Сьогодні стартує Єдина ліга ВТБ, до якої приєдналася Грузія

Формат Єдиної ліги ВТБ в сезоні, що стартує не зазнав змін: 16 клубів спочатку проведуть двохколовий регулярний чемпіонат, визначивши вісім учасників плей-офф. Традиційним фаворитом знову буде ЦСКА, який 22 рази вигравав чемпіонати Росії і п'ять разів перемагав в Єдиній лізі ВТБ, в тому числі і чотири останні сезони.

На старт Єдиної ліги ВТБ сезону 2015/16 рр вийдуть дев'ять російських клубів - ЦСКА, "Хімки", "Локомотів- Кубань" (Краснодар), "Нижній Новгород", "Зеніт" (Санкт-Петербург), УНІКС (Казань), " Автодор "(Саратов)," Єнісей "(Красноярськ) і" Червоний жовтень "(Волгоград), а також казахстанська" Астана ", естонський" Калев "(Таллін), латвійський ВЕФ (Рига), фінський" Байзонс "(Лоймаа), чеська "Німбурк", білоруський "цмоки-Мінськ" і грузинська "Віта" з Тбілісі. "Віта" замінила самарські "Червоні Крила", який в регулярному сезоні 2014/15 рр посіли останнє місце.

Регулярний чемпіонат завершиться 24 квітня, плей-офф пройде в травні-червні наступного року. Всі матчі 1/4 фіналу, півфінали і фінал проводяться до трьох перемог однієї з команд. У п'ятницю був підписаний договір з Російською федерацією баскетболу (РФБ), згідно з яким чемпіонат Росії з баскетболу серед чоловічих команд третій рік поспіль буде проводитися під егідою Єдиної ліги ВТБ.

Як розповів президент Єдиної ліги ВТБ Сергій Кущенко, матчі турніру транслюватиме новий загальноросійський спортивний телеканал "Матч ТВ", який почне своє мовлення в листопаді.

Єдина ліга ВТБ була створена в 2008 році, ЦСКА став першим переможцем пробного "промо-кубка", а з сезону 2013/14 рр цей за підсумками цього турніру став визначатися чемпіон Росії.

Завтра, 4 жовтня, таллінський "Калев" проведе свій перший матч у чемпіонаті: в гостях наші баскетболісти зіграють з чеським "Німбрук". Першу гру вдома калевци зіграють 19.10 з фінськими "Байзонс".