Полезные материалы

ПРАВИЛО СЬОМЕ

МІЖНАРОДНА ФЕДЕРАЦІЯ БАСКЕТБОЛУ
FIBA
ПРАВИЛО СЬОМЕ - фолиСт.42Фоли

42.1 Визначення
Фол - це недотримання Правил, внаслідок персонального контакту з суперником і / або неспортивної поведінки. 42.2 Правило
Фол фіксується провинився і карається відповідно до положень відповідної статті Правил. Ст. 43 Контакт 43.1 Визначення 43.1.1

Під час гри в баскетбол, коли 10 Гравців рухаються по майданчику з великою швидкістю на обмеженому просторі, не можна повністю уникнути персонального контакту.

43.1.2 Вирішуючи карати такий контакт чи ні, Судді повинні мати на увазі, такі фундаментальні принципи:

  • Необхідність підтримувати цілісність гри, виходячи з духу і намірів Правил.
  • Послідовність у використанні принципу 'перевага / немає переваги'. Судді повинні намагатися не переривати протягом гри без необхідності і не карати випадковий контакт Гравця, який не дає йому переваги і не ставить суперника в невигідне становище.
  • Однаковий підхід до будь-якій грі, проте, завжди маючи на увазі технічні та фізичні можливості Гравців, їхнє ставлення до гри, їх поведінка під час гри.
  • Послідовність у встановленні балансу між контролем над грою і плином гри. Передбачати, що учасники збираються зробити і визначати тільки те, що буде "правильним" для гри.
Ст.44Персональний фол44.1Визначення

44.1.1

Персональний фол - це фол Гравцеві внаслідок контакту з Гравцем команди суперників, незалежно від того, чи є м'яч живим або мертвим.
Гравець не повинен блокувати суперника, тримати, штовхати, стикатися з ним, ставити підніжку, перешкоджати його переміщенню, виставляючи руку, плече, коліно, стегно або ступню ноги. Він не повинен згинатися неприродним чином (поза своїм циліндром) і застосовувати будь-яку грубу тактику.

44.1.2

Блокування - це неправильний персональний контакт, який перешкоджає пересуванню суперника з м'ячем або без нього.

44.1.3

Зіткнення - це персональний контакт Гравців з м'ячем або без м'яча поштовхом або рухом в корпус суперника.

44.1.4

Неправильна опіка позаду - це персональний контакт Захисника, що перебуває за суперником. Той факт, що Захисник намагається зіграти в м'яч, не виправдовує його контакту з суперником.

44.1.5

Затримка - це персональний контакт з суперником, який заважає свободі його пересування. Цей контакт (затримка) може відбуватися з будь-якою частиною тіла.

44.1.6

Неправильний заслін - це спроба неправильно затримати або перешкодити суперникові, що не контролює м'яч, зайняти бажану позицію на ігровому майданчику.

44.1.7

Неправильне використання рук відбувається, коли Захисник, опіка суперника з м'ячем або без м'яча, поміщає руку (руки) і залишає її (їх) в контакті з суперником, щоб затримати його просування.

44.1.8

Поштовх - це персональний контакт з будь-якою частиною тіла, який має місце, коли Гравець насильно зрушує або намагається зрушити суперника, який контролює або не контролює м'яч.

44.2Покарання

У всіх випадках персональний фол повинен бути зафіксований Гравцеві, що порушив Правила. Крім того: 44.2.1 Якщо фол зроблений по відношенню до Гравця, що не перебуває в процесі кидка,

  • Гра повинна бути відновлена ​​вкиданням не повинних команди з-за меж майданчика з місця, найближчого до того, де був зроблений фол.
  • Якщо провинилася команда підлягає покаранню за командні фоли, то вступає в дію Ст. 55 (Командні фоли: покарання).

44.2.2 Якщо фол зроблений проти Гравця, який знаходиться в процесі кидка,

  • І м'яч занедбаний, він зараховується, і дається право на один (1) штрафний кидок.
  • І кидок з 2-очкові області не вдала, дається право на два (2) штрафних кидки.
  • І кидок з 3-очкові області не вдала, дається право на три (3) штрафних кидки.
  • І на Гравці відбувається фол в момент або безпосередньо перед сигналом про закінчення будь-якого, періоду або додаткового періоду, або коли звучить сигнал пристрою 24-секунд, а м'яч все ще знаходиться в руках (руці) Гравця, і кидок вдалий, він не зараховується. Повинні бути призначені два (2) або три (3) штрафних кидки.
44.3Принцип циліндра

Під циліндром розуміється простір усередині уявлюваного циліндра, зайнятого Гравцем на підлозі. Він включає простір над Гравцем і обмежений:

  • Спереду - долонями Гравця,
  • Позаду - сідницями, і
  • З боків - зовнішніми поверхнями рук і ніг.

Руки можуть бути розташовані перед тулубом, але їх не можна виставляти не далі положення ніг. Ноги напівзігнуті, а руки зігнуті в ліктях, так щоб передпліччя були підняті вертикально вгору. Відстань між ногами повинно бути пропорційно зростанню. Руки можуть бути розташовані перед тулубом, але їх не можна виставляти не далі положення ніг

Діаграма 13. принцип циліндра

44.4Принцип вертикальності

44.4.1

Кожен Гравець на баскетбольному майданчику має право зайняти будь-яку позицію (циліндр) за умови, що вона вже не зайнята суперником.

44.4.2

Цей принцип захищає простір на підлозі, яке займає Гравець і простір над ним, коли він вистрибує вертикально всередині цього простору.

44.4.3

Як тільки Гравець залишає свою вертикальну позицію (циліндр) і відбувається контакт з тілом суперника, який вже зайняв своє власне вертикальне положення (циліндр), то Гравець, який втратив свою вертикальну позицію (циліндр), є відповідальним за контакт.

44.4.4

Захисник не повинен бути покараний за вертикальний стрибок (у межах циліндра) або за те, що він піднімає руки вгору в межах свого циліндра.

4.4.5 Нападник, який перебуває на підлозі або в повітрі, не повинен створювати контакт із Захисником, що знаходяться в правильній захисній стійці:

  • Використовуючи руки для того, щоб створити собі додатковий простір.
  • Виставляючи ноги або руки, щоб викликати контакт під час або відразу після кидка.
44.5Правильне положення при опіці

44.5.1 Захисник займає правильне вихідне положення при опіці, коли:

  • Він знаходиться особою до свого суперника і
  • Обидві його ноги перебувають на підлозі.

44.5.2

Правильне положення при опіці поширюється на простір над Гравцем (циліндр) від підлоги до стелі. Він може піднімати руки над головою або вистрибнути вертикально вгору, але повинен тримати їх у вертикальному положенні усередині уявлюваного циліндра.

44.6Опіка Гравця, що контролює м'яч

44.6.1

При опіці Гравця, що контролює м'яч (він його тримає або веде), фактори часу і відстані не враховуються.

44.6.2

Гравець з м'ячем повинен очікувати опіки і бути готовим зупинитися, або змінити напрямок свого руху щоразу, коли суперник займає правильну позицію опіки перед ним, навіть, якщо це зроблено в частку секунди.

44.6.3

Опікує Гравець (Захисник) повинен зайняти правильну вихідну позицію опіки, не створюючи контакту з тілом суперника до того, як зайняв свою позицію.

44.6.4

Після того, як Захисник зайняв правильну вихідну позицію опіки, він може рухатися, щоб опікати свого суперника, але він не повинен розставляти руки, виставляти плечі, стегна або ноги, щоб перешкодити Гравцеві, що веде м'яч, обійти його.

44.6.5 Приймаючи рішення про блокування або зіткненні в ситуації, коли один з гравців володіє м'ячем, Суддя повинен керуватися наступними принципами:

  • Захисник повинен займати правильну первісну позицію опіки особою до Гравця з м'ячем, стоячи обома ногами на підлозі.
  • Захисник може залишатися нерухомим, стрибнути вертикально вгору або рухатися в сторону, або назад для того, щоб зберігати правильну позицію опіки.
  • При русі з метою зберегти правильну вихідну позицію опіки одна або обидві ноги можуть на мить відірватися від статі і рух повинен бути в сторону, або назад, але не за направленням до гравця з м'ячем.
  • Якщо контакт відбувається з тулубом, то Захисник повинен розглядатися, як опинився на місці першим.
  • Зайнявши правильну вихідну захисну позицію, Захисник може, в межах свого циліндра, повернутися, щоб погасити удар і уникнути травми.
Якщо наведені вище принципи мають місце, то фол призначається Гравцеві з м'ячем.44.7

Гравець, який знаходиться в повітрі

44.7.1

Гравець, який вистрибнув вгору з точки, що знаходиться на майданчику, має право знову приземлитися в цій же точці.

44.7.2

Він має право приземлятися в іншій точці майданчика за умови, що точка приземлення ще не зайнята суперником (суперниками) під час його перебування в повітрі і прямий шлях між точками відриву і приземлення ще не зайнятий суперником (суперниками).

44.7.3

Якщо Гравець вистрибнув і приземлився, але за інерцією зіткнувся з суперником, який зайняв правильну позицію опіки поблизу точки приземлення, то за цей контакт відповідає Гравець, що зробив стрибок.

44.7.4

Після того як суперник вистрибнув, Гравець не може переміщатися на його шлях.

44.7.5

Переміщення під Гравцем, який знаходиться в стрибку, що призвело до контакту, є зазвичай неспортивних фолом, а в певних випадках може бути фолом, що дискваліфікує.

44.8

Опіка Гравця, що не контролює м'яч

44.8.1

Гравець, який не контролює м'яч, може вільно пересуватися по майданчику і займати будь-яке місце, ще не зайняте іншим Гравцем.

44.8.2

При опіці Гравця, що не контролює м'яч повинні враховуватися фактори часу і відстані. Це означає, що Захисник не може займати позицію так близько і (або) так швидко на шляху рухомого суперника, що у останнього не залишається досить часу і відстані, щоб зупинитися, або змінити напрямок свого руху.
Це відстань прямо пропорційно швидкості руху суперника, не менше одного і не більше двох нормальних кроків.
Якщо Гравець ігнорує фактори часу і відстані, займаючи своє становище на майданчику, і виникає контакт з тілом суперника, він є відповідальним за цей контакт.

44.8.3

Як тільки Захисник зайняв правильну вихідну позицію опіки, він не має права викликати контакт з суперником, щоб перешкодити йому обійти себе, виставляючи на його шляху руки, плечі, стегна або ноги. Однак, він може повернутися або виставити руку (руки) перед собою і близько до свого тіла, всередині свого циліндра, щоб уникнути травми.

44.9

Заслін - правильний і неправильний

44.9.1

Заслін відбувається тоді, коли Гравець намагається затримати або перешкодити суперникові, що не контролює м'яч, зайняти бажане положення на майданчику.

44.9.2 Правильний заслін відбувається тоді, коли Гравець, що ставить заслін суперникові:

  • Нерухомий (всередині свого циліндра), коли відбувається контакт.
  • Варто обома ногами на підлозі, коли відбувається контакт.

44.9.3 Неправильний заслін відбувається тоді, коли Гравець, що ставить заслін суперникові:

  • Рухався, коли відбувся контакт.
  • Не залишив достатньої відстані, ставлячи заслін поза полем зору нерухомого суперника, коли стався контакт.
  • Чи не взяв до уваги чинники часу і відстані відносно рухомого суперника, коли виник контакт.

44.9.4

Якщо заслін поставлений в поле зору нерухомого суперника (спереду або збоку), Гравець може ставити заслін так близько до нього, не викликаючи контакту, як він бажає.

44.9.5

Якщо заслін поставлений поза полем зору нерухомого суперника, Гравець, що ставить заслін, повинен дати суперникові можливість зробити один (1) нормальний крок убік заслону, не викликаючи контакту.

44.9.6

Якщо суперник знаходиться в русі, повинні враховуватися фактори часу і відстані. Гравець, що ставить заслін, повинен залишити достатній простір, щоб Гравець, якому ставиться заслін, міг уникнути заслону, зупинившись або змінивши напрямок свого руху.
Необхідна відстань ніколи не повинно бути менше одного (1) і не більше двох (2) нормальних кроків.

44.9.7

Гравець, якому правильно поставлено заслін, відповідає за будь-який контакт з Гравцем, який поставив заслін.

44.10Блокування

44.10.1

Гравець, який намагається поставити заслін, робить фол блокування, якщо виникає контакт, коли він знаходиться в русі, а його суперник нерухомий або відступає від нього.

44.10.2

Якщо Гравець, не звертаючи уваги на м'яч, перебуває обличчям до суперника і змінює своє положення, коли переміщується суперник, він в першу чергу відповідає за будь-який виникає контакт, якщо не мають місце інші фактори.
Вираз "якщо не мають місце інші фактори", відноситься до навмисного поштовху, зіткненню або затримці Гравця, якому ставиться заслін.

44.10.3

Гравцеві дозволяється виставити руку (руки) або лікоть (лікті) поза своїм циліндром, займаючи позицію на майданчику, але вони, тобто руки і лікті, повинні бути повернуті всередину циліндра, коли суперник намагається обійти його. Якщо Гравець залишає руку (руки) або лікоть (лікті) поза своїм циліндром і відбувається контакт, це є блокуванням або затримкою.

44.11Дотик суперника руками

44.11.1

Само по собі дотик суперника кистю (кистями) рук не обов'язково є недотриманням Правил.

44.11.2

Суддя повинен вирішити, чи отримав Гравець, що зробив контакт, перевага. Якщо контакт, зроблений Гравцем, будь-яким чином обмежує свободу переміщення суперника, такий контакт є фолом.

44.11.3

Недозволене використання кисті або витягнутої руки (рук) має місце, коли Захисник знаходиться в позиції опіки і його кисть (кисті) або рука (руки) постійно стосується суперника з м'ячем або без м'яча.

44.11.4

Постійне торкання або "стусани" суперника руками з м'ячем або без нього також має розглядатися як фол, тому що може привести до брутальності.

44.11.5 Наступні дії Нападника з м'ячем повинні розглядатися як фол:

  • Захоплення або заплітання руки або ліктя Захисника з метою отримання переваги.
  • "Відштовхування" від Захисника з метою позбавити його можливості зіграти або спробувати зіграти в м'яч або з метою створити більший простір між собою і Захисником.
  • При веденні м'яча використання витягнутої руки з метою перешкодити суперникові опанувати м'ячем.

44.11.6 Вважається фолом Нападника без м'яча, коли він відштовхується від суперника з метою:

  • Звільнитися для одержання м'яча.
  • Перешкодити Захиснику грати або намагатися грати в м'яч.
  • Створити більше простору між ним і собою.
44.12Гра Центрових

44.12.1

Принцип вертикальності також застосуємо до гри Центрового.
Нападник в позиції Центрового і опікує його суперник повинні дотримуватися права один одного на вертикальність (циліндр).

44.12.2

Фолом є спроби Нападника або Захисника в позиції Центрового виштовхнути свого суперника плечем або стегном із займаної ним позиції або заважати свободі його пересування, використовуючи розставлені лікті, руки, коліна або інші частини телаdy.

Ст.45Обопільна фол45.1Визначення
Обопільним фолом

є ситуація, в якій два конкуруючих Гравця роблять фоли (внаслідок контакту) один проти одного приблизно в один і той же час. 45.2 Покарання 45.2.1

Персональний фол повинен бути записаний кожному провинився Гравцеві. Ніякі штрафні кидки не призначаються.

45.2.2Гра повинна бути відновлена:
  • Якщо в той же самий час з майданчика правильно покинутий м'яч, він повинен бути введений в гру з лицьової лінії суперниками команди, яка закинула м'яч.
  • Вкиданням м'яча з-за обмежувальних ліній в місці, найближчому до місця недотримання правил, командою, яка контролювала м'яч або мала право на володіння м'ячем, коли був здійснений обопільний фол.
  • Розіграшем спірного м'яча, в колі, найближчому до місця порушення, якщо в момент фолу жодна з команд не контролювала м'яч або не мала право на володіння м'ячем.
Ст.46Неспортивний фол46.1Визначення

46.1.1

Неспортивний фол - це персональний фол зроблений Гравцем, який, на думку Судді, не намагався законним чином безпосередньо зіграти в м'яч відповідно до духу і метою Правил.

46.1.2

Неспортивні фоли повинні трактуватися однаково протягом всієї гри.

46.1.3

Суддя повинен оцінювати тільки дію.

46.1.4 Щоб оцінити фол як неспортивний, Судді повинні застосовувати такі принципи:

  • Якщо Гравець не намагається зіграти в м'яч і відбувається контакт, це розглядається як неспортивний фол.
  • Якщо в спробі зіграти в м'яч, Гравець створює надмірний контакт (жорсткий фол), то цей контакт повинен вважатися неспортивних фолом.
  • Якщо Гравець затримує, б'є або навмисне штовхає суперника - це неспортивний фол.
  • Якщо Гравець робить фол, роблячи законну спробу грати в м'яч (нормальна гра в баскетбол), то цей фол не є неспортивних.

46.1.5

Гравець, який повторно здійснює неспортивний фол, повинен бути дискваліфікований.

46.2Покарання

46.2.1

Неспортивний фол повинен бути записаний провинився.

46.2.2 Штрафний кидок (кидки) повинен бути присуджений команді суперників, після якого м'яч передається цій команді для вкидання з середини майданчика.
Кількість призначених штрафних кидків має бути наступним:

  • Якщо фол зроблений проти Гравця, що не перебуває в процесі кидка, призначаються два (2) штрафних кидки.
  • Якщо фол зроблений проти Гравця, що перебуває в процесі кидка, і м'яч занедбаний, і влучення зараховується, то додатково призначається один (1) штрафний кидок.
  • Якщо фол зроблений проти Гравця, що перебуває в процесі кидка і м'яч не потрапляє в корзину, повинні бути призначені два (2) або три (3) штрафних кидки в залежності від того місця, з якого була зроблена спроба кидка в корзину.
Ст.47дискваліфікують фол47.1Визначення

47.1.1

Будь-яке кричуще неспортивну поведінку гравця, Резервного, Тренера, Помічника тренера або особи, Супроводжуючого команду є фолом, що дискваліфікує.

47.1.2 кроме того, Тренер повинен буті діскваліфікованій, коли:

  • Він покараний двома (2) технічними фолами ( 'C') в результаті його власного неспортивної поведінки.
  • Він покараний трьома (3) технічними фолами як результат неспортивної поведінки Помічника тренера, Резервного або особи, Супроводжуючого команду, які знаходяться на лавці команди ( 'B'), або комбінацією з трьох технічних фолів, одним з яких покараний особисто Тренер ( 'C' ).

47.1.3

Дискваліфікований Тренер може бути заміщений Помічником тренера, якщо той записаний до Протоколу. Якщо немає Помічника тренера, записаного в Протокол, то Тренер може бути заміщений Капітаном команди.

47.2Покарання

47.2.1

Дискваліфікуючий фол повинен бути записаний провинився.

47.2.2

Він повинен бути дискваліфікований, спрямований в роздягальню своєї команди, де повинен залишатися протягом всієї гри або, на його розсуд, він може покинути будівлю.

47.2.3 Штрафний кидок (кидки) повинен бути присуджений команді суперників, після чого м'яч передається цій команді для вкидання в центрі майданчика.
Кількість призначуваних штрафних кидків визначається таким же чином, як і для неспортивної фолу, Ст. 46.2.2. Ст. 48 Правила поведінки 48.1 Визначення 48.1.1

Проведення гри на належному рівні вимагає повного і лояльного співробітництва членів обох команд (Гравців, Запасних, Тренерів, Помічників тренерів і Супроводжуючих команди) з Суддями, Суддями за столиком і Комісаром.

48.1.2

Обидві команди мають право зробити все від них залежне для досягнення перемоги, але це повинно бути зроблено в дусі спортивного суперництва і чесної гри.

48.1.3

Будь-яке навмисне або кількаразове ігнорування цього співробітництва, або духу даних Правил має розглядатися, як технічний фол і каратися відповідним чином.

48.1.4

Судді можуть запобігти технічні фоли, попереджаючи членів команди або навіть пропускаючи невеликі технічні порушення адміністративного характеру, які очевидно не навмисний і не безпосередньо впливають на гру, якщо тільки подібне порушення не повторюється після попередження.

48.1.5

Якщо технічне порушення виявлене після того, як м'яч став живим, гра повинна бути зупинена і призначений технічний фол. Покарання виконується, як якщо б технічний фол стався в момент, коли він був призначений. Все що сталося між технічним порушенням і зупинкою гри залишається в силі.

48.2

правило
Акти насильства можуть відбуватися протягом гри на противагу спортивній чесній грі. Ці акти повинні бути негайно припинені Суддями, а в разі необхідності силами громадського порядку.

48.2.1

Всякий раз, коли відбуваються акти насильства між Гравцями, Запасними, Тренерами та особами, Супроводжуючими команду, Судді повинні вжити необхідних заходів, щоб припинити їх.

48.2.2 Будь-які вищезгадані особи, винні в очевидних актах агресії проти суперників або Суддів, повинні бути негайно дискваліфіковані. Судді повинні повідомити про інцидент в організацію, відповідальну за проведення змагань. 48.2.3

Службовці сил громадського порядку можуть вийти на майданчик тільки на прохання Суддів. Однак, якщо глядачі вийдуть на майданчик з явним наміром зробити акт насильства, службовці сил громадського порядку повинні негайно втрутитися, щоб захистити команди і Суддів.

48.2.4

Всі інші місця, включаючи входи, виходи, коридори, роздягальні і т.д. знаходяться у веденні організаторів і сил, відповідальних за підтримання громадського порядку.

48.2.5

Фізичні дії Гравців, Запасних, Тренерів, Помічників тренерів осіб, Супроводжуючих команду, які можуть привести до псування ігрового обладнання, не повинні вирішуватися Суддями.
Як тільки Судді помітять подібні дії, вони негайно повинні попередити Тренера відповідної команди.
При повторенні подібних дій провинився повинен бути негайно призначений технічний фол. Якщо його прізвище не занесена до протоколу, технічний фол записується Тренерові й позначається, як "В". Рішення Суддів є остаточними і не можуть бути ігноровані або оскаржені.

Ст.49Технічний фол Гравця49.1Визначення

49.1.1

Технічні фоли Гравця - це фоли Гравця, не викликані контактом із суперником.

49.1.2 Технічний фол відбувається, коли Гравець нехтує попередженнями Суддів або використовує наступну тактику:

  • Нешанобливо звертається або стосується Суддів, Комісара, Суддів за секретарським столиком, або суперників.
  • Використовує вираження або жести, що завдають образи, або провокують глядачів.
  • Дражнить суперника або заважає його огляду, розмахуючи руками перед його очима.
  • Затримує гру, заважаючи суперникові швидко вкинути м'яч.
  • Чи не піднімає правильно руку на прохання Судді після того, як йому зафіксований фол.
  • Змінює свій ігровий номер, не повідомляючи про це Секретареві й Судді.
  • Покидає майданчик з неповажної причини.
  • Висне на кільці таким чином, що кільце утримує вагу Гравця.
    У ситуації кидка в кільце зверху Гравець може:
    • На мить і випадково захопити кільце.
    • Повиснути на кільці, якщо, на думку Судді, він намагається уникнути травми або запобігти травмі іншого Гравця.
49.2Покарання

49.2.1

Технічний фол повинен бути призначений провинився Гравцеві.

49.2.2

Суперникам надається один (1) штрафний кидок з наступним володінням м'ячем в середині майданчика.

Ст.50

Технічний фол Тренерів, Помічників тренерів, Запасних і Супроводжуючих команду

50.1Визначення

50.1.1

Тренери, Помічники тренерів, Запасні і Супроводжуючі команду не повинні нешанобливо звертатися або стосуватися Суддів, Комісара, Суддів за секретарським столиком, або суперників.

50.1.2 Тільки Тренерам, Помічникам тренерів, Запасним і Супроводжуючим команду дозволено перебувати в зоні лавки команди, де вони повинні залишатися, за винятком:

  • Тренер, Помічник тренера, Запасні або Супроводжуючі команду можуть вийти на ігровий майданчик, щоб допомогти травмованому Гравцеві після отримання на це дозволу Судді.
  • Лікар може вийти на майданчик без дозволу Судді, якщо на його думку, травмований Гравець у небезпеці і потрібна негайна допомога.
  • Запасний може попросити заміну у секретарського столика.
  • Тренер або Помічник тренера можуть попросити викликана перерва.
  • Тренер, Помічник тренера, Запасні або Супроводжуючі команду можуть вийти на майданчик під час викликаної перерви, щоб звернутися до членів своєї команди за умови, що вони залишаються поблизу від зони лавки своєї команди.
    Однак, під час гри Тренер може звертатися до своїх Гравцям за умови, що він залишається в межах зони лавки своєї команди.
  • Коли ігровий годинник зупинені, Тренер або Помічник тренера можуть підійти до секретарському столика, щоб отримати статистичну інформацію. Це повинно бути зроблено ввічливо, не заважаючи нормальному ходу гри.
50.2Покарання

50.2.1

Технічний фол повинен бути призначений Тренерові.

50.2.2

Суперникам надаються два (2) штрафних кидки з подальшим володінням м'ячем в середині майданчика.

Ст. 51

Технічний фол під час перерви в грі

51.1

визначення
Технічні фоли можуть бути зафіксовані під час перерви в грі, яким вважається період часу до початку гри (20 хвилин) і перерва між будь-якими періодами, половинами гри і перерва перед кожним додатковим періодом.
Перерва в грі починається за 20 хвилин до початку гри і з сигналом секундометриста про закінчення ігрового часу будь-якого періоду. Перерва в грі закінчується разом з розіграшем спірного м'яча в центральному колі на початку наступного періоду, коли м'яч правильно відбитий спорящим гравцем.

51.2 Покарання
Якщо технічний фол зафіксований:

  • Члену команди, яка має право грати, він записується як фол Гравця команди і суперникам надаються два (2) штрафних кидки.
    Він повинен розцінюватися, як один з фолів команди.
  • Тренеру, Помічнику тренера, Граючому тренеру або супроводжуючому команду, він записується Тренерові й суперникам надаються два (2) штрафних кидки.
    Він не повинен розцінюватися, як один з фолів команди.

Якщо призначено більше одного технічного фолу см. ст.56 (Особливі ситуації). 51.3

процедура
Після виконання штрафних кидків гра, період або додатковий період повинні бути початі спірним кидком в центральному колі.

Ст.52Бійка52.1Визначення

Бійка - це фізичний вплив один на одного двох або більше осіб (Гравців, Запасних, Тренерів, Помічників тренерів і Супроводжуючих команду).
Ця стаття стосується лише Запасним, Тренерам, Помічникам тренерів і Супроводжуючим команду, які залишають зону лавки команди під час бійки або в будь-яких ситуаціях, які можуть призвести до бійки.

52.2Правило

52.2.1

Запасні або особи Супроводжуючі команду, які залишають зону лавки команди під час бійки або в будь-яких ситуаціях, які можуть призвести до бійки, повинні бути дискваліфіковані.

52.2.2

Тільки Тренеру команди і / або Помічнику тренера дозволяється залишати межі зони лавки команди під час бійки або в будь-якій ситуації, яка може призвести до бійки, для того, щоб допомогти Суддям підтримати або відновити порядок.
У цій ситуації Тренер і Помічник тренера не караються фолом, що дискваліфікує.

52.2.3

Якщо Тренер або Помічник тренера, покинувши зону лавки команди, не допомагають або не роблять спроби допомогти Суддям підтримати, або відновити порядок, вони повинні бути дискваліфіковані.

52.3Покарання

52.3.1 Незалежно від кількості дискваліфікованих Запасних або Супроводжуючих команду за покидання зони лавки команди, єдиний технічний фол ( 'B') повинен бути записаний Тренерові. 52.3.2

У разі, коли відповідно до цієї статті дискваліфіковані члени обох команд і немає покарань за інші фоли (див. Нижче Ст.52.3.4), гра повинна бути продовжена розіграшем спірного м'яча.

52.3.3

Все дискваліфікуючі фоли повинні бути записані відповідно до B.8.3 і не вважаються як фоли команди.

52.3.4 Всі покарання, що відбулися до замін і покидання зони лавки команди Супроводжуючими особами, повинні виконуватися відповідно до ст.56 (Особливі ситуації).