ПРАВИЛА NIKE

1. Майданчик.
Майданчик обмежений периметром 8 метрів в ширину і 10 метрів в довжину і розмічена помаранчевою фарбою згідно зі схемою. На майданчику знаходиться один баскетбольний щит на стійці.

2. Ігрові положення
2.1 М'яч, кинутий з-за меж опуклою боку 3-х очкової дуги оцінюється 3-ма очками; 2-ма очками, якщо закинутий з гри із зони, обмеженої дугою і межами корту де розташоване кільце; і 1-им очком якщо це результативний штрафний кидок.
2.2. Гра триває 6 хвилин брудного часу або до 22 очок, набраних одним з гравців.
2.3. Гравець, який розпочинає гру, визначається жеребкуванням (підкиданням монети).
2.4. Гравець, що спізнився до початку гри більш ніж на 2 хвилини, підлягає дискваліфікації. Якщо двоє учасників зустрічі спізнюються більш ніж на 2 хвилини, то дискваліфікуються обидва.
2.5. У разі нічийного результату основного часу, гравці грають до першого покинутого м'яча. Гравець, який розпочинає овертайм, визначається аналогічно ситуації "спірний м'яч" (див. Пункт 2.8).
2.6. Після покинутого одним гравцем м'яча суперник отримує право на володіння м'ячем через триочкової дуги. Гра починається через «чек».
2.7. У разі зміни контролю над м'ячем в процесі атаки одного з гравців гравець, який отримав м'яч, не має права атакувати корзину перш, ніж виведе м'яч за 3-х очкову дугу, на що гравцеві відводиться 5 секунд. При цьому гравець зобов'язаний виходити за 3-х очкову дугу обома ногами. 10-ти секундне час на атаку починає відраховуватися, коли м'яч і обидві ноги гравця перетнули 3-х очкову дугу при виході за неї.
2.8. У ситуації «спірний м'яч» гравець, якому надається право на володіння м'ячем, визначається таким чином: гравець, останнім контролював м'яч перед виникненням ситуації "спірний м'яч", здійснює кидок з будь-якого місця через 3-х очкової дуги - якщо кидок точний, він отримує право на володіння м'ячем, якщо неточний, це право отримує суперник.
2.9. Гравці не мають права брати тайм-аут.

3. Судді
3.1. Гру обслуговує один суддя і один помічник-хронометрист.
3.2. Суддя здійснює повний контроль над грою. Основні обов'язки судді: проведення процедури жеребкування в ситуації "початок гри», «спірний м'яч» і в подібних ситуаціях; визначення гравця, що має право на володіння м'ячем, в ситуаціях, коли це потрібно; ведення рахунку гри; визначення ситуації "спірний м'яч"; фіксування всіх порушень (пробіжка, неправильне ведення, аут і т. д.), а також всіх фолів.
3.3. Суддя визначає необхідність оголошення медичних і технічних тайм-аутів.

4. Порушення і фоли.
4.1. Всі фоли оголошує суддя.
4.2. Гравець, що зробив в одній грі 2 неспортивних фолу або 2 технічних фоли, дискваліфікується.
4.3. Кількість персональних фолів, які може отримати гравець, який був дискваліфікованим, не обмежена.
4.4. Фоли гравця при кидку, а також всі персональні фоли, починаючи з п'ятого, караються наданням суперникові права на 2 штрафних кидка (виключення: у разі фолу при спробі триочкового кидка пробиваються 3 штрафних). Після пробиття м'яч переходить до гравця, яке здійснило фол (виняток пункт 4.6). Після того як зафіксовано фол, гравцеві відводиться 5 секунд на виконання штрафного кидка.
4.5. Технічні фоли караються 1 штрафним кидком кожен.
4.6. Після неспортивних або технічних фолів м'яч залишається у гравця, що виконував штрафний кидок.
4.7. Гравець, який завдав навмисну ​​травму супернику, підлягає безумовній дискваліфікації.

5. Додатки.

ПРАВИЛА ADIDAS Крутий

1. Склад команди.
adidas Streetball - гра 3 на 3. Команда складається з 4 гравців (3 польових і 1 запасний). Під час турніру не можна змінювати заявлений склад команди.

2. Початок гри.
Гра починається вкиданням через обмежувальної лінії, протилежної від кільця. Право почати гру визначається жеребом.

3. Закінчення гри.
Гра закінчується:
3.1 Після закінчення 20 хвилин ігрового часу
3.2 Коли одна з команд набирає 16 очок
3.3 Коли різниця в рахунку складає 8 очок.
Примітка 1: У разі нічийного рахунку після закінчення 20 хвилин гра продовжується до першого покинутого м'яча.
Примітка 2: У разі проведення ігор в підгрупах за перемогу команда отримує 2 очки, за поразку - 1 очко, за перемогу з різницею 8 і більше очок - 3 очка. За неявку команда отримує 0 очок, а її прийшов противник - 2 очка.
Примітка 3: Капітан команди-переможниці відповідає за доставку протоколу гри в суддівську колегію.

4. Покинуті м'ячі.
4.1 За кожен результативний кидок з гри із зони ближче шестиметрової лінії (6,2 м) і за штрафний кидок команді зараховується 1 очко. За кидок через шестиметрової лінії зараховується 2 очки.
4.2 Після кожного попадання м'яч передається оборонялася команді, і гра поновлюється згідно п. 6.1.
4.3 Для того, щоб м'яч був зарахований, його після вкидання повинні торкнутися два гравці атакуючої команди.
4.4 Після перехоплення м'яча виводиться за шестиметрову лінію. Якщо м'яч не виведений, набране очко не зараховується і м'яч передається протилежній команді.

5. Заміни.
Кількість замін не обмежена. Запасний гравець може вступити в гру тільки після покинутого м'яча або перед вкиданням. Після заміни гра поновлюється згідно п. 6.1.

6. Вкидання.
6.1 Після покинутого м'яча гра поновлюється через шестиметрової лінії. Нападаючий повинен дати торкнутися м'яча гравцеві команди, що обороняється. Таким же чином м'яч вводиться в гру після фолу, після штрафного кидка, після порушення правил атакуючої командою.
6.2 Після ауту м'яч вводиться в гру шляхом вкидання в точці, найближчій до тієї, де м'яч покинув майданчик.

7. Порушення.
Застосовуються наступні правила: пробіжка, подвійне ведення, стрибок з м'ячем, правило 5-ти секунд, правило 30-ти секунд. Після порушення м'яч передається протилежній команді, і гра поновлюється згідно п. 6.1. За кидок зверху - дискваліфікація гравця. (М'яч не зараховується і призначається штрафний).

8. Спірний м'яч.
У разі виникнення спірної ситуації володіння м'ячем визначається жеребом. Тільки капітан команди може виступати від імені своєї команди і подавати скарги в разі виникнення розбіжностей. Розбіжності вважаються дозволеними після відновлення гри.

9. Фоли і штрафні кидки.
Фоли оголошуються гравцем, проти якого зроблений фол. Після фолу м'яч передається команді, проти якої порушено правила. Після 6 командних фолів за будь фол у нападі призначається 1 штрафний кидок, після якого м'яч передається провинилася команді. При цьому потерпілий гравець має право вибору між штрафним кидком і володінням м'ячем.
У разі навмисного або грубого фолу призначається 1 штрафний кидок (незалежно від кількості командних фолів) і м'яч залишається у постраждалої команди. Гравець, що зробив 2 умисних фолу, дискваліфікується до закінчення гри.
Якщо після фолу м'яч потрапляє в кільце, то зараховується очко і записується фол, штрафний кидок пробивається тільки після 6 командних фолів або у разі умисного фолу.
Після фолу і штрафних кидків гра поновлюється згідно п. 6.1. У разі застосування сили обидві команди дискваліфікуються і вибувають зі змагань.

10. Тайм-аути.
Команда має право на два 30-ти секундних тайм-ауту. Час гри зупиняється тільки, якщо тайм-аут узятий в останні 3 хвилини гри.

11. Суддя-спостерігач.
Суддя-спостерігач засікає час, веде протокол гри і вирішує спірні ситуації. Суддя-спостерігач сам визначає умисні фоли. Інші порушення і фоли він лише підтверджує. У разі необхідності він може взяти суддівство гри повністю на себе.

ПРАВИЛА REEBOK

1. Розміри і устаткування.
1.1. Майданчик обмежений традиційною центральною лінією, тобто являє собою половину традиційної баскетбольного майданчика з одного кошиком.

2. Судді.
2.1. Гру обслуговує один суддя.
2.2. Суддя здійснює повний контроль над грою (як при традиційному суддівстві). Основні обов'язки судді: проведення процедури жеребкування в ситуації "початок гри», «спірний м'яч» і в подібних ситуаціях; визначення команди, що має право на володіння м'ячем, в ситуаціях, коли це потрібно; ведення рахунку гри; відлік ігрового часу; надання тайм-аутів і замін; визначення ситуації "спірний м'яч"; фіксування всіх порушень (пробіжка, неправильне ведення, аут і т. д.), в також всіх фолів.

3. Команди.
3.1. Команда складається з 4 осіб - 3 гравців і 1 запасного.
3.2. Капітаном може бути будь-який з 4 членів команди.

4. Ігрові положення
4.1. Покинутий м'яч оцінюється: 1 очком, якщо закинутий з гри з традиційної двоочкових зони; 2 очками, якщо закинутий з гри з традиційної триочкової зони (виняток - див. П. 4.4); 1 очком, якщо це результативний штрафний кидок.
4.2. Гра триває 10 хвилин або до моменту, коли одна з команд набере 21 очко (виняток - див. П. 4.4). При завзятій боротьбі і незначній різниці (на розсуд судді) в рахунку останню хвилину гри проводять в режимі «чистого» часу.
4.3. Команда, що починає гру, визначається жеребкуванням.
4.4. У разі поточного рахунку 20:20 команди грають «баланс» (тай-брейк), тобто гра йде до переваги однієї з команд в 2 очка, причому будь-який результативний кидок оцінюється 1 очком.
4.5. У разі рівного рахунку після закінчення 10 ігрових хвилин команди грають додатковий період до першого покинутого м'яча. Команда, якій надається володіння м'ячем на початку додаткового періоду, визначається так само, як команда, що має право на володіння м'ячем в ситуації «спірний м'яч» (див. П. 4.11). Якщо протягом 3 хвилин додаткового періоду м'яч не покинутий, команда, певна новим жеребом, здійснює кидок з будь-якого місця в традиційній триочкової зони для визначення переможця.
4.6. Заміни дозволені обом командам у будь-який момент, коли м'яч мертвий, в т.ч. якщо після порушення право на володіння м'ячем має команда суперників. Прохання про заміну капітан команди висловлює судді.
4.7. Кожна команда протягом гри має право на один 30 секундний перерву. Можливість для хвилинної перерви з'являється тоді ж, коли і можливість для заміни (див. П. 4.6). Перерва у судді запитує капітан команди.
4.8. Після покинутого однією командою м'яча команда-суперник отримує право на володіння м'ячем в традиційній трехочковой зоні. Гравець цієї команди повинен передати м'яч супернику для перевірки ( «чека»); отримавши його назад, він має право здійснювати будь-які ігрові дії, включаючи атаку кошика.
4.9. Після фолу або порушення команда, що отримала право на володіння м'ячем, починає гру в традиційній триочкової зони, як в п. 4.8.
4.10. У разі зміни командного контролю м'яча в процесі гри команда, команда отримала контроль над м'ячем, не має права атакувати корзину перш, ніж виведе м'яч в традиційну триочкову зону.
4.11. У ситуації «спірний м'яч» команда, якій надається право на володіння м'ячем, визначається таким чином: будь-який з гравців команди, яка остання контролювала м'яч перед виникненням ситуації "спірний м'яч", здійснює кидок з будь-якого місця в традиційній трехочковой зоні - якщо кидок точний, його команда отримує право на володіння м'ячем, якщо неточний, це право отримує команда-суперник.

5. Порушення і фоли.
5.1. Правило трьох секунд не діє.
5.2. Всі фоли оголошує суддя.
5.3. Гравець, що зробив в одній грі 2 неспортивних фолу або 2 технічних фоли за будь-які дії, підлягає дискваліфікації до кінця гри. Команда, два гравці якої отримали по два неспортивних або технічних фолу, дискваліфікується до кінця турніру.
5.4. Технічні і неспортивні фоли караються 1 штрафним кидком кожен, і м'яч залишається у команди, яка виконала покарання.
5.5. У разі бійки на майданчику команда-ініціатор або обидві що команди можуть бути дискваліфіковані до кінця турніру за спільним рішенням судді, обслуговуючого гру, і головного судді змагань.
5.7. Всі фоли команди караються наданням команді суперників права на 1 штрафний кидок (виняток: в разі фолу при спробі двоочкових кидки пробиваються 2 штрафних), після чого гравці обох команд мають право брати участь в боротьбі за підбір. Штрафний кидок виконує гравець, проти якого був зроблений фол. Після того, як зафіксовано фол, йому відводиться 5 секунд на пробиття штрафного кидка. За ці 5 секунд інші гравці повинні зайняти правильні позиції для підбору. У разі, якщо штрафний кидок невдалий: команда, яка виконувала штрафний кидок, має право атакувати кошик відразу; команда суперник повинна спочатку вивести м'яч в традиційну триочкову зону. У разі технічного фолу або фолу типу «бійка» (F) штрафний кидок виконує будь-який з гравців постраждалої команди, які були присутні на майданчику в момент скоєння фолу.

6. Додатки.
При появі кровотечі у гравця суддя зобов'язаний вмить перервати гру і оголосити технічний тайм-аут. Гравець повинен негайно покинути майданчик і звернутися до лікаря. Якомога швидше повинна послідувати заміна.