими проводяться турніри. Один з набору правил для турнірів носить назву Adidas Streetball Challenge, другий носить назву «REEBOOK 3x3». Хоча ці правила мають ряд особливостей і відмінностей, основні моменти запозичені у традиційного баскетболу [ 1 ].

2. Історія стрітболу

Стрітбол виник в бідних районах міст Америки. Взагалі, в такий вид баскетболу грали ще з 1898 року, коли викладач з Канади Джеймс Нейсміт запропонував студентам пограти в гру, в якій потрібно було закинути м'яч в підвішений відро і пробити дно. Але до другої половини ХХ століття особливою популярністю така гра не користувалася [ 2 ]. Стрітбол виник в бідних районах міст Америки

У другій половині ХХ століття ситуація кардинально змінилася, і людей, які грають на асфальтових кортах в баскетбол можна було побачити все частіше і частіше. Це обумовлювало бажанням більшості молодих хлопців потрапити в NBA. У бідних району США вибір молодих людей був не дуже-то великим. Було всього два варіанти: або спорт, або кримінал.

Вуличні корти стали для більшості з них своєрідним тренувальним залом. Так як все більше і більше хлопців хотіли пробитися в професійний спорт, конкуренція значно зростання, і тому професіоналізм гравців так само мав високий рівень.

Більшість сучасних всесвітньо відомих баскетболістів починали свою спортивну кар'єру саме так, але завдяки посиленим тренуванням і їм вдалося пробитися і стати хорошими спортсменами [ 2 ].

2.1 Стрітбол для світу всього

У 1991 році відбулася знаменна подія - турнір з вуличного баскетболу в Парижі. Цей турнір в корені змінив історію стрітболу. Тепер про склад, гравці знали не тільки в США, але і в країнах Європи. Незабаром після цього, в 1998 році, AND1 випустила свій перший мікстейп, який розійшовся тиражем в 200000 касет. В середині 90-х стрітбол дістався і до Росії. У 1996 відбувся знаменитий турнір Adidas Streetball Challenge, а в 2002 році Reebok 3x3. Охочих брати участь на цих змаганнях не було числа, багато хто приїхав з інших міст Росії [ 3 ].

3. Розвиток стрітболу в Україні

Великий внесок у розвиток європейського стрітболу зробила компанія спортивного одягу «Adidas». Її діяльність була спрямована на реалізацію маркетиногової програми, метою і завданням якої стало щорічне проведення турнірів Streetball Challenge в Європі, а так само в Україні (1995-2000рр.)

У нашому государсвте з 1995 року стрітбол початку культивувати Федерація баскетболу України (ФБУ). За її підтримки щорічно проводяться змагання з цього виду спорту серед дітей, молодих і дорослих.

1998 рік ставати знаменною для вітчизняного стрітболу: жіноча збірна команда України під керівництвом Валерія Воробйова вперше в історії занмает воторого місце на неофіційному чемпіонаті світу в Парижі.

У травні 2005 року Віталій Пісьменник, який згодом очолив пропаганду стрібольного руху в Україні та Центр військово-патріотичного та фізичного виховання дітей молоді «Єдність», запропонували президентові ФБУ Зурабу Хромаєву підтримати створення спеціальізіованной організації, яка б займалася розвитком стрітболу. Вже через рік (2006) була створена Федерація вуличного баскетболу України (ФУБУ).

Сьогодні Федерація вуличного баскетболу за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту, департаменту фізичного виховання та неолімпійських видів спорту, Національної федерації баскетболу України, Всеукраїнського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» виконує великий обсяг роботи, популяризуючи стрітбол в країні. Щорічно проводяться спортивні заходи для різних верств населення, в пропаганді стрітболу акцент робиться на доступність і масовість гри.

За словами президента ФУБУ Юрія Павленка, федерація з кожним роком об'єднує все більше людей. «Ці люди своєю щоденною копіткою роботою зміцнюють фундамент стрітболу. Вони не шкодують інтелектуальних і фізичних сил заради здорового майбутнього нації і подальшого розвитку цього виду спорту в нашій державі і за його межами »[ 4 ].

3.1 Тріумфальний успіх

6 вересня 2009 року чоловіча збірна команда України вперше в історії національного стрітболу завоювала золоті нагороди Міжнародного кубка з вуличного баскетболу MOSCOW OPEN (неофіційна континентальна першість). На змаганнях були представлені збірні 16 європейських країн, а також збірна США.

У підгрупу «А», в якій виступала українська збірна, потрапили дворазові чемпіони - збірна Росії, фіналісти минулого року - збірні команди Хорватії, Литви, Німеччини та Румунії. Це створило жорстку конкуренцію за вихід в плей-оф, але прагнення перемоги та злагоджені дії ігркокв на чолі з головним тренером Валерієм Воробйовим дали очікуваний результат. В іграх плей-оф наші хлопці з легкістю подолали опір збірних Чехії, Сербії та Польщі, зустрівшись знову в фінальній грі зі збірною Росії.

Незважаючи на територіальну перевагу і багатотисячну підтримку уболівальників россіскйо команди, українські хлопці двічі поспіль були в стані переграти найсильнішу збірну Європи (перший раз в підгрупі 15: 7, а другий - у фіналі 14:13). Сьогодні ми з гордістю можемо вважати нашу збірну найсильнішою командою Європи, а Тимура Арабаджи визнано найкращим гравцем MVP і снайпером MOSCOW OPEN [ 4 ].

4. Особисті досягнення

Що стосується моїх досягнень в склад, гравці, вони, на жаль, не великі. В ряду різних причин в місті де я народився і ріс стрібол, як в принципі і баскетбол, був не дуже популярним видом спорту в плані проведення змагань і турнірів. Під час навчання в школі я перебував в шкільній команді з баскетболу, а так само у нас була своя команда на вулиці. Але сорвенованія не часто виходили за рамки дружніх «междусобойчиков». Уже в університеті, в 2009 році, я брав участь у змаганнях організованих до Дня спорту, які проводилися в Парку імені Щербакова, і наша команда посіла четверте місце. Так само в 2010 році ми брали участь в змаганнях організованих пам'яті тренера юнацької баскетбольної команди Торезької спортивної школи, де посіли третє місце.

використані джерела

  1. Неофіційний фан-клуб БК «Червоні крила» [Електронний ресурс] - 2013. - Режим доступу: http://www.bckrasnyekrylia.ru/stritbol/chto-takoe-stritbol.html
  2. Баскетбольний портал SpaceJam [Електронний ресурс] - 2011. - Режим доступу: http://www.spacejam.ru/stritbol-ulichnyj-basketbol/vozniknovenie-i-razvitie-stritbola.html
  3. Портал про баскетбол та інших країн, [Електронний ресурс] - 2012. - Режим доступу: http://basketball.far.ru/strit.html
  4. Інтернет МУЛЬТИМАРКЕТ FotoMag [Електронний ресурс] - 2004-2013. - Режим доступу: http://fotomag.com.ua/tg/topic/prostota-i-privlekatelnost-stritbola-117637.html
  5. Портал про хіп-хоп культурі [Електронний ресурс] - 2010 - Режим доступу: http://rap4life.ru/forum/3-163-1
1. Що таке стрітбол?
1. Що таке стрітбол?